Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να ρωτησω κατι....εαν διακοψω την συνδεση μου στους 4 μηνες που ειμαι τωρα και κανω καινουργια συνδεση σ'ενα αλλο προγραμμα θα μπορεσω να παρω το κινητο δωρεαν απο το γερμανο?και ο αριθμος του κινητου μου θα ειναι ο ιδιος?(μηπως θα επιβαρυνθω με κανενα ποσο?):happy:για παραδειγμα στο απεριοριστα 35?στο 15

ή στο 25 μπορω?

Link to comment
Share on other sites

αν διεκοπτε την παλια της συνδεση και εκανε ξανα καινουργια????λετε να παιρνει καιρο>>????

σε μια εργάσιμη διακόπτεται η σύνδεση,θα λάβει εκκαθαριστικό τον επόμενο μήνα με την διαφορά στο πάγιο(γιατί πάντα προπληρώνουμε).Η καινούργια σύνδεση θα ενεργοποιηθεί σε 2-3 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι....εαν διακοψω την συνδεση μου στους 4 μηνες που ειμαι τωρα και κανω καινουργια συνδεση σ'ενα αλλο προγραμμα θα μπορεσω να παρω το κινητο δωρεαν απο το γερμανο?και ο αριθμος του κινητου μου θα ειναι ο ιδιος?(μηπως θα επιβαρυνθω με κανενα ποσο?):happy:για παραδειγμα στο απεριοριστα 35?στο 15

ή στο 25 μπορω?

κατ'αρχάς,έχεις πάρει επιδότηση συσκευής? Θυμάσαι το ποσό της επιδότησης? Ποιο πρόγραμμα έχεις τώρα?
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι....εαν διακοψω την συνδεση μου στους 4 μηνες που ειμαι τωρα και κανω καινουργια συνδεση σ'ενα αλλο προγραμμα θα μπορεσω να παρω το κινητο δωρεαν απο το γερμανο?και ο αριθμος του κινητου μου θα ειναι ο ιδιος?(μηπως θα επιβαρυνθω με κανενα ποσο?):happy:για παραδειγμα στο απεριοριστα 35?στο 15

ή στο 25 μπορω?

Αν σε ενδιαφέρει η VF εχει 300€ επιδότηση για συνδεσεις ανω των 35€.

Link to comment
Share on other sites

Η σύνδεση διακόπτετε μετά από 30 ημέρες.

 

έχεις δίκιο,και λαμβάνεις εκκαθαριστικό

 

Αν σε ενδιαφέρει η VF εχει 300 επιδότηση για συνδεσεις ανω των 35.

 

ναι,αλλά επειδή είναι μόνο 4 μήνες,αν έχει λάβει επιδότηση πρέπει να πληρώσει ολόκληρο το ποσό,για αυτό τον ρωτάω

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

αν διεκοπτε την παλια της συνδεση και εκανε ξανα καινουργια????λετε να παιρνει καιρο>>????

Θα πάρει συνολικά δύο μήνες. Ένα μήνα για να μετατραπεί το συμβόλαιο σε καρτοκινητό και ένα μήνα (σύμφωνα με την Cosmote) για να μπορέσεις να το ξανακάνεις σύνδεση. Καλύτερα να κάνεις φορητότητα σε άλλη εταιρεία ώστε μέσα σ'ένα μήνα να έχεις κάνει συμβόλαιο στη Cosmote. ;)

να ρωτησω κατι....εαν διακοψω την συνδεση μου στους 4 μηνες που ειμαι τωρα και κανω καινουργια συνδεση σ'ενα αλλο προγραμμα θα μπορεσω να παρω το κινητο δωρεαν απο το γερμανο?και ο αριθμος του κινητου μου θα ειναι ο ιδιος?(μηπως θα επιβαρυνθω με κανενα ποσο?):happy:για παραδειγμα στο απεριοριστα 35?στο 15

ή στο 25 μπορω?

 

Θα πρέπει να πληρώσεις το ποσό της επιδότησης που έχεις λάβει. Καλύτερα να κάνεις νέα σύνδεση με νέο αριθμό μιας και η μετατροπή του συμβολαίου σου σε καρτοκινητό και πάλι σε σύνδεση θα σου πάρει δύο μήνες (μέσω της Cosmote), ενώ μέσω φορητότητας θα σου πάρει ένα μήνα. Όμως, δεν ξέρει κανείς πόσο θα διαρκέσει η προσφορά γι'αυτό η επιλογή ενός νέου αριθμού είναι η καλύτερη λύση. ;)

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

ημουν στην vf και εκανα φορητοτητα τον οκτωβριο.το προγραμμα που εχω τωρα εδω και 4 μηνες περιπου ειναι το c150....τι γινεται τωρα εχω ζαλιστει -μπερδευτει...!!!!!:wacko: Edited by xristos270
Link to comment
Share on other sites

ημουν στην vf και εκανα φορητοτητα τον οκτωβριο.το προγραμμα που εχω τωρα εδω και 4 μηνες περιπου ειναι το c150....

 

αν έχεις πάρει συσκευή πρέπει να πληρώσεις ολόκληρο το ποσό της επιδότησης

Link to comment
Share on other sites

παπάτζα! Δεν ενεργοποιείται αν δεν το θέλεις εσυ,και τι εννοούσε ότι στο έκανε δώρο για μια φορά? Ότι θα τερματιστεί μόνο του ή ο πρώτος μήνας είναι δωρεάν και τους υπόλοιπους θα πληρώνεις έξτρα πάγιο?

 

 

Για την πρωτη φορα ειναι δωρεαν (και καλα θα το δω σε 2 μερες που θα βγει ο λογαριασμος). Εαν θελω να την ενεργοποιησω ξανα λεει θα χρεωθω. Ενω την πρωτη φορα το συστημα αυτοματα για να με προστατεψει ( :lol: ) το ενεργοποιησε απο μονο του δωρεαν.

 

Σε 2 μερες θα φανει...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

πηρα συσκευη χωρις να δωσω λεφτα...και εκανα την συνδεση στο c150...αρα απ'οτι καταλαβαινω δεν γινεται να παρω καινουργια συσκευη κανοντας προγραμμα χωρις να δωσω λεφτα...πρεπει να πληρωσω κανονικα την συσκευη?:wacko:
Link to comment
Share on other sites

πηρα συσκευη χωρις να δωσω λεφτα...και εκανα την συνδεση στο c150...αρα απ'οτι καταλαβαινω δεν γινεται να παρω καινουργια συσκευη κανοντας προγραμμα χωρις να δωσω λεφτα...πρεπει να πληρωσω κανονικα την συσκευη?:wacko:

 

Ναι, θα πρέπει να πληρώσεις το ποσό της επιδότησης που δέχθηκες ώστε να πάρεις καινούργια συσκευή κρατώντας τον αριθμό σου. Εκτός και αν κάνεις νέα σύνδεση με νέο αριθμό, μετατρέψεις το συμβόλαιό σου σε Cosmote Χωρίς Πάγιο ή σε Cosmote Βασικό (πάρε την εξυπηρέτηση να μάθεις πότε μπορείς να το κάνεις την αλλαγή), κρατήσεις τον αριθμό σου και κάνεις τη διακοπή στον 11ο ή στο 12ο μήνα πληρώνοντας πολύ λιγότερα.

Edited by Student

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

πηρα συσκευη χωρις να δωσω λεφτα...και εκανα την συνδεση στο c150...αρα απ'οτι καταλαβαινω δεν γινεται να παρω καινουργια συσκευη κανοντας προγραμμα χωρις να δωσω λεφτα...πρεπει να πληρωσω κανονικα την συσκευη?:wacko:
αφού δεν πήρες επιδότηση,κανε διακοπή ή μετέτρεψε το συμβόλαιο σου σε κάρτα και κανε καινούργιο συμβόλαιο για να πάρεις την προσφορά
Link to comment
Share on other sites

πηρα συσκευη χωρις να δωσω λεφτα...

 

αφού δεν πήρες επιδότηση

 

Καθίστε γιατί κάτι δεν κατάλαβα καλά. Ο φίλος Χρήστος πήρε δωρεάν συσκευή με την επιδότηση που του έδινε το πρόγραμμα της Cosmote ή πήρε συσκευή εκτός προγράμματος ? :confused:

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

πήρα δωρεάν συσκευή με την επιδότηση που μου έδινε το πρόγραμμα της Cosmote150....(εφυγα απο vf,εκανα φορητοτητα στην cosmote.Μου ειπαν στον γερμανο οτι θα παρω δωρεαν το κινητο που ηθελα, εαν εκανα συμβολαιο μαζι τους..Ετσι και εκανα συμβολαιο στο c150...εχει 4 μηνες που το εκανα το καινουργιο μου συμβολαιο..και ρωταω μπορω να παρω καινουργια δωρεαν συσκευη απο το γερμανο κρατωντας τον αριθμο μου και κανωντας καινουργια συνδεση,χωρις να πληρωσω τιποτα?
Link to comment
Share on other sites

πήρα δωρεάν συσκευή με την επιδότηση που μου έδινε το πρόγραμμα της Cosmote150....(εφυγα απο vf,εκανα φορητοτητα στην cosmote.Μου ειπαν στον γερμανο οτι θα παρω δωρεαν το κινητο που ηθελα, εαν εκανα συμβολαιο μαζι τους..Ετσι και εκανα συμβολαιο στο c150...εχει 4 μηνες που το εκανα το καινουργιο μου συμβολαιο..και ρωταω μπορω να παρω καινουργια δωρεαν συσκευη απο το γερμανο κρατωντας τον αριθμο μου και κανωντας καινουργια συνδεση,χωρις να πληρωσω τιποτα?

 

Τώρα καθάρισε το τοπίο. Όχι, από τη στιγμή που έχεις δεχθεί την επιδότηση της Cosmote δεν μπορείς να κάνεις καινούργια σύνδεση χωρίς να πληρώσεις τίποτα.

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Απαντηση της cosmote στα απεριοριστα??? Πριν λιγο επαιξε μια διαφήμιση που με 10 ευρω δινει 1500 λεπτα και 1500 μην σε ολη τη cosmote, αλλα ισχυει ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ για προγραμματα συμβολαιου και στα ψιλα γραμματα λεει ισχυει μεχρι 3/4 και για νεες συνδεσεις στο 15 !!!

http://i224.photobucket.com/albums/dd315/homer669/cosmote.jpg

Edited by reddevils.gr
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εβγαλε συμβολαιο ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ με 10 ευρω;

 

Γιατι τωρα απο 15 κ πανω εχει ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εβγαλε συμβολαιο ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ με 10 ευρω;

 

Γιατι τωρα απο 15 κ πανω εχει ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ.

 

Εγώ κατάλαβα ότι πληρώνεις εξτρά 10 ευρώ για να'χεις απεριόριστη ομιλία και απεριόριστα μηνύμα προς όλη την Cosmote παρέα. Δηλαδή, στο Cosmote Απεριόριστα 15 πληρώνεις 15+10. :what:

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατάλαβα ότι πληρώνεις εξτρά 10 ευρώ για να'χεις απεριόριστη ομιλία και απεριόριστα μηνύμα προς όλη την Cosmote παρέα. Δηλαδή, στο Cosmote Απεριόριστα 15 πληρώνεις 15+10. :what:

 

εννοεί μάλλον ότι μειώνεται το πάγιο του από 15 σε 10..

Link to comment
Share on other sites

εννοεί μάλλον ότι μειώνεται το πάγιο του από 15 σε 10..

 

Tότε γιατί λέει ότι ισχύει για το πρόγραμμα απεριόριστα 15? Μπερδεύτηκα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα πρέπει να πληρώσεις το ποσό της επιδότησης που δέχθηκες ώστε να πάρεις καινούργια συσκευή κρατώντας τον αριθμό σου. Εκτός και αν κάνεις νέα σύνδεση με νέο αριθμό, μετατρέψεις το συμβόλαιό σου σε Cosmote Χωρίς Πάγιο ή σε Cosmote Βασικό (πάρε την εξυπηρέτηση να μάθεις πότε μπορείς να το κάνεις την αλλαγή), κρατήσεις τον αριθμό σου και κάνεις τη διακοπή στον 11ο ή στο 12ο μήνα πληρώνοντας πολύ λιγότερα.

 

Μετάβαση σε μηδενικό ή βασικό γίνεται μόνο μετά τη λήξη της σύμβασης.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εαν παω αυριο στο γερμανο και κανω καινουργια συνδεση στο απεριοριστα 15 με 10 ευρώ θα παρω και μια καινουργια συσκευη?:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...