Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ισχυει για αιτησεις φορητοτητας που θα γινουν μεχρι περιπου 15 Σεπτεμβριου και για προγραμματα συμβολαιου ανω των 180'

Στο 800-11-40000 του Γερμανού δεν ξέρουν τίποτα για την παραπάνω προσφορά. Άντε βγάλε άκρη τώρα με το Γερμανό...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά σήμερα πήγα να κάνω φορητότητα απο wind σε cosmote στο c210 και δεν ξέρουν τίποτα τέτοιο για εξτρα επιδότηση. μετά που το έκανα λοιπόν πήρα 13838 και ούτε αυτοί ήξεραν τι να κάνω???? τι γίνεται???
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά σήμερα πήγα να κάνω φορητότητα απο wind σε cosmote στο c210 και δεν ξέρουν τίποτα τέτοιο για εξτρα επιδότηση. μετά που το έκανα λοιπόν πήρα 13838 και ούτε αυτοί ήξεραν τι να κάνω???? τι γίνεται???

Τελικά ρώτησα σε κατάστημα και ήταν μόνο πεμπτη παρασκευη σαββατο... :-(

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ενδιαφέρομαι για το iphone 3gs και είμαι σε προνομιακό 180 κάνοντας πάγιο 40 ευρώ το μήνα. Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με την εξυπηρέτηση πελατών με ενημέρωσαν για τις επιδοτήσεις που έχω σε περίπτωση που αλλάξω σε πρόγραμμα i. (από 110- 375 ευρώ έκπτωση)

 

Θα ήθελα να μου επιβεβαιώσει κάποιος τα ακόλουθα:

 

-ισχύει 12μηνη είτε 18μηνη σύμβαση με 6μηνη και 9μηνη δέσμευση αντιστοίχως

-οι τελικές τιμές διάθεσης και επιδοτήσεων είναι ίδιες για όλους τους αντιπρόσωπους (cosmote, oteshop, germanos)

 

-ισχύει πως η προσφορά της cosmote στο i-75 με το 3gs στα 129ευρώ μου δίνει με [129 ευρώ που δίνω τώρα + (40ευρώ επιπλέον σε σχέση με το πάγιο που έχω τώρα x 9μήνες που είναι η δέσμευση= 360)]=489]

που σημαίνει σα να κρατάω τη σύνδεσή μου και αγοράζω σε δόσεις το 3gs με 489 στο σύνολο του; έχοντας 400 λεπτά και όλα τα άλλα καλά του πακέτου;

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Μπορει καποιος να μου πει τι στελνω για να ενεργοπιησω το πακετο με τα 500 λεπτα σε σταθερα και κινητα Cosmote?
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Μετά από φορητότητα, ξέρετε αν θα μπορώ να συνεχίσω να χρησιμοποιώ το mycosmos..?? ή θα μου το κόψουν;;

 

Υ.Γ. Σήμερα το πρωί λαμβάνω sms (το ίδιο 2 φορές) ότι η αλλαγή πληρωμής σε Cosmote Eurobank Visa πραγματοποιήθηκε ... Γελάω ... λέω δεν πάμε καλά.. αφού από λεπτό σε λεπτό, θα έχω vodafone .. και μετά από λίγο 3ο sms που με ενημερώνει ότι έγινε κάποιο λάθος, και να μην το λάβω υπόψη ... Αχ.. αυτή η Cosmote... έχουν τρελαθεί τα συστήματά της!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξερω σιγουρα αλλα υποθετω δεν θα λειτουργει αφου ειναι υπηρεσια της cosmote και εσυ θα εχεις Voda....
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορείς να το χρησιμοποιείς χωρίς κανένα πρόβλημα και να στέλνεις δωρεάν SMS για πάντα όπως κάνω κι εγώ :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορείς να το χρησιμοποιείς χωρίς κανένα πρόβλημα και να στέλνεις δωρεάν SMS για πάντα όπως κάνω κι εγώ :rolleyes:

 

Τέλεια ... όχι τπτ... το έχω συνδέσει εδώ και κάτι χρόνια με το msn και σε επείγουσες περιπτώσεις με έχει σώσει!!! (όχι ότι θυμάμαι πως το έκανα τότε, για να το ξανάκανα και τώρα, σε περίπτωση που μου το έκοβαν).

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Εχω i60+sms120, με εκτπωση αντι για παγιο, δηλαδη 60κατι ευρα τον μηνα.

 

Ηρθα απο wind σε cosmote 28 αυγουστου, και ενημερωθηκα εξ αρχης οτι ο πρωτος λογαριασμος ειναι 10 σεπτεμβριου. Ειχα 300/750mb, 150/370sms, και αν θυμαμαι καλα γυρω στα 200/300 λεπτα.

Αφου λογικα ειναι "κουτσουρεμενο", θα επρεπε να ειναι και το παγιο κουτσουρεμενο.

 

Αντιθετως, ειναι 101 ευρα.

Κοιταξα την αναλυτικη κατασταση, δεν υπαρχει τιποτα που να εχει χρεωθει, ολα δηλαδη ειναι στα "δωρεαν".

 

Πως γιναν 101 τα ευρα; Υπαρχουν μηπως τιποτα επιπλεον χρεωσεις στον πρωτο λογαριασμο; Θα παρω να ρωτησω, αλλα ρωταω κι εδω..

Link to comment
Share on other sites

Το πιο λογικό είναι να κοιτάξεις εκεί που λέει πάγιο , πιό διάστημα αναφέρει.
Link to comment
Share on other sites

Εχω i60+sms120, με εκτπωση αντι για παγιο, δηλαδη 60κατι ευρα τον μηνα.

 

Ηρθα απο wind σε cosmote 28 αυγουστου, και ενημερωθηκα εξ αρχης οτι ο πρωτος λογαριασμος ειναι 10 σεπτεμβριου. Ειχα 300/750mb, 150/370sms, και αν θυμαμαι καλα γυρω στα 200/300 λεπτα.

Αφου λογικα ειναι "κουτσουρεμενο", θα επρεπε να ειναι και το παγιο κουτσουρεμενο.

 

Αντιθετως, ειναι 101 ευρα.

Κοιταξα την αναλυτικη κατασταση, δεν υπαρχει τιποτα που να εχει χρεωθει, ολα δηλαδη ειναι στα "δωρεαν".

 

Πως γιναν 101 τα ευρα; Υπαρχουν μηπως τιποτα επιπλεον χρεωσεις στον πρωτο λογαριασμο; Θα παρω να ρωτησω, αλλα ρωταω κι εδω..

 

Στον πρώτο λογαριασμό πάντα να υπολογίζεις ότι χρεώνεται 1.5 φορά το πάγιο.. Έτσι είναι σε όλες τις εταιρίες..

 

 

 

Μια ερώτηση παιδιά γιατί έφαγα φλασιά πρωινιάτικο..... πριν κάνω αίτηση φορητότητας από την Cosmote, είχα μια επιδότηση στα 120€. Ωστόσο δεν είχαν τη συσκευή που ήθελα, κ υποτίθεται ότι με είχαν/έχουν στην αναμονή μόλις παραλάβουν ξανά.. Η φορητότητά μου στην Vodafone θα ισχύσει από την άλλη βδομάδα(15.9) Ξέρετε αν μπορώ μέχρι τότε να εκμεταλλευτώ το ποσό της επιδότησης, ή το έχω χάσει τελείως...;;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να παραμείνεις στο δίκτυο της cosmote για να κάνεις χρήση του ποσού ( αφού το ποσό δίνεται για την ανανέωση σύμβασης, για ένα χρόνο ακόμα )... Αν θέλεις λοιπόν να πας vodafone, θα το χάσεις. Αν θες να παραμείνεις στη cosmote, θα πρέπει να καλέσεις στη vodafone και να ανακαλέσεις την αίτηση φορητότητας.
Link to comment
Share on other sites

1.Στον πρώτο λογαριασμό πάντα να υπολογίζεις ότι χρεώνεται 1.5 φορά το πάγιο.. Έτσι είναι σε όλες τις εταιρίες..

 

2.Μια ερώτηση παιδιά γιατί έφαγα φλασιά πρωινιάτικο..... πριν κάνω αίτηση φορητότητας από την Cosmote, είχα μια επιδότηση στα 120€. Ωστόσο δεν είχαν τη συσκευή που ήθελα, κ υποτίθεται ότι με είχαν/έχουν στην αναμονή μόλις παραλάβουν ξανά.. Η φορητότητά μου στην Vodafone θα ισχύσει από την άλλη βδομάδα(15.9) Ξέρετε αν μπορώ μέχρι τότε να εκμεταλλευτώ το ποσό της επιδότησης, ή το έχω χάσει τελείως...;;

 

1.Στον πρώτο λογαριασμό χρεώνεσαι το πάγιο του 2ου μηνα συν την αναλογία παγίου από την ημερομηνία ενεργοποίησης του συμβολαίου έως την ημερομηνία έκδοσης του λογαριασμού.Αντίστοιχα,στον 2ο μήνα πληρώνεις το πάγιο του 3ου,στον 3ο μήνα το πάγιο του 4ου κ.ο.κ.

 

2.Απ'τη στιγμή που η Cosmote έδωσε τον αριθμό σου στην Vodafone και υπεγράφη το συμβόλαιο δεν μπορεις να κάνεις τίποτα απολύτως.

Link to comment
Share on other sites

Ενα CosmOTE/Hellas Radio ξερετε τι ειναι και πως απενεργοποιειται; Εισερχομενο μηνυμα με χρεωση 12 λεπτα, κατι τετοιο.. Δεν το ενεργοποιησα ποτε..
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα εταιρικό πακέτο 5 συνδέσεων, τα 4 τηλέφωνα είμαστε 8-9 χρόνια στην Cosmote.

μου είπαν για επιδότηση 445 ευρω χωρις φπα.

Ο συνολικός λογαριασμός έρχετε 200-250 ευρω περίπου το μήνα.

 

φυσικά τους έκραξα λίγο γιατι μου φανηκαν λίγα, και έτσι μου είπαν θα κάνουν αίτημα για αύξηση κ θα με ενημερώσουν. έχω ελπίδες να πάρω περισσότερα ή θα μείνω με τα 445ε?

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα εταιρικό πακέτο 5 συνδέσεων, τα 4 τηλέφωνα είμαστε 8-9 χρόνια στην Cosmote.

μου είπαν για επιδότηση 445 ευρω χωρις φπα.

Ο συνολικός λογαριασμός έρχετε 200-250 ευρω περίπου το μήνα.

 

φυσικά τους έκραξα λίγο γιατι μου φανηκαν λίγα, και έτσι μου είπαν θα κάνουν αίτημα για αύξηση κ θα με ενημερώσουν. έχω ελπίδες να πάρω περισσότερα ή θα μείνω με τα 445ε?

 

κατα πασα πιθανοτητα θα σου ανεβασουν την επιδοτηση. αν παλι δεν σε ικανοποιησει το ποσο απειλησε με φορητοτητα. παντα πιανει. μην περιμενεις κανενα ποσο τρομερο , σιγουρα παντως θα ειναι μεγαλυτερο απο αυτο που σου ειπαν στην αρχη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα εταιρικό πακέτο 5 συνδέσεων, τα 4 τηλέφωνα είμαστε 8-9 χρόνια στην Cosmote.

μου είπαν για επιδότηση 445 ευρω χωρις φπα.

Ο συνολικός λογαριασμός έρχετε 200-250 ευρω περίπου το μήνα.

 

φυσικά τους έκραξα λίγο γιατι μου φανηκαν λίγα, και έτσι μου είπαν θα κάνουν αίτημα για αύξηση κ θα με ενημερώσουν. έχω ελπίδες να πάρω περισσότερα ή θα μείνω με τα 445ε?

 

Δηλαδή σου έδωσαν επιδότηση περί τα 530 ευρώ με μέσο όρο λογαριασμών 40-50 ευρώ ανά σύνδεση,κοινώς περί τα 132 ευρώ ανά αριθμό.

Καθόλου άσχημα,κάθε άλλο μάλιστα.Δε νομίζω στις ανταγωνίστριες να έπαιρνες περισσότερο ή ακόμη και να έπαιρνες δε νομίζω να ξέφευγε σημαντικά προς τα πάνω το ποσό.

 

Στην επιδότηση άλλωστε,δε μετράει μόνο η συνολική εξερχόμενη κίνηση κάθε αριθμού,υπάρχουν κι άλλοι παράγοντες που καθορίζουν το ποσό.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλησπέρα!

 

2 μικρές ερωτήσεις;

 

1) Πόσο κοστίζει η μεταβίβαση μιας σύνδεσης από ένα φυσικό πρόσωπο σε άλλο; Δεν βρήκα κάποια τιμή στο site της cosmote.

 

2) Μπορώ να χρησιμοποιήσω την ετήσια επιδότηση που έχω για αγορά συσκευής, σαν έκπτωση στο μηνιαίο πάγιο μου, όπως κάνει η voda;

Link to comment
Share on other sites

1) Η μεταβιβαση της συνδεσης κοστιζει περιπου στα 17 ευρω

 

2) Μπορεις κανονικα να επιλεξεις εκπτωση παγιου αντι για επιδοτηση συσκευης και στην Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να με συμφέρει για κλήσης εξωτερικού; Συγκεκριμένα θα ειμαι στη Βουλγαρια και θελω να μιλαω με ενα άτομο στην Ελλάδα. Τι υπάρχει;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σου έδωσαν επιδότηση περί τα 530 ευρώ με μέσο όρο λογαριασμών 40-50 ευρώ ανά σύνδεση,κοινώς περί τα 132 ευρώ ανά αριθμό.

Καθόλου άσχημα,κάθε άλλο μάλιστα.Δε νομίζω στις ανταγωνίστριες να έπαιρνες περισσότερο ή ακόμη και να έπαιρνες δε νομίζω να ξέφευγε σημαντικά προς τα πάνω το ποσό.

 

Στην επιδότηση άλλωστε,δε μετράει μόνο η συνολική εξερχόμενη κίνηση κάθε αριθμού,υπάρχουν κι άλλοι παράγοντες που καθορίζουν το ποσό.

 

5 τηλεφωνα είναι οπότε 105ε ανα τηλεφωνο.

δεν ξέρω ποσο δίνουν οι ανταγωνιστες απλά ειχα ακουσει οτι γενικα τις επιδοτησεις τις έχει ελλατώσει η κοσμοτε και ειπα να γκρινιαξω μπας κ παρω τπτ παραπανω..

ηδωμεν

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι το 5ο νούμερο το μετέφερες ή γενικά έκανες νέα σύνδεση;:confused:Διότι έγραφες πως τα 4 τηλέφωνα είναι 8-9 χρόνια στην Cosmote
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...