Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει καποιο προβλημα με το ΕΥ στο 1256 ή επειτα απο δυο μερες εκδοσης του λογαριασμου εξακολουθει το συστημα να μην αναγνωριζει το μηνυμα μου;
Link to comment
Share on other sites

Γιατι τι σου βγαζει; Μια χαρα δουλευει το 1256. Δοκιμασε να στειλεις με λατινικους χαρακτηρες "ΕΥ"
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια sos για τι μου εχουν σπασει τα νευρα, εχω whats up και εχω τα 1000' και 1000 sms για ολο το 09. παρολα αυτα μιλαω και στελνω μνμτ μονο σε whats up και παρ ολα αυτα καθε βραδι μου τρωει 30+ λεπτα απο την καρτα π.χ. χτες βραδι ειχα 2.27 και σημερα 1.93 χορις καμια κλιση η μνμ. παιρνω στην κοσμοτε ρωταω τι παιζει και μου λεει οτι δεν σιμβενει τπτ περιεργο και να ελενξω εγω τι κανω( μου την ειπαν κιολας!!!) ρε σεις μηπως υπαρχει καμια λειτουργια στο κιν που να εχω αλλαξει και αυτος ειναι ο λογος που χρεωνομαι plz αν ξερετε κατι πιτε το, εχω το lg renoir
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ απλό , Θα κάνεις εγγραφή στο myaccount και θα δεις όλες τις κλήσεις σου του τελευταίου τριμήνου .
Link to comment
Share on other sites

Παιδες για την προσφορα του Γερμανου με συνδεση cosmote ξερει κανεις τι παιζει με τα συμβολαια τα παγια κτλ? μολις ειδα την διαφημιση με ολα τα κινητα (εως 500Ε )δωρεαν με συμβολαιο και ετσι..
Link to comment
Share on other sites

τριχες,

ρωτησα για το Omnia (που το εχουν 533) και οντως το δινουν με το cosmote 300 (παγιο 43,5€) αλλα δεν δινουν το iPhone 8GB (που το εχουν 499) με το ιδιο παγιο

κοροιδια δεν ειναι;

τρελα πραγματα, πληρη αγνοια των προγραμματων και τον προσφορων, σε καθε ερωτηση μου λενε "μισο λεπτο", ακουω εγω την μουσικη ποτ πουρι μεχρι να διαβασει τα σκονακια του ο υπαλληλος και μετα μου τα απαγγελει :)

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα... θα περασω αυριο απο κανα γερμανο να γελασω λιγο με αυτα που θα ακουω:lol:

 

πάντως αυτοί που πέρασαν το τριήμερο πράγματι γελάνε, επειδή βρέθηκαν με Omnia, Nokia 5800, κλπ αστεράκια χωρίς να δώσουν μία...

Link to comment
Share on other sites

πάντως αυτοί που πέρασαν το τριήμερο πράγματι γελάνε, επειδή βρέθηκαν με Omnia, Nokia 5800, κλπ αστεράκια χωρίς να δώσουν μία...

 

σε τι προγραμμα ηταν δωρεαν?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση:

 

Είμαι νέος συνδρομητής στο cosmote 210.

 

Η βιντεοκλήση πως χρεώνεται (ανά kb) ή είναι ανά δευτερόλεπτο και υπολογίζεται μαζί με τις φωνητικές κλήσεις κανονικά?

και ανεξαρτήτως προορισμού?

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

H videoκλήση προς κινητά εντός Ελλάδος στα κλασικά οικονομικά προγράμματα της cosmote έχει εξισωθεί με τις κανονικές κλήσεις, κάτι που σημαίνει ότι αφαιρείται απο τον δωρεάν χρόνο ομιλίας και αν ξεπεράσεις τα 210 λεπτά χρεώνεσαι με 0,0042€/δευτερόλεπτο, πάντα με ελάχιστη χρέωση ανά κλήση τα 30 δευτερόλεπτα ( είτε καταναλώνονται απο τον δωρεάν χρόνο, είτε τον έχεις ξεπεράσει ).
Link to comment
Share on other sites

πάντως αυτοί που πέρασαν το τριήμερο πράγματι γελάνε, επειδή βρέθηκαν με Omnia, Nokia 5800, κλπ αστεράκια χωρίς να δώσουν μία...

 

εγω πηγα και γελασα παντως.. για το c905 για να το παρω ''δωρεαν'' επρεπε να το παρω με 80Ε παγιο.. :rolleyes: κριμα ρε γμτ τετοια ευκαιρια:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

σε τι προγραμμα ηταν δωρεαν?

 

To Omnia ήταν δωρεάν από το Cosmote 300 αν θυμάμαι καλά. Το C905 είχε χαμηλότερη επιδότηση, οπότε για να το πάρεις δωρεάν έπρεπε πράγματι να πας σε ψηλότερο πάγιο. Η ουσία είναι πως ακόμη και σε αυτό (το C905), η τιμή του τριημέρου ήταν κάπου 200 ευρώ χαμηλότερη από την αντίστοιχη που ίσχυε πριν την προσφορά, άρα μιλάμε πράγματι για προσφορά. Για το Omnia (και κάποια άλλα), η προσφορά ήταν τρομερή.

 

Το "θα τους το πάρουν από τα πάγια", δεν ισχύει (μιλάω για τους σοβαρούς αγοραστές). Υποτίθεται πως κάνεις μία σύνδεση επειδή τη χρειάζεσαι. Εκμεταλλεύεσαι λοιπόν την προσφορά, και αντί στη σύνδεση (ή φορητότητα) που έτσι και αλλιώς θα έκανες να είχες τη συμβατική επιδότηση των 100 ευρώ, έχεις επιδότηση 300. Που είναι η κοροϊδία? Και να θυμήσω, πως στους 3 μήνες μπορείς να χαμηλώσεις το πάγιό σου...

Link to comment
Share on other sites

και για να μη λέω αερολογίες, παραθέτω συγκριτικό πίνακα προ και μετά προσφοράς, όπου η επιπλέον επιδότηση παίζει από 158,50 μέχρι 376 ευρώ (προτελευταία στήλη), και το τελικό όφελος για τον καταναλωτή παίζει από 289 - 533 ευρώ (τελευταία στήλη)

 

Κινητό- Πρόγραμμα- Τιμή λιανικής - Τιμή βάσει προγράμματος- Τιμή βάσει προσφοράς- Οφελος από κανονική τιμή προγράμματος*- Τελικό όφελος

Nokia 5800- C300- 349- 212,5- ΔΩΡΕΑΝ- 212,5- 349

Samsung Omnia- C300- 533- 376,1- ΔΩΡΕΑΝ- 376,1- 533

SE C905- C300- 454- 305- 132,5- 172,5- 321,5

SE G705- C300- 289- 158,5- ΔΩΡΕΑΝ- 158,5- 289

 

* αν δηλαδή πας να το πάρεις στο ίδιο πρόγραμμα από αύριο Δευτέρα που δεν ισχύει η προσφορά

 

Δυστυχώς ο πίνακας, ενώ στην προεπισκόπηση είναι μια χαρά, μόλις αποθηκευτεί έχει τα χάλια του και γίνεται δυσανάγνωστος

Link to comment
Share on other sites

Το "θα τους το πάρουν από τα πάγια", δεν ισχύει (μιλάω για τους σοβαρούς αγοραστές). Υποτίθεται πως κάνεις μία σύνδεση επειδή τη χρειάζεσαι. Εκμεταλλεύεσαι λοιπόν την προσφορά, και αντί στη σύνδεση (ή φορητότητα) που έτσι και αλλιώς θα έκανες να είχες τη συμβατική επιδότηση των 100 ευρώ, έχεις επιδότηση 300. Που είναι η κοροϊδία? Και να θυμήσω, πως στους 3 μήνες μπορείς να χαμηλώσεις το πάγιό σου...

 

Να αγιάσει το keyboard σου...

Link to comment
Share on other sites

χμ εχεισ δικιο αλλα ζουμε στην ελλαδα δε νομιζω οτι ολοι το κανουν γτ το θελουν οντως!γι αυτο κιολας βλεπουμε στο φορουμ εδω ολοι να ρωτανε ποτε μπορουν να αλλαξουν προγραμμα στουσ 3 η 6 κτλ μηνες;) και ακομα καλα θα ηταν να ξερουμε ποσο αγοραζουν τα κινητα οι εταιριες
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!να κάνω μια ερώτηση...Ενδιαφέρομαι να πάρω το se c905.Επειδή δεν θέλω όμως να δώσω μαζεμένα τα λεφτά αγοράζοντάς το σαν σκέτη συσκευή,ισχύει το οτι μπορώ να το παρω με παγιο των 50 ευρώ το μήνα για παράδειγμα και στους 3 μήνες να το ελαττώσω στα 9 ευρω?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση..

ο χρονος απο συμβολαιο π.χ. 2 ωρων αν δεν τον μιλησω σε εναν μηνα,μπορω να μιλησω τον επομενο π.χ. 3 ωρες σωρις να χρεωθω??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως το οικονομικό σου πρόγραμμα. Αν έχεις c120, ναι γίνεται αυτό. Όμως μεταφέρεται στον επόμενο μήνα μόνο και όχι στο μεθεπόμενο και με τη προϋπόθεση ότι πρώτα θα καταναλώσεις τα 120 λεπτά του επόμενου μήνα και μετά το υπόλοιπο που θα έχει μεταφερθεί.
Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως το οικονομικό σου πρόγραμμα. Αν έχεις c120, ναι γίνεται αυτό. Όμως μεταφέρεται στον επόμενο μήνα μόνο και όχι στο μεθεπόμενο και με τη προϋπόθεση ότι πρώτα θα καταναλώσεις τα 120 λεπτά του επόμενου μήνα και μετά το υπόλοιπο που θα έχει μεταφερθεί.

καταλαβα.με λιγα λογια θα πρεπει να μιλαω συνεχως! παντως ποτε δεν καταναλωνω τον χρονο που με αναλογει..και οταν ακουω τα μηνυματα π.χ. στον τηλεφωνητη με χρεωνει κανονικοτατα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα.με λιγα λογια θα πρεπει να μιλαω συνεχως! παντως ποτε δεν καταναλωνω τον χρονο που με αναλογει..και οταν ακουω τα μηνυματα π.χ. στον τηλεφωνητη με χρεωνει κανονικοτατα.

 

Εννοείται ότι θα χρεώνεσαι για τη κλήση προς τον τηλεφωνητή. Τα 120 λεπτά που έχεις είναι για κλήσεις προς κινητά και σταθερά εντός Ελλάδος και πρόσφατα εξισώθηκε η videoκλήση με τη κανονική κλήση, άρα αφαιρείται και αυτή απο τα 120 λεπτά. 3ψήφια, 4ψήφια και 5ψήφια χρεώνονται ξεχωριστά και ειδικά ανά περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι θα χρεώνεσαι για τη κλήση προς τον τηλεφωνητή. Τα 120 λεπτά που έχεις είναι για κλήσεις προς κινητά και σταθερά εντός Ελλάδος και πρόσφατα εξισώθηκε η videoκλήση με τη κανονική κλήση, άρα αφαιρείται και αυτή απο τα 120 λεπτά. 3ψήφια, 4ψήφια και 5ψήφια χρεώνονται ξεχωριστά και ειδικά ανά περίπτωση.

εχεις δικιο! αλλα ελεγα απλα..:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...