Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παίδες είδα πριν λίγο μια διαφήμιση της cοsmοte για το internet on the go με 10 ευρώ πάγιο! Τι προσφέρει με πάγιο μόνο 10 ευρώ? Μήπως γνωρίζει κανείς?

 

Υπάρχει έκπτωση για νέες ενεργοποιήσεις έως 1/4/2010.

Με κάθε επιφύλαξη οι προσφορές είναι οι εξής:

Το Internet On The Go 300 Mb από 15 ευρώ πάει στα 10 ευρώ.

Το Internet On The Go 1 Gb από 20 ευρώ πάει στα 15 ευρώ.

Το Internet On The Go 5 Gb από 29.5 ευρώ πάει στα 25 ευρώ.

Το Internet On The Go Unlimited από 49 ευρώ πάει στα 44 ευρώ.

Το Internet On The Go 10 Gb από 39 ευρώ πάει στα 35 ευρώ.

Το Internet On The Go Student από 25 ευρώ πάει στα 22,5 ευρώ.

 

Τώρα για τους υπάρχοντες συνδρομητές δεν ξέρω τι ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει έκπτωση για νέες ενεργοποιήσεις έως 1/4/2010.

Με κάθε επιφύλαξη οι προσφορές είναι οι εξής:

Το Internet On The Go 300 Mb από 15 ευρώ πάει στα 10 ευρώ.

Το Internet On The Go 1 Gb από 20 ευρώ πάει στα 15 ευρώ.

Το Internet On The Go 5 Gb από 29.5 ευρώ πάει στα 25 ευρώ.

Το Internet On The Go Unlimited από 49 ευρώ πάει στα 44 ευρώ.

Το Internet On The Go 10 Gb από 39 ευρώ πάει στα 35 ευρώ.

Το Internet On The Go Student από 25 ευρώ πάει στα 22,5 ευρώ.

 

Τώρα για τους υπάρχοντες συνδρομητές δεν ξέρω τι ισχύει.

στην διαφήμιση λέει ότι το πάγιο είναι για πάντα,θα ισχύει δηλαδή η χαμηλότερη χρέωση παγίου για πάντα? Οι παλιοί είναι

κορόιδα δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

στην διαφήμιση λέει ότι το πάγιο είναι για πάντα,θα ισχύει δηλαδή η χαμηλότερη χρέωση παγίου για πάντα? Οι παλιοί είναι

κορόιδα δηλαδή?

 

Καλό είναι να περιμένουμε την επίσημη ανακοίνωση.

Πιθανόν να ισχύουν τα νέα πάγια και για τους παλιούς.

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να περιμένουμε την επίσημη ανακοίνωση.

Πιθανόν να ισχύουν τα νέα πάγια και για τους παλιούς.

 

πήρα στο 1212,η προσφορά ισχύει από σήμερα έως 1 απριλίου,μετά τα πάγια θα επανέλθουν στην αρχική τους χρέωση πχ 1 GΒ από 15 θα επανέλθει στα 20 ευρώ,σιγά την προσφορά,δύο μήνες γλιτώνεις κάποια ευρώ....

 

μπορώ αν θέλω να παω σε γερμανό ή κατάστημα cοsmοte και να μου το μειώσουν για δύο μήνες.... Αλλά σιγά την προσφορά

Edited by Petros the Great
Συνένωση μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

πήρα στο 1212,η προσφορά ισχύει από σήμερα έως 1 απριλίου,μετά τα πάγια θα επανέλθουν στην αρχική τους χρέωση πχ 1 GΒ από 15 θα επανέλθει στα 20 ευρώ,σιγά την προσφορά,δύο μήνες γλιτώνεις κάποια ευρώ....

 

Η εμπειρία για την ποιότητα της ενημέρωσης που δίνουν τα cc των εταιριών περί ώρα 00:53 είναι δραματική. Όλων των εταιριών.

Περίμενε την ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Η διαφήμιση λέει για πάντα όχι για δυο μήνες.

Επίσης αν δεν κάνω λάθος είδα στα ψηλά γράμματα να λέει ότι ισχύει και για παλιούς και για νέους συνδρομητές.

Link to comment
Share on other sites

Η εμπειρία για την ποιότητα της ενημέρωσης που δίνουν τα cc των εταιριών περί ώρα 00:53 είναι δραματική. Όλων των εταιριών.

Περίμενε την ανακοίνωση.

θα περιμένω αλλά η τύπισσα μου φάνηκε πολύ ενημερωμένη και σε κάθε ερώτησή μου ήταν ετοιμόλογη πιθανόν να ήταν όντως ενήμερη
Link to comment
Share on other sites

θα περιμένω αλλά η τύπισσα μου φάνηκε πολύ ενημερωμένη και σε κάθε ερώτησή μου ήταν ετοιμόλογη πιθανόν να ήταν όντως ενήμερη

 

Πάντως και έτσι να είναι κάνεις διακοπή και νέο συμβόλαιο μιας και το κόστος είναι πολύ χαμηλό.

Link to comment
Share on other sites

πήρα στο 1212,η προσφορά ισχύει από σήμερα έως 1 απριλίου,μετά τα πάγια θα επανέλθουν στην αρχική τους χρέωση πχ 1 GΒ από 15 θα επανέλθει στα 20 ευρώ,σιγά την προσφορά,δύο μήνες γλιτώνεις κάποια ευρώ....

 

Προφανώς δεν κατάλαβες σωστά. Δεν ισχύει μέχρι 1 Απριλίου η έκπτωση. Αναφέρεται ξεκάθαρα πως όσοι κάνουν σύνδεση έως και την 1η Απριλίου θα επωφεληθούν για πάντα από αυτήν την έκπτωση παγίου.

Link to comment
Share on other sites

παίδες με πήραν τηλέφωνο από το 1212 και μου είπαν ότι έκαναν λάθος,μου είπαν να παω με την ταυτότητά μου σε κατάστημα cοsmοte ή γερμανός έως 1 απριλίου και θα μου μειώσουν το πάγιο για πάντα,μετά τις 1 απριλίου θα επανέλθουν οι παλιές τιμές,θα παω αύριο κιόλας σε γερμανό
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά ισχύει για νέα πακέτα smart play και family smart play, όχι για νέες συνδέσεις internet on the go μόνες τους. Έρχεται να αντικαταστήσει εκείνη που έδινε 20% έκπτωση και έληξε πριν λίγο καιρό. Δίνει μόνιμα την έκπτωση στο πάγιο που θα επιλεγεί και ισχύει για νέα πακέτα που θα δημιουργηθούν μέχρι 1ης Απριλίου. Πιο συγκεκριμένα, η έκπτωση αφορά στο πάγιο του Internet on the go και η σύνδεση κινητής τηλεφωνίας θα δικαιούται έκπτωσης 10%.
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόγραμμα με 3 ευρώ το μήνα να δίνει 20ΜB θα βάλει; Γιατί για το λίγο browsιng με όπερα και τα email χωρίς attachments που παίρνω τόσο μου τρώνε το μήνα...
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόγραμμα με 3 ευρώ το μήνα να δίνει 20ΜB θα βάλει; Γιατί για το λίγο browsιng με όπερα και τα email χωρίς attachments που παίρνω τόσο μου τρώνε το μήνα...

 

Αν έχεις συμβόλαιο υπάρχει το Internet On The Phone Basic με 5 ευρώ για απεριόριστη πλοήγηση στο cosmote my vew και 100 Mb internet (wap+internet) σε site εκτός my view. Επίσης για νέες ενεργοποιήσεις το 1 πάγιο δωρεάν.

Οι αναλυτικές χρεώσεις είναι εδώ http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L107_service_fullstory&catID=0b0f42bb800c3257&rootid=0b0f42bb800c015f&path=/SCSDevRepository/content/el/sections/foryou/service/service_wireless_internet.xml&breadcrumbTitle=COSMOTE+Internet+On+The+Phone&tabClicked=information&serviceCategory= και φυσικά αυτά τα πακέτα δεν έχουν καμία σχέση με το view n' web που υπήρχε παλιά μιας και δεν κάνουν διαχωρισμό στον τρόπο με τον οποίο θα συνδεθείς στο internet (wap-internet) καθώς επίσης η χρέωση μετά από τον δωρεάν όγκο είναι πολύ χαμηλή.

Τέλος υπάρχει και το Ultimete πακέτο που προσφέρει τα ίδια αλλά δίνει 3 Gb internet και κοστίζει 20ευρώ. Το πακέτο αυτό ενεργοποιήτε μέσα από το cc της cosmote και το 1212.

Link to comment
Share on other sites

παίδες,πήγα σήμερα το πρωί σε γερμανό και το πάγιο 1GΒ Από το internet on the go που εχω από 20 ευρώ πήγε μόνιμα στα 15 ευρώ! Τα 300 ΜΒ 1 GΒ ΚΑΙ 5 GΒ Τα αλλάζεις μόνο μέσω καταστήματος,τα υπόλοιπα καθώς και το φοιτητικό μεταφέρονται αυτόματα στο χαμηλότερο πάγιο για πάντα.Απαραίτητη προϋπόθεση: Το internet on the go να ανήκει σε smart play ή σε οικογενειακό smart play,Αν είναι μεμονωμένο' δυστυχώς δεν μπορεί να γίνει η μείωση παγίου
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις συμβόλαιο υπάρχει το Internet On The Phone Basic με 5 ευρώ για απεριόριστη πλοήγηση στο cosmote my vew και 100 Mb internet (wap+internet) σε site εκτός my view. Επίσης για νέες ενεργοποιήσεις το 1 πάγιο δωρεάν.

Οι αναλυτικές χρεώσεις είναι εδώ http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L107_service_fullstory&catID=0b0f42bb800c3257&rootid=0b0f42bb800c015f&path=/SCSDevRepository/content/el/sections/foryou/service/service_wireless_internet.xml&breadcrumbTitle=COSMOTE+Internet+On+The+Phone&tabClicked=information&serviceCategory= και φυσικά αυτά τα πακέτα δεν έχουν καμία σχέση με το view n' web που υπήρχε παλιά μιας και δεν κάνουν διαχωρισμό στον τρόπο με τον οποίο θα συνδεθείς στο internet (wap-internet) καθώς επίσης η χρέωση μετά από τον δωρεάν όγκο είναι πολύ χαμηλή.

Τέλος υπάρχει και το Ultimete πακέτο που προσφέρει τα ίδια αλλά δίνει 3 Gb internet και κοστίζει 20ευρώ. Το πακέτο αυτό ενεργοποιήτε μέσα από το cc της cosmote και το 1212.

 

Ελπίζω κάποια στιγμή η cosmote να κάνει ένα site της προκοπής γιατί αυτό το site που έχει μοιάζει με πίνακα ανακοινώσεων.... Βάζουν ότι να ναι όπου να ναι...

Ενώ σου δίνει τη δυνατότητα να κάνεις πάρα πολλά (από αγόρες συσκευών, μέχρι αλλαγή πακέτου μόνος σου από το σπίτι...) είναι κακοσχεδιασμένο και σε αποτρέπει...

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω κάποια στιγμή η cosmote να κάνει ένα site της προκοπής γιατί αυτό το site που έχει μοιάζει με πίνακα ανακοινώσεων.... Βάζουν ότι να ναι όπου να ναι...

Ενώ σου δίνει τη δυνατότητα να κάνεις πάρα πολλά (από αγόρες συσκευών, μέχρι αλλαγή πακέτου μόνος σου από το σπίτι...) είναι κακοσχεδιασμένο και σε αποτρέπει...

 

Αν το κάνει αυτό θα κλείσει το myphone.gr:lol::p

Πλάκα κάνω.

Έχεις δίκιο διότι τα συγκεκριμένα πακέτα αν και διατείθονται από τις 27/1/10 ακόμα δεν αναφέρονται στον αναλυτικό τιμοκατάλογο της cosmote http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=Tariff_Plans&catID=0b0f42bb8027b612&rootid=0b0f42bb80264690&pageLabel=pricelist&catName=%CE%A5%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%AF%CE%B5%CF%82%20%CE%94%CE%B5%CE%B4%CE%BF%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CF%89%CE%BD.

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση 1: Μετά από πόσες μέρες απαντάνε σε αίτημα επανεξέτασης επιδότησης?

 

ερώτηση 2: (λιγο χαζή ίσως αλλά για να μαστε σιγουροι) Τα απεριόριστα προς σταθερά ισχύουν για όλα τα σταθερά συμπεριλαμβανομένων και αυτών που είναι κινητά με γεωγραφικό αριθμό σταθερού (π.χ. vodafone για το σπίτι κτλ)???

Link to comment
Share on other sites

εχω cosmote απεριοριστα 35.

αν παρω τηλεφωνο στο 6971001212 θα χρεωθω?

γιατι το 1212 χρεωνεται.

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση 1: Μετά από πόσες μέρες απαντάνε σε αίτημα επανεξέτασης επιδότησης?

 

ερώτηση 2: (λιγο χαζή ίσως αλλά για να μαστε σιγουροι) Τα απεριόριστα προς σταθερά ισχύουν για όλα τα σταθερά συμπεριλαμβανομένων και αυτών που είναι κινητά με γεωγραφικό αριθμό σταθερού (π.χ. vodafone για το σπίτι κτλ)???

1. Περίπου 5 ημέρες.

2. Σε όλα τα νούμερα που κάλεσες και ξεκινούν από 2.

 

εχω cosmote απεριοριστα 35.

αν παρω τηλεφωνο στο 6971001212 θα χρεωθω?

γιατι το 1212 χρεωνεται.

 

Ναι θα χρεωθείς κανονικά.

Υπάρχει ωστόσο τρόπος για τζάμπα επικοινωνία στο 1212.

Τέλος να θυμίσω το 1213 για αλλαγή οικονομικού προγράμματος το οποίο είναι και δωρεάν.

Edited by Petros the Great
Συνένωση μηνυμάτων. ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΗΝ ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα χρεωθείς κανονικά.

Υπάρχει ωστόσο τρόπος για τζάμπα επικοινωνία στο 1212.

Τέλος να θυμίσω το 1213 για αλλαγή οικονομικού προγράμματος το οποίο είναι και δωρεάν.

το 1212 δεν ειναι δωρεαν.

μου ηρθε χρεωση στον λογαριασμο.

δεν παιρνει ουτε απο τον δωρεα χρονο που εχω.

Link to comment
Share on other sites

το 1212 δεν ειναι δωρεαν.

μου ηρθε χρεωση στον λογαριασμο.

δεν παιρνει ουτε απο τον δωρεα χρονο που εχω.

 

Άλλο 1212 άλλο 1213.

Link to comment
Share on other sites

εχω cosmote απεριοριστα 35.

αν παρω τηλεφωνο στο 6971001212 θα χρεωθω?

γιατι το 1212 χρεωνεται.

Θα χρεωθείς κανονικά. Το έχω τεστάρει εγω προσωπικά. Δεν το παίρνει σαν κλήση σε κοσμοτε αλλά στην Εξπηρέτηση Πελατών.

Φίλε alany πες μας κι εμάς ποιος είναι ο δωρεάν τρόπος. έστω και με πμ.

Edited by mourtzman
Link to comment
Share on other sites

ενα μυνημα πισω λες τσαμπα στο 1212

 

Είπε ότι υπάρχει τρόπος για να μιλάς δωρεάν στο 1212,όχι ότι είναι δωρεάν ...:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...