Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λάθος topic. Sorry! Edited by kastorakos84

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Να καταθέσω κι εγώ τη δική μου εμπειρία καθώς πλησιάζει η ώρα της ανανέωσης. Είμαι συνδρομήτρια συμβολαίου Cosmote τα τελευταία 17 χρόνια και σταθερής στην ίδια εταιρία τα 2 τελευταία. Στο κινητό πληρωνω 22,9 ευρώ για το πακέτο L και εχω 700' προς όλους 150 μηνύματα και 1,1G συν 500mb δώρο. Στην εφαρμογή της Cosmote μου ήρθαν 2 προσφορές. Το ίδιο πρόγραμμα το συνεχίζω στα 23,7. Ομολογώ ότι δεν περίμενα με όσα διάβαζα εδώ ότι θα παραμείνω σχεδόν στα ίδια χρήματά.. η άλλη προσφορά πού με βάζει σε πειρασμό να την πάρω και είναι στα 26,5 είναι το νέο L που δίνει 2000 λεπτά προς όλους 2000 μηνύματα προς όλους και 5 G! Να σημειώσω ότι λόγω σταθερού στις παραπάνω τιμές έχει υπολογιστεί και μία έκπτωση 15%.. το σίγουρο είναι ότι θα παραμείνω στην εταιρία κι ενώ σκεφτόμουν να το γυρίσω σε κάρτα τώρα είμαι σε δίλημμά γιατί η διάφορα στην τιμή είναι μικρή.. με δελεάζουν κυρίως τα gb.. γιατί σε καμία περίπτωσή δε μιλάω τόσο πολύ ούτε στέλνω μηνύματα.. συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα..
Link to comment
Share on other sites

Να καταθέσω κι εγώ τη δική μου εμπειρία καθώς πλησιάζει η ώρα της ανανέωσης. Είμαι συνδρομήτρια συμβολαίου Cosmote τα τελευταία 17 χρόνια και σταθερής στην ίδια εταιρία τα 2 τελευταία. Στο κινητό πληρωνω 22,9 ευρώ για το πακέτο L και εχω 700' προς όλους 150 μηνύματα και 1,1G συν 500mb δώρο. Στην εφαρμογή της Cosmote μου ήρθαν 2 προσφορές. Το ίδιο πρόγραμμα το συνεχίζω στα 23,7. Ομολογώ ότι δεν περίμενα με όσα διάβαζα εδώ ότι θα παραμείνω σχεδόν στα ίδια χρήματά.. η άλλη προσφορά πού με βάζει σε πειρασμό να την πάρω και είναι στα 26,5 είναι το νέο L που δίνει 2000 λεπτά προς όλους 2000 μηνύματα προς όλους και 5 G! Να σημειώσω ότι λόγω σταθερού στις παραπάνω τιμές έχει υπολογιστεί και μία έκπτωση 15%.. το σίγουρο είναι ότι θα παραμείνω στην εταιρία κι ενώ σκεφτόμουν να το γυρίσω σε κάρτα τώρα είμαι σε δίλημμά γιατί η διάφορα στην τιμή είναι μικρή.. με δελεάζουν κυρίως τα gb.. γιατί σε καμία περίπτωσή δε μιλάω τόσο πολύ ούτε στέλνω μηνύματα.. συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα..

 

Όλες οι αποφάσεις μας πρέπει να λαμβάνονται σε συνδυασμό χρήσης - τιμής. Έτσι και στην περίπτωσή σου.

 

Αν μπορείς να διαθέσεις το συγκεκριμένο ποσό για τα παραπάνω δεδομένα, προχωράς στο L.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Να καταθέσω κι εγώ τη δική μου εμπειρία καθώς πλησιάζει η ώρα της ανανέωσης. Είμαι συνδρομήτρια συμβολαίου Cosmote τα τελευταία 17 χρόνια και σταθερής στην ίδια εταιρία τα 2 τελευταία. Στο κινητό πληρωνω 22,9 ευρώ για το πακέτο L και εχω 700' προς όλους 150 μηνύματα και 1,1G συν 500mb δώρο. Στην εφαρμογή της Cosmote μου ήρθαν 2 προσφορές. Το ίδιο πρόγραμμα το συνεχίζω στα 23,7. Ομολογώ ότι δεν περίμενα με όσα διάβαζα εδώ ότι θα παραμείνω σχεδόν στα ίδια χρήματά.. η άλλη προσφορά πού με βάζει σε πειρασμό να την πάρω και είναι στα 26,5 είναι το νέο L που δίνει 2000 λεπτά προς όλους 2000 μηνύματα προς όλους και 5 G! Να σημειώσω ότι λόγω σταθερού στις παραπάνω τιμές έχει υπολογιστεί και μία έκπτωση 15%.. το σίγουρο είναι ότι θα παραμείνω στην εταιρία κι ενώ σκεφτόμουν να το γυρίσω σε κάρτα τώρα είμαι σε δίλημμά γιατί η διάφορα στην τιμή είναι μικρή.. με δελεάζουν κυρίως τα gb.. γιατί σε καμία περίπτωσή δε μιλάω τόσο πολύ ούτε στέλνω μηνύματα.. συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα..

 

Αξιζει στα 26,5€ ειτε πας σε καρτοκινητο Frog.

Πες μας τη χρηση που κανεις καθε μηνα σε λεπτα,μηνυματα και δεδομενα ωστε να υπολογισουμε ποσα λεφτα θελεις σε καρτα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ποσο πληρωνατε το XL και τι τιμη εδωσαν τελικη για το L αν επιτρεπετε ?

 

Εγώ είχα στα 27.5 το xl, μου έκαναν μόνο για το νέο M προσφορά στα 26. Στον γνωστό μου έκαναν για το νέο L γύρω στα 33 και το νέο Μ στα γύρω 29, δεν θυμάμαι ακριβώς πόσα πλήρωνε πριν, γύρω στα 33 απ ότι θυμάμαι.

 

Να καταθέσω κι εγώ τη δική μου εμπειρία καθώς πλησιάζει η ώρα της ανανέωσης. Είμαι συνδρομήτρια συμβολαίου Cosmote τα τελευταία 17 χρόνια και σταθερής στην ίδια εταιρία τα 2 τελευταία. Στο κινητό πληρωνω 22,9 ευρώ για το πακέτο L και εχω 700' προς όλους 150 μηνύματα και 1,1G συν 500mb δώρο. Στην εφαρμογή της Cosmote μου ήρθαν 2 προσφορές. Το ίδιο πρόγραμμα το συνεχίζω στα 23,7. .

 

Μια χαρά είναι και οι 2 προσφορές, πολύ καλές. Ανάλογα με τη χρήση που κάνεις παίρνεις το ανάλογο πρόγραμμα. Αν δεν σου είναι πρόβλημα τα 3€ παραπάνω το μήνα αξίζει το L για τα mb εφόσον τα χρησιμοποιείς. Πληροφοριακά, εμένα οι προσφορές μέσα από την εφαρμογή ήταν τραγικές, από 27 στα 49 για το xl, τηλεφωνικός στα 47.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει στα 26,5€ ειτε πας σε καρτοκινητο Frog.

Πες μας τη χρηση που κανεις καθε μηνα σε λεπτα,μηνυματα και δεδομενα ωστε να υπολογισουμε ποσα λεφτα θελεις σε καρτα.

Η χρήση που κάνω είναι περίπου 500' ομιλία προς όλους, καμιά 50αρια μηνύματα και 1 με 1,5 gb δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Η χρήση που κάνω είναι περίπου 500' ομιλία προς όλους, καμιά 50αρια μηνύματα και 1 με 1,5 gb δεδομένα.
Πάντως σε αυτήν την τιμή που είναι κάτω απο το μισο του πακέτου αξίζει 2000λεπτά και 5gb. Εγώ προσωπικά θα το έκανα.

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Η χρήση που κάνω είναι περίπου 500' ομιλία προς όλους, καμιά 50αρια μηνύματα και 1 με 1,5 gb δεδομένα.

Μπες στη σελίδα του whats up και κοίτα τα πακέτα του.

Πιστεύω ότι το combo call them all plus με 8.50€ x 2 φορές το μήνα σε υπέρ καλύπτουν.

Υπολόγισε ότι θες ανανεωση 10€ για να το αγοράσεις.

Όμως με ανανέωση 10€ παίρνεις κωδικό reload it που το μετατρέπεις σε mb.

Άρα εσύ θα παίρνεις και 2 reload it.

Μετά έχει και το "πάρε μοίρασε" που αν έχεις καποιον γνωστό με whats up θα σου δίνει και θα του δίνεις 300 mb επιπλέον. Αυτό είναι το "μοίρασε".

Το "πάρε" είναι άλλα 100mb.

 

Sent from Lenovo Vibe P1

Link to comment
Share on other sites

Η χρήση που κάνω είναι περίπου 500' ομιλία προς όλους, καμιά 50αρια μηνύματα και 1 με 1,5 gb δεδομένα.

 

για frog πάντως με 4 πακέτα χρόνου ομιλίας των 3,02€, αγορασμένα στις εβδομάδες διπλασιασμού, θα έχεις 480' ομιλίας (8:00:00) προς όλους με χρέωση ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο.

Με αγορά πακέτου 2GB/25 μέρες με 4,44€ ακολουθώντας μοτίβο 2/1/1/1 (δηλαδή 2 ανανεώσεις τον πρώτο μήνα και για τους τρεις επόμενους μια ανανέωση) θα έχεις 2,5GB/μήνα

και πακέτο 100 sms των 4,03€ (αν στέλνεις περισσότερα από 30 sms η αγορά πακέτου είναι οικονομικότερη)

αν προσθέτεις χρηματικό υπόλοιπο ανά 30€ για να κερδίζεις 10% σε κάθε προσθήκη

θα κοστίσει μεσοσταθμικά 22,50€/μήνα

 

οσο αφορά το whatsup θα πρέπει να συνυπολογίσεις την ελαχιστη χρέωση ανα 3λεπτο όπως επισήμανε και ο minotavros καθώς και τις επαφές σου που διαθέτουν ήδη whatsup

 

εκτιμώ πως το συμβόλαιο είναι καλή λύση...

Link to comment
Share on other sites

Αν πήγαινα σε κάρτα θα έβαζα Cosmocarta. Με 20 ευρώ ανανέωση πλέον παίρνεις δώρο 1.2gb για ένα μήνα.. Θα ενεργοποιούσα 2 φορές το νέο πακέτο των 8,5 ευρώ που σου δίνει 350' χρόνο ομιλίας και 50 μηνύματα προς όλους. Αρά συνολικά θα είχα 700 λεπτά προς όλους 100 μηνύματα και 1,2gb. Το πρόβλημα μου είναι ότι κάνω πολλές σύντομες κλήσεις.. (που θα μπορούσα βεβαία να περιορίσω)
Link to comment
Share on other sites

Αν πήγαινα σε κάρτα θα έβαζα Cosmocarta. Με 20 ευρώ ανανέωση πλέον παίρνεις δώρο 1.2gb για ένα μήνα.. Θα ενεργοποιούσα 2 φορές το νέο πακέτο των 8,5 ευρώ που σου δίνει 350' χρόνο ομιλίας και 50 μηνύματα προς όλους. Αρά συνολικά θα είχα 700 λεπτά προς όλους 100 μηνύματα και 1,2gb. Το πρόβλημα μου είναι ότι κάνω πολλές σύντομες κλήσεις.. (που θα μπορούσα βεβαία να περιορίσω)

Για το τελευταιο σου ειπαμε να πας στη Frog.

Ωστε να μην τελειωνει ο χρονος γρηγορα.

Η κοσμοκαρτα ειναι σαν το υπαρχον συμβολαιο σου και στα ιδια λεφτα.

Και τα 1,2GB με την ανανεωση ειναι για 15 μερες νομιζω.

Αλλιως προτεινω Whats Up,που ειναι ελαφρως πιο φτηνο.Το

Whats Up με 7,5€ εχεις 400' προς Whats Up,200' προς ολους και 100MB.

Τα 200' προς ολους γινονται 300' προς ολους αν το ενεργοποιησεις μεσω της εφαρμογης.

Αν το βαλεις 1 φορα αυτο και μια φορα το πακετο με 400' προς Whats Up και 400 sms προς Whats Up,200' και sms προς ολους και 200MB Internet με 8,5€.

Τα 200' γινονται 300' προς ολους με Online ανανεωση.

Δηλαδη θα εχεις:

800' και 400sms προς Whats Up,600' προς ολους και 200 sms,300MB

Και αν κανεις καθε μηνα 2 ανανεωσεις των δεκα κερδιζεις 1.200MB Reload it για ενα μηνα,συνολο 2.400MB ειτε παιρνεις 1.200MB για 15 μερες και αλλα 1.200MB για 30 μερες.

Επισης επειδη τα MB του Reload it μεταφερονται,συμφερει ακομα περισσοτερο στην 1η καρτα των 10€ να παρεις 2GB για μια βδομαδα και στην 2η 1.200MB για ενα μηνα.

Τα 2GB αν τα προσθεσεις στα 1.200MB θα μεταφερθουν για ενα μηνα.

Αρα φτανεις τα 3.500MB Internet.

Και επειδη θα εχεις Whats Up,τα 800' προς Whats Up,αν εχεις επαφες whats up στον κυκλο σου δεν πανε χαμενα γιατι θα εχεις παραπανω προς ολους.

Επισης αν βρεις και 1-2 φιλους με Whats Up κανεις παρε μοιρασε μαζι του καθε μηνα που βαζετε καρτα απο 300MB ο ενας στον αλλο και 100MB δωρο.

Η ανανεωση θα γινεται ως εξης ομως

10αρα->Reload it(2GB για 7 ημερες)->παρε μοιρασε->10αρα->Reload it(1.200MB για ενα μηνα)->παρε μοιρασε

Και μετα βαζεις τα πακετα σου.

Αν κανεις και παρε μοιρασε και παιρνεις 400MB ανα ανανεωση 10€,συνολο 800MB με 2 καρτες των 10€ θα φτασεις τα 4GB το μηνα.

16€ κοστος το μηνα στα πακετα με 20€ ανανεωση.

Και τα ρεστα για τα 1+1 προσφορες στο deals 4 you.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι μου ταιριάζει η frog όσον αφορά το χρόνο ομιλίας. Δεν είδα κάποιο καλό πακέτο στη σελίδα της. Διάβασα πιο πάνω για εβδομάδα διπλασιασμού.. δε νομίζω ότι θα κάθομαι να τα ψάχνω αυτά.. όπως και και τα πάρε δώσε πάρε μοίρασε κτλ του what's up.. θέλω να ασχολούμαι μία φορά το μήνα και μετά τέλος.. ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι μου ταιριάζει η frog όσον αφορά το χρόνο ομιλίας. Δεν είδα κάποιο καλό πακέτο στη σελίδα της. Διάβασα πιο πάνω για εβδομάδα διπλασιασμού.. δε νομίζω ότι θα κάθομαι να τα ψάχνω αυτά.. όπως και και τα πάρε δώσε πάρε μοίρασε κτλ του what's up.. θέλω να ασχολούμαι μία φορά το μήνα και μετά τέλος.. ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις πάντως.

 

Το παρε μοιρασε αν θες το κανεις,και το κανεις με καθε ανανεωση.Αλλιως θα εχεις 3.500MB χωρις αυτο,θα πας στα 4,300 αν το κανεις,δηλαδη απο 3,5GB θα πας στα 4,1GB.

Το Frog θελει ανανεωση να κανεις και να κρατας λεφτα μεσα για ομιλια.Δηλαδη αυτη τη βδομαδα εχει διπλασιασμο,να μετρας μια-δυο βδομαδες και την τριτη που θα ερθει ο διπλασιασμος να βαλεις καρτα ωστε να παιρνεις τα 120' και οχι τα 60' προς ολους.

Για μενα πανε Whats Up ή στο συμβολαιο με τα 26,5€.

Θα παρεις στα 20€ καρτα και στα 26,5€ το μηνα πολλα περισσοτερα απο παροχες σε σχεση με κοσμοκαρτα και φρογκ.

Και το ιντερνετ στο whats up ειναι τοσο που θα βγαζεις στην ακρη 1GB το μηνα αν σου μενουν.

Και θα εχεις σαν αποθεμα για το καλοκαιρι που δεν θα εχεις wifi ή σε ταξιδια εκτος.

Δεν θα μετρας δηλαδη τα MB και να ψαχνεις Wifi.

Οσο με το παρε μοιρασε,βρες ενα φιλο που βαζει καθε μηνα 10€ και πες του θελεις να σου δινω 100MB και συννενοησου καθε μηνα να στελνετε ο ενας στον αλλο.Και αν θελεις,μπορεις και με εμας τα μελη εδω να ανταλλαξεις.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Για το τελευταιο σου ειπαμε να πας στη Frog.

Ωστε να μην τελειωνει ο χρονος γρηγορα.

Η κοσμοκαρτα ειναι σαν το υπαρχον συμβολαιο σου και στα ιδια λεφτα.

Και τα 1,2GB με την ανανεωση ειναι για 15 μερες νομιζω.

Αλλιως προτεινω Whats Up,που ειναι ελαφρως πιο φτηνο.Το

Whats Up με 7,5€ εχεις 400' προς Whats Up,200' προς ολους και 100MB.

Τα 200' προς ολους γινονται 300' προς ολους αν το ενεργοποιησεις μεσω της εφαρμογης.

Αν το βαλεις 1 φορα αυτο και μια φορα το πακετο με 400' προς Whats Up και 400 sms προς Whats Up,200' και sms προς ολους και 200MB Internet με 8,5€.

Τα 200' γινονται 300' προς ολους με Online ανανεωση.

Δηλαδη θα εχεις:

800' και 400sms προς Whats Up,600' προς ολους και 200 sms,300MB

Και αν κανεις καθε μηνα 2 ανανεωσεις των δεκα κερδιζεις 1.200MB Reload it για ενα μηνα,συνολο 2.400MB ειτε παιρνεις 1.200MB για 15 μερες και αλλα 1.200MB για 30 μερες.

Επισης επειδη τα MB του Reload it μεταφερονται,συμφερει ακομα περισσοτερο στην 1η καρτα των 10€ να παρεις 2GB για μια βδομαδα και στην 2η 1.200MB για ενα μηνα.

Τα 2GB αν τα προσθεσεις στα 1.200MB θα μεταφερθουν για ενα μηνα.

Αρα φτανεις τα 3.500MB Internet.

Και επειδη θα εχεις Whats Up,τα 800' προς Whats Up,αν εχεις επαφες whats up στον κυκλο σου δεν πανε χαμενα γιατι θα εχεις παραπανω προς ολους.

Επισης αν βρεις και 1-2 φιλους με Whats Up κανεις παρε μοιρασε μαζι του καθε μηνα που βαζετε καρτα απο 300MB ο ενας στον αλλο και 100MB δωρο.

Η ανανεωση θα γινεται ως εξης ομως

10αρα->Reload it(2GB για 7 ημερες)->παρε μοιρασε->10αρα->Reload it(1.200MB για ενα μηνα)->παρε μοιρασε

Και μετα βαζεις τα πακετα σου.

Αν κανεις και παρε μοιρασε και παιρνεις 400MB ανα ανανεωση 10€,συνολο 800MB με 2 καρτες των 10€ θα φτασεις τα 4GB το μηνα.

16€ κοστος το μηνα στα πακετα με 20€ ανανεωση.

Και τα ρεστα για τα 1+1 προσφορες στο deals 4 you.

Και μόνο που τα διάβασα κουράστηκα.. με πείσατε.. συνεχίζω πάγιο..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,έχω Vodafone red 1 το παλιό στα 40€ τελική.Θα ήθελα γύρω στα 500 προς όλους καμιά 20 μηνύματα και 2 giga internet.Μπορώ να κάνω φορητότητα για WhatsApp και πόσο θα κοστίσει?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φορητότητα σε WhatsUp μπορείς, 30€ κοστίζει + όσα € βάλεις καρτα.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο που τα διάβασα κουράστηκα.. με πείσατε.. συνεχίζω πάγιο..
Με την προσφορά που έχεις δεν έχει νόημα να κοιτάς κάρτα. Ανανέωσε όσο ισχύει η προσφορά που σου κάνανε για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο για 2 χρόνια.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Με την προσφορά που έχεις δεν έχει νόημα να κοιτάς κάρτα. Ανανέωσε όσο ισχύει η προσφορά που σου κάνανε για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο για 2 χρόνια.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Αυτό θα κάνω..

Link to comment
Share on other sites

Έχω frog και το ίδιο και οι ηλικιωμένοι γονείς μου, αν εξαιρέσουμε το γεγονός ότι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ κάθε 3 μήνες πρέπει να βάζεις χρόνο ομιλίας 10€...!!!, μας το διπλασιάζει κιόλας , είμαστε υπέρευχαριστημένοι, εγώ και η μητέρα μου κάθε μήνα βάζουμε ένα πακέτο 60΄(τις περισότερες φορές +60΄) με 3€ και είναι υπέραρκετό. Ο πατέρας μου το έχει κυρίως για ώρα ανάγκης. Εγώ καμιά φορά βάζω κανένα πακετάκι ίντερνετ (GigaDay 1€, GigaWeek 4€).

Σήμερα διάβασα ότι από 3/9 το 3μηνο γίνεται 2μηνο ή αλλιώς τα 10€ γίνονται 12 για 3μηνο, εκτός του ότι έγινα εξω φρενών με την ΚΛΕΦΤΟΤΕ, άρχισα να σκέφτομαι το ενδεχόμενο συμβολαίων. Με όλα τα παραπάνω τι έχετε να μου προτείνετε;

Edited by papresa
Link to comment
Share on other sites

τίποτα απολύτως

Συμβόλαιο με λιγότερο από 12 ευρώ το τρίμηνο δεν υπάρχει. Απλά σκέψου θετικά.

FROG διπλασιασμού δεν θα ξαναβρείς ποτέ ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Η χρήση που κάνω είναι περίπου 500' ομιλία προς όλους, καμιά 50αρια μηνύματα και 1 με 1,5 gb δεδομένα.

κοιταξε αν μπορεις να βρεις το 1500 προς ολους με 1,5gb στα 10 ευρω ολο και καποιος θα του εχει μεινει απο κανενα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα κάτι σχετικό, αν έχουμε πχ την καλοκαιρινή προσφορά με 1900ΜΒ όριο στην Ε.Ε που λήγει πρώτο, και ΜΒ από το πάρε μοίρασε που λήγουν τελευταία, όταν καταναλωθούν τα 1900 της καλοκαιρινής προσφοράς θα με χρεώνει με την έξτρα χρέωση ή θα αρχίσει να καταναλώνει από το επόμενο διαθέσιμο πακέτο;

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το πάρε μοίρασε είναι το μόνο (εκτός από τα 1900 ) που ισχύει στην Ε.Ε. μαζί με τα 200 ΜΒ από το πακέτο των 8.5 Ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

κοιταξε αν μπορεις να βρεις το 1500 προς ολους με 1,5gb στα 10 ευρω ολο και καποιος θα του εχει μεινει απο κανενα.

 

Δεν επιθυμώ να αλλάξω νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...