Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η Cosmote τωρα δινει 250 ευρω επιδοτηση στα παγια των 35 ευρω/μηνα και 300 ευρω στα παγια των 45 ευρω/μηνα. Το ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ στην υποθεση ειναι οτι αν καποιος επιλεξει να μην παρει συσκευη, τοτε διαιρει το ποσο της επιδοτησης δια του 12 και το αφαιρει απο το μηνιαιο παγιο. ΔΗΛΑΔΗ, οποιος επιλεξει ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 35 πληρωνει για ενα χρονο παγιο ΠΕΡΙΠΟΥ 15 ευρω/μηνα, ενω για το ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 45 πληρωνει παγιο 20 ευρω! :yahoo:

 

Το απογευμα την κανω με ελαφρα πηδηματακια προς Cosmote απο αυτους που πριν κοιμηθεις εχουν "τιμη" και οταν ξυπνησεις εχουν γινει "ατιμοι"!:rocket:

Για πόσο καιρό θα δίνει την επιδότηση των 250-300 ευρώ?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Για πόσο καιρό θα δίνει την επιδότηση των 250-300 ευρώ?

 

ρε παιδιά ας μας πει κάποιος αν μπορείς τα 200-300 ευρώ να τα πάρεις ως έκπτωση στο πάγιο ή όχι;;;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον έως και 1500’+SMS προς άλλα Δίκτυα.Αυτο που γραφει παλι στο site της cosmote κατω-κατω τι ειναι??:happy:(για τα απεριοριστα,στην καινουργια διαφημιση αναφερομαι..)?:wacko:
Link to comment
Share on other sites

παίδες άκουσα ότι η cοsmοte έβγαλε τρία πακέτα με πάγιο για ίντερνετ στο κινητό,αν ναι,ξέρετε τιμές και πόσα ΜΒ προσφέρει το καθένα? Είναι μόνο για συμβόλαια ή και για καρτοκινητά?
Link to comment
Share on other sites

παίδες άκουσα ότι η cοsmοte έβγαλε τρία πακέτα με πάγιο για ίντερνετ στο κινητό,αν ναι,ξέρετε τιμές και πόσα ΜΒ προσφέρει το καθένα? Είναι μόνο για συμβόλαια ή και για καρτοκινητά?

 

Είναι εδώ http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L107_service_fullstory&catID=0b0f42bb800c3257&rootid=0b0f42bb800c015f&path=/SCSDevRepository/content/el/sections/foryou/service/service_wireless_internet.xml&breadcrumbTitle=COSMOTE+Internet+On+The+Phone&tabClicked=information&serviceCategory= και είναι για συνδρομητές συμβολαίου.

Υπάρχει και το πακέτο ultimate με 20ευρώ και 3Gb internet μαζί μετην απεριόριστη πλοήγηση στο myview. Για το πακέτο αυτό θα πρέπει να μιλήσεις με το 1212 για να το ενεργοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια , θα ηθελα την βοηθεια σας αμεσα. Εκανα σημερα μια νεα συνδεση cosmote απεριοριστα 35 στον Γερμανο (εκπτωση αντι επιδοτησης) και ηδη ενεργοποιηθηκε η συνδεση.

 

Επειδη εγινε ενα μπερδεμα , θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να ακυρωσω την συνδεση χωρις προστιμο. Απο το καταστημα μου ειπαν οτι μπορω να διακοψω μεχρι την επομενη Τεταρτη. Ξερει κανεις αν ισχυει αυτο ;

Link to comment
Share on other sites

Ωραια.

 

Αν σ'αυτο το διαστημα των 3-4ημερων μεχρι να κανω διακοπη (αν χρειαστει) κανω κλησεις θα υπαρξει προβλημα η' απλα θα χρεωθω μονο τις κλησεις που εκανα ;

 

Ξερω οτι αυτο που ρωταω ειναι πολυ εξειδικευμενο , αλλα ειμαι στη δουλεια και δεν μπορω να παρω τηλ σε καποιο καταστημα και θα ηθελα να ηξερα την απαντηση σημερα.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια , θα ηθελα την βοηθεια σας αμεσα. Εκανα σημερα μια νεα συνδεση cosmote απεριοριστα 35 στον Γερμανο (εκπτωση αντι επιδοτησης) και ηδη ενεργοποιηθηκε η συνδεση.

 

Επειδη εγινε ενα μπερδεμα , θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να ακυρωσω την συνδεση χωρις προστιμο. Απο το καταστημα μου ειπαν οτι μπορω να διακοψω μεχρι την επομενη Τεταρτη. Ξερει κανεις αν ισχυει αυτο ;

μπορεις να το κοψεις οποτε θελεις και δινεις πισω την εκπτωση οπυ σου εχουν κανει.

εσενα σου εκαναν εκπτωση 250ε σε 12 δοσεις

αν το κοψεις τον 1ο μηνα θα δωσεις πισω 250/12=20,50 περιπου

αν το κοψεις τον 2ο μηνα θα δωσεις 41ε και παει λεγοντας.

εγω το εκανα αυτο.εκοψα μια συνδεση που ειχε 30 παγιο και εκανα την ιδια με την εκπτωση 250 στα παγιο και τωρα ειναι 16παγιο.

 

Για πόσο καιρό θα δίνει την επιδότηση των 250-300 ευρώ?

στον γερμανο σημερα που το εκανα μου ειπαν οτι ειναι μεχρι σημερα η προσφορα.

εκτωση παγιου εχει μονο αν κανεις νεα συνδεση.

οχι φορητοτητα η κατι αλλο

Edited by Petros the Great
***** Συνένωση μηνυμάτων. ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΗΝ ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ. ******
Link to comment
Share on other sites

Οχι , ισχυει εκπτωση επιδοτησης και για φορητοτητα π.χ. για φορητοτητα στο απεριοριστα 35 εχεις 250ευρω επιδοτηση για εκπτωση στο παγιο η' για αγορα συσκευης. Επιβεβαιωμενο σημερα σε καταστημα Γερμανος , παντως και εμενα μου ειπαν οτι η προσφορα εληγε σημερα.

 

μπορεις να το κοψεις οποτε θελεις και δινεις πισω την εκπτωση οπυ σου εχουν κανει.

εσενα σου εκαναν εκπτωση 250ε σε 12 δοσεις

αν το κοψεις τον 1ο μηνα θα δωσεις πισω 250/12=20,50 περιπου

αν το κοψεις τον 2ο μηνα θα δωσεις 41ε και παει λεγοντας.

εγω το εκανα αυτο.εκοψα μια συνδεση που ειχε 30 παγιο και εκανα την ιδια με την εκπτωση 250 στα παγιο και τωρα ειναι 16παγιο.

 

 

Ναι , αλλα δεν ισχυει η δεσμευση 12μηνου ;

Edited by Petros the Great
Συνένωση μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Ναι , αλλα δεν ισχυει η δεσμευση 12μηνου ;

οποτε θελεις φευγεις αλλα δινεις πισω την εκπτωση που σου εχουν κανει μεχρι τοτε.

παραδειγμα στον 1ο μηνα 21,5ε τον 2ο μηνα 41 και παει λεγοντας.

αλλα να φυγεις να πας που με τοσο χαμηλο παγιο??

Link to comment
Share on other sites

Εχει γινει ενα μπερδεμα , μην τα ρωτας. Αυτη τη στιγμη ειμαι με 2 συνδεσεις και δεν ξερω ποια να κρατησω.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν,διακοπή συμβολαίου μπορεί να γίνει τουλάχιστον 1 μήνα έπειτα απ'την αρχική ενεργοποίηση της σύνδεσης!Άρα,ο συνδρομητής πρέπει να πάει για διακοπή σε καταστήμα 1 μήνα μετα.Στο συμβόλαιο αναγράφεται πως η ελάχιστη χρονική δέσμευση είναι 2 μήνες.Το αίτημα διακοπής κάνει 1 μήνα να ολοκληρωθεί,λόγω προπληρωμής παγίου-Είναι και ένας καλός τρόπος για νά μένουν τα χρήματα στην τσέπη της εταιρίας.Σου λένε πως αφού ήδη στον πρώτο λογαριασμό προπληρωσες το πάγιο του 2ου μήνα,σου κάνουμε διακοπή 1 μήνα μετά,αλλά μπορείς νά χρησιμοποιήσεις όλες τις "δωρεάν" παροχές του προγράμματός σου.Ιδού πως προκύπτει το 2μηνο.Από κει και πέρα,ο συνδρομητής επιστρέφει τη συνολική έκπτωση μόνο των παγίων που πήρε.Αν ήταν π.χ. 4 μήνες στο δίκτυο,θα πληρώσει τη συνολική έκπτωση των 4 αυτών μηνών.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν,διακοπή συμβολαίου μπορεί να γίνει τουλάχιστον 1 μήνα έπειτα απ'την αρχική ενεργοποίηση της σύνδεσης!Άρα,ο συνδρομητής πρέπει να πάει για διακοπή σε καταστήμα 1 μήνα μετα.Στο συμβόλαιο αναγράφεται πως η ελάχιστη χρονική δέσμευση είναι 2 μήνες.Το αίτημα διακοπής κάνει 1 μήνα να ολοκληρωθεί,λόγω προπληρωμής παγίου-Είναι και ένας καλός τρόπος για νά μένουν τα χρήματα στην τσέπη της εταιρίας.Σου λένε πως αφού ήδη στον πρώτο λογαριασμό προπληρωσες το πάγιο του 2ου μήνα,σου κάνουμε διακοπή 1 μήνα μετά,αλλά μπορείς νά χρησιμοποιήσεις όλες τις "δωρεάν" παροχές του προγράμματός σου.Ιδού πως προκύπτει το 2μηνο.Από κει και πέρα,ο συνδρομητής επιστρέφει τη συνολική έκπτωση μόνο των παγίων που πήρε.Αν ήταν π.χ. 4 μήνες στο δίκτυο,θα πληρώσει τη συνολική έκπτωση των 4 αυτών μηνών.

συμφωνω !!

εχω ομως μια απορεια. εγω ειχα παρει και δωρο 2 παγια που ηταν προσφορα χριστουγεννων. θα τα δωσω και αυτα πισω αραγε?

Link to comment
Share on other sites

στον γερμανο σημερα που το εκανα μου ειπαν οτι ειναι μεχρι σημερα η προσφορα.

εκτωση παγιου εχει μονο αν κανεις νεα συνδεση.

οχι φορητοτητα η κατι αλλο

 

Κρίμα και εγώ ήθελα να μετατρέψω ενα καρτοκινητό σε απεριόριστα 45 να πάρω την επιδότηση των 300 ευρώ σαν έκπτωση για 12 μήνες και μετα να το μεταβιβάσω σε συγγενικό μου πρόσωπο.Πιστεύω πως μπορεί να δώσουν καμμία παράταση και για την επόμενη εβδομάδα.Τέτοιες θα βλέπουμε πολύ συχνά στο εγγύς μέλλον.

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα και εγώ ήθελα να μετατρέψω ενα καρτοκινητό σε απεριόριστα 45 να πάρω την επιδότηση των 300 ευρώ σαν έκπτωση για 12 μήνες και μετα να το μεταβιβάσω σε συγγενικό μου πρόσωπο.Πιστεύω πως μπορεί να δώσουν καμμία παράταση και για την επόμενη εβδομάδα.Τέτοιες θα βλέπουμε πολύ συχνά στο εγγύς μέλλον.

κατιθ βγει .........πασχα ερχεται

Link to comment
Share on other sites

Η όποια έκπτωση ή προσφορά έχεις κάποιος στην συνδεσή του μεταφέρεται σε άλλον συνδρομητή εφ'όσον μεταβιβαστεί?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Η όποια έκπτωση ή προσφορά έχεις κάποιος στην συνδεσή του μεταφέρεται σε άλλον συνδρομητή εφ'όσον μεταβιβαστεί?

λογικα ναι.

Link to comment
Share on other sites

παίδες μήπως γνωρίζετε αν στο απεριόριστα 15 μπορώ να κολλήσω το πακέτο ομιλίας cοsmοte προς σταθερά 200 λεπτά με 5 ευρώ? Ισχύει για το απεριόριστα 15?
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν,διακοπή συμβολαίου μπορεί να γίνει τουλάχιστον 1 μήνα έπειτα απ'την αρχική ενεργοποίηση της σύνδεσης!Άρα,ο συνδρομητής πρέπει να πάει για διακοπή σε καταστήμα 1 μήνα μετα.Στο συμβόλαιο αναγράφεται πως η ελάχιστη χρονική δέσμευση είναι 2 μήνες.Το αίτημα διακοπής κάνει 1 μήνα να ολοκληρωθεί,λόγω προπληρωμής παγίου-Είναι και ένας καλός τρόπος για νά μένουν τα χρήματα στην τσέπη της εταιρίας.Σου λένε πως αφού ήδη στον πρώτο λογαριασμό προπληρωσες το πάγιο του 2ου μήνα,σου κάνουμε διακοπή 1 μήνα μετά,αλλά μπορείς νά χρησιμοποιήσεις όλες τις "δωρεάν" παροχές του προγράμματός σου.Ιδού πως προκύπτει το 2μηνο.Από κει και πέρα,ο συνδρομητής επιστρέφει τη συνολική έκπτωση μόνο των παγίων που πήρε.Αν ήταν π.χ. 4 μήνες στο δίκτυο,θα πληρώσει τη συνολική έκπτωση των 4 αυτών μηνών.

 

Εμενα μου ειπαν οτι αν κανω ακυρωση μεσα σε 3-4εργασιμες ημερες δεν θα πληρωσω παγιο.

Link to comment
Share on other sites

παίδες μήπως γνωρίζετε αν στο απεριόριστα 15 μπορώ να κολλήσω το πακέτο ομιλίας cοsmοte προς σταθερά 200 λεπτά με 5 ευρώ? Ισχύει για το απεριόριστα 15?

 

Δεν είναι συμβατή η υπηρεσία με τη σειρά προγραμμάτων "απεριόριστα".

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα αίτηση για νέα σύνδεση on the go και μου ζητούν 150ευρώ προκαταβολή ή πληρωμές λογαριασμών με πιστωτική... Γιατί;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα αίτηση για νέα σύνδεση on the go και μου ζητούν 150ευρώ προκαταβολή ή πληρωμές λογαριασμών με πιστωτική... Γιατί;

 

Είχες ποτέ σύνδεση στη Cosmote και ήσουν κακοπληρωτής? Είχες ή έχεις ανεξόφλητα τιμολόγια σε άλλες εταιρείες κινητής?Είσαι στον Τειρεσία?

Link to comment
Share on other sites

Είχες ποτέ σύνδεση στη Cosmote και ήσουν κακοπληρωτής? Είχες ή έχεις ανεξόφλητα τιμολόγια σε άλλες εταιρείες κινητής?Είσαι στον Τειρεσία?

 

Είμαι συνδρομητής Cosmote αλλά είμαι καλοπληρωτής και δεν χρωστάω πουθενά :p :) Μήπως ζητούν επειδή εχω ήδη μια σύνδεση στο internet on the go για τα την κόψουν?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως στο παρελθόν εχεις καθυστερήσει λογαριασμούς; Όχι απαραίτητα στην γραμμή που έχεις τώρα αλλά και σε άλλες στο όνομά σου; Μήπως δηλώνεις επάγγελμα φοιτητής οπότε έχοντας ήδη μια γραμμή θεωρούν επικίνδυνο να έχεις 2η;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...