Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηρα τηλεφωνο σημερα μιας και σημερα εκλεινα τον χρονο και ζητησα να μαθω ποσο επιδοτηση εχω. Ειμαι στο cosmote απεριοριστα 45 και ο λογαριασμος μου ερχεται απο 52 μεχρι 58 Ευρω. Μου δινουν 50 Ευρω για εναν χρονο και 70 Ευρω για 18 μηνες. Τους ειπα οτι με εχουν παρει τηλεφωνο απο vodafone και wind και μου δινουν τα διπλασια+ (πραγματι εχει γινει αυτο) και οτι για τοσο μικρο ποσο μπορει και να φυγω και να παω σε αλλη εταιρια. Μου ειπε οτι θα στειλει το αιτημα μου και μεχρι την Πεμπτη θα εχω απαντηση αν θα μου δωσουν κατι παραπανω.

Δεν ειναι λιγο 50 Ευρω; Το περιμενα κοντα στα 100. Ειμαι εγω λαθος ή ζηταω πολλα; Μπορω να κανω κατι για να το αυξησω αυτο το ποσο;

 

γενικα σε ολες τις εταιριες εχουν πεσει οι επιδοτησεις. Εγω θα σου προτεινα:

1) παρε εκπτωση παγιου

2) μη κανεις ανανεωση, που σημαινει οτι φευγεις απο το συμβολαιο όποτε θελεις και δεν εχεις καμμια υποχρεωση να επιστρεψεις τιποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

έχουν ρίξει πολύ τις επιδοτήσεις!!δυστυχώς..αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να κάνεις αίτηση φορητότητας-μιας και σε έχουν πάρει ήδη τηλέφωνο-μήπως και σε πάρουν και σου προσφέρουν κάτι καλύτερο...
Link to comment
Share on other sites

γενικα σε ολες τις εταιριες εχουν πεσει οι επιδοτησεις. Εγω θα σου προτεινα:

1) παρε εκπτωση παγιου

2) μη κανεις ανανεωση, που σημαινει οτι φευγεις απο το συμβολαιο όποτε θελεις και δεν εχεις καμμια υποχρεωση να επιστρεψεις τιποτα

 

Ναι για εκπωση παγιου μιλαω παντα. Κινητο δεν χρειαζομαι και σιγουρα με 100 Ευρω (8 Ευρω τον μηνα κατω) θα μου ηταν πολυ καλυτερο το παγιο.

 

έχουν ρίξει πολύ τις επιδοτήσεις!!δυστυχώς..αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να κάνεις αίτηση φορητότητας-μιας και σε έχουν πάρει ήδη τηλέφωνο-μήπως και σε πάρουν και σου προσφέρουν κάτι καλύτερο...

 

Θα περιμενω μεχρι την Πεμπτη να δω ποσο και αν μου δωσουν κατι παραπανω και μετα θα το σκεφτω σοβαρα να κανω ολο αυτο το παιχνιδι, φορητοτητα, με παιρνεις τηλεφωνο με μια καλη προταση, ακυρωνω φορητοτητα και ερχομαι σε εσενα.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

έχουν ρίξει πολύ τις επιδοτήσεις!!

 

...και θα πέσουν ακόμα! Από το νέο χρόνο βλέπω αρκετές αλλαγές και στις 3 εταιρίες.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα για βοηθηστε με λιγο γιατι θα σπασει το κεφαλι μου απο το πρωι!

εχω το samsung galaxy το 2 και δεν μπορω να κανω 2 απλα πραγματακια στην συσκευη μου!

θελω οταν με παιρνουν τηλ και μιλαω να βγαινει η γραμμη μου κατειλημμένη (ουτε προώθηση ουτε ο συνδρομητής δεν μπορει να σηκωσει το τηλ κτλ κτλ κτλ) και να βγαλω τον τηλεφωνητη απο την συνδεση μου εντελως!

απλα αυτος που με παιρνει τηλ οταν δεν το σηκωνω να κλεινει η γραμμη και τελος!

ειναι θεμα συσκευης μου η οχι? σπαω το κεφαλι μου απο το πρωι και δεν μπορω να βγαλω ακρη...

Link to comment
Share on other sites

πληκτρολόγησε ##002# και κάνε κλήση

 

Έγινε φίλε μου σε ευχαριστώ.επιτέλους έγινε να είσαι καλά:)

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις εαν θα γινουν τιποτα γιορτινες προσφορες;

 

Πρωτοχρονιάτικα δώρα από την cosmote http://goo.gl/XEGpo με αποκορύφωμα την αύξηση της ελάχιστης χρέωσης από 45" σε 60" . ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ....

Link to comment
Share on other sites

Πρωτοχρονιάτικα δώρα από την cosmote http://goo.gl/XEGpo με αποκορύφωμα την αύξηση της ελάχιστης χρέωσης από 45" σε 60" . ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ....

Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Προχθές πήραμε 100€ επιδότηση, δυστυχώς ως έκπτωση παγίου. Δεν νομίζω να μπορούμε να το αλλάξουμε τώρα και να γίνει σαν συσκευή ε;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Προχθές πήραμε 100€ επιδότηση, δυστυχώς ως έκπτωση παγίου. Δεν νομίζω να μπορούμε να το αλλάξουμε τώρα και να γίνει σαν συσκευή ε;

 

Γίνεται αν το κάνεις καρτοκινητό και στην συνέχεια σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να πάρω τα 100€ της επιδότησης. :rolleyes:

 

Αν μπεις στο eshop της cosmote και κάνεις online αίτηση για συμβόλαιο με νούμερο καρτοκινητού θα δεις ότι η επιδότηση θα είναι ποιο πάνω από αυτή που σου έδωσαν.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτοχρονιάτικα δώρα από την cosmote http://goo.gl/XEGpo με αποκορύφωμα την αύξηση της ελάχιστης χρέωσης από 45" σε 60" . ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ....

Η wind και η vodafone το έκαναν εδώ και μήνες. Κι είχα εκπλαγεί που δεν είχε ακολουθήσει η connote από τότε.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπεις στο eshop της cosmote και κάνεις online αίτηση για συμβόλαιο με νούμερο καρτοκινητού θα δεις ότι η επιδότηση θα είναι ποιο πάνω από αυτή που σου έδωσαν.

Λοιπόν...επειδή μάλλον κάτι δεν εξήγησα καλά...

έκανε η μητέρα μου ανανέωση από καρτοσυμβόλαιο...της δώσανε 25€ (!!!) επιδότηση και 100€ λόγω της πιστωτικής που έβγαλε. Το θέμα είναι αν γίνεται να την πάρει ως συσκευή και όχι ως έκπτωση παγίου και να κάνει μετά καταγγελία της σύμβασης λόγω του ότι αυξήσανε τον τιμοκατάλογο...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γίνεται .

Τώρα πια έγινε η ανακοίνωση , έπρεπε να το είχε κάνει πριν βγεί η ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά!

 

Θα ήθελα να ρωτήσω, αν με έχουν καλέσει από τη Vodafone για να μου κάνουν μια προσφορά, σε ποιον αριθμό μπορώ να καλέσω την Cosmote ώστε να τους ενημερώσω προκειμένου να μου αντιπροτείνουν κάτι καλύτερο ώστε να μείνω στο δίκτυο τους?

Επίσης, μου έχει έρθει επιδότηση από την Cosmote αλλά η προσφορά της Vodafone είναι πιο συμφέρουσα. Σε ποιο άτομο της Cosmote θα μιλήσω ώστε να μου προσφέρει κάτι αντίστοιχο ή καλύτερο ώστε να με κρατήσει στο δίκτυο του(δε νομίζω να τους συμφέρει να φύγω)?

 

Η εξυπηρέτηση έχει καταντήσει ένα αλαλούμ. Παίρνω στην εξυπηρέτηση, με συνδέουν με το τμήμα ακυρώσεων, με το τμήμα φορητότητας, με το τμήμα προώθησης προσφορών & προϊόντων αλλά άκρη ΔΕΝ βγάζω με δαύτους.

 

ΥΓ. Έχω κάνει ήδη αίτημα φορητότητας στη Vodafone. Να περιμένω τηλέφωνο από την Cosmote σήμερα-αύριο ή δε θα μπουν καν στον κόπο?

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από αυτό, δεν υπάρχει κάποιο τηλέφωνο;

 

Δηλαδή, κάθε φορά που θα σου κάνει προσφορά μια ανταγωνίστρια εταιρεία, πρέπει να κάνεις αιτήματα φορητότητας για να σου προσφέρουν κάτι καλύτερο;

Άλλος τρόπος επικοινωνίας δεν υπάρχει; :mad:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Τρόποι επικοινωνίας υπάρχουν πολλοί.

Αλλά για να πάρεις μεγάλη επιδότηση , μόνο αν κάνεις αίτηση φορητότητος.

Link to comment
Share on other sites

Έχω επιδότηση από cosmote αλλά το τηλέφωνο που θέλω να πάρω δεν υπάρχει στην Cosmote-Γερμανος. Μπορώ να πάρω την επιδότηση από το Πλαίσιο? Διάβασα το θέμα και άλλοι λένε ναι και άλλοι όχι....Η επιδότηση είναι η ίδια για όλες τις συσκευές?
Link to comment
Share on other sites

Έχω επιδότηση από cosmote αλλά το τηλέφωνο που θέλω να πάρω δεν υπάρχει στην Cosmote-Γερμανος. Μπορώ να πάρω την επιδότηση από το Πλαίσιο? Διάβασα το θέμα και άλλοι λένε ναι και άλλοι όχι....Η επιδότηση είναι η ίδια για όλες τις συσκευές?

 

Από όσο ξέρω ναι μπορείς από Πλαίσιο. Στην τελική πάρε τηλ και ρώτα πριν πας!:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα κάνω σίγουρα...αλλά όπως διάβασα και εδώ έτυχε περίπτωση που είπαν ότι μπορείς και μετά το πήραν πίσω:wacko: Έλεγα μήπως το είχε κάνει κανείς πρόσφατα και μπορούσε να μου πει σίγουρα ότι γίνεται.

 

Υ.Γ. τους πήρα σήμερα τηλέφωνο και είπαν ότι μπορώ.

Edited by vega2003
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...