Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μυρίζομαι τα παρακάτω νέα πακέτα...

Κάτι μου λέει οτι ειναι flexy....

 

MY WAY 20

MY WAY 25

MY WAY 30

MY WAY 35

MY WAY 40

MY WAY 50

MY WAY 60

MY WAY 75

MY WAY 100

MY WAY 125

Link to comment
Share on other sites

Μυρίζομαι τα παρακάτω νέα πακέτα...

Κάτι μου λέει οτι ειναι flexy....

 

MY WAY 20

MY WAY 25

MY WAY 30

MY WAY 35

MY WAY 40

MY WAY 50

MY WAY 60

MY WAY 75

MY WAY 100

MY WAY 125

 

τι χαρακτηριστικά δηλαδή θα έχουν;;;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

ναι, τα περιμενουμε... :)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

περισσότερα προσεχως

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Στην αναλυση βλεπω οτι μερικες φορες λεει "Wireless Internet" - 40kb πχ, και αλλες φορες λεει "Προσφορα ΜB" - 5101ΚΒ.

 

Η διαφορα ειναι οτι στο wireless internet αναγραφονται και οι παραμικρες κινησεις σε kb. Ενω στο "προσφορα mb" ειναι μονο μεγαλα ποσα σε mb.

 

Μηπως εχει σχεση με το tethering ;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

παιδες πηγα γερμανο σημερα και εκανα φορητοτητα απο vodafone σε cosmote...στο c150 μου ειπαν οτι θα παρω το 6303 δωρεάν!!!!(ηθελα να το παρω απο την vodafone ,αλλα ειχε το διακριτικο της vodafone+τα λεφτα που θα πληρωνα (ημουν στο χωρις παγιο),μου εκαναν να στραφω στην cosmote..πιστευω οτι εκανα καλα....στην cosmote μου ειπαν οτι σε μια εβδομαδα θα παρεις το κινητο ,θα εχεις το ιδιο νουμερο και εαν μετα απο 3 μηνες εαν θελεις να αλλαξεις προγραμμα να πας σε πιο οικονομικο τοτε μπορεις!!!γνωριζει κανενας αυτην την περιπτωση?τα πραγματα ειναι ετσι πως μου τα ειπαν?ή οχι?ευχαριστώ....
Link to comment
Share on other sites

Όπως σου τα είπαν είναι.Μπορείς να μείνεις στο C120 για τρεις μήνες και μετά αν θες μπορείς να πας σε πιο χαμηλό πρόγραμμα.:)
Link to comment
Share on other sites

το οτι πηρα τζαμπα το κινητο,θελω να ρωτησω ειναι επειδη αλλαξα εταιρεια και εκανα φορητοτητα αριθμου,-δηλαδη-ισχυει για όλους που κανουν καινουργια συνδεση cosmote?τι ακριβως ισχυει γνωριζει κανενας?
Link to comment
Share on other sites

το οτι πηρα τζαμπα το κινητο,θελω να ρωτησω ειναι επειδη αλλαξα εταιρεια και εκανα φορητοτητα αριθμου,-δηλαδη-ισχυει για όλους που κανουν καινουργια συνδεση cosmote?τι ακριβως ισχυει γνωριζει κανενας?

 

Ακριβώς γι'αυτό σου έδωσαν δωρεάν τη συσκευή.Κάθε πρόγραμμα που επιλέγεις (με νέα σύνδεση) έχει δικιά του επιδότηση.Η επιδότηση με νέα σύνδεση συμβολαίου ισχύει σε όλες τις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας.:)

Link to comment
Share on other sites

ναι,αλλα μονο στην cosmote μου εδειναν τζαμπα το κινητο!!!!;)

Μπορεί να έκανες «χαμηλούς» λογαριασμούς στη Vodafone και η επιδότηση που σου έδιναν να μην ήταν δυνατόν να καλύψει όλο το ποσόν της συσκευής που ήθελες, ενώ το πρόγραμμα που έκανες στην Cosmote να είχε «υψηλότερη» επιδότηση και να κάλυπτε το ποσό της συσκευής που ήθελες να πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

ναι ,ετσι ειναι,αλλα μπορουσα να κανω καινουργια συνδεση στο vodafone 100 και μου ειπαν οτι θα το παρεις 160-το ποσο της επιδοτησης που ειχα,το οποιο πραγματι ηταν μικρο σχετικα...δηλαδη οποιαδηποτε συνδεση καινουργια και να εκανα,δεν θα μου το δεινανε τζαμπα.....;)
Link to comment
Share on other sites

ναι ,ετσι ειναι,αλλα μπορουσα να κανω καινουργια συνδεση στο vodafone 100 και μου ειπαν οτι θα το παρεις 160-το ποσο της επιδοτησης που ειχα,το οποιο πραγματι ηταν μικρο σχετικα...δηλαδη οποιαδηποτε συνδεση καινουργια και να εκανα,δεν θα μου το δεινανε τζαμπα.....;)

Είσαι σίγουρος ότι σε όποιο πρόγραμμα και να έκανες συμβόλαιο δεν θα σου έδιναν δωρεάν τη συσκευή που ήθελες; Είναι συσκευή που ξεπερνάει τα 500 ευρώ ώστε να μην στην δώσουν με κανένα πρόγραμμα συμβολαίου δωρεάν; Η Cosmote λογικό είναι (κατά τη γνώμη μου) να σου δώσει «υψηλότερη» επιδότηση αφού επιλέγεις «υψηλότερο» πρόγραμμα από το «Vodafone 100».Αν διάλεγες άλλο πρόγραμμα συμβολαίου (π.χ: Vodafone 200) θα είχες και «υψηλότερη» επιδότηση (στη Vodafone).Κατάλαβες;

Link to comment
Share on other sites

αυτό που δεν μπορώ να χωνέψω, ότι αλλάζοντας πρόγραμμα με ίδιο πάγιο,

θα έρθει πάλι σχεδόν διπλό πάγιο. λογιστική...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον,ακου για να το καταλαβεις...η cosmote μου εδινε τζαμπα το κινητο στο 150 ενω η vodafone στο ιδιο προγραμμα ΟΧΙ...ΟΚ?Για να καταλαβεις ομως τι παιχνιδια παιζουν οι εταιρεις και για να μην χασουν ουτε 1 πελατη,με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι και εμεις τωρα σου το δινουμε τζαμπα!!!φυσικα και φαγαν πορτα!!!;):lol:
Link to comment
Share on other sites

λοιπον,ακου για να το καταλαβεις...η cosmote μου εδινε τζαμπα το κινητο στο 150 ενω η vodafone στο ιδιο προγραμμα ΟΧΙ...ΟΚ?Για να καταλαβεις ομως τι παιχνιδια παιζουν οι εταιρεις και για να μην χασουν ουτε 1 πελατη,με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι και εμεις τωρα σου το δινουμε τζαμπα!!!φυσικα και φαγαν πορτα!!!;):lol:

 

εμενα εγινε ακριβως το αντιθετο δηλαδη ενα κινητο που ηθελα στην cosmote οταν ημουν πριν ενα μηνα δεν μου το εδιναν τσαμπα και οταν πηγα vodafone μου το εδιναν τσαμπα αυτοι. μετα απο δυο μερες με πηραν απο την cosmote και μου λεγαν θα το παρω τσαμπα. τελικα πηγα vodafone γιατι με την cosmote και την εξηπηρετηση πελατων ειχα καντιλιαστει 2 φορες και δεν πηγαινε αλλο.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

στην cosmote μου ειπαν οτι σε μια εβδομαδα θα παρεις το κινητο ,θα εχεις το ιδιο νουμερο και εαν μετα απο 3 μηνες εαν θελεις να αλλαξεις προγραμμα να πας σε πιο οικονομικο τοτε μπορεις!!!γνωριζει κανενας αυτην την περιπτωση?τα πραγματα ειναι ετσι πως μου τα ειπαν?ή οχι?ευχαριστώ....

 

Αν δεν τροποποιηθεί κάτι,τότε έχεις δικαίωμα μετάβασης σε χαμηλότερο οικονομικό πρόγραμμα μετά το πέρας 3 μηνών,πλην του μηδενικού παγίου,για το οποίο πρέπει να περάσουν 12 μήνες.Έχε υπόψη όμως πως η εταιρία διατηρεί το δικαίωμα τροποποίησης αυτού του χρονικού διαστήματος.Μπορει,αν θέλει,να το αλλάξει ακόμη κι αύριο..Απ'το μαγαζί απλά σου είπαν αυτό που ίσχυε εκείνη τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να ρωτησω στο cosmote myway εαν εξανλτησω το χρηματικο ποσο που μου δινει η cosmote μετα θα πρεπει να βλαλω καρτα οπως στο business cost control? εγω που ειμαι σε εταιρικο μπορω να το βαλω?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Αν καταναλώσεις το ποσό, δεν σταματά η παροχή της σύνδεσης και χρεώνεσαι επιπλέον, ανάλογα τις υπηρεσίες που θα χρησιμοποιήσεις. Δεν λειτουργεί σαν cost control και δεν παρέχεται για εταιρικά πακέτα.
Link to comment
Share on other sites

κριμα γιατι θα ηταν καλη φαση να το συνδιασω με τα απεριοριστα ενδοεταιρικα γιατι το cost control δεν παλευεται θα παει ο αδερφος μου για σπουδες και θελω να του αλλαξω προγραμμα
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Που ξέρεις, μπορεί να το περάσουν και στα εταιρικά κάποτε, όπως έκαναν με τη σειρά i. We'll see..
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα myway..

Myway 40, πάγιο 40ευρώ (αξία ενσωματωμένης χρήσης 71,76ευρώ) μέγιστα λεπτά ομιλίας 260

πρόγραμα COSMOTE 270 με δωρεάν 270 λεπτά πάγιο 39 € 270 λεπτά ομιλίας..

 

το 71,76ευρώ ενσωματωμένη χρήση πως προκύπτει? πόσο θα χρεωνόμουν αν είχα μηδενικό πάγιο και μιλούσα 260 λεπτά??

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω κανει συμβολαιο για το iphone στην cosmote για 12 μηνες και πηρα και επιδοτηση. Να ρωτισω σε ποσους μηνες μπορω να κανω κατεβασμα του προγραμματος που χρησιμοποιω ? (στην vodafone ειναι μετα απο 3 μηνες νομιζω).

 

παιδια ισχυει το ιδιο και στα 18μηνα συμβολαια ? Πως παει το πραγμα. ?

:cool: i like my solar system :cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...