Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτόματα μεταφέρετε.
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Στο πρόγραμμα COSMOTE ΒΑΣΙΚΟ η αποστολή γραπτών μηνυμάτων προς

Εθνικά Δίκτυα χρεώνεται 0,1071 €/SMS.

Ήθελα να ρωτήσω αν στα «Εθνικά Δίκτυα» περιλαμβάνονται και τα σταθερά.

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα στο Cosmote Account και ειδα οτι μπορω να κανω απο εκει αιτηση για αλλαγη προγραμματος (εχω το COSMOTE 150). Μου βγαζει διαφορες επιλογες αλλα οχι το COSMOTE 60 που θελω.

 

Να υποθεσω οτι ειναι λαθος απο το site εκει ή πραγματι δεν μπορω ν'αλλαξω απο το 150 στο 60 ? (Εχω χρησιμοποιησει την επιδοτηση συσκευης και αρα εχω ανανεωσει το συμβολαιο για αλλο ενα χρονο, αυτο εγινε πριν 1.5 μηνα αλλα δε νομιζω να παιζει ρολο στο συγκεκριμενο)

Link to comment
Share on other sites

Από όσα μου είπε η εξηπηρέτηση πελατών για το ίδιο θέμα (κατά σύμπτωση μόλις χτές), είναι ότι στο ΜyAccount μπορείς να κάνεις αλλαγή σε οποιοδήποτε πρόγραμμα με ακριβότερο πάγιο από αυτό που έχεις αλλά δε γίνεται αλλαγή σε φτηνότερο. Σε τέτοια περίπτωση αλλαγή γίνεται με τηλ. στην εξυπηρέτηση πελατών ή στα καταστήματα αφού περάσουν τρεις μήνες.
Link to comment
Share on other sites

Από όσα μου είπε η εξηπηρέτηση πελατών για το ίδιο θέμα (κατά σύμπτωση μόλις χτές), είναι ότι στο ΜyAccount μπορείς να κάνεις αλλαγή σε οποιοδήποτε πρόγραμμα με ακριβότερο πάγιο από αυτό που έχεις αλλά δε γίνεται αλλαγή σε φτηνότερο. Σε τέτοια περίπτωση αλλαγή γίνεται με τηλ. στην εξυπηρέτηση πελατών ή στα καταστήματα αφού περάσουν τρεις μήνες.

 

Λογικο αυτο...αλλα τοτε, γιατι μου εχει την επιλογη COSMOTE 120, που ειναι φθηνοτερο απο αυτο που ηδη εχω ?? :confused:

Link to comment
Share on other sites

γεια μπορει καποιος να μου απαντησει στο εξης:

 

εχω καρτοσυμβολαιο 25 εδω και 7 μηνες και θελω να το γυρισω σε προγραμμα cosmote i-20 ...

 

γινεται??????????????????

Link to comment
Share on other sites

Λογικο αυτο...αλλα τοτε, γιατι μου εχει την επιλογη COSMOTE 120, που ειναι φθηνοτερο απο αυτο που ηδη εχω ?? :confused:

 

Σοβαρά μιλάς; :lol::lol:

 

Τι να σου πω, τα έγραψα όπως μου τα είπαν στην ΕΠ. Πάντως στα τρία τηλέφωνα του οικογενειακού συμβολαίου του δικού μας MyAccount, φαίνονται στο κάθε τηλέφωνο μόνο τα προγράμματα με ακριβότερο πάγιο από αυτό που πληρώνει το κάθε συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα μήνυμα για να δω το υπόλοιπο χρόνου της σύνδεσης και μου ήρθε μήνυμα "Η υπηρεσία έλεγχος υπολοίπου θα είναι διαθέσιμη μετά την έκδοση του λογαριασμού σας λόγω τροποποίησης/απενεργοποίησης της υπηρεσίας".Τι είναι αυτό τώρα;
Link to comment
Share on other sites

Από όσα μου είπε η εξηπηρέτηση πελατών για το ίδιο θέμα (κατά σύμπτωση μόλις χτές), είναι ότι στο ΜyAccount μπορείς να κάνεις αλλαγή σε οποιοδήποτε πρόγραμμα με ακριβότερο πάγιο από αυτό που έχεις αλλά δε γίνεται αλλαγή σε φτηνότερο. Σε τέτοια περίπτωση αλλαγή γίνεται με τηλ. στην εξυπηρέτηση πελατών ή στα καταστήματα αφού περάσουν τρεις μήνες.

 

Δεν παίζει κάτι τέτοιο. Μάλλον κάποια κλείδωμα υπάρχει. Δηλαδή πχ εγώ που δεν έχω πάρει επιδότηση είμαι στο μηδενικό πάγιο. Αλλάζω πακέτο και για ένα μήνα μου εμφανίζει ότι μπορώ να πάω σε μεγαλύτερο. Μετά τον μήνα μπορώ να πάω σε μικρότερο η ακόμα και στο μηδενικό.

Άρα κάποια δέσμευση προκύπτει από την ανανέωση του συμβολαίου.

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα στο Cosmote Account και ειδα οτι μπορω να κανω απο εκει αιτηση για αλλαγη προγραμματος (εχω το COSMOTE 150). Μου βγαζει διαφορες επιλογες αλλα οχι το COSMOTE 60 που θελω.

 

Να υποθεσω οτι ειναι λαθος απο το site εκει ή πραγματι δεν μπορω ν'αλλαξω απο το 150 στο 60 ? (Εχω χρησιμοποιησει την επιδοτηση συσκευης και αρα εχω ανανεωσει το συμβολαιο για αλλο ενα χρονο, αυτο εγινε πριν 1.5 μηνα αλλα δε νομιζω να παιζει ρολο στο συγκεκριμενο)

 

Το MyAccount εμφανίζει μόνο τις συμβατές αλλαγές,ανάλογα το χρονικό διάστημα που πέρασε από την προηγούμενη ανανέωση/αλλαγή προγράμματος.

 

Για να μεταβείς στο C-60 από το C-150 πρέπει πλέον να περάσουν 3 μήνες νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Το MyAccount εμφανίζει μόνο τις συμβατές αλλαγές,ανάλογα το χρονικό διάστημα που πέρασε από την προηγούμενη ανανέωση/αλλαγή προγράμματος.

 

Για να μεταβείς στο C-60 από το C-150 πρέπει πλέον να περάσουν 3 μήνες νομίζω.

 

Σε 3 μήνες απο την αρχική ενεργοποίηση ή ανάλογα τη συμφωνία και σε ένα μήνα απο τη τελευταία αλλαγή στο μεγαλύτερο πρόγραμμα. Προς τα πάνω, οποτεδήποτε μπορεί να γίνει αλλαγή ( αν και είναι καλό να γίνεται μια μέρα πριν την έκδοση του λογαριασμού ).

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα μήνυμα για να δω το υπόλοιπο χρόνου της σύνδεσης και μου ήρθε μήνυμα "Η υπηρεσία έλεγχος υπολοίπου θα είναι διαθέσιμη μετά την έκδοση του λογαριασμού σας λόγω τροποποίησης/απενεργοποίησης της υπηρεσίας".Τι είναι αυτό τώρα;

 

Δεν ειναι τιποτα μπλοκαρισμα της υπηρεσιας ξαναπροσπαθησε...

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα μήνυμα για να δω το υπόλοιπο χρόνου της σύνδεσης και μου ήρθε μήνυμα "Η υπηρεσία έλεγχος υπολοίπου θα είναι διαθέσιμη μετά την έκδοση του λογαριασμού σας λόγω τροποποίησης/απενεργοποίησης της υπηρεσίας".Τι είναι αυτό τώρα;

 

Βασικά αν άλλαξες πχ το οικονομικό σου πρόγραμμα ή απενεργοποίησες κάποια υπηρεσία δεν σου δίνει δυνατότητα ενημέρωσης μέχρι τη νέα έκδοση λογαριασμού...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα μήνυμα για να δω το υπόλοιπο χρόνου της σύνδεσης και μου ήρθε μήνυμα "Η υπηρεσία έλεγχος υπολοίπου θα είναι διαθέσιμη μετά την έκδοση του λογαριασμού σας λόγω τροποποίησης/απενεργοποίησης της υπηρεσίας".Τι είναι αυτό τώρα;

 

Το ίδιο πρόβλημα κι εδώ.

 

Η απάντηση του 1212 ήταν ότι η υπηρεσία δεν διατίθεται στα προγράμματα i.

 

Φυσικά μέχρι προχθές, λειτουργούσε κανονικά.

The evil that men do lives on and on...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αλλάξει πρόγραμμα ούτε τίποτα.Μου φαίνεται στην εξυπηρέτηση πελατών δεν ξέρουν τι τους γίνεται,γιατί όπως λεει και ο konspir2 μέχρι προχθές όλα ήταν μια χαρα
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αλλάξει πρόγραμμα ούτε τίποτα.Μου φαίνεται στην εξυπηρέτηση πελατών δεν ξέρουν τι τους γίνεται,γιατί όπως λεει και ο konspir2 μέχρι προχθές όλα ήταν μια χαρα

 

Στους τρεις αριθμούς συμβολαίου Cosmote της οικογένειας, οι δύο εμφάνισαν το ίδιο μήνυμα χτες. Σήμερα όλα καλά.

 

Χτες ήταν η μέρα που έληγε ο μήνας τιμολόγησης και στα τρία (οικογενειακό πακέτο). Μήπως και σε σένα έληξε ο μήνας χτές ή σήμερα;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η cosmote δίνει πρόγραμμα συμβολαίου με μηδενικό πάγιο ή καταργήθηκε;

Σε διαφημιστικό έντυπο για τα προγράμματα συμβολαίου ούτε που το αναφέρει.

Και πως εξασφαλίζει τη 12μηνη σύνδεση αφού δεν έχει πάγιο;

Σκέφτηκα να μετατρέψω το what's up του γιου μου σε μηδενικού πάγιου γιατί βαρέθηκα να δίνω κάθε λίγο και λιγάκι λεφτά για κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η cosmote δίνει πρόγραμμα συμβολαίου με μηδενικό πάγιο ή καταργήθηκε;

Σε διαφημιστικό έντυπο για τα προγράμματα συμβολαίου ούτε που το αναφέρει.

Και πως εξασφαλίζει τη 12μηνη σύνδεση αφού δεν έχει πάγιο;

Σκέφτηκα να μετατρέψω το what's up του γιου μου σε μηδενικού πάγιου γιατί βαρέθηκα να δίνω κάθε λίγο και λιγάκι λεφτά για κάρτα.

Υπάρχει κανονικά το πρόγραμμα με μηδενικό πάγιο.Ούτε τα φυλλάδια του "Γερμανού",ούτε τα φυλλάδια της Cosmote λένε για το παραπάνω πρόγραμμα και τα περισσότερα καταστήματα "Γερμανός" (στην Κέρκυρα) λένε ότι δεν υπάρχει πλέον αυτό το πρόγραμμα και ότι υπάρχει μόνο το "Cosmote Βασικό" που είναι με 9 ευρώ πάγιο.Το "Μηδενικό πάγιο" δεν σε δεσμεύει για ένα χρόνο.:)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η cosmote δίνει πρόγραμμα συμβολαίου με μηδενικό πάγιο ή καταργήθηκε;

Σε διαφημιστικό έντυπο για τα προγράμματα συμβολαίου ούτε που το αναφέρει.

Και πως εξασφαλίζει τη 12μηνη σύνδεση αφού δεν έχει πάγιο;

Σκέφτηκα να μετατρέψω το what's up του γιου μου σε μηδενικού πάγιου γιατί βαρέθηκα να δίνω κάθε λίγο και λιγάκι λεφτά για κάρτα.

 

Εξαρτάται πώς χρησιμοποιεί το κινητό του.Αν το χρησιμοποιεί με σύνεση και δεν κάνει υπερβολές,κάνε του την κάρτα συμβόλαιο.Διαφορετικά,1000 φορές η κάρτα ώστε να έχεις εσύ ο ίδιος τον απόλυτο έλεγχο.Σκέψου συν τοις άλλοις ότι ο λογαριασμός θα επιβαρύνεται και με τέλη κινητής τηλεφωνίας που πρακτικά είναι πεταμένα λεφτά,ενώ στην κάρτα θα τα χρησιμοποιεί.

Τέλος,αν η παρέα του έχει whats'up συμφέρει καλύτερα η κάρτα.Με ελάχιστα χρήματα θα μπορεί να μιλάει με όλους τους κολλητους/κολλητές όσο θέλει με 5 ευρώ και να στέλνει πολλά μηνύματα με διάφορα πακέτα μέχρι και 5 ευρώ,ενώ στη σύνδεση 2 ώρες να μιλήσει νά'σου το 20άρι.Πρόσθεσε και τη χρέωση των μηνυμάτων,και φτάνεις το 30άρι άνετα.

 

Καλύτερα επομένως να του παίρνεις π.χ. μια 20άρα κάρτα το μήνα μια φορά που το ποσό της θα αξιοποιείται πλήρως σε ομιλία/μηνύματα,παρά να πληρώνεις συμβόλαιο με το 1/4 των λεπτών και το 1/4 των μηνυμάτων που θα έχει συγκριτικά με την κάρτα.

 

Πάντως,προς ενημέρωση,παρέχεται κανονικά το μηδενικό πάγιο είτε για νέες συνδέσεις είτε για μεταβάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και η λυση του καρτοσυμβολαιου υπαρχει το 20, το 25, και το 35 (αντιστοιχα ειναι και τα χρηματα που πληρωνεις καθε μηνα 20,25 ή 35 ευρω) ειναι πολυ ποιο οικονομικο απο την καρτα στις χρεωσεις και με σταθερο λογαριασμο (οταν καταναλωσει τα ανω προγραμματα το κοβει το δικτυο και δεν μπορει να ξεπερασει το λογαριασμο)Οποτε του λες αυτα ειναι παιδακι μου καθε μηνα κανε οτι καταλαβενεις............Μακρια απο το μηδενικο παγιο μονο μηδεν δεν θα βλεπειςνστο λογαριασμο...
Link to comment
Share on other sites

ειναι καποιος απο δω μεσα σε γερμανο η οτε σοπ η οπουδηποτε να μου πει λιγο τις επιδοτησεις για καρτοπρογραμμα?

 

(20 - 25- 35) ?

 

παιζει και η προσφορα με 1200 ' για κοσμοτε και σταθερα ετσι ?

:X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...