Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλή χρονιά!

Που μπορώ να επικοινωνήσω για να τους πω ότι: έχω WIND, θέλω να πάω COSMOTE, να κάνω αυτό το πρόγραμμα, και να ρωτήσω τι προσφορά μπορώ να έχω για 2-3 συγκεκριμένες συσκευές;

 

Επίσης, μπορώ με κάποιο τρόπο να διαπραγματευτώ την προσφορά μπας και πετύχω καλύτερη τιμή; π.χ. το ότι πληρώνω πάντα στην ώρα τους τους λογαριασμούς στην εταιρεία που είμαι τώρα (αν μπορούν και οι ίδιοι να το ελέγξουν), βοηθάει;

 

ps: Μπορώ να κάνω πρόγραμμα συμβολαίου στην cosmote και να επιλέξω συσκευή blackberry, έτσι δεν είναι; Υπάρχει περίπτωση να μην έχει όλες τις συσκευές blackberry; Εμένα με ενδιαφέρουν το blackberry torch 9800 και blackberry bold 9780.

Edited by mplamplakas
ps
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βασικά μπορείς να επικοινωνήσεις με το 13897.

Η σε ένα κατάστημα Cosmote , ή Γερμανός ή άλλη συνεργαζόμενη αλυσίδα.

Στο http://www.cosmote.gr

Δεν έχει δημιουργηθεί ακόμα ο Τειρεσίας , κινητής τηλεφωνίας , άρα δεν μπορούν να δουν αν είσαι καλοπληρωτής.

Αυτό που αυξάνει την επιδότηση είναι η κατοχή πιστωτικής κάρτας.

Τέλος σε αλυσίδα Oteshop βγάζωντας την Eurobank Mastercard ταυτόχρονα, έχεις 100 ευρώ μεγαλύτερη επιδότηση.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος σε αλυσίδα Oteshop βγάζωντας την Eurobank Mastercard ταυτόχρονα, έχεις 100 ευρώ μεγαλύτερη επιδότηση.

Το ξανακάνανε 100€; Γιατί εγώ ξέρω ότι ήταν για περιορισμένο χρονικό όριο, 50€ κανονικά ήτανε.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ιδέα πόση μπορεί να είναι η επιδότησή μου από την cosmote αν μπω στο πρόγραμμα απεριόριστα 40; Στην WIND κάνω λογαριασμούς 40-50 ευρώ το μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ιδέα πόση μπορεί να είναι η επιδότησή μου από την cosmote αν μπω στο πρόγραμμα απεριόριστα 40; Στην WIND κάνω λογαριασμούς 40-50 ευρώ το μήνα.

 

Mπες στο cosmote.gr και δες πόσο βγαίνει η συσκευή που θέλεις με το απεριόριστα 40.

Link to comment
Share on other sites

Mπες στο cosmote.gr και δες πόσο βγαίνει η συσκευή που θέλεις με το απεριόριστα 40.

Δεν έχει τη συσκευή που θέλω. Από BLACKBERRY έχει μόνο την BLACKBERRY 9300 CURVE και αυτή τη δείχνει, μάλιστα, μη-διαθέσιμη. Έβαλα, τέλος πάντων, ένα άλλο που κάνει 400 ευρώ και μου έβγαλε ότι μπορώ να το αγοράσω με 337 ευρώ αν κάνω 12μηνη σύνδεση. Τόσο μικρή έκπτωση; Μόνο με 24μηνη σύνδεση το δίνει 45 ευρώ.

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Το Cosmote Μηδενικό Πάγιο, είναι εμπορικά διαθέσιμο; Ποιες προϋποθέσεις απαιτούνται για να το πάρει κάποιος; Μπορεί να προσθέσει κάποιος τα 600' και 600 SMS προς Cosmote;
Link to comment
Share on other sites

Το Cosmote Μηδενικό Πάγιο, είναι εμπορικά διαθέσιμο; Ποιες προϋποθέσεις απαιτούνται για να το πάρει κάποιος; Μπορεί να προσθέσει κάποιος τα 600' και 600 SMS προς Cosmote;

 

οχι εχει καποια αλλα πακετα προς σταθερα και προς κοσμοτε μπες στη σελιδα να δεις.αυτο το πακετο ειχα εγω και το κανω καρτοκινητο πλεον μιας και με συμφερει πιο πολυ ο βατραχος.η χρεωση ειναι 0,0055 ανα δευτερολεπτο.Αν βαλεις καποιο τετοιο πακετο καθε μηνα θα πρεπει να να δινεις ενα ποσο.το καλο ειναι πως ειναι συνδεση κανονικα οποτε το χρειαστεις αλλα ακριβη μοναδα.το κοβω λοιπον κι εγω και παω στο βατραχο που θα το εχω σαν συνδεση αφου εχει πιο φτηνη μοναδα και χρεωση ανα δευτερολεπτο.καποια στιγμη που το χρειαστικα να κανω τηλεφωνα στη δεη μου ηρθε λογαριασμος 40 ευρω απο τα 10 που ερχοταν κανονικα.μονο για περιστασιακα τηλ συμφερει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα βάλλω 4 αριθμούς που έχουε στην cosmote σε οικογενειακό πακέτο.Εκτός από την μια ήδη υπάρχουσα σύνδεση θα μετατρέψω ένα καρτοκινητό σε κρτοσυμβόλαιο και θα βάλλω και άλλα δυο καρτοκινητά στο πακέτο.

Πως θα πετύχω την καλύτερη προσφορά(επιδότηση);Να πάω και να το κάνω σε κάποιο κατάστημα, από το internet από το τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

οχι εχει καποια αλλα πακετα προς σταθερα και προς κοσμοτε μπες στη σελιδα να δεις.αυτο το πακετο ειχα εγω και το κανω καρτοκινητο πλεον μιας και με συμφερει πιο πολυ ο βατραχος.η χρεωση ειναι 0,0055 ανα δευτερολεπτο.Αν βαλεις καποιο τετοιο πακετο καθε μηνα θα πρεπει να να δινεις ενα ποσο.το καλο ειναι πως ειναι συνδεση κανονικα οποτε το χρειαστεις αλλα ακριβη μοναδα.το κοβω λοιπον κι εγω και παω στο βατραχο που θα το εχω σαν συνδεση αφου εχει πιο φτηνη μοναδα και χρεωση ανα δευτερολεπτο.καποια στιγμη που το χρειαστικα να κανω τηλεφωνα στη δεη μου ηρθε λογαριασμος 40 ευρω απο τα 10 που ερχοταν κανονικα.μονο για περιστασιακα τηλ συμφερει.

 

Στο σάιτ πάντως το έχει στα εμπορικά ακόμη!:blink:

Το μηδενικό πάγιο δηλαδή συνδυάζεται με τα πακέτα συμβολαίου που έχει να βάλεις εξτρά; :rolleyes: Αν ναι, καλή φάση! Για συμβόλαιο πάντα!

Edited by greeksalad
Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι ακομα εμπορικο εθεσα λαθος την απαντηση.εχει και καποια προσθετα πακετα αν θελεις.απλα εμενα δεν με συμφερει συνδεση δεν θελω λογαριασμους και τελη κινητης και φπα και βλακειες.πιο λιγα χαλαω με το καρτοκινητο και ειδικα με το 1 λεπτο ανα λεπτο ξεχναω να βαλω καρτα.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο την κοσμοτέ και την ρώτησα για το blackberry 9780 στο απεριόριστα 45 και μου δίνουν επιδότηση μόνο 115 ευρώ. Άντε 150 αν κάνω δύο χρόνια συμβόλαιο. Περίμενα παραπάνω. Δεν θέλω να δώσω 250+ για τηλέφωνο αυτή τη στιγμή. Το κακό είναι ότι και η Vodafone πάνω-κάτω τα ίδια μου δίνει στο unlimited 45 για τη συγκεκριμένη συσκευή και WIND (που είμαι τώρα) δεν θέλω να συνεχίσω, γιατί είναι λίγοι αυτοί που μιλάω και έχουν WIND.

 

Το θέμα είναι ότι θέλω να πάρω blackberry και ειδικά αυτό το μοντέλο (Blackberry Bold 9780). Έχετε να προτείνετε κάμια εναλλακτική λύση; Μπορώ π.χ. να το διαπραγματευτώ με τη φορητότητα ή μπα;

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο την κοσμοτέ και την ρώτησα για το blackberry 9780 στο απεριόριστα 45 και μου δίνουν επιδότηση μόνο 115 ευρώ. Άντε 150 αν κάνω δύο χρόνια συμβόλαιο. Περίμενα παραπάνω. Δεν θέλω να δώσω 250+ για τηλέφωνο αυτή τη στιγμή. Το κακό είναι ότι και η Vodafone πάνω-κάτω τα ίδια μου δίνει στο unlimited 45 για τη συγκεκριμένη συσκευή και WIND (που είμαι τώρα) δεν θέλω να συνεχίσω, γιατί είναι λίγοι αυτοί που μιλάω και έχουν WIND.

 

Το θέμα είναι ότι θέλω να πάρω blackberry και ειδικά αυτό το μοντέλο (Blackberry Bold 9780). Έχετε να προτείνετε κάμια εναλλακτική λύση; Μπορώ π.χ. να το διαπραγματευτώ με τη φορητότητα ή μπα;

 

Μπορείς να το δοκιμάσεις, γιατί οχι; Πάντως απορώ που και η Βόνταφον σου δινει και αυτή τόσα λίγα... Τι έγινε με το νέο χρόνο, μπήκαν και άλλα καβούρια στις τσέπες τους;:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να μαθω αν ενας αριθμος ειναι κοσμοτε?π.χ. για whatsup γινεται.Καλη χρονια σε ολους

 

Έχεις κανέναν να σε "κεράσει" ενα δωρεάν μηνυματάκι από Βόνταφον; Αν ναι, στείλε τον αριθμό που σε ενδιαφέρει στο 1292 από κινητό Βόντα και θα σου έρθει απαντητικό μήνυμα σε ποιο Δίκτυο ανήκει(όχι ποιο πακέτο φυσικά). Η Κοσμοτέ και η wind, νομίζω ότι ακόμα δεν έχουν τέτοια υπηρεσία...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το δοκιμάσεις, γιατί οχι; Πάντως απορώ που και η Βόνταφον σου δινει και αυτή τόσα λίγα... Τι έγινε με το νέο χρόνο, μπήκαν και άλλα καβούρια στις τσέπες τους;:wacko:

Μα κι εγώ πήγα στην αρχή στην κοσμοτέ και ύστερα πήγα βόνταφον "για σιγουριά". Αλλά τα ίδια...

Το κακό είναι ότι δεν ξέρω τη διαδικασία για τη φορητότητα και ποιος ο τρόπος να το διαπραγματευτώ, αν γίνεται δηλαδή. Είμαι πολλά χρόνια στη WIND και μάλιστα τα 4 τελευταία ούτε καν έχω ανανεώσει.

Άσε που μου τη σπάει που τους λέω ότι θα κάνω συμβόλαιο 2 χρόνια στο unlimited 45 και δεν μου κάνουν μια καλή προσφορά. Ούτε οι μεν ούτε οι δε.

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχω το Cosmote Απεριοριστα 15 και ειδα στον τελευταιο λογαριασμο το εξης : Χρέωση για χρήση εντός παγίου 4,16€.

Οσο κι αν εψαξα και στο site της Cosmote αλλα και στο νετ γενικοτερα, δε βρηκα καποια εξηγηση γιατι να υπαρχει χρεωση εντος του παγιου. Αυτη η χρεωση υπηρχε και στους προηγουμενους λογαριασμους αλλα ηταν παντα τοσο χαμηλη (0,20-0,30€) που ποτε δεν εδωσα σημασια. Γνωριζει κανεις να μου πει γιατι υπαρχει αυτη η χρεωση;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

οχι εχει καποια αλλα πακετα προς σταθερα και προς κοσμοτε μπες στη σελιδα να δεις.αυτο το πακετο ειχα εγω και το κανω καρτοκινητο πλεον μιας και με συμφερει πιο πολυ ο βατραχος.η χρεωση ειναι 0,0055 ανα δευτερολεπτο.Αν βαλεις καποιο τετοιο πακετο καθε μηνα θα πρεπει να να δινεις ενα ποσο.το καλο ειναι πως ειναι συνδεση κανονικα οποτε το χρειαστεις αλλα ακριβη μοναδα.το κοβω λοιπον κι εγω και παω στο βατραχο που θα το εχω σαν συνδεση αφου εχει πιο φτηνη μοναδα και χρεωση ανα δευτερολεπτο.καποια στιγμη που το χρειαστικα να κανω τηλεφωνα στη δεη μου ηρθε λογαριασμος 40 ευρω απο τα 10 που ερχοταν κανονικα.μονο για περιστασιακα τηλ συμφερει.

Δεν το θέλω για μένα αλλά για ένα φίλο μου. Τι θα κερδίσει με το βάτραχο; Μόνο για Cosmote το θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχω το Cosmote Απεριοριστα 15 και ειδα στον τελευταιο λογαριασμο το εξης : Χρέωση για χρήση εντός παγίου 4,16€.

Οσο κι αν εψαξα και στο site της Cosmote αλλα και στο νετ γενικοτερα, δε βρηκα καποια εξηγηση γιατι να υπαρχει χρεωση εντος του παγιου. Αυτη η χρεωση υπηρχε και στους προηγουμενους λογαριασμους αλλα ηταν παντα τοσο χαμηλη (0,20-0,30€) που ποτε δεν εδωσα σημασια. Γνωριζει κανεις να μου πει γιατι υπαρχει αυτη η χρεωση;

 

Ευχαριστω

 

Χρεωση εντος παγιου σημαινει οτι μιλουσες με τον χρονο ομιλιας του πακετου σου τον ξεπερασες μεσα στην κλιση και αρχισες να πληρωνεις για να μην διακοπει η κλιση.μετα απο αυτην την κλιση η επομενη κλιση χαρακτηριζεται ως χρεωση εκτος παγιου και βαραει σε τιμη λιγο πιο ακριβη... ;)

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Χρεωση εντος παγιου σημαινει οτι μιλουσες με τον χρονο ομιλιας του πακετου σου τον ξεπερασες μεσα στην κλιση και αρχισες να πληρωνεις για να μην διακοπει η κλιση.μετα απο αυτην την κλιση η επομενη κλιση χαρακτηριζεται ως χρεωση εκτος παγιου και βαραει σε τιμη λιγο πιο ακριβη... ;)

 

Aυτο καταλαβα κι εγω.Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα,

 

θελω να φυγω απο την ΓΟΥΙνΤ και να παω COSMOTE ,

εχω επιλεξει το COSMOTE 60 με 1 €/ημέρα για Χρέωση για πλοήγηση στο internet στο μενού COSMOTE my view

 

ποσο ευκολο ειναι να παω σε μια νεα εταιρεια ? αναλαμβανει η COSMOTE ολη την διαδικασια ? πληρωνα με καρτα τραπεζικη !

ποτε να το ζητησω ? η συμβαση με την ΓΟΥΙνΤ ληγει μαλλον 4/2

υπαρχει περιπτωση να παρω καποιο μπονους για την μετακινηση μου αυτη ?

 

αν φερω και δευτερο νουμερο (φιλος ) κερδιζω κατι ?

ευχαριστω !

Edited by xenos2889
Link to comment
Share on other sites

Μόνο η κοσμοτέ έχει ελάχιστο χρόνο χρέωσης τα 45 δευτερόλεπτα; Γιατί WIND και VODAFONE έχουν το ένα λεπτό. Είναι στάνταρ αυτό για την κοσμοτέ ή απλά είναι παράλειψη στο site να το διορθώσουν;
Link to comment
Share on other sites

Μόνο η κοσμοτέ έχει ελάχιστο χρόνο χρέωσης τα 45 δευτερόλεπτα; Γιατί WIND και VODAFONE έχουν το ένα λεπτό. Είναι στάνταρ αυτό για την κοσμοτέ ή απλά είναι παράλειψη στο site να το διορθώσουν;

 

απο 6 φεβρουαριου θα εχει και η κοσμοτε ελαχιστη χρεωση το 1 λεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...