Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά,δυο ερωτήσεις... αφενός,η φόρμα εκδήλωσης ενδιαφέροντος για το 3GS είναι φόρμα προ παραγγελείας κ δεσμευτική ή απλά θα σου πουν όταν έρθει,οτι ναι,απο τώρα μπορείς να το πάρεις και αυτό είναι όλο;

 

και δεύτερον,μια σύνδεση που συμπληρώνεις χρόνο πχ τον σεπτέμβρη,μπορεί απο μέσα ιουλίου να πάρει την επιδότηση της;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά,δυο ερωτήσεις... αφενός,η φόρμα εκδήλωσης ενδιαφέροντος για το 3GS είναι φόρμα προ παραγγελείας κ δεσμευτική ή απλά θα σου πουν όταν έρθει,οτι ναι,απο τώρα μπορείς να το πάρεις και αυτό είναι όλο;

 

και δεύτερον,μια σύνδεση που συμπληρώνεις χρόνο πχ τον σεπτέμβρη,μπορεί απο μέσα ιουλίου να πάρει την επιδότηση της;

Θα σε πάρουν -μάλλον- τηλέφωνο να σου πουν ότι η συσκευή iPhone 3GS είναι διαθέσιμη στο τάδε κατάστημα και ότι μπορείς να πας να την αποκτήσεις.Όσον αφορά την επιδότηση έχω παρατηρήσει ότι η Cosmote είναι η μόνη εταιρεία κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα που δίνει επιδότηση σε κάποιο συμβόλαιο μόλις κλείσει ακριβώς 12 μήνες.Δηλαδή εσύ θα πάρεις επιδότηση το Σεπτέμβριο.Για επιβεβαίωση κάλεσε στο cc της Cosmote στο 1212.:)

Link to comment
Share on other sites

Εστω οτι απομενουν 5 μηνες μεχρι την ληξη του 12μηνου. Μπορεις να παρεις επιδοτηση για το Iphone 3GS και να πληρωσεις την επιδοτηση ( % ) επειδη επρεπε να περιμενεις μεχρι να τελειωσει το 12μηνο;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Θα σε πάρουν -μάλλον- τηλέφωνο να σου πουν ότι η συσκευή iPhone 3GS είναι διαθέσιμη στο τάδε κατάστημα και ότι μπορείς να πας να την αποκτήσεις.Όσον αφορά την επιδότηση έχω παρατηρήσει ότι η Cosmote είναι η μόνη εταιρεία κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα που δίνει επιδότηση σε κάποιο συμβόλαιο μόλις κλείσει ακριβώς 12 μήνες.Δηλαδή εσύ θα πάρεις επιδότηση το Σεπτέμβριο.Για επιβεβαίωση κάλεσε στο cc της Cosmote στο 1212.:)

 

και κάτι άλλο,αν εγώ θέλω iphone,γίνεται να το πάρω με επιδότηση ΑΛΛΑ οχι σε πρόγραμμα "i" ; δηλαδ΄λη να κρατήσω ενα συμβατικό πρόγραμμα,χωρίς data..

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

και κάτι άλλο,αν εγώ θέλω iphone,γίνεται να το πάρω με επιδότηση ΑΛΛΑ οχι σε πρόγραμμα "i" ; δηλαδ΄λη να κρατήσω ενα συμβατικό πρόγραμμα,χωρίς data..

Μπορείς να πάρεις το iPhone 3GS με την επιδότησή σου και να μείνεις στο πρόγραμμα που είσαι τώρα.:)

Link to comment
Share on other sites

Θα σε πάρουν -μάλλον- τηλέφωνο να σου πουν ότι η συσκευή iPhone 3GS είναι διαθέσιμη στο τάδε κατάστημα και ότι μπορείς να πας να την αποκτήσεις.Όσον αφορά την επιδότηση έχω παρατηρήσει ότι η Cosmote είναι η μόνη εταιρεία κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα που δίνει επιδότηση σε κάποιο συμβόλαιο μόλις κλείσει ακριβώς 12 μήνες.Δηλαδή εσύ θα πάρεις επιδότηση το Σεπτέμβριο.Για επιβεβαίωση κάλεσε στο cc της Cosmote στο 1212.:)

 

12??

συνηθως στους 11μηνες βγαινει, κ καποια φορα μου ειχε βγει κ πιο νωρις(εννεα μηνες αν θυμαμαι καλα) για ενα νεο νουμερο.

Link to comment
Share on other sites

12??

συνηθως στους 11μηνες βγαινει, κ καποια φορα μου ειχε βγει κ πιο νωρις(εννεα μηνες αν θυμαμαι καλα) για ενα νεο νουμερο.

Εμένα,πάντως, της μητέρας μου η επιδότηση εδώ και 3 χρόνια βγαίνει κάθε χρόνο στις 6 Δεκεμβρίου.:confused:

Link to comment
Share on other sites

απλά,η επιδότηση δεν είναι δική μου,εμένα απλά θα μου την "παραχωρήσουν" και έτσι δε μπορώ να επικοινωνήσω με την cosmote η ίδια..μου είπε ο κάτοχος της,οτι δε θυμάται πότε συμπληρώνει 12 μηνες "αυγουστο; Σεπτέμβρη; κάπου εκει".. το iphone που θέλω,θα έρθει τέλη Ιουλίου,οπότε αν ειναι Αυγουστος μια χαρά.. Με το που μπεί ο μήνας μπορέι να πάρει την αναβάθμιση;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

απλά,η επιδότηση δεν είναι δική μου,εμένα απλά θα μου την "παραχωρήσουν" και έτσι δε μπορώ να επικοινωνήσω με την cosmote η ίδια..μου είπε ο κάτοχος της,οτι δε θυμάται πότε συμπληρώνει 12 μηνες "αυγουστο; Σεπτέμβρη; κάπου εκει".. το iphone που θέλω,θα έρθει τέλη Ιουλίου,οπότε αν ειναι Αυγουστος μια χαρά.. Με το που μπεί ο μήνας μπορέι να πάρει την αναβάθμιση;

Πες του να πάρει στο cc της Cosmote (1212) και να μάθει πότε έχει επιδότηση.Όχι,δεν θα έχει δικαίωμα αναβάθμισης όταν μπει ο μήνας αλλά τη συγκεκριμένη ημέρα που έκανε την προηγούμενη αναβάθμιση.Δηλαδή αν πήρε επιδότηση πέρσι στις 16 Αυγούστου θα πάρει και φέτος στις 16 Αυγούστου.:wacko::)

Link to comment
Share on other sites

καλά,θα πάω διακοπές,και απο Σεπτέμβρη :p

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

καλά,θα πάω διακοπές,και απο Σεπτέμβρη :p

Πάρε τηλέφωνο στο cc της Cosmote και ρώτα μήπως μπορείς να πάρεις πρόωρη επιδότηση.Μέχρι στιγμής ξέρω ότι πρόωρες επιδοτήσεις δίνει η Wind (σε περίπτωση έκτακτης ανάγκης) αλλά δεν χάνεις τίποτα να δεις μήπως το κάνει και η Cosmote ;).Έτσι κι'αλλιώς το iPhone 3GS θα είναι διαθέσιμο και μετά τον Ιούλιο.Μην αγχώνεσαι.;):p:happy:

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχάς, πρέπει να κλείσει ένας χρόνος απο τη τελευταία ανανέωση σύμβασης για να προκύψει νέα προσφορά. Δυνατότητα να αποκτηθεί το απλό iphone 3g χωρίς αλλαγή οικονομικού προγράμματος υπάρχει μόνο αν προβλέπεται απο τη προσφορά που γίνεται απο τη cosmote, πρέπει να υπάρχει τέτοια προσφορά δηλαδή. Όσο για το 3gs, ακόμα και να εγκριθεί πρόωρη επιδότηση ( σε εξαιρετικά σπάνιες περιπτώσεις και όχι τόσο νωρίς ), δεν θα υπάρχει προσφορά για τη συγκεκριμένη συσκευή ( για αύξηση του ποσού ), μέχρι να παρουσιαστεί επίσημα απο τη cosmote και να προκύψουν οι ανάλογες προσφορές ( όπως είχε γίνει με την εμφάνιση του 3g ). Άρα, αν περιμένεις για τη λήξη της σύμβασης και ακόμα δεν έχει βγει επίσημα στη "πιάτσα" η 3gs, απλά θα το πάρεις με μια μικρή έκπτωση και όχι αυτή που θα μπορούσε να προκύψει με παράλληλη μετάβαση σε πρόγραμμα της σειράς i.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω submit τη φόρμα εκδήλωσης ενδιαφέροντος για το iPhone 3G S και παίρνω ένα κατεβατό από errors.. :(

Είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα;;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έκλεισα χρόνο από τις 26/6, γιατί μου λένε στον Γερμανό ότι η επιδότηση θα βγει Αυγουστο;
Link to comment
Share on other sites

κακώς το δέχτηκες...για να τους πεις οτι θα φύγεις με φορητότητα να σου πω εγώ αν θα βγει ή όχι η επιδότηση σου..

 

mariel,και σε μένα το κάνει,και βασικά σε 'όλους

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έκλεισα χρόνο από τις 26/6, γιατί μου λένε στον Γερμανό ότι η επιδότηση θα βγει Αυγουστο;

Πάρε στο cc της Cosmote (1212) και ρώτα.Πως γίνεται αυτό;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να επισημάνω εδώ πόσο αστείο είναι για μια εταιρεία όπως η Cosmote να μη δίνει στα συμβόλαια για Ελεύθερους Επαγγελματίες (που θεωρείται "μεγάλος κωδικός") ούτε e-bill, ούτε myaccount.. :mad::X

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να επισημάνω εδώ πόσο αστείο είναι για μια εταιρεία όπως η Cosmote να μη δίνει στα συμβόλαια για Ελεύθερους Επαγγελματίες (που θεωρείται "μεγάλος κωδικός") ούτε e-bill, ούτε myaccount.. :mad::X

 

Μα εγώ έχω φίλους που έχουν εταιρικό συμβόλαιο, και έχουν και e-bill και myaccount. E-bill εχω και εγώ (και σε flat γραμμή που έχω και σε ατομικό λογαρισμό - που ως γνωστόν ανήκει στα εταιρικά συμβόλαια).

 

Μήπως εννοείς κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Μα εγώ έχω φίλους που έχουν εταιρικό συμβόλαιο, και έχουν και e-bill και myaccount. E-bill εχω και εγώ (και σε flat γραμμή που έχω και σε ατομικό λογαρισμό - που ως γνωστόν ανήκει στα εταιρικά συμβόλαια).

 

Μήπως εννοείς κάτι άλλο?

 

ναι αλλο τα εταιρικα αλλο των ελευθερων επαγγελματιων. στα εταιρικα χρειαζεσαι 3+ συνδεσεις στο ελευθερων μια.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Μα εγώ έχω φίλους που έχουν εταιρικό συμβόλαιο, και έχουν και e-bill και myaccount. E-bill εχω και εγώ (και σε flat γραμμή που έχω και σε ατομικό λογαρισμό - που ως γνωστόν ανήκει στα εταιρικά συμβόλαια).

 

Μήπως εννοείς κάτι άλλο?

 

στα εταιρικά υπάρχει το e-care.. στα ατομικά επαγγελματικά τίποτα.. δεν υπάρχουν online υπηρεσίες..

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

στα εταιρικά υπάρχει το e-care.. στα ατομικά επαγγελματικά τίποτα.. δεν υπάρχουν online υπηρεσίες..

 

Λίγο που το έψαξα, το e-bill φαίνεται να μπαίνει παντού (άρα και στα ατομικά επαγγελματικά). Για ξαναδές το.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο που το έψαξα, το e-bill φαίνεται να μπαίνει παντού (άρα και στα ατομικά επαγγελματικά). Για ξαναδές το.

 

να το ξαναδώ πως? σε 2 τηλέφωνα στο CC και ένα email στο οποίο μου απάντησαν τηλεφωνικά μου απήντησαν το ίδιο πράγμα.

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Έχω το i35 περίπου από τις αρχές Μαϊου... Και θέλω να κάνω φορητότητα στη Vodafone γιατί δεν είμαι κ πολύ ικανοποιημένος.

Τι χρειάζεται?

Θα πληρώσω κάτι επειδή είμαι μόνο 3 μήνες?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...