Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το i35 περίπου από τις αρχές Μαϊου... Και θέλω να κάνω φορητότητα στη Vodafone γιατί δεν είμαι κ πολύ ικανοποιημένος.

Τι χρειάζεται?

Θα πληρώσω κάτι επειδή είμαι μόνο 3 μήνες?

Θα πληρώσεις όλο το ποσό της επιδότησης.

Link to comment
Share on other sites

παιδες, επιδοτηση εχω σε 5 μηνες. Αλλα θελω να παρω το iPhone χωρις να διακοψω/αλλαξω αριθμο και ρωτησα την Κοσμοτε εαν γινεται να μου δωσουν πιο νωρις επιδοτηση κτλ και μου ειπαν οτι πρεπει να κανω αιτημα κ να μου απαντησουν κ λογικα θα ειναι θετικο, εαν δεν υπαρχει σοβαρος λογος για αρνητικη απαντηση.

 

Το θεμα ειναι οτι ποσες μερες κανει να σου απαντησουν; Ετυχε σε κανεναν να απαντησουν θετικα; Η θα πρεπει στην χειροτερη να το κανω καρτοκινητο κ μετα απο 1 μηνα συνδεση παλι;

 

Ευχαριστω

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ενα καρτοκινητο για να γινει συνδεση, γινεται αμεσα ή πρεπει να περιμενω μερες γιατι υπαρχει διαδικασια;

 

Επισης μια συνδεση για να διακοπει κ να γινει καρτοκινητο και μετα για να γινει συνδεση, ποσο χρονο περνει; Ποσο καιρο για καθε ενεργεια;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ενα καρτοκινητο για να γινει συνδεση, γινεται αμεσα ή πρεπει να περιμενω μερες γιατι υπαρχει διαδικασια;

 

Επισης μια συνδεση για να διακοπει κ να γινει καρτοκινητο και μετα για να γινει συνδεση, ποσο χρονο περνει; Ποσο καιρο για καθε ενεργεια;

Για να γίνει σύνδεση ένα καρτοκινητό χρειάζεται μία ημέρα.Για να γίνει το συμβόλαιο καρτοκινητό χρειάζονται 30 ημέρες.:)

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα. Δηλαδη μια συνδεση γινεται καρτοκινητο (30 ημερες), μετα απο 30 ημερες γινεται συνδεση (παλι) (1 ημερα) και περνει κανονικη επιδοτηση σαν καινουργια συνδεση, σωστα;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα. Δηλαδη μια συνδεση γινεται καρτοκινητο (30 ημερες), μετα απο 30 ημερες γινεται συνδεση (παλι) (1 ημερα) και περνει κανονικη επιδοτηση σαν καινουργια συνδεση, σωστα;

Σωστά.:)

(10 χαρακτήρες)

Link to comment
Share on other sites

Από 01/07/2009 τα δωρεάν μηνύματα στα προγράμματα cosmote i είναι και για mms.

 

Πολύ καλή κίνηση. Να σαι καλά cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει πρόγραμμα (εκτός απο τα επαγγελματικά) που να δίνει 3 ωρες προς όλους και σε εναν προορισμό απεριόριστες κλήσεις?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει πρόγραμμα (εκτός απο τα επαγγελματικά) που να δίνει 3 ωρες προς όλους και σε εναν προορισμό απεριόριστες κλήσεις?

Τσέκαρε το πρόγραμμα απεριόριστα 3:

δίνει προς άλλους προορισμούς 180 λεπτά (3 ώρες δλδ) και προς 3 αριθμούς cosmote απεριόριστα.. !

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Οταν γινει διακοπη λογαριασμου, γινεται ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ μετα απο 30 ημερες; Δεν γινεται να γινει πιο γρηγορα; Η με την επομενη εκδοση λογαριασμου;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Οταν γινει διακοπη λογαριασμου, γινεται ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ μετα απο 30 ημερες; Δεν γινεται να γινει πιο γρηγορα; Η με την επομενη εκδοση λογαριασμου;

 

Όχι.Γίνεται μετά από 30 ημέρες.:(

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δεί αυτό αλλά δεν είναι κρίμα να πληρώνω πρός 3 αριθμούς? Νομίζω η Voda δίνει τέτοιο πρόγραμμα!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το έχω δεί αυτό αλλά δεν είναι κρίμα να πληρώνω πρός 3 αριθμούς? Νομίζω η Voda δίνει τέτοιο πρόγραμμα!

Εννοείς .. ότι αντί για 3 προορισμούς με απεριόριστα .. να έχεις μόνο έναν και για όλους τους άλλους 3 ώρες;; ... μμ.. δεν έχω ιδέα από voda.. αλλά μπορείς να ρωτήσεις στο αντίστοιχο θέμα για voda και να σου απαντήσουν ..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι για το καρτοσυμβόλαιο.

Είμαι τώρα στο What’s up και ξοδεύω 1 κάρτα των 20€/μήνα.

Υπάρχει κάτι παραπάνω να μου προσφέρει η μεταφορά μου στο καρτοσυμβόλαιο 20, με το σκεπτικό να μην δίνω παραπάνω χρήματα αλλά να έχω έξτρα χρόνο ομιλίας προς cosmote αριθμούς κλπ?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς .. ότι αντί για 3 προορισμούς με απεριόριστα .. να έχεις μόνο έναν και για όλους τους άλλους 3 ώρες;; ... μμ.. δεν έχω ιδέα από voda.. αλλά μπορείς να ρωτήσεις στο αντίστοιχο θέμα για voda και να σου απαντήσουν ..

Αυτό εννοώ, αλλά θα με ενδιέφερε ένα τέτοιο πρόγραμμα στην Cosmote :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι για το καρτοσυμβόλαιο.

Είμαι τώρα στο What’s up και ξοδεύω 1 κάρτα των 20€/μήνα.

Υπάρχει κάτι παραπάνω να μου προσφέρει η μεταφορά μου στο καρτοσυμβόλαιο 20, με το σκεπτικό να μην δίνω παραπάνω χρήματα αλλά να έχω έξτρα χρόνο ομιλίας προς cosmote αριθμούς κλπ?

Μπορείς να πάς στο πρόγραμμα των 20 ευρώ και να βάλεις επιπλέον με 5 ευρώ ακόμα τα 500 λεπτά προς όλα τα Cosmote

Στο καρτοσυμβόλαιο δεν μπαίνει το πρόσθετο πρόγραμμα ( από όσο γνωρίζω)

 

Παιδιά υπάρχει πρόγραμμα (εκτός απο τα επαγγελματικά) που να δίνει 3 ωρες προς όλους και σε εναν προορισμό απεριόριστες κλήσεις?

COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 1

Απεριόριστος δωρεάν χρόνο ομιλίας προς 1 COSMOTE αριθμό και 60 δωρεάν λεπτά ( ομιλίας/ βιντεοκλήσης) προς όλους με μόνο 30€ μηνιαίο πάγιο.

COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 2

Απεριόριστος δωρεάν χρόνο ομιλίας προς 2 COSMOTE αριθμούς και 120 δωρεάν λεπτά ( ομιλίας/ βιντεοκλήσης) προς όλους με μόνο 45€ μηνιαίο πάγιο.

COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 3

Απεριόριστος δωρεάν χρόνο ομιλίας προς 3 COSMOTE αριθμούς και 180 δωρεάν λεπτά ( ομιλίας/ βιντεοκλήσης) προς όλους με μόνο 60€ μηνιαίο πάγιο

Link to comment
Share on other sites

γεια σας είμαι καινούργιος στο φορουμ και ασχετος απο συμβολαια ,εχω τετραμελή οικογένεια και θελω να κανω οικογενειακο συμβολαιο ποσο περιπου ειναι το παγιο και ποσες ωρες εχω δωρεαν?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας είμαι καινούργιος στο φορουμ και ασχετος απο συμβολαια ,εχω τετραμελή οικογένεια και θελω να κανω οικογενειακο συμβολαιο ποσο περιπου ειναι το παγιο και ποσες ωρες εχω δωρεαν?

 

Καθένα νούμερο θα έχει το δικό του χρόνο ομιλίας, όποιο διαλέξεις εσύ.

 

Για περισσότερα δες λίγο τα παρακάτω όπως τα αναφέρει η cosmote στο site της.

 

Οικογενειακό Πακέτο COSMOTE Classic

 

ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ για όλα τα μέλη της οικογένειας

 

Το οικονομικό Οικογενειακό Πακέτο COSMOTE Classic διαμορφώνεται όπως εσείς επιθυμείτε και σας δίνει 2 εναλλακτικές λύσεις για να επιλέξετε εκείνη που ταιριάζει στη δική σας οικογένεια:

 

2 έως 5 ώρες ενδοοικογενειακής ομιλίας χωρίς καμία χρέωση

Ανάλογα με τα μέλη της οικογένειάς σας που συμμετέχουν στο ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΠΑΚΕΤΟ, έχετε τη δυνατότητα να μοιραστείτε έως και 5 ώρες χρόνο ομιλίας, χωρίς καμία επιπλέον χρέωση!

 

Εναλλακτικά

 

Έκπτωση 10% σε κάθε πάγιο

Εφόσον εξυπηρετεί τη δική σας οικογένεια, έχετε τη δυνατότητα να επιλέξετε, για κάθε σύνδεση συμβολαίου ξεχωριστά, 10% έκπτωση στα πάγια κάθε μήνα!

 

Επίσης με την πρόσθετη Υπηρεσία Απεριόριστα , τα μέλη της οικογένειάς σας μπορούν να μιλάνε μεταξύ τους όσο θέλουν, απλά με την καταβολή ενός μηνιαίου παγίου .

 

Δείτε τον αναλυτικό πίνακα με τις αντίστοιχες χρεώσεις:

 

Όταν ο Αριθμός μελών Συμβολαίου είναι 2 τότε το Μηνιαίο Πάγιο «Απεριόριστα» είναι 16 €

Όταν ο Αριθμός μελών Συμβολαίου είναι 3 τότε το Μηνιαίο Πάγιο «Απεριόριστα» είναι 24 €

Όταν ο Αριθμός μελών Συμβολαίου είναι 4 τότε το Μηνιαίο Πάγιο «Απεριόριστα» είναι 28 €

Όταν ο Αριθμός μελών Συμβολαίου είναι 5 τότε το Μηνιαίο Πάγιο «Απεριόριστα» είναι 35 €

 

 

 

ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ για κάθε μέλος της οικογένειας

 

Με το Οικογενειακό Πακέτο COSMOTE Classic, το κάθε μέλος της οικογένειάς σας διατηρεί την αυτονομία του, αφού μπορεί να επιλέξει το ατομικό Πρόγραμμα Συμβολαίου που ταιριάζει στις ανάγκες του ή αντίστοιχα το Πακέτο Καρτοκινητής που θέλει. Σχεδιάστε το δικό σας Οικογενειακό Πακέτο, συνδυάζοντας τα προϊόντα που ταιριάζουν στον καθένα σας

 

1. Πρόγραμμα Συμβολαίου

 

Κρατήστε το πρόγραμμα που ήδη χρησιμοποιείτε ή επιλέξτε αυτό που θέλετε μέσα από μία σειρά των προγραμμάτων που ικανοποιούν τις ανάγκες της δικής σας οικογένειας όπως:

 

Προγράμματα δωρεάν χρόνου ομιλίας C120 - C1000

Προγράμματα COSMOTE Απεριόριστα 1,2,3

Προγράμματα COSMOTE MULTI

Προγράμματα COSMOTE i-20 - i-135

Απαιτούνται τουλάχιστον δύο συνδέσεις συμβολαίου σε κάθε Οικογενειακό Πακέτο (πλην COSMOTE AT HOME)

 

2. ΚαρτοΣυμβόλαιο

 

Κρατήστε το πρόγραμμα ΚαρτοΣυμβολαίου που ήδη χρησιμοποιείτε ή επιλέξτε αυτό που ταιριάζει καλύτερα στις ανάγκες σας, από το ΚαρτοΣυμβόλαιο 20, 25 ή 35.

 

* Σε κάθε οικογενειακό πακέτο συμμετέχουν έως και τρία μέλη χρήστες ΚαρτοΣυμβολαίου.

 

3. Πακέτα Καρτοκινητής

 

Επιλέξτε COSMOKAΡΤA ή/ και WHAT’S UP. Το πακέτο που θέλετε ή ήδη χρησιμοποιείτε. Με αυτόματη μηνιαία ανανέωση 15€ και 3€ bonus κάθε μήνα, για κάθε καρτοκινητό.

 

* Σε κάθε οικογενειακό πακέτο συμμετέχουν έως και τρία μέλη χρήστες καρτοκινητής.

 

4. Έναν αριθμό Σταθερής Τηλεφωνίας

 

Χωρίς κανένα επιπλέον κόστος, μπορείτε να καλείτε αυτόν τον αριθμό από τα κινητά που συμμετέχουν στο Οικογενειακό σας Πακέτο, χρησιμοποιώντας το δωρεάν ή απεριόριστο χρόνο ενδοοικογενειακής ομιλίας που σας αντιστοιχεί.

 

 

 

Οικογενειακό Πακέτο COSMOTE SMART PLAY

 

Εντάσσοντας σε ένα Οικογενειακό Πακέτο COSMOTE Classic τουλάχιστον μία σύνδεση από τα παρακάτω προγράμματα:

 

• COSMOTE At ΗΟΜΕ 500, COSMOTE At ΗΟΜΕ 500 + 60

 

• Internet On The Go 250MB, 5GB, 10GB + Laptop, Unlimited και Student

 

δημιουργείτε το δικό σας Οικογενειακό Πακέτο COSMOTE SMART PLAY.

 

Με το Οικογενειακό Πακέτο COSMOTE SMART PLAY μπορείτε να συνδυάσετε μαζί με τα κινητά της οικογένειας, internet, ή και σταθερό νούμερο και να κερδίσετε για πάντα :

 

Έκπτωση 10% σε κάθε πάγιο

 

και

 

2 έως 5 ώρες ενδοοικογενειακής ομιλίας χωρίς καμία χρέωση

 

Ο μέγιστος αριθμός συνδέσεων COSMOTE Internet On The Go ή / και COSMOTE At HOME, που μπορούν να ενταχθούν σε ένα Οικογενειακό Πακέτο COSMOTE SMART PLAY είναι 3.

 

Για τη δημιουργία Οικογενειακού Πακέτου, απαιτούνται τουλάχιστον 2 συνδέσεις συμβολαίου κινητής.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε εταιρικο συμβολαιο με 4 αριθμους, δηλαδη για να το πω καλυτερα 4 αριθμοι ανιστοιχουν σε 4 ατομα.

Η επιδοτηση και για τους 4 αριθμους ειναι 410 ευρω. Υπαρχει καποιος καταλογος με τις τιμες συσκευων για τα εταιρικα συμβολαια? Δηλαδη ας πουμε ποσο κοστιζει το iphone 3g? Ποιο πολυ με ενδιαφερει για το 3GS αλλα ισως δεν εχει διαμορφωθει ακομη η τιμη του.

Link to comment
Share on other sites

1212 και μαθαίνω αν δικαιούμαι επιδότηση; Έτσι απλά τους λες το νούμερο και σου λένε αν δικαιούσαι επιδότηση, και αν ναι, πόσα ευρώ;

 

κάτι σχετικό: για να μάθω πόση επιδότητηση συσκευής έχει ο πατέρας μ στη συνδεση του, παίρνω στο 1212 κ μου λένε?? χρειάζεται άλλα στοιχεία εκτός από ονομα κ τηλέφωνο? ρωτώ για να τα εχω έτοιμα αν είναι( ρωτώντας πρώτα το πατερα μ να μ τα πει) αμα με ρωτήσουν. τι ζητάνε??

Link to comment
Share on other sites

εχθες που πηρα τηλ στο 1212 για παρομοιο θεμα μου ζητησαν και τις 2 φορες: Ονομα, επιθετο, αριθμο ταυτοτητας κ ημερομηνια γεννησης...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

ok τότε, εγώ θέλω να ρωτήσω για τι ποσό απλά δικαιούμαι, μετά θα στείλω το πατέρα μ στον οτέ να το πάρει εκείνος, απλα θέλω να τηλ κιόλας μη βρεθούμε προς εκπλήξεων πηγαίνοντας στον οτέ.

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,θελω να παρω το iphone 3g στο i35 της κοσμοτε με 18μηνο συμβολαιο στα 270€.Μετα απο ποσο καιρο μπορω να αλλαξω το προγραμμα??Επισης παιζει κατι αναλογο απο vodafone 18μηνη συνδεση δλδ στην ιδια τιμη για την συγκεκριμενη συσκευη γιατι εχω ηδη συμβολαιο στην κοσμοτε αλλα η επιδοτηση ειναι πολυ μικρη και μοθ βγαινει πιο φτηνα το iphone με νεα συνδεση...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,θελω να παρω το iphone 3g στο i35 της κοσμοτε με 18μηνο συμβολαιο στα 270€.Μετα απο ποσο καιρο μπορω να αλλαξω το προγραμμα??Επισης παιζει κατι αναλογο απο vodafone 18μηνη συνδεση δλδ στην ιδια τιμη για την συγκεκριμενη συσκευη γιατι εχω ηδη συμβολαιο στην κοσμοτε αλλα η επιδοτηση ειναι πολυ μικρη και μοθ βγαινει πιο φτηνα το iphone με νεα συνδεση...

 

Νομίζω ότι μετά από 3 μήνες μπορείς να αλλάξεις πρόγραμμα συμβολαίου.:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...