Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ενα μυνημα πισω λες τσαμπα στο 1212

 

Φίλε alany πες μας κι εμάς ποιος είναι ο δωρεάν τρόπος. έστω και με πμ.

 

Είπε ότι υπάρχει τρόπος για να μιλάς δωρεάν στο 1212,όχι ότι είναι δωρεάν ...:p

 

πες τον μου τον τροπο.

απο το call me back απο το site της cosmote?

 

Από τη στιγμή που δε λέει ποιός είναι ο τσάμπα τρόπος, θεωρείται ανακρίβεια και είναι σα να μη το έχει γράψει. Απλά τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

κι όμως πρέπει να υπάρχει. κτι είχα διαβάσει αρκεά παλιότερα αλλά ποιος ψάχνει...

 

Τα forums φίλε μου είναι για να μοιράζεσαι κι όχι για να πουλάς μούρη.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχω εταιρικό πρόγραμμα i40 (750mb και 180min εθνικές) και ψάχνω να βρω κάποιον τρόπο να βλέπω πόσα mb και λεπτά ομιλίας έχω διαθέσιμα.

 

Μιλώντας με το 1200 μου είπαν ότι η δυνατότητα αυτή δε παρέχεται στα εταιρικά συμβόλαια..Μήπως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος;

Link to comment
Share on other sites

Μηδενίζεις τον μετρητή του κινητού σου την ημέρα έκδοσης του λογαριασμού. Αυτό αποτελεί βέβεα μία απλή προσέγκιση γιατί αναφέρετε στον πραγματικό χρόνο , ενώ η εταιρεία χρεώνει με ελάχιστο 45 δευτερόλεπτα
Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία ελέγχου υπολοίπου είναι στη πραγματικότητα σε πιλοτική φάση, άρα δεν αποκλείεται σε μερικές εταιρικές συνδέσεις να σου δώσει πληροφόρηση ( π.χ. στη δική μου με Business plus 100, έδινε κανονικά ). Οπότε, δοκίμασέ το, ΕΥ στο 1256.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.

Ενδιαφέρομαι για ένα συμβόλαιο

πχ το my way 25 όπου κάθε μήνα

δίνεις 25€, εκτός αυτών των χρημάτων

δίνεις και πάγιο;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.

Ενδιαφέρομαι για ένα συμβόλαιο

πχ το my way 25 όπου κάθε μήνα

δίνεις 25, εκτός αυτών των χρημάτων

δίνεις και πάγιο;

 

25 ευρώ είναι το πάγιο. Μόνο αν ξεπεράσεις τα λεπτά ομιλίας, τα sms ή το Internet που σου προσφέρει το συγκεκριμένο πρόγραμμα πληρώνεις εξτρά. :)

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Μηδενίζεις τον μετρητή του κινητού σου την ημέρα έκδοσης του λογαριασμού. Αυτό αποτελεί βέβεα μία απλή προσέγκιση γιατί αναφέρετε στον πραγματικό χρόνο , ενώ η εταιρεία χρεώνει με ελάχιστο 45 δευτερόλεπτα

 

Ευχαριστώ, απλά έλεγα για κάτι πιο βολικό.

 

Η υπηρεσία ελέγχου υπολοίπου είναι στη πραγματικότητα σε πιλοτική φάση, άρα δεν αποκλείεται σε μερικές εταιρικές συνδέσεις να σου δώσει πληροφόρηση ( π.χ. στη δική μου με Business plus 100, έδινε κανονικά ). Οπότε, δοκίμασέ το, ΕΥ στο 1256.

 

Το δοκίμασα και δουλεύει τέλεια! Συγκεκριμένα έρχεται μήνυμα και λέει:

 

ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΧΡΟΝΟΥ ΟΜΙΛΙΑΣ ΚΑΙ VIDEO ΚΛΗΣΕΩΝ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΕΘΝΙΚΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ: XX:XX ΚΑΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟ MB: XXX,XXX ΕΩΣ 10/03. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ 18/02 20:05:14

Link to comment
Share on other sites

25 ευρώ είναι το πάγιο. Μόνο αν ξεπεράσεις τα λεπτά ομιλίας, τα sms ή το Internet που σου προσφέρει το συγκεκριμένο πρόγραμμα πληρώνεις εξτρά. :)

 

ούτε φόρος 12% υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

ούτε φόρος 12% υπάρχει;

μαλλον θα περιλαμβανεται στην τιμη.

αλλιως θα ειναι 28€ ο καθε λογαριασμος

Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα τελικά πότε χάνονται τα μηνύματα που στέλνω όπως ανέφερα σε προηγούμενο post.

Όταν από cosmote στείλεις διπλό sms στο lg cookie με σύνδεση vodafone, ενώ αναφορά λαμβάνεται κανονικά, το sms δεν παραδίνεται ποτέ στον παραλήπτη. Επιβεβαιωμένο με 2 κινητά cosmote προς 2 κινητά vodafone με lg cookie. Περίεργο. . .

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα τελικά πότε χάνονται τα μηνύματα που στέλνω όπως ανέφερα σε προηγούμενο post.

Όταν από cosmote στείλεις διπλό sms στο lg cookie με σύνδεση vodafone, ενώ αναφορά λαμβάνεται κανονικά, το sms δεν παραδίνεται ποτέ στον παραλήπτη. Επιβεβαιωμένο με 2 κινητά cosmote προς 2 κινητά vodafone με lg cookie. Περίεργο. . .

 

Φίλε μου μάλλον δε φταίνε τα δίκτυα αλλά το cookie και εγώ και η κοπέλα μου έχουμε σύνδεση cosmote και όταν της στέλνω μήνυμα (έχει το cookie) μια πάει μια δε πάει. Είχα ρωτήσει και στο αντίστοιχο θέμα του κινητού αν αντιμετωπίζει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα. Μάλλον το cookie πρέπει να πάει για service...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα με cosmote

έχω συμβόλαιο 120 λεπτά 3-4 χρόνια και θέλω να κλείσω ΓΙΑΤΙ δεν συμφέρει

και εδώ και 1 ΜΗΝΑ δεν μπορώ να βγάλω άκρη στο κατάστημα μου λένε να ΠΑΡΩ τηλεφωνώ στο 1313 εκεί με διαβιβάζουν στο 1212 για να ζητήσω κωδικό ακύρωσης έχω βαρεθεί να ΜΙΛΑΩ με κάθε ΥΠΑΛΛΗΛΟ από 10 λεπτά ο καθένας χρονοτριβεί με κάθε χαζομάρα γιατί και γιατί θέλω να ΚΑΝΩ ακύρωση με πρήζουν άμα θέλω να κάνω άλλο συμβόλαιο κτλπ. και στο τέλος να μου λένε ΟΤΙ δεν μπορούν να δώσουν κωδικό ΑΛΛΑ πρέπει να πάω στο κατάστημα και εκεί θα ΠΑΡΟΥΝ τον κωδικό (μετά απο 5-6 προσπαθείς και 45 λεπτά χαμένα =τπτ δεν καταθερα )

Έτσι πάω στο κατάστημα και τι μου λένε ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ κωδικός :mad:

 

ΕΧΩ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΕΙ με ευγένεια με γράφουν στα @@ συνεχεία

ήρθε ο ΠΑΤΕΡΑΣ μου και τους έβρισε άσχημα και μετά ΕΓΩ τα άκουσα

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Απλα κανε μια αιτηση φορητοτητας σε ενα καρτοκινητο αλλης εταιριας, ειναι δωρεαν.

 

και ακυρώνετε άμεσα λογαριασμός ??? δεν θέλω να πληρώνω τζάμπα 1 μηνά ακόμα

αν θέλω να παραμείνει αριθμός σε wath up

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μάλλον δε φταίνε τα δίκτυα αλλά το cookie και εγώ και η κοπέλα μου έχουμε σύνδεση cosmote και όταν της στέλνω μήνυμα (έχει το cookie) μια πάει μια δε πάει. Είχα ρωτήσει και στο αντίστοιχο θέμα του κινητού αν αντιμετωπίζει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα. Μάλλον το cookie πρέπει να πάει για service...

 

Ναι αλλά αυτό το παθαίνει μόνο με διπλά sms από cosmote. Από vodafone/wind δεν έχει πρόβλημα. Υποθέτω η κωδικοποίηση με την οποί ατα στέλνει η cosmote διαφέρει σε κάτι.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

και ακυρώνετε άμεσα λογαριασμός ??? δεν θέλω να πληρώνω τζάμπα 1 μηνά ακόμα

αν θέλω να παραμείνει αριθμός σε wath up

και ακυρωση να κανεις χρειαζεται 30 μερες απο την αιτηση.

στο 1212 παρε τηλ και απο εκει σου δεινουν κωδικο ακυρωσης και πας σε καταστημα.

αν και νομιζω οτι σε καταστημα να πας θα κανεις δουλειά.

μπορεις να το κανεις μηδενικο παγιο και να μην το δουλευεις μεχρι να κανεις διακοπή

Link to comment
Share on other sites

και ακυρωση να κανεις χρειαζεται 30 μερες απο την αιτηση.

στο 1212 παρε τηλ και απο εκει σου δεινουν κωδικο ακυρωσης και πας σε καταστημα.

αν και νομιζω οτι σε καταστημα να πας θα κανεις δουλειά.

μπορεις να το κανεις μηδενικο παγιο και να μην το δουλευεις μεχρι να κανεις διακοπή

εδώ είναι το πρόβλημα ότι δεν μου το δίνουν ΒΑΡΕΘΗΚΑ να τους παίρνω τηλεφωνώ:mad:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εδώ είναι το πρόβλημα ότι δεν μου το δίνουν ΒΑΡΕΘΗΚΑ να τους παίρνω τηλεφωνώ:mad:

Γυρνα το στο μηδενικο παγιο ....

Link to comment
Share on other sites

εδώ είναι το πρόβλημα ότι δεν μου το δίνουν ΒΑΡΕΘΗΚΑ να τους παίρνω τηλεφωνώ:mad:

 

Ο αντιπρόσωπος λοιπόν υπέπεσε σε 2 λάθη:

α) Είναι υποχρέωσή του να καλέσει απο το κατάστημα για να πάρεις το κωδικό ακύρωσης.

β) Για σύνδεση συμβολαίου ( αφού λες 120, μάλλον εννοείς cosmote120, σωστά; ) πρέπει να καλείς στο 1212 και όχι στο 1313.

Το πρόβλημά σου λοιπόν δεν το έχεις με το 1313 και τη Cosmote, αλλά με τον αντιπρόσωπο που δεν ξέρει που παν' τα 4...

Κάλεσε λοιπόν στο 1212 ή ζήτα να καλέσει ο αντιπρόσωπος απο το κατάστημα ( σε αυτή τη περίπτωση, θα πρέπει να βρίσκεσαι στο κατάστημα φυσικά.. ).

Ελπίζω να σε κάλυψα.

Link to comment
Share on other sites

how ???? i cant???

μπορεις να πας σε μηδενικο παγιο αν εχεις συμπληρωσει χρονο .

πας σε ενα καταστημα και σου κανουν την αλλαγη παγίου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...