Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχες περίπου 19 λεπτά στη διάθεσή σου, άρα θα υπάρξει χρέωση για τη διαφορά που κατανάλωσες μέχρι χθες και απο χθες μέχρι τις 4 θα έχεις περίπου 80-90 λεπτά. Μια αναλογία θα ισχύσει και για τη διαφορά του παγίου αναλογικά γι'αυτές τις μέρες ( απο χθες μέχρι τις 4/07 ).
Link to comment
Share on other sites

MONAΔIKH ΠPOΣΦOPA ΓIA OΛOYΣ TOYΣ ΣYNΔPOMHTEΣ ΣTA COSMOTE i ΠPOΓPAMMATA! ΣAΣ ΠPOΣΦEPOYME ΔΩPEAN OΛA TA MMS ΠOY ΘA ΣTEIΛETE ΠPOΣ EΘN. ΔIKTYA AΠO 17/06 EΩΣ 01/07!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά,μπορεί να πάρει κάποιος το iphone,σε πρόγραμμα "απλό", μή "i" δηλαδή;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Σαν απλή συσκευή, ναι. Εδώ το έχουν με καρτοκινητό μερικοί.

 

όχι,δεν εννοώ αυτό...Μία φίλη,έχει μεγάλη επιδότηση απο Cosmote,αλλά δε θέλει συσκευή...Θα κρατήσει αυτή που έχει...Μου δίνει λοιπόν την επιδότηση,και εγώ θέλω το iphone,αλλά όπως ειναι λογικό,εκείνη θέλει απλό,κλασικό πρόγραμμα..Εγώ έχω σύνδεση vodafone,με δωρεάν δεδομένα ήδη..Μπορεί λοιπόν να επωφεληθεί της επιδότησης σε απλό πρόγραμμα;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

iphone δίνουν ο Γερμανός, τα ΟΤΕshops και τα Cosmote Shops. Ας κάνει το κόπο να ρωτήσει σε ένα απο αυτά, αν το "για οποιαδήποτε συσκευή" συμπεριλαμβάνει και τη συγκεκριμένη χωρίς τη προϋπόθεση να αλλάξει οικονομικό πρόγραμμα.
Link to comment
Share on other sites

καλώς...όποιος πάντως ξέρει κάτι επιπλέον ας το αναφέρει :-)

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση για τισ χρεωσεις του προγραμματος i45

εχω 750mb δωρεαν..τι σημαινει αυτο? οτι οταν το iphone δειχνει το σηματακι 3g και μπαινω στο internet msn youtube email δεν θα χρεωνομαι?

και οταν το σηματακι ειναι ενα κυκλακι δλδ gprs και μπαινω στο internet παλι δεν θα χρεωνομαι?

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση για τισ χρεωσεις του προγραμματος i45

εχω 750mb δωρεαν..τι σημαινει αυτο? οτι οταν το iphone δειχνει το σηματακι 3g και μπαινω στο internet msn youtube email δεν θα χρεωνομαι?

και οταν το σηματακι ειναι ενα κυκλακι δλδ gprs και μπαινω στο internet παλι δεν θα χρεωνομαι?

 

Σε κάθε περίπτωση, ό,τι κατεβάζεις αφαιρείται από τα 750 (αν και λογικά λόγω προσφοράς έχεις 1,5 ή 2,5 GB), και όταν τα τελειώσεις, τότε μόνο χρεώνεσαι επιπλέον. Το σηματάκι 3G ή GPRS (2G) έχει να κάνει με την ταχύτητα, και όχι με τον όγκο δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση για τισ χρεωσεις του προγραμματος i45

εχω 750mb δωρεαν..τι σημαινει αυτο? οτι οταν το iphone δειχνει το σηματακι 3g και μπαινω στο internet msn youtube email δεν θα χρεωνομαι?

και οταν το σηματακι ειναι ενα κυκλακι δλδ gprs και μπαινω στο internet παλι δεν θα χρεωνομαι?

 

Καταρχήν για 12 μήνες έχεις 2,5 GB δωρεάν όγκο δεδομένων.

Τώρα όταν μπεις στο internet ή σε internet εφαρμογή από το iphone θα έχεις χρέωση από τα 2,5 GB.

Για να μάθεις το υπόλοιπο από τα 2,5 GB και αφού έχει εκδοθεί λογαριασμός από την ημερομηνία που ενεργοποίησες το i-45 στείλε το μήνυμα EY στο 1256.

Link to comment
Share on other sites

Είχα σκοπό να πάρω κινητό με συνδυασμό της επιδότησης της μητέρας μου (80 €) και καινούργια σύνδεση του πατέρα μου (μάλλον στο cosmote 180). Μου έχουν πει στο γερμανό ότι γίνεται...έτσι δεν είναι;

Τώρα επειδή ψήνομαι για το HTC Magic λέω να κάνω κι εγώ μία με data (μάλλον i-35).

 

Βλέπω εδώ κάτι για αυξήσεις επιδοτήσεων που συζητάτε...

Λέτε ότι μπορώ να διεκδικήσω μεγαλύτερη επιδότηση από την κανονική αφού θα ανανεώσω μία σύνδεση και θα κάνω και άλλες 2;

 

υ.γ. αν παίξει καμιά προσφορά με μεγάλες επιδοτήσεις (όπως πριν 2-3 βδομάδες) θα αναφερθεί σε αυτό το θέμα; Ελπίζω να μην έπαιξε τίποτα πιο πρόσφατα και το έχασα...

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκω αδιανότητο να κάνεις συνολικά 3 συνδέσεις για να αποκτήσεις μια συσκευή, εκτός αν τις χρειάζεστε όλοι στην οικογένειά σου. Ήδη μέσα από τις αγγελίες του forum, μπορείς να την αποκτήσεις αρκετά φθηνότερα, τη συγκεκριμένη συσκευή...
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια ερώτηση.

Έχω το i35 και μου έδινε 100 ευρώ επιδότηση για την αγορά νέας συσκευής, επέλεξα όμως να γίνει κάθε μήνα έκπτωση παγίου.

Έστω ότι δεν είχα την έκπτωση παγίου αλλα κάθε χρόνο στην ανανέωση συμβολαίου να έχω επιδότηση... Εγώ ποτέ δεν υπερβαίνω τα δωρεάν μηνύματα/λεπτά/δεδομένα, με λίγα λόγια δε κάνω κάποια έκτρα χρέωση. Η επιδότηση θα είναι σταθερή, δηλαδή 100 ευρώ το λιγότερο και πάνω?

Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που αγορασω ενα iPhone 3G, μπορω να μην παω σε καποιο απο τα "i" προγραμματα και να χρησιμοποιησω το δευτερο απο αυτα (COSMOTE Internet On The Go, 15ευρω παγιο για 250ΜΒ ανα μηνα)

 

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L89_contract_plan_index&serviceCategory=InternetOnTheGo&catID=0b0f42bb801f8a75&breadcrumbTitle=COSMOTE+Internet+On+The+Go

 

ετσι δεν ειναι ??

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκω αδιανότητο να κάνεις συνολικά 3 συνδέσεις για να αποκτήσεις μια συσκευή, εκτός αν τις χρειάζεστε όλοι στην οικογένειά σου. Ήδη μέσα από τις αγγελίες του forum, μπορείς να την αποκτήσεις αρκετά φθηνότερα, τη συγκεκριμένη συσκευή...

 

Η μητέρα μου έχει χρόνια τη σύνδεση και την ανανεώνει πάντα για να πάρει την επιδότηση. Ο πατέρας μου θέλει να κάνει σύνδεση ούτως ή άλλως γιατί έχει κάρτα και δεν τον συμφέρει. Εγώ τώρα τη θέλω κυρίως για το ίντερνετ...

Δεν κατάλαβαίνω το ποστ σου...είναι τουλάχιστον οφτόπικ... παρασαίρνει και το δικό μου σε τέτοιο!!

edit: Αυτό για τις αγγελίες μπορεί να ισχύει..αλλά, ως νέο μέλος, δεν έχω πρόσβαση...

 

objectref

το ίδιο με απασχολεί και μένα για το htc magic...αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει...

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

ας απαντήσει κάποιος κ σε μένα

Δεν πιστεύω να έχεις την ίδια επιδότηση κάθε χρόνο.Η μητέρα μου που είναι στο Cosmote 120 και δεν ξεπερνάει τα λεπτά που έχει το πρόγραμμα της πέρσυ πήρε γύρω στα 100-110 ευρώ και φέτος (με το ίδιο ποσό πάντα) πήρε 80 ευρώ επιδότηση.

Link to comment
Share on other sites

πλακα μας κανεις; εγω στο 210 και πηρα 80 ευρω. ευτυχως εκανα διακοπη!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

πλακα μας κανεις; εγω στο 210 και πηρα 80 ευρω. ευτυχως εκανα διακοπη!

Όχι,δεν σου κάνω πλάκα.Πέρυσι πήρε το LG KE500 με 100 ευρώ (είχε 210) και φέτος πήρε το LG KF600 με 60 ευρώ (είχε 160).:)

 

Βέβαια μου τα έδωσε και τα δύο αλλά τέσπα.

Link to comment
Share on other sites

είδε κανείς τη διαφήμιση με τη νέα παροχή που λέγεται traveler?? Ξέρετε τι παίζει; Μας συμφέρει εμάς τους Έλληνες του εξωτερικού;;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή υπηρεσία!! Κι εγώ τώρα την είδα...

είναι κάτι καλύτερο πιστεύω από το vodafone passport, και ισχύει απ' ότι κατάλαβα και για όλα τα δίκτυα, και όχι μόνο για συγκεκριμένα...

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ρωτησα σε καταστημα της γειτονιας για ποσο επιδοτησησης σε περιπτωση μεταπιδησης απο vodafone σε cosmote..μ ειπε να περιμενω μερικες μερες γιατι προκειται να βγαλουν προσφορα με μεγαλες επιδοτησεις..γνωριζει κανεις??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...