Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελω να ρωτησω την τελικη τιμη με τους φορους για το απεριοριστα 25 και το καρτοσυμβολαιο 25.

 

Να τσεκάρεις μηπως και έχει κάποια online προσφορά (-5 ευρώ πχ). Εγώ το πήρα μέσω cosmote eshop το συμβόλαιο και είχε -5 ευρώ, άρα έρχεται 25-5 = 20 * 1.12 (ο φόρος) = 22.4 ευρώ. 3 μήνες τώρα δεν το έχω ξεπεράσει. :)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

παιδιά γειά σας, θέλω να κάνω μια ερώση λίγο άκυρη με το θέμα αλλά είπα να μην ανοίγω τσάμπα νέο θέμα. Ενεργοποίησα χθες το myaccount και διαπίστωσα ότι η σελίδα της Cosmote, ειδικά όταν μπαίνω στο myaccount, σέρνεται πάρα πολύ. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό ή μόνο σε μένα;
i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

παιδιά γειά σας, θέλω να κάνω μια ερώση λίγο άκυρη με το θέμα αλλά είπα να μην ανοίγω τσάμπα νέο θέμα. Ενεργοποίησα χθες το myaccount και διαπίστωσα ότι η σελίδα της Cosmote, ειδικά όταν μπαίνω στο myaccount, σέρνεται πάρα πολύ. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό ή μόνο σε μένα;

 

 

Σήμερα δεν μπαινει καθόλου

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δεν μπαινει καθόλου

 

εγώ σήμερα που επειχήρησα να μπω, μπήκε αλλά με πολύ μεγάλη καθυστέρηση.

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα με πήραν τηλέφωνο από wind για να διαφημίσουν νέα προγράμματα λόγω οικονομικής κρίσης, αρκετά χαμηλότερα από το πάγιο που πληρώνω. Δεν με ενδιαφέρει η προοπτική φορητότητας της wind αλλά ελπίζω και η cosmote να λάβει υπόψην της τις οικονομικές συνθήκες και να κάνει και και αυτή με τη σειρά της προσφορές τόσο σε νέους όσο και σε υπάρχοντες συνδρομητές.
Link to comment
Share on other sites

περιεργο νομιζα πως ακομα εδω μιλαμε για την κοτε,που διώχνει πελάτες:blink:

για να μη μπει σε μονοπωλιακό καθεστός..

 

φίλε αχιλέα αν ψάχνεις μια ξύπνια σε ζητηματα που αφορούν τους συνδρομητές της εταιρια,

ΣΙΓΟΥΡΑ :pμην κοιτάς προς κοσμοτέ μεριά.

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

περιεργο νομιζα πως ακομα εδω μιλαμε για την κοτε,που διώχνει πελάτες:blink:

για να μη μπει σε μονοπωλιακό καθεστός..

 

φίλε αχιλέα αν ψάχνεις μια ξύπνια σε ζητηματα που αφορούν τους συνδρομητές της εταιρια,

ΣΙΓΟΥΡΑ :pμην κοιτάς προς κοσμοτέ μεριά.

εγώ πιστεύω ότι σκέφτονται όλες με τον ίδιο τρόπο....κυνηγούν τον πελάτη του άλλου....

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κάτι που πιθανόν έχει απαντηθεί αλλά είναι τόσα τα post... Εχω πάρει την επιδότηση που μου δώσανε (το Πασχα) ως έκπτωση στη συσκευή. Αυτό είναι δεσμευτικό για ένα χρόνο ή όποτε θέλω μπορώ να κάνω αίτηση φορητότητας χωρίς ποινή; Επίσης το ίδιο ισχύει και σε νέο συμβόλαιο; Δηλαδή αν κάνω νέο συμβόλαιο και επιλέξω έκπτωση αντί για επιδότηση, δεσμεύομαι για έναν χρόνο ή πάλι μπορώ να πάω όπου θέλω;
Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο η απάντηση είναι όχι.όποτε θέλεις φεύγεις χωρίς ποινή...για το δεύτερο δεν γνωρίζω..
Link to comment
Share on other sites

μπρε παιδια ειστε σιγουροι γι αυτο;;πως μπορεις να φυγεις λεω;

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

το έχω κάνει και με διαβεβαίωσαν!!όπως επίσης και ότι ανά πάσα στιγμή μπορείς να κάνεις αναβάθμιση συσκευής με δέσμευση για 1 χρόνο φυσικά!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κύριοι,ταχεία ερώτηση:Είμαι συνδρομητής στο (αρχαίο και μουσειακό) πρόγραμμα Προνομιακό 90 με μηνιαίο πάγιο περί τα 15 Ευρώ.σκέπτομαι να το μετατρέψω στο Απεριόριστα 20,με το χαμηλότερο πάγιο,αφού οι κλήσεις μου ανά μήνα είναι λίγες,επωφελουμενος απο τα 1500 λεπτα προς cosmote.Υπάρχει τρόπος να γνωρίζω αν ο συνδρομητής που καλώ ανήκει στο δίκτυο Cosmote ή σε άλλο δικτυο?Βρήκα ότι η δυνατότητα ισχύει για what's up,ισχύει όμως και στα συμβόλαια?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κύριοι,ταχεία ερώτηση:Είμαι συνδρομητής στο (αρχαίο και μουσειακό) πρόγραμμα Προνομιακό 90 με μηνιαίο πάγιο περί τα 15 Ευρώ.σκέπτομαι να το μετατρέψω στο Απεριόριστα 20,με το χαμηλότερο πάγιο,αφού οι κλήσεις μου ανά μήνα είναι λίγες,επωφελουμενος απο τα 1500 λεπτα προς cosmote.Υπάρχει τρόπος να γνωρίζω αν ο συνδρομητής που καλώ ανήκει στο δίκτυο Cosmote ή σε άλλο δικτυο?Βρήκα ότι η δυνατότητα ισχύει για what's up,ισχύει όμως και στα συμβόλαια?

Ευχαριστώ!

 

Ατυχησες, οχι

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κύριοι,ταχεία ερώτηση:Είμαι συνδρομητής στο (αρχαίο και μουσειακό) πρόγραμμα Προνομιακό 90 με μηνιαίο πάγιο περί τα 15 Ευρώ.σκέπτομαι να το μετατρέψω στο Απεριόριστα 20,με το χαμηλότερο πάγιο,αφού οι κλήσεις μου ανά μήνα είναι λίγες,επωφελουμενος απο τα 1500 λεπτα προς cosmote.Υπάρχει τρόπος να γνωρίζω αν ο συνδρομητής που καλώ ανήκει στο δίκτυο Cosmote ή σε άλλο δικτυο?Βρήκα ότι η δυνατότητα ισχύει για what's up,ισχύει όμως και στα συμβόλαια?

Ευχαριστώ!

 

Eυτύχησες ναι! :p

Μόνο που πρέπει να στείλεις από κινητό Βόνταφον. Συμβόλαιο ή κάρτα δεν μας πειράζει! Στέλνεις ΔΩΡΕΑΝ(τσεκαρισμένο 100%, παλαιότερα πλήρωνες, πλέον όχι έχει αλλάξει) μήνυμα στο 1292 γράφοντας στο μήνυμα τον αριθμό τηλ μόνο και σου έρχεται απαντητικό μήνυμα σε ποιο από τα 3 δίκτυα ανήκει ο κάθε αριθμός! Ε κάποιον θα βρεις να σε "φιλέψει" μερικά δωρεάν μηνυματάκια από το Βόνταφον κινητό του...:O:O:O Μην τρέχεις και άδικα δηλαδή να παίρνεις καρτοκινητό Βόνταφον, αμαρτία είναι!

Οι άλλες εταιρείες ξέρω ότι δεν έχουν αυτήν την υπηρεσία ακόμη!;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

θα παω σε λιγες μέρες στην ρωμη

γνωριζει κανεις τι να κανω ώστε να χρησιμοποιήσω την ομιλία μου και το ινερνετ στο εξωτερικό? εχω συμβόλαιο με ιντερνετ 1,5gb

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

θα παω σε λιγες μέρες στην ρωμη

γνωριζει κανεις τι να κανω ώστε να χρησιμοποιήσω την ομιλία μου και το ινερνετ στο εξωτερικό? εχω συμβόλαιο με ιντερνετ 1,5gb

επικοινώνησε με τον πάροχο σου αν και πλέον οι περισσότεροι έχουν ενεργοποιημένο το roaming. για το internet πρέπει να ενεργοπιήσεις και από το κινητό σου στις ρυθμίσεις δικτύου την περιαγωγή δεδομένων. Πάντως να ξέρεις ότι το roaming έχει άλλες χρεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Eυτύχησες ναι! :p

Μόνο που πρέπει να στείλεις από κινητό Βόνταφον. Συμβόλαιο ή κάρτα δεν μας πειράζει! Στέλνεις ΔΩΡΕΑΝ(τσεκαρισμένο 100%, παλαιότερα πλήρωνες, πλέον όχι έχει αλλάξει) μήνυμα στο 1292 γράφοντας στο μήνυμα τον αριθμό τηλ μόνο και σου έρχεται απαντητικό μήνυμα σε ποιο από τα 3 δίκτυα ανήκει ο κάθε αριθμός! Ε κάποιον θα βρεις να σε "φιλέψει" μερικά δωρεάν μηνυματάκια από το Βόνταφον κινητό του...:O:O:O Μην τρέχεις και άδικα δηλαδή να παίρνεις καρτοκινητό Βόνταφον, αμαρτία είναι!

Οι άλλες εταιρείες ξέρω ότι δεν έχουν αυτήν την υπηρεσία ακόμη!;)

 

Να είσαι καλά για την πληροφορία

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας συνφορουμίτες!!Έχοντας 150 λεπτά δωρεάν χρόνου ομιλίας σε πακετο cosmote + 50 δωρεάν sms προπληρωμένα έξτρα αναρωτιέμαι επειδή κάποιους μήνες δεν εξαντλώ το "δωρεάν" χρόνο ήθελα να ξέρω αν υπάρχει δυνατότητα να προστεθεί ο αχρησιμοποίητος χρόνος ομιλίας ή τα sms τον επόμενο μήνα και να προστεθεί στα δωρεάν του επόμενου;;Πρέπει και παλιότερα να έχει υποβληθεί παρόμοιο ερώτημα ίσως από άλλο μέλος βέβαια αλλά δεν το εντοπισα για να πάρω απάντηση..Και αν δεν υπάρχει δυνατότητα τέτοια υπάρχει σε άλλες εταιρίες;;Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις όσων τυχόν γνωρίζουν και να ευχηθώ προκαταβολικά και Καλές Γιορτές!
Link to comment
Share on other sites

1.οταν κανεις ενα οικογενειακο πακετο εχει ελαχιστη διαρκεια παραμονης?

2.οταν κανεις συμβολαιο 24μηνο ή 18μηνα μπορεις να μειωσεις το παγιο οταν συμπληρωσεις τους μισους μηνες?

 

edit:μιας και τηλεφωνησα

1.οχι

2.στους μισους μηνες το μειωνεις αν θες

--------------------------------------

<<η apple προωθει τα κινητα της.δηλ.κανουν υπερεπιδοτηση στα iphone στα 18-24μηνα!

σε φαση τρελη διαφορα του στυλ 150ε σε ολα τα αλλα κινητα και 500ε στο iphone για ιδιο παγιο!!!

http://www.xblog.gr/iphone-4s-times-programmata-symvolaiou-cosmote-vodafone-wind/

edit:φανταστειτε σε ενα οικογενειακο πακετο που ειχαν χρησιμοποιησει τα 400ε επιδοτηση τον μαρτιο,τους πειραν σημερα και τους ειπαν οτι εχετε εξτρα επιδοτηση 600κατι ευρω!!!

 

αλλος με ενα 55ε 24μηνο iphone4s με 20ευρω

Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μια απορια που δεν μπορεσα να την λυσω..

 

Με ενα συμβολαιο στα unlimited αμα βαλεις και internet any way, στο internet anyway πληρωνεις και τελος συνδρομητων κινητης? Ξερω οτι το καταργησαν για προγραμματα internet στο on the go.. αλλα για το internet anyway τι υσχιει ?

Link to comment
Share on other sites

επιτελους, αν και πιστευω πως επρεπε να το ενεργοποιουν αυτοματα σε ολους...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Υπηρεσίες cost control προσφέρει η cosmote.

 

Περισσότερα εδώ http://goo.gl/qXOQI

 

Οοο κσλη φαση ! Δεν το ηξερα

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλεφωνο σημερα μιας και σημερα εκλεινα τον χρονο και ζητησα να μαθω ποσο επιδοτηση εχω. Ειμαι στο cosmote απεριοριστα 45 και ο λογαριασμος μου ερχεται απο 52 μεχρι 58 Ευρω. Μου δινουν 50 Ευρω για εναν χρονο και 70 Ευρω για 18 μηνες. Τους ειπα οτι με εχουν παρει τηλεφωνο απο vodafone και wind και μου δινουν τα διπλασια+ (πραγματι εχει γινει αυτο) και οτι για τοσο μικρο ποσο μπορει και να φυγω και να παω σε αλλη εταιρια. Μου ειπε οτι θα στειλει το αιτημα μου και μεχρι την Πεμπτη θα εχω απαντηση αν θα μου δωσουν κατι παραπανω.

Δεν ειναι λιγο 50 Ευρω; Το περιμενα κοντα στα 100. Ειμαι εγω λαθος ή ζηταω πολλα; Μπορω να κανω κατι για να το αυξησω αυτο το ποσο;

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...