Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μαλιστα, ευχαριστω φιλε..

 

Παντως ωραιο κολπο αυτο.. εχεις αναλογικο χρονο μεχρι τελος του μηνα, αλλα πληρώνεις ολοκληρο παγιο x2

Γιατί υπογράφεις να προπληρώσεις το πάγιο. Οταν διακόψεις, θα έχεις πιστωτικό.

 

Απορώ πώς γίνεται να τρώνε φέσια οι εταιρείες, όταν προπληρώνεις τα πάγια...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν έχω καρτοκινητό και το γυρίσω σε συμβόλαιο (π.χ. απεριοριστα 30) ξέρει κανείς αν δίνουν καμια επιδότηση για τη συσκευή? και αν ναι, για τι ποσο μιλάμε(χονδρικα)....
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα, ευχαριστω φιλε..

 

Παντως ωραιο κολπο αυτο.. εχεις αναλογικο χρονο μεχρι τελος του μηνα, αλλα πληρώνεις ολοκληρο παγιο x2

 

Το 1 πάγιο γιατί δεν είναι αναλογικό;:wacko: Όχι αυτό που προπληρώνεις, το άλλο!

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω καρτοκινητό και το γυρίσω σε συμβόλαιο (π.χ. απεριοριστα 30) ξέρει κανείς αν δίνουν καμια επιδότηση για τη συσκευή? και αν ναι, για τι ποσο μιλάμε(χονδρικα)....

Οση θα έπαιρνες εάν έκανες νέο συμβόλαιο (νέα αριθμοδότηση εννοώ) ή φορητότητα. Δεν αλλάζει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχή κάποιος που να έχει εμπειρία με το πρόγραμμα που διαφημίζουν ως μηδέν πάγιο;

 

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T15/xml/Personal__contractplans__contractplan_mideniko/section/OtherTariffPlans

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχή κάποιος που να έχει εμπειρία με το πρόγραμμα που διαφημίζουν ως μηδέν πάγιο;

 

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T15/xml/Personal__contractplans__contractplan_mideniko/section/OtherTariffPlans

Τι ακριβώς θέλεις να μάθεις; Όλες οι πληροφορίες είναι στο link που παραθέτεις. Εγώ το έχω δύο χρόνια σχεδόν. Αν δεν μιλάς πολύ μια χαρά είναι. Εγώ το έχω κυρίως για το internet on the phone extra.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχή κάποιος που να έχει εμπειρία με το πρόγραμμα που διαφημίζουν ως μηδέν πάγιο;

 

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T15/xml/Personal__contractplans__contractplan_mideniko/section/OtherTariffPlans

 

είναι εμπορικά διαθέσιμο; γιατί με το 13838 που μίλησα μου είπαν ότι είναι παλιό πρόγραμμα και δε γίνονται πλέον συνδέσεις σ αυτό

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχή κάποιος που να έχει εμπειρία με το πρόγραμμα που διαφημίζουν ως μηδέν πάγιο;

 

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T15/xml/Personal__contractplans__contractplan_mideniko/section/OtherTariffPlans

 

Βρεςκαμιά άκρη για το πρόγραμμα για στρατιωτικούς ή βρες ένα F2G2.

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλω μια βοηθεια. Τα δεδομενα ειναι τα εξής:

-εχω συνδεση συμβολαιου cosmote

-ταξιδευω συνεχως σε χωρες ευρωπαικης ενωσης

-θελω να μιλαω με τη χαμηλοτερη δυνατη χρεωση απο το εξωτερικο κυριως με ενα συγκεκριμενο αριθμο cosmote που βρισκεται ελλαδα

παρακαλω υπαρχει κατι να μου προτεινετε (ειδικα οσοι εχουν εμπειρια)

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς θέλεις να μάθεις; Όλες οι πληροφορίες είναι στο link που παραθέτεις. Εγώ το έχω δύο χρόνια σχεδόν. Αν δεν μιλάς πολύ μια χαρά είναι. Εγώ το έχω κυρίως για το internet on the phone extra.

 

Επειδή δεν μιλάω πολύ δεν θέλω να πληρώνω 25 ευρώ για κάτι που δεν πρόκειται να χρησιμοποιήσω ποτέ το 100%. Το μηδέν πάγιο φαίνεται σαν μια ενδιαφέρουσα και οικονομικοί λύση.

 

είναι εμπορικά διαθέσιμο; γιατί με το 13838 που μίλησα μου είπαν ότι είναι παλιό πρόγραμμα και δε γίνονται πλέον συνδέσεις σ αυτό

 

Εγώ ρώτησα πριν 5-6 μέρες και μου είπαν ότι ισχύει κανονικά το πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν μιλάω πολύ δεν θέλω να πληρώνω 25 ευρώ για κάτι που δεν πρόκειται να χρησιμοποιήσω ποτέ το 100%. Το μηδέν πάγιο φαίνεται σαν μια ενδιαφέρουσα και οικονομικοί λύση.

 

 

 

Εγώ ρώτησα πριν 5-6 μέρες και μου είπαν ότι ισχύει κανονικά το πρόγραμμα.

 

Είναι κανονικά διαθέσιμο εμπορικά το πρόγραμμα..αν μιλάς σχετικά λίγο είναι συμφέρον με την έννοια ότι όσο μιλήσεις τόσα θα πληρωσεις χωρίς δεσμεύσεις, προπληρωμένα πάγια, κάρτες ανανέωσης κλπ. Αυτά φυσικά αν μιλάς σχετικά λίγο όπως προείπα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν μιλάω πολύ δεν θέλω να πληρώνω 25 ευρώ για κάτι που δεν πρόκειται να χρησιμοποιήσω ποτέ το 100%. Το μηδέν πάγιο φαίνεται σαν μια ενδιαφέρουσα και οικονομικοί λύση.

 

οπως ειπε ο soublaki-3, πολυ καλη λυση ειναι το F2G2, που εχει χρεωση περιπου 0.10/λεπτο ομιλιας. Τωρα εαν βαριεσαι να ξυνεις καρτες ανανεωσης χρονου, πηγαινεις συμβολαιο με μηδεν παγιο. Εγω προτιμω το καρτοκινητο, γιατι αισθανομαι πιο σιγουρος οτι δε θα γινει κανενα λαθος και ξεχαστω και μου ερθει κανενας τρελος λογαριασμος.

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλω μια βοηθεια. Τα δεδομενα ειναι τα εξής:

-εχω συνδεση συμβολαιου cosmote

-ταξιδευω συνεχως σε χωρες ευρωπαικης ενωσης

-θελω να μιλαω με τη χαμηλοτερη δυνατη χρεωση απο το εξωτερικο κυριως με ενα συγκεκριμενο αριθμο cosmote που βρισκεται ελλαδα

παρακαλω υπαρχει κατι να μου προτεινετε (ειδικα οσοι εχουν εμπειρια)

 

Αν έχετε και οι 2 υπολογιστή με κάμερα θα πρότεινα Skype. Και κάμερα να μην υπάρχει μπορείς να κάνεις φωνητικές συνδιαλέξεις δωρεάν.

Συγγνώμη αν ακούγεται άσχετο, αλλά επειδή κι εγώ ετοιμάζομαι για εξωτερικό για μεταπτυχιακά, αυτή μάλλον θα είναι η λύση που θα χρησιμοποιώ περισσότερο.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μου πει καποιος αν γνωριζει μετα απο ποσο καιρο σε μια νεα συνδεση μπορει καποιος να μεταφερθει σε μικροτερης αξιας προγραμμα(εχω ξανα ρωτησει αλλα το μυνημα μου δεν απαντηθηκε!)Ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι γίνεται αν δεν έχεις κλείσει έναν χρόνο..

Κάνε κι ένα τηλέφωνο σητν εξυπηρέτηση πελατών ή έλεγξε το συμβόλαιό σου.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μου πει καποιος αν γνωριζει μετα απο ποσο καιρο σε μια νεα συνδεση μπορει καποιος να μεταφερθει σε μικροτερης αξιας προγραμμα(εχω ξανα ρωτησει αλλα το μυνημα μου δεν απαντηθηκε!)Ευχαριστω..

 

6 μήνες με 12μηνη δεσμευση και 9 με 18μηνη

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα και εγω με τη σειρα μου να γραψω κατι που συμβαινει σχετικα με επιδοτησεις συσκευες κτλ.

 

Εκανα αιτημα για 24μηνο στο προγραμμα απεριοριστα 85 με σκοπο να παρω οσο το δυνατο καλυτερη προσφορα

να παρω το iphone 4 16GB. Μεχρι εδω καλα. Μου βγηκε μια σχετικα καλη επιδοτηση.

 

Παω λοιπον την ημερα της εγκρισης-απαντησης σε καταστημα cosmote να παρω το τηλεφωνο το οποιο για δικη μου

ατυχια δεν υπαρχει πλεον εξαντληθηκε κτλ.

Οποτε καθομαι και σκεφτομαι και λεω δεν πειραζει θα παρω το apple ipad2. Ρωταω εαν μπορω να εξαργυρωσω την επιδοτηση

με αυτον τον τροπο και μου λενε κατα πασα πιθανοτητα ναι. Λεω οκ θα περασω την Δευτερα για επιβεβαιωση και να το παρω εαν ειναι.

 

Δυστυχως ομως μου ειπαν οτι δεν γινεται αν και ειναι στα αμεσα σχεδια τους να μπορει καποιος να προβει σε αυτην την ενεργεια.

Στην επξυπηρετηση που πηρα ειπαν πως δεν μπορουν να κανουν καποιο αιτημα κατ' εξαιρεση λογω της περιπτωσης και ηταν κατηγορηματικη η υπαλληλος οτι δεν γινεται λες και εσπαγε κανα νυχι να εστελνε ενα mail.

Moυ λενε να παρω τηλ στο 2505777 , παιρνω εκει οποτε μου λεει η υπαλληλος οτι γινεται .... πανω στην επαληθευση των στοιχειων πεφτει η γραμμη... περιμενα να με παρουν κανα μισαωρο τιποτα.... ξαναπαιρνω εγω το σηκωνει ενας τυπος ο οποιος στανταρ κοιμοταν πριν και μου λεει οτι δεν γινεται και να ξαναπαρω στην εξυπηρετηση... μα του λεω απο εκει πηρα κτλ.

 

Συγνωμη που σας κουρασα.

 

Αααα επισης η επιδοτηση μου δεν γινεται να κρατηθει ουτε μεχρι να βγει το iphone 4 8GB .

 

Οποτε τι σοι επιδοτηση ειναι τελικα? Μηπως να παω να τους ,μπιιιιιπ και να την εξαργυρωσω ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πριν από καμιά εβδομάδα ενώ είχα WHAT'S UP το άλλαξα σε απεριόριστο 25 με 18μηνο συμβόλαιο και με επιδότηση συσκευής αξίας 140 € καθώς καταργήθηκαν τα 1200΄λεπτά και τα 600' πλέον δε με βόλευαν. Ωστόσο είδα ότι τελικά δεν με βολεύει καθώς όλοι μου κάνουν αναπάντητες για να τους πάρω τηλ ή δεν απαντάνε στα μνμτα καθώς δεν έχουν κάρτα. Θέλω λοιπόν να ρωτήσω αν γίνεται μετά τους 2 μήνες να σπάσω το συμβόλαιο και να το ξανακάνω WHAT'S UP τι επιβάρυνση θα έχω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πριν από καμιά εβδομάδα ενώ είχα WHAT'S UP το άλλαξα σε απεριόριστο 25 με 18μηνο συμβόλαιο και με επιδότηση συσκευής αξίας 140 € καθώς καταργήθηκαν τα 1200΄λεπτά και τα 600' πλέον δε με βόλευαν. Ωστόσο είδα ότι τελικά δεν με βολεύει καθώς όλοι μου κάνουν αναπάντητες για να τους πάρω τηλ ή δεν απαντάνε στα μνμτα καθώς δεν έχουν κάρτα. Θέλω λοιπόν να ρωτήσω αν γίνεται μετά τους 2 μήνες να σπάσω το συμβόλαιο και να το ξανακάνω WHAT'S UP τι επιβάρυνση θα έχω?

Θα επιβαρυνθείς 140 ευρώ δηλάδή την επιδότηση.

Καλύτερα να πάρεις και ένα WHATS UP για να σε πέρνουν ή να σου στέλνουν μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Θα επιβαρυνθείς 140 ευρώ δηλάδή την επιδότηση.

Καλύτερα να πάρεις και ένα WHATS UP για να σε πέρνουν ή να σου στέλνουν μηνύματα.

 

Μάλιστα. Δλδ δεν πληρώνω κάτι για το πάγιο έτσι? Μπορώ να το σπάσω ακόμα κ πριν μου έρθει ο πρώτος λογαριασμός? Δεν μπορώ να πάρω WHAT'S UP γιατί έχω ήδη 2 συκσευές, ο άλλος είναι Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πριν από καμιά εβδομάδα ενώ είχα WHAT'S UP το άλλαξα σε απεριόριστο 25 με 18μηνο συμβόλαιο και με επιδότηση συσκευής αξίας 140 € καθώς καταργήθηκαν τα 1200΄λεπτά και τα 600' πλέον δε με βόλευαν. Ωστόσο είδα ότι τελικά δεν με βολεύει καθώς όλοι μου κάνουν αναπάντητες για να τους πάρω τηλ ή δεν απαντάνε στα μνμτα καθώς δεν έχουν κάρτα. Θέλω λοιπόν να ρωτήσω αν γίνεται μετά τους 2 μήνες να σπάσω το συμβόλαιο και να το ξανακάνω WHAT'S UP τι επιβάρυνση θα έχω?

 

πως σου εδωσαν 140Ε επιδοτηση ? εμενα με πηρε και μου ειπε 80!

Link to comment
Share on other sites

πως σου εδωσαν 140Ε επιδοτηση ? εμενα με πηρε και μου ειπε 80!

 

Ο γερμανός με κάθε νέα σύνδεση στο απεριόριστο 25 δίνει συσκευή αξίαπ. 140€ κ

και συγκεκριμένα. GALAXY 550.

Link to comment
Share on other sites

α πες το ετσι. ναι αυτο μου το ειπαν κ εμενα. Αλλα τι να το κανω. Ας μου βαλει αυτα τα 140Ε εκπτωση στα παγια μου. Η να παρω καποιο αλλο τηλ. Τι να τα κανω ετσι
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...