Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να προσθέτεις έξτρα όγκο δεδομένων στα vodafone unlimited, αφού εξαντλήσεις τον ήδη προσφερόμενο όγκο. Απλά δεν είναι τόσο συμφέρον, γιατί σου δίνει η εταιρία προκαθορισμένο πακέτο ΜΒ, με προκαθορισμένη χρέωση ανάλογα με το πρόγραμμα που έχεις. Για εμένα πχ που είμαι στο unlimited 60, μου δίνει 100ΜΒ με 5euro.

 

Χρεώσεις μετά την κατανάλωση της ενσωματωμένης χρήσης

Εθνικές κλήσεις (ή / και βίντεο-κλήσεις)

0,0055 € / δευτ.

Αποστολή μηνύματος SMS (εθνικά δίκτυα) 0,1250 € / SMS

Αποστολή μηνύματος SMS (διεθνή δίκτυα) 0,2091 € / SMS

Internet 5€ για 100ΜΒ

 

Μπές στην σελίδα της vodafone, στα unlimited προγράμματα, επέλεξε αυτό που θές και έπειτα πάτα στο Επιπλέον Χρεώσεις.

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μου ειπαν οτι στα unlimited δεν μπορεις να προσθεσεις επιπλεον data...

Επειδή μπερδεύτηκα, αναφέρεσαι στα unlimited της vodafone ή της cosmote; Γιατί ενδιαφέρομαι να μεταφερθώ σε unlimited της cosmote από τη vodafone και σίγουρα θέλω και το πακετάκι των 10€ για mobile internet.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα... Ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος πως απενεργοποιειται το cosmote sms 70 που δινει 70 δωρεαν μηνυματα προς ολα τα δικτυα... Αλλαξα προγραμμα και παρατηρησα οτι η υπηρεσια παρα την αλλαγη συνεχιζει να ισχυει...

 

Ξερει καποιος τι πρεπει να κανω? Το site δεν αναφερει πουθενα πως κανεις απενεργοποιηση... μονο την ενεργοποιηση γραφουν. Ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μπερδεύτηκα, αναφέρεσαι στα unlimited της vodafone ή της cosmote; Γιατί ενδιαφέρομαι να μεταφερθώ σε unlimited της cosmote από τη vodafone και σίγουρα θέλω και το πακετάκι των 10€ για mobile internet.

 

Αναφέρεται σε Vodafone. Στην Cosmote μπορείς να προσθέσεις πακέτο mobile internet σε Απεριόριστο πρόγραμμα, στην VF όχι.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό με παραξένεψε επειδή στην online φόρμα παραγγελιών της cosmote σου επιτρέπει να βάλεις και mobile internet. Οπότε, μάλλον, σήμερα θα κάνω την παραγγελία. Έχει ακουστεί μήπως αν θα υπάρξει κάποια αλλαγή στα unlimited της cosmote; Γιατί αν είναι κάτι που συμφέρει, να περιμένω.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.ειμαι στην cosmote 2 χρονια με παγιο 25 ευρω σε προγραμμα ακρτοσυμβολαιου.ενδιφερομαι για νεα συσκευη.του περνω λοιπον τηλ και μοθ λενε οτι για να παραμεινω σε ενα αντιστοιχο προγραμμα (παγιο 25ευρω) εχω επιδοτηση 30 ευρω για 12μηνο και 45 για 18μηνο.σε καποιες συσκευες εχω και μεγαλυτςερη επιδοτηση αλλα δεν ενδιαφερομαι.το θεμα ειναι οτι μου ειπαν οτι η επιδοτηση μου λιγει σε μερικες μερες.αυτο τι σημαινει ?θα βγει αλλη η δεν θα βγει καθολου?με παραξενεψε λιγο αυτο το γεγονος εχει τυχει σε κανενα?
Link to comment
Share on other sites

η δικια μου εληγε τον περασμενο σεπτεμβρη,ηταν 70 ευρω,μετα απο ενα μηνα που ρωτησα ηταν 60μετα 50 και τωρα ειναι στα 40.(δεν την εχω παρει ακομα)

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.ειμαι στην cosmote 2 χρονια με παγιο 25 ευρω σε προγραμμα ακρτοσυμβολαιου.ενδιφερομαι για νεα συσκευη.του περνω λοιπον τηλ και μοθ λενε οτι για να παραμεινω σε ενα αντιστοιχο προγραμμα (παγιο 25ευρω) εχω επιδοτηση 30 ευρω για 12μηνο και 45 για 18μηνο.σε καποιες συσκευες εχω και μεγαλυτςερη επιδοτηση αλλα δεν ενδιαφερομαι.το θεμα ειναι οτι μου ειπαν οτι η επιδοτηση μου λιγει σε μερικες μερες.αυτο τι σημαινει ?θα βγει αλλη η δεν θα βγει καθολου?με παραξενεψε λιγο αυτο το γεγονος εχει τυχει σε κανενα?

 

υπαρχει περιπτωση να ληξει και να μην εχεις καθολου στο τελος φιλε μου το κανουν αρκετες φορες αυτο οι εταιριες σου λενε οτι την εχασες

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.ειμαι στην cosmote 2 χρονια με παγιο 25 ευρω σε προγραμμα ακρτοσυμβολαιου.ενδιφερομαι για νεα συσκευη.του περνω λοιπον τηλ και μοθ λενε οτι για να παραμεινω σε ενα αντιστοιχο προγραμμα (παγιο 25ευρω) εχω επιδοτηση 30 ευρω για 12μηνο και 45 για 18μηνο.σε καποιες συσκευες εχω και μεγαλυτςερη επιδοτηση αλλα δεν ενδιαφερομαι.το θεμα ειναι οτι μου ειπαν οτι η επιδοτηση μου λιγει σε μερικες μερες.αυτο τι σημαινει ?θα βγει αλλη η δεν θα βγει καθολου?με παραξενεψε λιγο αυτο το γεγονος εχει τυχει σε κανενα?

 

επαναϋπολογίζεται

βάσει των τελευταίων λογαριασμών σου, αν ανέβηκαν ή κατέβηκαν

και βάσει των πολιτικών της κάθε εταιρίας ΕΚΕΙΝΗ την συγκεκριμένη περίοδο

κάνε μία αίτηση φορητότητας σε άλλη εταιρία

μην την υπογράψεις... απλά κάνε την

 

και ίσως σε καλέσουν ξανά από την Cosmo να σου πουν νεα προσφορά

αν όχι... κάνε εσύ το παιχνίδι σου

και παραμύθι... η Χ τάδε εταιρία μου δίνει αυτό το πρόγραμμα με τόσα λεπτά, τόσο ιντερνετ, τόσο πάγιο και αυτήν την συσκευη δώρο, εσείς?

(πρώην υπάλληλος speaking)

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφωνικά καλύτερα η με μαιλ; τηλεφωνικα δεν μου εκαναν τίποτα και εχω στείλει και μαιλ εδω και δυο μέρες αλλα δεν μου έχουν απαντήσει... και μια ερωτηση.. θέλω να μειώσω το πάγιο, αλλά λογικα ετσι χανω απο επιδότηση... αν κάνω τωρα ανανέωση, μετά απο ποσο καιρο μπορώ να παω σε χαμηλότερο παγιο; επίσης στο οικογενειακό μπαινουν τα απεριόριστα 20?

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν απο λιγο υπεγραψα τα συμβολαια του κουριερ... (ειχα frog και το εκανα απερ 25)

αλλα με εχουν αφησει στα σκοταδια.. ασπουμε ποτε αναμένετε να ενεργοποιηθεί το συμβολαιο, sim θα πρεπει να αλλαξω?

εσεις οι παλιοι τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

πριν απο λιγο υπεγραψα τα συμβολαια του κουριερ... (ειχα frog και το εκανα απερ 25)

αλλα με εχουν αφησει στα σκοταδια.. ασπουμε ποτε αναμένετε να ενεργοποιηθεί το συμβολαιο, sim θα πρεπει να αλλαξω?

εσεις οι παλιοι τι λετε?

 

σε 2-3 το πολυ μερες θα γινει η αλλαγη. θα ενεργοποιηθεις στην cosmote. μετα παρε ενα τηλ. για το ποτε θα εκδιδεται ο λογαριασμος σου για να δεις ποσα λεπτα και μηνυματα θα εχεις αναλογικα. μετα απο την πρωτη εκδοση του λογαριασμου σου θα μπορεις να στελνει το 1 στο 1256 για να βλεπεις το υπολοιπο σου..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Στο υπόλοιπο αναφέρεται και το πόσα mb απομένουν, ακόμα και από τα 300mb αν βάλεις το πακετάκι με τα 10€; Είμαι λίγο πριν τη μεταφορά μου (και όλο το αναβάλλω) και θέλω να ρωτήσω αν ανανεώνονται όλα κάθε πρώτη του μήνα ή ανάλογα με το πότε ενεργοποιήθηκε το νούμερο.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Ολα ανανεωνονται όταν εκδίδεται ο λογαριασμός σου

Και μετά τον πρώτο λογαριασμό, όταν στείλεις 1 στο 1256 σε ενημερώνει και για το mb που κατανάλωσες και στο extra πακετάκι δεδομένων που έχεις προσθέσει;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Και μετά τον πρώτο λογαριασμό, όταν στείλεις 1 στο 1256 σε ενημερώνει και για το mb που κατανάλωσες και στο extra πακετάκι δεδομένων που έχεις προσθέσει;

 

Μετά την έκδοση του πρώτου λογαριασμού σου.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

οκ ενεργοποιήθηκα σημερα..

εστειλα μνμ στο 1256 και οπως μου ειπαν εχω αναλογικο χρονο εως τις 13 οκτ.. μια ερωτηση (θα μου πεις αργα το ρωταω βεβαια:rolleyes:) στα συμβολαια της cote παρουσιαζοντε με την ιδια συχνοτητα τα drop call και τα "δεν πιανω γραμη" με το wu

η εχουμε κατι σαν fastpath του dsl?:p

Link to comment
Share on other sites

οκ ενεργοποιήθηκα σημερα..

εστειλα μνμ στο 1256 και οπως μου ειπαν εχω αναλογικο χρονο εως τις 13 οκτ.. μια ερωτηση (θα μου πεις αργα το ρωταω βεβαια:rolleyes:) στα συμβολαια της cote παρουσιαζοντε με την ιδια συχνοτητα τα drop call και τα "δεν πιανω γραμη" με το wu

η εχουμε κατι σαν fastpath του dsl?:p

 

οχι την ιδια συχνοτητα αλλα θα δεις και εκει απο κανα - δυο...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Μετά την έκδοση του πρώτου λογαριασμού σου.

Ναι, ξέρω ότι σε ενημερώνει μετά την έκδοση του πρώτου λογαριασμού. Απλά, δεν ήξερα αν για το επιπλέον πακέτο δεδομένων σε ενημερώνει.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Οι επιδοτησεις για αγορα κινητου τι ισχυ εχουν? ενα μηνα η λιγοτερο?
Μη με ζοριζετε... Εχω ψυχολογικα προβληματα
Link to comment
Share on other sites

στα των επιδοτησεων..

 

γνωστος με 2 συμβολαια με 30 ευρω παγιο εκαστο, δεχεται επιδοτηση καπου στα 90 ευρω..

 

με τη γνωστη στρατηγικη (και ο αγιος φοβερα θελει) πετυχε 650 επιδοτηση σε 24μηνο συμβολαιο και ανεβηκε προγραμμα με το παλιο παγιο (για το 1ο ετος μονο)

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλη τιμη! :P

αλλα αν το παρεις τωρα ποσο περιπου θα ισχυσει;

Μη με ζοριζετε... Εχω ψυχολογικα προβληματα
Link to comment
Share on other sites

Χμμ, απ' ότι βλέπω, τέλος το συμβόλαιο Cosmote ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 15, κρίνοντας από εδώ...

Δεν νομίζω, απλά δεν ισχύει για online αίτηση.

 

(Τουλάχιστον έτσι πιστεύω)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...