Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανενας να μας πει τι εγινε με το απεριοριστα 15?

Λογικα για να το κοψουν δεν θα βγαλουν ανακοινωση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κανενας να μας πει τι εγινε με το απεριοριστα 15?

Λογικα για να το κοψουν δεν θα βγαλουν ανακοινωση?

 

Καλέ στην θέση του είναι το ΑΠ15....

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T14/xml/Personal__category_group__contractplan_group_Unlimited_Internet/section/PersonalTariffPlans

Link to comment
Share on other sites

Απλά έχουν ταραχθεί επειδή δεν έχει ηλεκτρονική αγορά...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Χμμ, απ' ότι βλέπω, τέλος το συμβόλαιο Cosmote ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 15, κρίνοντας από εδώ...

 

Σήμερα το απόγευμα που επισκέφτηκα το κατ/μα cosmote της Ομήρου (Ν.Σμύρνη)με ενημέρωσαν ότι μέχρι αύριο 30/9/11 θα διατίθεται το οικ πρόγραμμα Cosmote ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 15.

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το απόγευμα που επισκέφτηκα το κατ/μα cosmote της Ομήρου (Ν.Σμύρνη)με ενημέρωσαν ότι μέχρι αύριο 30/9/11 θα διατίθεται το οικ πρόγραμμα Cosmote ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 15.

 

Ε, δεν πειράζει. Όσοι είναι ήδη συνδρομητές και το θέλουν οπωσδήποτε, με μια αίτηση διακοπής θα τους το δίνουν κατ'εξαίρεση, αλλιώς bye-bye :p

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση που ίσως χρίζει γρήγορης απάντησης...

Η μητέρα μου έχει το Καρτοσυμβόλαιο 20 και ο σύζυγός της το Καρτοσυμβόλαιο 25 (με έκπτωση 15% λόγω συνταξιοδότησης). Αν τους το κάνω οικογενειακό (και μεταφερθεί η μητέρα μου στο Απεριόριστα 20) θα έχουν έκπτωση 10% λόγω οικογενειακού; Στην εξυπηρέτηση πελατών μου είπε ότι πρέπει να είναι 2 συμβόλαια ενώ στο site λέει για 1 συμβόλαιο και 1 Καρτοσυμβόλαιο. Μπορώ να βάλω και το δικό μου (έχω το Καρτοσυμβόλαιο 15 με έκπτωση ανέργων). Θα έχουν όλα από έκπτωση 25%; Μέχρι πότε πρέπει να γίνει αυτό; Τα δύο Καρτοσυμβόλαια έχουν υπόλοιπο μέσα και λογικά θα πρέπει να το μεταφέρω κάπου για να μην χαθεί.

 

 

Update: Μόλις επικοινώνησα με την Cosmote. Μετά από 3-4 ελέγχους από έναν πολύ εξυπηρετικό υπάλληλο, να τα λέμε αυτά, μου είπε ότι το Καρτοσυμβόλαιο 15 δεν μπορεί να μπει σε οικογενειακό. Τα υπόλοιπα, θα έχουν από 25% έκπτωση.

Edited by soublaki-3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! ενεργοποιησα σημερα το συμβολαιο cosmote απεριοριστα 40,θα ηθελα να μαθω αν τα 1500 λεπτα ομιλιας και 1500 sms προς cosmote καλυπτουν και την αποστολη/κληση προς whats up πρωτον και δευτερον αν σε περιπτωση που ξεπερασω τα 250 mb ιντερνετ,πραγμα σπανιο, μπορω να αγορασω καποιο πακετο με επιπλεον mb?

Ευχαριστω για τυχον απαντησεις!

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και εχεις απεριοριστα προς wu αλλα και προς frog με ελαχιστη χρεωση τα 45" για πακετο δεν βρηκα κατι μετα τα 250 που εχεις...Εγω με την σειρα μου παλι θα ηθελα να μαθω αν καποιος ξερει μετα απο ποσο καιρο σε νεα συνδεση μπορει καποιος να κανει αλλαγη προγραμματος σε καποιο μικροτερο αν μαλιστα εχει παρει και την εκπτωση αντι επιδοτησης..Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

συμφωνα με το site της κοσμοτε και εφοσων δεν ειδα σχετικη ενημερωση απο το site μας το myphone.gr παροτι δεν μας συνηθιζει σε τετοια παραθετω την ανακοινωση της κοτε για παυση της εμπορικης διαθεσης 3 πακετων!Πρωτο φυσικα αυτο που ψαχναμε το ΑΠ15,στη συνεχεια το Καρτοσυμβολαιο ΑΠ15 και τελος το καρτοσυμβολαιο ΔΧΟ15..Μαλλον τους ειναι λιγα πλεον τα 15ευρω το μηνα..:X

 

http://www.cosmote.gr/content/el/attached_files/Company/anakoinosi_mi_emporiki_diathesi_15.pdf

Link to comment
Share on other sites

συμφωνα με το site της κοσμοτε και εφοσων δεν ειδα σχετικη ενημερωση απο το site μας το myphone.gr παροτι δεν μας συνηθιζει σε τετοια παραθετω την ανακοινωση της κοτε για παυση της εμπορικης διαθεσης 3 πακετων!Πρωτο φυσικα αυτο που ψαχναμε το ΑΠ15,στη συνεχεια το Καρτοσυμβολαιο ΑΠ15 και τελος το καρτοσυμβολαιο ΔΧΟ15..Μαλλον τους ειναι λιγα πλεον τα 15ευρω το μηνα..:X

 

http://www.cosmote.gr/content/el/attached_files/Company/anakoinosi_mi_emporiki_diathesi_15.pdf

 

Τώρα θα πάρουν τα 3....:lol: Ευρώ φυσικά.... Ούτε καν να δελεάσουν αυτούς που χαλάνε κοντά στα 15 ευρώ κάρτα να μπουν σε συμβόλαιο δεν θέλουν! Ήμαρτον πια!

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια, αν μπορει καποιος να με διαφωτισει θα το εκτιμουσα

 

Ειμαι στο προγραμμα 240 (τουλαχιστον ετσι γραφει ο λογαριασμος) αρα το λογικο ειναι να εχω 240 λεπτα προς ολα τα δικτυα. Στελνω ομως sms στη κοσμοτε για να δω τα εναπομειναντα λεπτα και μου βγαζει οτι εχω ακομα 376 λεπτα (και εχω φαει και μερικα, πριν εδειχνε περισσοτερα). Ειναι δυνατον αυτο? αφου υποτιθεται οτι εχω 240 λεπτα.

 

 

Αλλη μια απορια : Σκεφτομαι να το αλλαξω σε απεριοριστα 40, αξιζει σαν προγραμμα? Θα μου πειτε ειναι αναλογα με τις αναγκες του καθενος αλλά δεν βλαπτει μια γνωμη :O

Link to comment
Share on other sites

για το πρωτο που ρωτας..μηπως εχεις χρονο που μεταφερεται απο μηνα σε μηνα επειδη δεν τον καταναλωνεις?

αν ισχυει αυτο μαλλον απανταει και δτη δευτερη απορια σου..απλα πας σε μικροτερο προγραμμα..

Link to comment
Share on other sites

για το πρωτο που ρωτας..μηπως εχεις χρονο που μεταφερεται απο μηνα σε μηνα επειδη δεν τον καταναλωνεις?

αν ισχυει αυτο μαλλον απανταει και δτη δευτερη απορια σου..απλα πας σε μικροτερο προγραμμα..

 

Δεν το ξερω αν μεταφερεται ο χρονος, ειναι μια πολυ λογικη εξηγηση παντως αυτο :D Απλα μου φαινεται περιεργο επειδη παντα οταν "ανανεωνει" τα λεπτα (οταν βγαινει ο λογαρισμος δηλαδη) μου βγαζει 400+ λεπτα, ασχετα με το ποσα εχουν μεινει απο το προηγουμενο μηνα.

 

Για το απεριοριστα 40 το σκεφτομαι λογω των extra που εχει οπως τα mb για ιντερνετ και τα sms. Απλα τωρα το παγιο μου ειναι 30 ευρω (36 κανονικα, απλα τη επιδοτηση την εκανα μειωση παγιου) και βλεπω στις χρεωσεις οτι εφοσον τελειωσει ο δωρεαν χρονος το τωρινο μου προγραμμα εχει πιο χαμηλες χρεωσεις. Το προγραμμα μου εχει καταργηθει πια, εχει τωρα στα 35 ευρω παγιο το κοσμοτε 210 το οποιο ειναι ασυμφορο σε σχεση με αυτο που εχω τωρα αρα το αφηνουμε απ'εξω. Μια αλλη λυση ειναι να κρατησω αυτο που εχω και να προσθεσω ενα πακετο για sms (αυτο των 70 sms με 5 ευρω) και ενα για mobile internet (100 mb με 5 ευρω)

COSMOTE 240-ΠΑΛ. 0,0048 €/δευτ.

απεριοριστα 40 0,0055 €/δευτ.

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια, αν μπορει καποιος να με διαφωτισει θα το εκτιμουσα

 

Ειμαι στο προγραμμα 240 (τουλαχιστον ετσι γραφει ο λογαριασμος) αρα το λογικο ειναι να εχω 240 λεπτα προς ολα τα δικτυα. Στελνω ομως sms στη κοσμοτε για να δω τα εναπομειναντα λεπτα και μου βγαζει οτι εχω ακομα 376 λεπτα (και εχω φαει και μερικα, πριν εδειχνε περισσοτερα). Ειναι δυνατον αυτο? αφου υποτιθεται οτι εχω 240 λεπτα.

 

 

Αλλη μια απορια : Σκεφτομαι να το αλλαξω σε απεριοριστα 40, αξιζει σαν προγραμμα? Θα μου πειτε ειναι αναλογα με τις αναγκες του καθενος αλλά δεν βλαπτει μια γνωμη :O

 

O χρόνος σου μεταφέρεται στον επόμενο μήνα για αυτό έχεις τόσο. Τώρα εαν μιλάς με Cosmote ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ και με αλλα δίκτυα λιγοτερο, τοτε ναι ειναι οκ :rolleyes:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μου εκδόθηκε 80 ευρώ επιδότηση στην Cosmote την οποία αυξάνουν στα 130 για 18μηνο συμβόλαιο αλλά μόνο για συγκεκριμένες συσκευές, και στα 400 ευρώ περίπου με αλλαγή προγράμματος για αγορά iphone. Ήτοι με μπέρδεψαν! Το ερώτημα είναι, μπορώ να καρπωθω την επιδότηση μου αλλά σε κατάστημα μη Γερμανός και Cosmote? Είναι φαρμακείο αυτοί

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Μου εκδόθηκε 80 ευρώ επιδότηση στην Cosmote την οποία αυξάνουν στα 130 για 18μηνο συμβόλαιο αλλά μόνο για συγκεκριμένες συσκευές, και στα 400 ευρώ περίπου με αλλαγή προγράμματος για αγορά iphone. Ήτοι με μπέρδεψαν! Το ερώτημα είναι, μπορώ να καρπωθω την επιδότηση μου αλλά σε κατάστημα μη Γερμανός και Cosmote? Είναι φαρμακείο αυτοί

 

Μπορείς να πας στο ΠΛΑΙΣΙΟ να πάρεις κάποια συσκευή που σε ενδιαφέρει

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μου εκδόθηκε 80 ευρώ επιδότηση στην Cosmote την οποία αυξάνουν στα 130 για 18μηνο συμβόλαιο αλλά μόνο για συγκεκριμένες συσκευές, και στα 400 ευρώ περίπου με αλλαγή προγράμματος για αγορά iphone. Ήτοι με μπέρδεψαν! Το ερώτημα είναι, μπορώ να καρπωθω την επιδότηση μου αλλά σε κατάστημα μη Γερμανός και Cosmote? Είναι φαρμακείο αυτοί

Καλησπέρα. Εγώ είμαι της εξής λογικής σχετικά με τις επιδοτήσεις:

Τη βάζεις σαν έκπτωση παγίου. Αν εκείνη τη στιγμή θέλεις συσκευή την αγοράζεις σε 12 δόσεις από κάποιο από τα φθηνά καταστήματα στο skroutz. Σίγουρα θα σου βγει φθηνότερα από το να το αγοράσεις από Cosmote, Γερμανό ή Πλαίσιο.

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ ρε παιδες δεν υπαρχει καποιος που να ξερει μετα απο ποσο καιρο μπορω να παω σε αλλο προγραμμα μικροτερης αξιας αν εχω παρει την εκπτωση αντι επιδοτησης..?Ρωτησα και πιο πανω απλα επειδη δεν μου απαντησε κανεις να μην χαθει μες στα μυνηματα..(SPAM)

 

Τώρα θα πάρουν τα 3....:lol: Ευρώ φυσικά.... Ούτε καν να δελεάσουν αυτούς που χαλάνε κοντά στα 15 ευρώ κάρτα να μπουν σε συμβόλαιο δεν θέλουν! Ήμαρτον πια!

 

Ναι ρε αδερφε Ημαρτον τοσο μονοπωλιο ειναι πια?κανεις αλλος δεν τα καταργει,ουτε το καρτελ δεν σεβονται! ειναι λιγα τα 15 που με το τελος γινονται 17?αλλα βεβαια αν μας εχουν ενα εκατομηριο whats up και κολλαμε ενα 10αρικο το μηνα τουλαχιστον..:hypno: οι συμβολαιατοι να μην δινουν 20?Εχουν ξεφυγει τελειως σε λεω!:blink:

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε αδερφε Ημαρτον τοσο μονοπωλιο ειναι πια?κανεις αλλος δεν τα καταργει,ουτε το καρτελ δεν σεβονται! ειναι λιγα τα 15 που με το τελος γινονται 17?αλλα βεβαια αν μας εχουν ενα εκατομηριο whats up και κολλαμε ενα 10αρικο το μηνα τουλαχιστον..:hypno: οι συμβολαιατοι να μην δινουν 20?Εχουν ξεφυγει τελειως σε λεω!:blink:

 

22.5 σχεδόν με το φόρο....Και με πολύ περιορισμένη ομιλία σε άλλα δίκτυα....Γιατί και τα προς όλα τα δίκτυα είναι τσουχτερότατα νομίζω....:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας! Δυστυχως την επιδοτηση μου θα την φαει ο αδερφος μου (γιατι την εχασα σε στοιχημα) και η αγορα συσκευης θα ειναι δικη του εκλογη. Απλως ηθελα να ξερω αν μπορω ν αποφυγω το φαρμακειο του οτε..

 

 

written on Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

22.5 σχεδόν με το φόρο....Και με πολύ περιορισμένη ομιλία σε άλλα δίκτυα....Γιατί και τα προς όλα τα δίκτυα είναι τσουχτερότατα νομίζω....:blink:

ΤΡΑΓΙΚΟ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΤΑΡΓΗΣΑΝ! Τα νεύρα μου! Το 15αρι είχε τουλάχιστον 100 μηνύματα πρός άλλους. Γι'αυτούς που είχαν whatsup συνέφερε η μεταφορά τους σε αυτό! Καλά ό,τι να'ναι! και τώρα με 20 ευρώ το μήνα 30 μηνύματα???? και μετά να πληρώνεις 12 λεπτά το μήνυμα? Ε ΟΧΙ!

Link to comment
Share on other sites

ΤΡΑΓΙΚΟ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΤΑΡΓΗΣΑΝ! Τα νεύρα μου! Το 15αρι είχε τουλάχιστον 100 μηνύματα πρός άλλους. Γι'αυτούς που είχαν whatsup συνέφερε η μεταφορά τους σε αυτό! Καλά ό,τι να'ναι! και τώρα με 20 ευρώ το μήνα 30 μηνύματα???? και μετά να πληρώνεις 12 λεπτά το μήνυμα? Ε ΟΧΙ!

 

ευτυχως το προλαβα στο ενα κινητο εχω αυτο και στο αλλο το f2g2 της wind.. τι αλλο να θελω!! :lol::lol:

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ ρε παιδες δεν υπαρχει καποιος που να ξερει μετα απο ποσο καιρο μπορω να παω σε αλλο προγραμμα μικροτερης αξιας αν εχω παρει την εκπτωση αντι επιδοτησης..?Ρωτησα και πιο πανω απλα επειδη δεν μου απαντησε κανεις να μην χαθει μες στα μυνηματα..(SPAM)

 

 

 

Ναι ρε αδερφε Ημαρτον τοσο μονοπωλιο ειναι πια?κανεις αλλος δεν τα καταργει,ουτε το καρτελ δεν σεβονται! ειναι λιγα τα 15 που με το τελος γινονται 17?αλλα βεβαια αν μας εχουν ενα εκατομηριο whats up και κολλαμε ενα 10αρικο το μηνα τουλαχιστον..:hypno: οι συμβολαιατοι να μην δινουν 20?Εχουν ξεφυγει τελειως σε λεω!:blink:

 

Μην ανησυχείς, και οι άλλες 2 του καρτέλ το κατήργησαν το 15άρι. Πρώτη διδάξασα η Wind, έπειτα η Cosmote και πριν 2 μέρες η Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

http://folders.skai.gr/system/theme_imgs/140/large/%CE%95%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1%20%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%80%CE%AE%20%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%BD%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%8D.jpg?1291307670

Ερε φωτιά που θέλεις..!

Link to comment
Share on other sites

http://folders.skai.gr/system/theme_imgs/140/large/%CE%95%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1%20%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%80%CE%AE%20%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%BD%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%8D.jpg?1291307670

Ερε φωτιά που θέλεις..!

 

Μπααα... και με μία αλλαγή ονόματος την παλεύει! Επιτροπή Συναγωνισμού!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...