Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ταλαιπωρία δίχως λόγο για τον πελάτη..Να παίρνει τηλέφωνα χρεώσιμα στο 1212 για να ζητάει αλλαγή καταστήματος στην επιδότηση..Α ρε Κοσμοτε..
Link to comment
Share on other sites

ποια αλλα καταστηματα συνεργαζονται με την κοσμοτε?

 

ΟΤΕ, Πλαίσιο, Γερμανός και Cosmote corners.

 

Ταλαιπωρία δίχως λόγο για τον πελάτη..Να παίρνει τηλέφωνα χρεώσιμα στο 1212 για να ζητάει αλλαγή καταστήματος στην επιδότηση..Α ρε Κοσμοτε..

 

Μάλλον δεν τα ξέρεις καλά τα πράγματα. Μπορεί να γίνει κλήση απο το κατάστημα που θα επιλέξει ( ή απο αυτό που τον ενδιαφέρει ), δωρεάν εννοείται, αρκεί να μιλήσει ο ίδιος ο συνδρομητής και να γίνει η αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

το κατεβασμα προγραμματος μετα απο 3 μηνες το αναφερει στο συμβολαιο ετσι ? διοτι σε πολλα καταστηματα που πηγα επαιρνα και διαφορετικες απαντησεις. Ελεος πλεον
:cool: i like my solar system :cool:
Link to comment
Share on other sites

το κατεβασμα προγραμματος μετα απο 3 μηνες το αναφερει στο συμβολαιο ετσι ? διοτι σε πολλα καταστηματα που πηγα επαιρνα και διαφορετικες απαντησεις. Ελεος πλεον

 

η δεν γνωριζουν η απαντανε επιτηδες λαθος για να σε μπερδεψουν. μαλλον το δευτερο. ειναι το πιο απλο πραγμα δεν μπορει να μην δεν το ξερουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με την παλαιότερη προσφορά 500 λεπτών προς κοσμοτέ με 5 ευρώ το μήνα. Αφορά μόνο κλήσεις ομιλίας ή και βιντεοκλήσεις; Δεν αναφέρει τις βιντεοκλήσεις απ'όσο έψαξα στο site τους... Η αντίστοιχη προσφορά της voda γράφει σαφώς ότι συμπεριλαμβάνονται και οι βιντεοκλήσεις. Θα ήθελα να το μάθω με τον ανώδυνο τρόπο...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με την παλαιότερη προσφορά 500 λεπτών προς κοσμοτέ με 5 ευρώ το μήνα. Αφορά μόνο κλήσεις ομιλίας ή και βιντεοκλήσεις; Δεν αναφέρει τις βιντεοκλήσεις απ'όσο έψαξα στο site τους... Η αντίστοιχη προσφορά της voda γράφει σαφώς ότι συμπεριλαμβάνονται και οι βιντεοκλήσεις. Θα ήθελα να το μάθω με τον ανώδυνο τρόπο...

 

νομιζω οτι αφορα και βιντεοκλησεις. τα δωρεαν λεπτα ομιλιας στην κοσμοτε εχουν εξισωθει με τα δωρεαν λεπτα βιντεοκλησεων

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τη καλύτερη δουλειά έκανες. Οπότε πρέπει να περάσεις χειροκίνητα τις εντολές.

 

Έχουν ως εξής:

Σε κατάσταση αναμονής ( όταν σου δείχνει το σήμα της cosmote και με το κινητό να βλέπει καλό σήμα ) δίνεις ανάλογα τη περίπτωση τις εντολές:

 

**κκ*+30697χχπυυυυυυυ# και πατάς το πλήκτρο της κλήσης. Όπου:

κκ, ο κωδικός προώθησης, 61 για όταν δεν απαντά, 62 για όταν είναι απενεργοποιημένο / εκτός δικτύου, 67 για όταν είναι κατειλημμένο.

χχ ανάλογα τον τρόπο που θέλεις να συμπεριφέρεται η υπηρεσία,

50: Τηλεφωνητής+fax+Ειδοποίηση κλήσεων με ενημέρωση του καλούντα

51: Τηλεφωνητής+fax+Χωρίς ενημέρωση του καλούντα

52: Τηλεφωνητής+fax+Χωρίς ειδοποίηση κλήσεων

53: Χωρίς τηλεφωνητή/fax και με ενημέρωση του καλούντα

54: Χωρίς τηλεφωνητή/fax και χωρίς ενημέρωση του καλούντα

π: Ανάλογα το πρόθεμα του τηλεφώνου σου, έχει ως εξής:

3 αν έχεις 693

4 αν έχεις 694

5 αν έχεις 695

7 αν έχεις 697

8 αν έχεις 698

9 αν έχεις 699 ( q telecoms )

698xx7 αν έχεις αριθμό απο wind με 690

υυυυυυυ το τηλέφωνό σου μετά το πρόθεμα ( 69χ ).

 

Ελπίζω να βοήθησα.

 

Υ.Γ. Ενημέρωση καλούντα σημαίνει ότι όταν σε καλέσει κάποιος θα ακούσει ότι θα ενημερωθείς για τη κλήση, ενώ σε αντίθετη περίπτωση θα ακούσει ότι είναι πιθανώς απενεργοποιημένο/είναι κατειλημμένο κλπ, ανάλογα τη περίπτωση.

 

Καλησπερα στη παρεα, εχω μια απορια για το παραπανω quote, γραφεις οτι ισχυει αυτο:

698xx7 αν έχεις αριθμό απο wind με 690

 

δεν καταλαβαινω την λογικη πως να χρησιμοποιησω τις εντολες που εχω αριθμο απο φορητοτητα.

 

Θέλω Χωρίς τηλεφωνητή/fax και χωρίς ενημέρωση του καλούντα οταν δεν εχο δικτυο, οποτε για μένα που εχω π.χ 694 11 22 333 θα πρεπει να πατησω τα εξης;

 

**62*+306975441122333

ή

 

**62*+306945471122333

 

Σας ευχαριστω για την βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι αφορα και βιντεοκλησεις. τα δωρεαν λεπτα ομιλιας στην κοσμοτε εχουν εξισωθει με τα δωρεαν λεπτα βιντεοκλησεων

 

Είναι μόνο για ομιλία και όχι videοκλήσεις. Μπορεί να έχουν εξισωθεί οι απλές κλήσεις με τις videoκλήσεις, αλλά μόνο σε ό,τι αφορά τον χρόνο των οικονομικών προγραμμάτων για τα οποία αναφέρεται αυτή η εξίσωση.

 

Καλησπερα στη παρεα, εχω μια απορια για το παραπανω quote, γραφεις οτι ισχυει αυτο:

 

 

δεν καταλαβαινω την λογικη πως να χρησιμοποιησω τις εντολες που εχω αριθμο απο φορητοτητα.

 

Θέλω Χωρίς τηλεφωνητή/fax και χωρίς ενημέρωση του καλούντα οταν δεν εχο δικτυο, οποτε για μένα που εχω π.χ 694 11 22 333 θα πρεπει να πατησω τα εξης;

 

**62*+306975441122333

ή

 

**62*+306945471122333

 

Σας ευχαριστω για την βοηθεια.

 

**62*+306975441122333#

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν τα ξέρεις καλά τα πράγματα. Μπορεί να γίνει κλήση απο το κατάστημα που θα επιλέξει ( ή απο αυτό που τον ενδιαφέρει ), δωρεάν εννοείται, αρκεί να μιλήσει ο ίδιος ο συνδρομητής και να γίνει η αλλαγή.

 

Μάλλον θα έπρεπε να ισχύει αυτόματα,χωρίς καν ενα τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

**62*+306975441122333#

 

Φιλε μου τωρα αμα παιρνω ενω ειναι κλειστο λεει ο αριθμος που καλεσατε δεν ειναι σωστος παρακαλω καλεστε το 11833 απο κινητο vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δυνατόν να έχεις αριθμό 6941, αλλά π.χ. 69441. Το 694 αντικαθίσταται απο το 69754 και συνεχίζεις με τα ψηφία του αριθμού σου που απομένουν ( 41... ). Πάτα ##002# και αποστολή για να ακυρώσεις τις προωθήσεις και προσπάθησε ξανά.

 

Μάλλον θα έπρεπε να ισχύει αυτόματα,χωρίς καν ενα τηλεφωνο.

 

Σίγουρα πάντως, βρήκες ένα ακόμη "ψεγάδι" στη cosmote... Λες και είναι το ζήτημα να γίνει κλήση απο το κατάστημα χωρίς χρέωση για την αλλαγή της εντολής. Πλάκα μας κάνεις;;;

Link to comment
Share on other sites

μπορώ κάπου να δω τιμες για iphone στο myway; για νεα συνδεση.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, εχω μια απορία:

Το νεο πακέτο 600 ομιλια + 600 sms με 7,5 ευρώ μπορει να μπεί και σε πρόγραμμα μηδενικου

παγίου;;;

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο συνδυάζεται με όλα τα οικιακά οικονομικά προγράμματα συμβολαίου, πλην των προγραμμάτων COSMOTE 60, COSMOTE 60 Προνομιακό, COSMOTE 60 Παλ., COSMOTE 60Π, COSMOTE 60Π Προνομιακό, COSMOTE 15, 30, 45 και τα αντίστοιχα προνομιακά, COSMOTE Βασικό Πρόγραμμα, Βασικό 1 Προνομιακό, Βασικό Πρόγραμμα 1, Προνομιακό Πρόγραμμα 1, Βασικό Πρόγραμμα 2 και COSMOTE Μηδενικό Πάγιο.
Link to comment
Share on other sites

εαν κανω συνδεση στο βασικο με 8,68 παγιο θα μπορεσω να βαλω το 600+600?γιατι στο Cosmote 60 δεν γινεται δηλαδη?γνωριζει κανενας σιγουρα?
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα δεν γινεται απο 120 και πανω νομιζω

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

εαν κανω συνδεση στο βασικο με 8,68 παγιο θα μπορεσω να βαλω το 600+600?γιατι στο Cosmote 60 δεν γινεται δηλαδη?γνωριζει κανενας σιγουρα?

Στο ακριβώς παραπάνω μήνυμα από το δικό σου γράφει ότι στο Βασικό Πρόγραμμα δεν γίνεται...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

και ενας απο γερμανο που ρώτησα γιατι μου ειπε οτι μπορώ να το βαλω?μηπως στο cosmote 60?(αλλα και σ'αυτο δεν γινετε νομιζω ετσι δεν ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Guys Καλησπέρα,

 

Πρόσφατα ολοκληρώθηκε ο ένας χρόνος που είχα (καρτό)συμβόλαιο με την Cosmote και έσπευσα να διακόψω την σύνδεση. Σήμερα μιλώντας στο τηλέφωνο με την εξυπ. πελατών ενημερώθηκα πως έχω επιδότηση 150 ευρώπουλα εφόσον δεν γινει διακοπή.

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι (οσους το έχουν δοκιμάσει ήδη): Το πρόγραμμα με το μηδενικό πάγιο πως λειτουργεί? Είναι όντως 0 ή θα πάθω κανένα σοκ? Αν απλά το κανω και δεν το χρησιμοποιώ κάθε μηνα θα μου έρχεται 0?

 

Ατιμη επιδότηση με βάζεις σε διλλήματα :P

Link to comment
Share on other sites

δεν θα πληρώνεις τίποτα γιατί από τις 6 Αυγούστου τα τέλη συνδρομητών είναι 12%

και 12% στο 0.00 μας κάνει 0.00

Τι κρίμα που δεν υπάρχει επιδότηση για το μηδενικό πάγιο......

Link to comment
Share on other sites

δεν θα πληρώνεις τίποτα γιατί από τις 6 Αυγούστου τα τέλη συνδρομητών είναι 12%

και 12% στο 0.00 μας κάνει 0.00

Τι κρίμα που δεν υπάρχει επιδότηση για το μηδενικό πάγιο......

 

Oυσιαστικά μπορώ να ανανέωσω το συμβολαιο (στο πρόγραμμα με το μηδενικο πάγιο) να πάρω μια συσκευη με την ήδη υπάρχουσα επιδότηση και μετά απλά να χρησιμοποιώ έναν αριθμό Whats Up :p Kαλά κατάλαβα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να έχεις επιδότηση για μηδενικό πάγιο. Αλλιώς, ποιος ο λόγος να σε κρατήσουν στο δίκτυο;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...