Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελπίζω να έχεις δίκιο

Γενικά βγάζουν κάθε 2-3 βδομάδες. περιμένω καιρό και ήμουν έτοιμος να παραγγείλω.

ευχαριστώ για την ειδοποήση. θα περιμένω καμια βδομάδα ακόμα...συνήθως τις βγάζουν παρασκευή και σάββατο...

ελπίζω να ισχύει και για το magic άμα γίνει...

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να έχεις δίκιο

Γενικά βγάζουν κάθε 2-3 βδομάδες. περιμένω καιρό και ήμουν έτοιμος να παραγγείλω.

ευχαριστώ για την ειδοποήση. θα περιμένω καμια βδομάδα ακόμα...συνήθως τις βγάζουν παρασκευή και σάββατο...

ελπίζω να ισχύει και για το magic άμα γίνει...

 

Καλησπέρα φίλε μου.Είμαι και εγω σε αναμονή για καλή προσφορά.Αν μάθεις τίποτα πές το εδώ σε παρακαλώ να προλάβουμε τίποτα.Σε ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μενα εδώ και αρκετο καιρο εχω ενεργοποιήσει το πακετο των 120 sms μπορει καποιος να μου πει πως το απενεργοποιω;;

Ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μενα εδώ και αρκετο καιρο εχω ενεργοποιήσει το πακετο των 120 sms μπορει καποιος να μου πει πως το απενεργοποιω;;

Ευχαριστω:)

 

Στείλε ΠΑΚΕΤΟ SMS OFF στο 1256.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά,ξέρουμε αν το iphone 3GS θα το φέρει και η κοσμοτέ;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά,ξέρουμε αν το iphone 3GS θα το φέρει και η κοσμοτέ;

 

Θα το φέρει. Και λογικά ταυτόχρονα με τη Vodafone μέσα στον Ιούλιο.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι για την επιδότηση υπολογίζεται και ο εισερχόμενος χρόνος ομιλίας;

Λογικό μου ακούγεται αφού και αυτός φέρνει έσοδα στην εταιρία...αλλα ισχύει; :confused:

 

Και μια δεύτερη ερώτηση αν ξέρει κάποιος...

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα data που μπορώ να βάλω στο κινητό αλλά με λίγα MB πχ 200 ώστε να είναι οικονομικό; Δεν με ενδιαφέρουν τα προγράμματα i γιατί είμαι σε ένα παλιό πρόγραμμα και δεν θέλω να φύγω... Θέλω μόνο μερικά MB το μήνα για email, messenger και ελαφρύ browsing σε ώρα ανάγκης... Κάτι σαν το Web n Mail της Wind.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!για την προσφορά από τον γερμανό,που δίνουν όλα τα κινητά samsung δωρεάν τι ισχύει?

μπορώ να πάρω το samsung innov8 δωρεάν?550 ευρώ κάνει περίπου από τον γερμανό.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!για την προσφορά από τον γερμανό,που δίνουν όλα τα κινητά samsung δωρεάν τι ισχύει?

μπορώ να πάρω το samsung innov8 δωρεάν?550 ευρώ κάνει περίπου από τον γερμανό.

Νομίζω ότι μπορείς να πάρεις κινητό Samsung δωρεάν ανάλογα το πρόγραμμα στο οποίο θα κάνεις νέα σύνδεση.:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια μουφα η προσφορα. κινητα οπως το innov8 και το omnia και pixon μονο στο cosmote 1000! τι την θελουν την διαφημιση;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεi κανείς πόσο χρεώνεται κάποιος από εθνικό δίκτυο που τηλεφωνεί σε αριθμό cosmote ο οποίος είναι σε roaming (UK); Δεν μπόρεσα να βρω άκρη στο site της cosmote!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεi κανείς πόσο χρεώνεται κάποιος από εθνικό δίκτυο που τηλεφωνεί σε αριθμό cosmote ο οποίος είναι σε roaming (UK); Δεν μπόρεσα να βρω άκρη στο site της cosmote!

 

Εννοεις ποσο χρεωνεται καποιος που εχει συμβολαιο cosmote με roaming στο Ηνωμενο Βασιλειο, κ δεχεται κλησεις απο ελλαδα;;

δες εδω

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=Tariff_Plans&catID=0b0f42bb8026474d&rootid=0b0f42bb80264690&pageLabel=pricelist&zone=%CE%95%CF%85%CF%81%CF%89%CE%B6%CF%8E%CE%BD%CE%B7&typecalls=Incoming&typeID=roaming&country=%CE%97%CE%BD.%20%CE%92%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%BF

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις ποσο χρεωνεται καποιος που εχει συμβολαιο cosmote με roaming στο Ηνωμενο Βασιλειο, κ δεχεται κλησεις απο ελλαδα;;

δες εδω

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=Tariff_Plans&catID=0b0f42bb8026474d&rootid=0b0f42bb80264690&pageLabel=pricelist&zone=%CE%95%CF%85%CF%81%CF%89%CE%B6%CF%8E%CE%BD%CE%B7&typecalls=Incoming&typeID=roaming&country=%CE%97%CE%BD.%20%CE%92%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%BF

 

Όχι φίλε μου, εννοώ πόσο χρεώνομαι εγώ που είμαι Ελλάδα και καλώ ένα κινητό που είναι με roaming στο Ηνωμένο Βασίλειο. Ή απλώς χρεώνομαι το ίδιο σαν να ήταν το κινητό Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι σίγουρος νομίζω (και μου φαίνεται λογικό) να μη χρεώνεσαι κάτι έξτρα...

Άλλωστε εσύ μπορεί και να μην ξέρεις αν ο άλλος είναι στο εξωτερικό...

Αυτός χρεώνεται για τη δρομολόγηση της κλήσης στο εξωτερικό...

 

Τεσπά μπορεί να λέω και βλακείες...αλλά αυτή την εντύπωση έχω...

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν ίσχυε αυτό που λες, μάλλον έπεσες θύμα παραπληροφόρησης. Κάποτε λεγοταν ότι χρεώνεται και η αναπάντητη γιατί ανοίγει ο δορυφόρος...
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν ίσχυε αυτό που λες, μάλλον έπεσες θύμα παραπληροφόρησης. Κάποτε λεγοταν ότι χρεώνεται και η αναπάντητη γιατί ανοίγει ο δορυφόρος...

 

Από προσωπική εμπειρία στην Τουρκία με κινητό κοσμοτέ η αναπάντητη στους υπόλοιπους της παρέας (δηλαδη όλα τα κινητά με roaming) χρεωνόταν!!

 

Και για να μη ξεχνιόμαστε..επειδή έχει καιρό να γίνει προσφορά μεγάλων επιδοτήσεων από κοσμοτέ, και ελπίζω για αυτές τις μέρες, αν το μάθει κανείς ας το ποστάρει εδώ ή σε κάποιο νέο θρεντ με μεγάλα γραμματα!! :P

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου λες, μου κάνει σε ενεργοποιημένο τηλεφωνητή που όταν ανοίγει χρεώνεσαι εισερχόμενη και εξερχόμενη ταυτόχρονα ( περιαγωγής ).
Link to comment
Share on other sites

Και για να μη ξεχνιόμαστε..επειδή έχει καιρό να γίνει προσφορά μεγάλων επιδοτήσεων από κοσμοτέ, και ελπίζω για αυτές τις μέρες, αν το μάθει κανείς ας το ποστάρει εδώ ή σε κάποιο νέο θρεντ με μεγάλα γραμματα!! :P

 

Εγώ έχω κλείσει χρόνο και δεν έχω πάρει την επιδότηση επίτηδες... Αν γίνει και μια νεα σουπερ προσφορά όπως λές θα μπορέσω να την πάρω και γω;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κλείσει χρόνο και δεν έχω πάρει την επιδότηση επίτηδες... Αν γίνει και μια νεα σουπερ προσφορά όπως λές θα μπορέσω να την πάρω και γω;

Με φορητότητα μόνο. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε και την περιπτωση τη δική μου.

Εχω 3 αριθμους σε οικογενιακό πρόγραμμα. Πέρασε περιπου 1,5 χρονος απο τοτε που το κανα.

Παιρνω πριν μια βδομαδα και μαθαινω για τις επιδοτησεις κ κανω αιτηση για αυξηση αυτων η οποια εγκριθηκε. Τους παιρνω λοιπον σημερα και μου λενε τις επιδοτησεις:

Για τον αριθμο :

α: 80 +30(αυξηση)= 110

β: 70 +20(αυξηση) = 90

γ: 40 - 20(μειωση) = 20!(μειωθηκε δεν ξερω γιατι αλλα δε με νοιζει γιατι θα το μετατρεψω σε καρτα)

 

Και ρωτάω την κοπελα στην εξυπηρετηση: <<Μπορεί η νεα επιδότηση(με την αυξηση) να μπει ως πιστωση στους επομενους λογαριασμους;;>> και μου απανταει: <<ΟΧΙ η νεα επιδοτηση ισχυει μονο για αγορα νεας συσκευσης απο καταστημα cosmote. Με πίστωση μπορει να μπει στο λογραριασμο μόνο η αρχική επιδότηση>>

Καλά είναι δυνατόν θας μας τρελάνουν;; Ντε και καλα να παρουμε συσκευη;; ελεος!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά... Στην Αυστρία, το Cosmote Traveller ισχύει? Και αν ναι, με ποια εταιρεία πρέπει να συνδεθείς όταν φτάσεις εκεί για να σε χρεώνει σύμφωνα με το Traveller?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...