Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην ανησυχείς, και οι άλλες 2 του καρτέλ το κατήργησαν το 15άρι. Πρώτη διδάξασα η Wind, έπειτα η Cosmote και πριν 2 μέρες η Vodafone.

 

Για τις αλλες 2 αν μπορεις να δωσεις τις ανακοινωσεις γιατι στην voda το βλεπω κανονικα στο site το 15αρι..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το Unlimited 15 μετακινήθηκε στα Μη εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα.

Το Καρτοπρόγραμμα 15 διατηρείται ακόμη ως εμπορικά διαθέσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Το Unlimited 15 μετακινήθηκε στα Μη εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα.

Το Καρτοπρόγραμμα 15 διατηρείται ακόμη ως εμπορικά διαθέσιμο.

Εν τω μεταξύ είχαν και το θράσος να το εξαφανίσουν ΜΕΣΑ στη μέρα... και όχι μετά τις 12 π.μ. που ξεκινάει ημερολογιακά η μέρα...

Link to comment
Share on other sites

Για τις αλλες 2 αν μπορεις να δωσεις τις ανακοινωσεις γιατι στην voda το βλεπω κανονικα στο site το 15αρι..

 

η voda εκοψε το 15αρι χωρις ανακοινωση. Δεν υπαρχει πια στο site το 15αρι

Link to comment
Share on other sites

Τραγικές καταστάσεις στις τηλεπικοινωνίες της χώρας μας. Και να πεις ότι η Cosmote δεν έχει κέρδη και κάνει τέτοιες κινήσεις...

Τουλάχιστον με λίγη προσοχή μπορείς να κρατήσεις τον λογαριασμό σου στο όριο του παγίου.

Απεριόριστα 25 έχω, με -5 ευρώ/μήνα λόγω έκπτωσης αντί επιδότητης (από online προσφορά) και μου ήρθε ο λογαριασμός προχθές 22.6 ευρώ. (έστειλα ένα μονάχα μήνυμα παραπάνω από τα προβλεπόμενα του παγίου..)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω κανει cosmote 70 προγραμμα!

σε αυτο το προγραμμα στο δωρεαν χρονο συμπεριλαμβάνονται και οι 3g κλησεις?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω κανει cosmote 70 προγραμμα!

σε αυτο το προγραμμα στο δωρεαν χρονο συμπεριλαμβάνονται και οι 3g κλησεις?

 

ναι http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T15/xml/Personal__contractplans__contractplan_NEW_aperiorista_i_70/section/COSMOTE_Unlimited_Internet

Link to comment
Share on other sites

To cosmote unlimited 20 δεν προσφερει καθολου εκπτωση? Ειναι απλα για γελια..

 

Τι δεν έχει έκπτωση αντί επιδότησης; Η βόνταφον έχει και το αφήνει στα 17.5 ΑΛΛΑ με 1 χρόνο ΔΕΣΜΕΥΣΗ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη πλεον θα καταληξουμε να πληρωνουμε απο 20+ γιατι δεν υπαρχει ενα προγραμμα ουτε στα 10 ουτε στα 15 εστω και χωρις ολα αυτα...Μαυρο θελουν...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη πλεον θα καταληξουμε να πληρωνουμε απο 20+ γιατι δεν υπαρχει ενα προγραμμα ουτε στα 10 ουτε στα 15 εστω και χωρις ολα αυτα...Μαυρο θελουν...

 

Μείωσε λίγο τις περιττές επικοινωνίες και κράτα γερά σε καρτοκινητό... Αυτό το μαύρο θα τους τσούξει... Ούτως ή άλλως με την τωρινή κρίση που εξαπλώνεται σαν καρκίνος, τα συμβόλαια σίγουρα θα έχουν διαρροές προς καρτοκινητά....

Link to comment
Share on other sites

Μείωσε λίγο τις περιττές επικοινωνίες και κράτα γερά σε καρτοκινητό... Αυτό το μαύρο θα τους τσούξει... Ούτως ή άλλως με την τωρινή κρίση που εξαπλώνεται σαν καρκίνος, τα συμβόλαια σίγουρα θα έχουν διαρροές προς καρτοκινητά....

 

Το θέμα είναι οτι τουλαχιστον εμενα αρκετοι γνωστοι μου την καναν απο καρτοκινητο σε unlimited γιατι παιζει και το ιντερνετ που εμενα δεν με ενδιαφερει..

Edited by Anubis13
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι οτι τουλαχιστον εμενα αρκετοι γνωστοι μου την καναν απο καρτοκινητο σε unlimited γιατι παιζει και το ιντερνετ που εμενα δεν με ενδιαφερει..

 

Ε εντάξει και εσύ τι σκας τότε; Ούτως ή άλλως τα απεριόριστα είναι "λογικά" από το 20 άρι και πάνω... Γιατί 15 λεπτά με ελάχιστο χρονο χρέωσης 45 δευτ. στην Κοσμοτέ και 1 λεπτό σε Βόνταφον δεν είναι και κάτι πολύ λογικό αν θες να μιλήσεις σε κάποιον εκτός του δικτύου σου.... Και είναι πολλά τα 22 ευρώ που κοστίζει η 1 ώρα εκτός παγίου....:)

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησε κανεις να μην δουλευει το BIS απο πριν κανα 2 μεχρι και τωρα ? δεν δεχομαι mail και στελνω και service books απο την σελιδα και δεν μου ερχονται τα μαιλ to confirm ... ειναι κανεις που να εχει το ιδιο προβλημα τωρα ?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι εγω και αν ξερετε μου λετε...Πριν 1 βδομαδα ανανεωσα το Απεριοριστα 35 παλιο που ειχα, σκεφτομαι μηπως το γυρισω σε cosmoΚΑρτα και με την κοπελα που μιλαω που εχει cosmote να εχω το 0.01 λεπτο το λεπτο προς αυτην.

Αξιζει λετε να το κανω αυτο ? Θα με αφησει η cosmote ? Ειχα επιδοτηση 60 ευρω και τα εβαλα εκπτωση στο παγιο.

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι εγω και αν ξερετε μου λετε...Πριν 1 βδομαδα ανανεωσα το Απεριοριστα 35 παλιο που ειχα, σκεφτομαι μηπως το γυρισω σε cosmoΚΑρτα και με την κοπελα που μιλαω που εχει cosmote να εχω το 0.01 λεπτο το λεπτο προς αυτην.

Αξιζει λετε να το κανω αυτο ? Θα με αφησει η cosmote ? Ειχα επιδοτηση 60 ευρω και τα εβαλα εκπτωση στο παγιο.

 

Νομίζω ότι η έκπτωση αντί επιδότησης στα πάγια από 25 και πάνω δεν σε δεσμεύει για 1 χρόνο... Για σιγουριά τηλ την εξυπηρέτηση και ρώτα το.

Η αλλαγή σε καρτοκινητό θα σου πάρει 1 μήνα να ξέρεις... Αλλιώς διπλή φορητότητα...

Τώρα για το αν συμφέρει εσύ ξέρεις! Κοίτα τους λογαριασμούς ποιους καλείς και κρίνε...

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πολύ παλιό πρόγραμμα κινητής (3 ώρες δωρεάν χωρίς μηνύματα και οτιδήποτε άλλο!) το οποίο λόγω παρόδου χρόνων και μειώσεων τιμών κλπ κλπ είχε φτάσει να δίνω 40€ το μήνα και να είμαι καλυμμένος από όλες τις πλευρές.

 

Παρατήρησα τους τελευταίους μήνες ότι έχει αυξηθεί το πάγιο ή είναι μόνο στην δική μου περίπτωση? Οι τελευταίοι λογαριασμοί μου ήρθαν 50+ € και σ' αυτές τις εποχές δεν είναι να δίνω τόσα... Η μία λύση είναι να μπω σε κάποιο άλλο φθηνότερο πρόγραμμα που βέβαια όπως τα είδα δεν με καλύπτουν ή όσα με καλύπτουν δεν είναι τόσο οικονομικά. Η άλλη λύση καρτοκινητή ή καρτοσυμβόλαιο και αναπάντητες να με πάρουν ή τζάμπα σε what's up (αν ισχύει ακόμα!)... Είναι και το νούμερο που με καίει και δεν μπορώ και δεν θέλω να το χάσω...

 

Καμιά πρόταση μπας και...??? :O

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πολύ παλιό πρόγραμμα κινητής (3 ώρες δωρεάν χωρίς μηνύματα και οτιδήποτε άλλο!) το οποίο λόγω παρόδου χρόνων και μειώσεων τιμών κλπ κλπ είχε φτάσει να δίνω 40€ το μήνα και να είμαι καλυμμένος από όλες τις πλευρές.

 

Παρατήρησα τους τελευταίους μήνες ότι έχει αυξηθεί το πάγιο ή είναι μόνο στην δική μου περίπτωση? Οι τελευταίοι λογαριασμοί μου ήρθαν 50+ € και σ' αυτές τις εποχές δεν είναι να δίνω τόσα... Η μία λύση είναι να μπω σε κάποιο άλλο φθηνότερο πρόγραμμα που βέβαια όπως τα είδα δεν με καλύπτουν ή όσα με καλύπτουν δεν είναι τόσο οικονομικά. Η άλλη λύση καρτοκινητή ή καρτοσυμβόλαιο και αναπάντητες να με πάρουν ή τζάμπα σε what's up (αν ισχύει ακόμα!)... Είναι και το νούμερο που με καίει και δεν μπορώ και δεν θέλω να το χάσω...

 

Καμιά πρόταση μπας και...??? :O

ποσα λεπτα μιλας κ ποσα sms στελνεις γενικα καθε μηνα? Επισης, τα ατομα με τα οποια μιλας περισσοτερο, σε ποια εταιρια κινητης ειναι?

Link to comment
Share on other sites

ποσα λεπτα μιλας κ ποσα sms στελνεις γενικα καθε μηνα? Επισης, τα ατομα με τα οποια μιλας περισσοτερο, σε ποια εταιρια κινητης ειναι?

 

Sms τον μήνα από πάρα πολύ λίγα έως πολύ λίγα... άντε στο τσακίρ κέφι να στείλω και 10! Δεν είμαι του μηνύματος... αλλά στην ομιλία το 3ωράκι το εξαντλώ. Έχω βάλει και τις μετρήσεις του κινητού και δεν το ξεπερνάω...

 

Για εταιρείες έχω... όλες! Στην κυριολεξία όμως. Και με τις μεταφορές των αριθμών χαμός έχει γίνει!

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Sms τον μήνα από πάρα πολύ λίγα έως πολύ λίγα... άντε στο τσακίρ κέφι να στείλω και 10! Δεν είμαι του μηνύματος... αλλά στην ομιλία το 3ωράκι το εξαντλώ. Έχω βάλει και τις μετρήσεις του κινητού και δεν το ξεπερνάω...

 

Για εταιρείες έχω... όλες! Στην κυριολεξία όμως. Και με τις μεταφορές των αριθμών χαμός έχει γίνει!

 

1) http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/price-plans/wind-to-all/?device=2&duration=1&talk=2&sms=1&data=1&sort=2#results

 

2) http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/price-plans/sumvolaio-q/ti-einai-to-sumvolaio-q/ (30ε/300')

 

αυτες ειναι οι 2 οικονομικοτερες επιλογες αυτη τη στιγμη. Στη voda και cosmote ειναι λιγο πιο ακριβα τα αντιστοιχα + η voda εχει φοβερο μειονεκτημα να χρεωνει πολυ συχνα λαθος τον πελατη (κ καλα 'λαθος συστηματος', εδω και χρονια), ενω η κοσμοτε εχει σοβαρο προβλημα υπερφορτωσης δικτυου. Το μονο αρνητικο που βρισκω στη wind ειναι η περιορισμενη καλυψη 3G, εαν δηλαδη θελεις να μπαινεις στο ιντερνετ απο το κινητο, ξεχνα την. Σε καλυψη 3G ειναι πρωτη η voda.

 

Ολα αυτα βεβαια ειναι σχετικα, γιατι καμμια εταιρια δεν εχει 100% καλυψη 2G. Βλεπεις ποια εταιρια εχει καλυψη στο σπιτι, στη δουλεια και γενικα στα μερη που συχναζεις και επιλεγεις..

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ. Θα τα ψάξω και θα βρω την καλύτερη για μένα λύση... :)

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

χμ μπηκα σημερα στο ebill και ο πρωτος λογαριασμος μου ειρθε στα 40e! το συμβόλαιο ειναι απερ 25.

Μεσω αγορας online και μαζι με τελη κτλ, θε επρεπε να ερθει κανονικα γυρο στα 22-23e!

Αναφέρει χαρακτηριστικά δε, οτι για πάγιο δίνεται 31e!!! :blink:

Πως γινεν αυτο?

 

ΥΣ δεν εχουν ξεπεραστει τα ορια του συμβολαιου παρα 1-2e σε μυνηματα (το αναφερει και ο λογαριασμός εξάλλου)

Edited by Cubigon
Link to comment
Share on other sites

Πάντα αυτό γίνεται, συνέβη και σε μένα πριν ένα μήνα το ίδιο:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=80008&page=415

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα, ευχαριστω φιλε..

 

Παντως ωραιο κολπο αυτο.. εχεις αναλογικο χρονο μεχρι τελος του μηνα, αλλα πληρώνεις ολοκληρο παγιο x2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...