Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχουν ανακοινώσει κανένα δώρο για μεγάλη βδομάδα, Πάσχα κλπ ε;

 

Ακόμα όχι.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Άν πάρεις το 13888 και ζητήσεις να σε συνδέσουν με το τμήμα καταργήσεων για να διακόψεις το συμβόλαιο για το κινητό και να το μετατρέψεις σε καρτοκινητό, σε συνδέουν με το τμήμα καταργήσεων για να σου δώσουν τους κωδικούς διακοπής για να πας σε κατάστημα για να ολοκληρώσεις την διακοπή και την μετατροπή σε καρτοκινητό; ή σου λένε θα επικοινωνήσει εκπρόσωπος τους μαζί σου μετά από κάποιες ημέρες σκοπίμως για να σε καθυστερήσουν;
Link to comment
Share on other sites

Άν πάρεις το 13888 και ζητήσεις να σε συνδέσουν με το τμήμα καταργήσεων για να διακόψεις το συμβόλαιο για το κινητό και να το μετατρέψεις σε καρτοκινητό, σε συνδέουν με το τμήμα καταργήσεων για να σου δώσουν τους κωδικούς διακοπής για να πας σε κατάστημα για να ολοκληρώσεις την διακοπή και την μετατροπή σε καρτοκινητό; ή σου λένε θα επικοινωνήσει εκπρόσωπος τους μαζί σου μετά από κάποιες ημέρες σκοπίμως για να σε καθυστερήσουν;

 

Επιτόπου σου δίνουν τον κωδικό.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Επιτόπου σου δίνουν τον κωδικό.

Τι εννοείς ο πρώτος με τον οποίο μιλάς όταν παίρνεις το 13888 σου δίνει των κωδικό; Εγώ αυτό που ήξερα ότι πρέπει να ζητήσεις να σε συνδέσουν με το τμήμα καταργήσεων και αυτοί σου δίνουν των κωδικό για την διακοπή.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ο πρώτος με τον οποίο μιλάς όταν παίρνεις το 13888 σου δίνει των κωδικό; Εγώ αυτό που ήξερα ότι πρέπει να ζητήσεις να σε συνδέσουν με το τμήμα καταργήσεων και αυτοί σου δίνουν των κωδικό για την διακοπή.

 

Εννοώ ότι δεν σου λένε θα επικοινωνήσει μαζί σας εκπρόσωπος σε λίγες μέρες που έγραψες.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το 13888 το έχουν κάνει το σύστημα όλο αυτοποιημένο και δεν μιλάς καθόλου με εκπρόσωπο. Δηλώνεις το λόγο για τον οποίο τηλεφώνησες και σου ζητάει αριθμό τηλεφώνου για να επικοινωνήσει εκπρόσωπος μαζί σου εντός 2 εργάσιμων ημερών. Δεν δήλωσα αριθμό τηλεφώνου και τελικά συνδέθηκα με εκπρόσωπο, ζήτησα να με συνδέσει με το τμήμα καταργήσεων αλλά μου είπε ότι δεν έχει αυτή τη δυνατότητα και το μόνο που μπορεί να κάνει είναι αίτημα να με πάρει εκπρόσωπος τηλέφωνο. Όσοι έκαναν πρόσφατα διακοπή συμβολαίου κατάφεραν να μιλήσουν κατευθείαν με το τμήμα καταργήσεων και να πάρουν τους κωδικούς διακοπής; ή τους πήρε μετά από κάποιες ημέρες τηλέφωνο εκπρόσωπος;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες,Χρόνια Πολλά, Χριστός Ανέστη, έχω συμβόλαιο που πληρώνω 35 ευρώ το μήνα και λήγει τέλη Μαΐου. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι η συσκευή που θα μου δώσουν για την ανανέωση. Τι ποσό πιστεύετε ότι θα μου δώσουν και πώς μπορώ να πάρω τη καλύτερη προσφορά;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες,Χρόνια Πολλά, Χριστός Ανέστη, έχω συμβόλαιο που πληρώνω 35 ευρώ το μήνα και λήγει τέλη Μαΐου. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι η συσκευή που θα μου δώσουν για την ανανέωση. Τι ποσό πιστεύετε ότι θα μου δώσουν και πώς μπορώ να πάρω τη καλύτερη προσφορά;

 

Την καλύτερη προσφορά θα την πάρεις με φορητότητα. Επίσης, συνήθως είναι προτιμότερη η έκπτωση παγίου αντί της επιδότησης συσκευής...

Link to comment
Share on other sites

Την καλύτερη προσφορά θα την πάρεις με φορητότητα. Επίσης, συνήθως είναι προτιμότερη η έκπτωση παγίου αντί της επιδότησης συσκευής...

 

Να κάνω αίτημα φορητότητας (πχ στην WIND) τώρα ή τον άλλο μήνα,το συμβόλαιό μου λήγει 31/05/2018.

Με ενδιαφέρει η επιδότηση συσκευής και όχι ο χρόνος ομιλίας,sms και mb.

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη!

Το συμβόλαιο κινητής είναι από 03/2017 με 24μηνη διάρκεια και επιδότηση €220

Σε αίτημα φορητότητας μου είπαν ότι πρέπει ν πληρωθεί ολόκληρο το ποσό της επιδοτησης καθώς όπως με πληροφόρησαν αρχίζει να απόμειώνεται αναλογικά μετά τον πρώτο χρόνο!

Ισχύει ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by xristos330
Link to comment
Share on other sites

Μετά τους 18 μήνες αρχίζει να επομειώνεται με 16,66% κάθε μήνα. (δηλαδή 16,66% κλείνοντας τους 19)
Link to comment
Share on other sites

Μετά τους 18 μήνες αρχίζει να επομειώνεται με 16,66% κάθε μήνα. (δηλαδή 16,66% κλείνοντας τους 19)

 

 

 

Ευχαριστώ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα εχθές την διακοπή συμβολαίου και την μετατροπή σε καρτοκινητό τηλεφωνώντας στο 13888, αφού δεν με πήρε κάποιος εκπρόσωπος τηλέφωνο σε αίτημα που είχα κάνει πριν 7 ημέρες. Η διακοπή έγινε απευθείας από την εκπρόσωπο που μίλησα χωρίς να χρειάζεται να πάω σε κατάστημα και έτσι δεν χρειάστηκε να εκδοθεί κωδικός διακοπής. Η ημερομηνία που μου είπε ότι θα γίνει η διακοπή συμβολαίου και η μετατροπή σε καρτοκινητό είναι στις 30/4. Σε ερώτηση μου γιατί δεν γίνεται άμεσα, μου είπε ότι αυτή την ημερομηνία βγάζει το σύστημα και δεν μπορεί να παρέμβει για να γίνει πιο σύντομα. Αληθεύει αυτό; Γιατί είχα την εντύπωση ότι την επόμενη ημέρα γίνεται η διακοπή και η μετατροπή;
Link to comment
Share on other sites

Εκτός και αν έχεις καρτοσυμβόλαιο όπου η SIM παίζει και σε καρτοκινητό , θα χρειαστεί οποσδήποτε μία επίσκεψη σε κατάστημα για την αλλαγή της SIM . Εκτός και αν έχει αλλάξει η διαδικασία αυτή ( που δεν το νομίζω ) αν δεν επισκευτείς κατάστημα απλά θα ταλαιπωρηθείς. Διατηρώ μια επιφύλαξη για όσα λέω μια και είμαι εκτός Ελλάδος αρκετό καιρό. Ας επιβεβαιώσουν όσοι είναι πιο κοντά στα πράγματα και γνωρίζουν.
Link to comment
Share on other sites

Άρα έχει αλλάξει η διαδικασία , καλώς δεν το γνώριζα. Καιρός ήταν να γίνει .
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από συμβόλαιο πήγα σε what's up πριν 1.5 μηνα περίπου και δε μου άλλαξαν σιμ

Έγινε η μετατροπή την επόμενη ημέρα ή πέρασαν κάποιες ημέρες για να γίνει η μετατροπή; Εμένα μου είπε ότι θα γίνει στις 30/4.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το συμβόλαιο σε χώρες της ΕΕ μπορώ να το χρησιμοποιήσω κανονικά?

Δηλαδή αν πάω Ιταλία θα μπορώ να χρησιμοποιήσω το Φοιτητικό Καρτοσυμβόλαιο για κλήσεις και sms προς σταθερά και κινητά Ελλάδας?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το συμβόλαιο σε χώρες της ΕΕ μπορώ να το χρησιμοποιήσω κανονικά?

Δηλαδή αν πάω Ιταλία θα μπορώ να χρησιμοποιήσω το Φοιτητικό Καρτοσυμβόλαιο για κλήσεις και sms προς σταθερά και κινητά Ελλάδας?

 

Μονο τα λεπτα και sms προς ολουςκαι ολα τα GB του προγραμματος.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μονο τα λεπτα και sms προς ολουςκαι ολα τα GB του προγραμματος.
Σωστά!! Πριν λίγο μίλησα με την εξυπηρέτηση και μου είπαν το ίδιο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση. Σημερα πηρα στο 13888 για να μετατρεψω 2 συμβολαια λογω των αυξησεων σε καρτα. Και τις 2 φορες μου ειπαν οτι θα με καλεσουν εντος 7 ημερων απο το τμημα ακυρωσεων, δε μου εδωσαν κωδικο κατευθειαν.

 

Τη δευτερη φορα η κοπελα επεμενε οτι οταν λενε αζημιως εννοουν τα 15€ της μετατροπης και οτι το υπολοιπο μεχρι τη ληξη του συμβολαιου θα πρεπει να πληρωθει κανονικα. Δεν πιστευω να μας βγει κανενα περιεργο προστιμο;

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν έχεις πάρει επιδότηση για συσκευή και ο λογαριασμός σου γράφει ότι έχεις δικαίωμα να καταγγείλεις την σύμβαση αζημιως δεν πληρωνεις τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...