Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο αντιπρόσωπος λοιπόν υπέπεσε σε 2 λάθη:

α) Είναι υποχρέωσή του να καλέσει απο το κατάστημα για να πάρεις το κωδικό ακύρωσης.

β) Για σύνδεση συμβολαίου ( αφού λες 120, μάλλον εννοείς cosmote120, σωστά; ) πρέπει να καλείς στο 1212 και όχι στο 1313.

Το πρόβλημά σου λοιπόν δεν το έχεις με το 1313 και τη Cosmote, αλλά με τον αντιπρόσωπο που δεν ξέρει που παν' τα 4...

Κάλεσε λοιπόν στο 1212 ή ζήτα να καλέσει ο αντιπρόσωπος απο το κατάστημα ( σε αυτή τη περίπτωση, θα πρέπει να βρίσκεσαι στο κατάστημα φυσικά.. ).

Ελπίζω να σε κάλυψα.

 

ΜΕ ΚΑΛΗΨΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ

 

είναι κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ μοναδικό κατάστημα στο λαγκάδα μετά πάμε για θεσ/νίκη

εγώ ξέκοψα με συσκευές καθώς μου είπανε 2 φόρες όχι για δόσεις και με κάλυψαν με το παραπάνω στο ΚΟΤΣΟΒΟΛΟ

 

και τώρα με λογαριασμούς

 

άρε τι έχουν να ακούσουν από μένα μετά

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ΚΑΛΗΨΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ

 

είναι κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ μοναδικό κατάστημα στο λαγκάδα μετά πάμε για θεσ/νίκη

εγώ ξέκοψα με συσκευές καθώς μου είπανε 2 φόρες όχι για δόσεις και με κάλυψαν με το παραπάνω στο ΚΟΤΣΟΒΟΛΟ

 

και τώρα με λογαριασμούς

 

άρε τι έχουν να ακούσουν από μένα μετά

 

To αν έγινε δεκτό κάποιο αίτημά σου για απόκτηση συσκευής με δόσεις, είναι καθαρά θέμα καταστήματος και δεν υπάρχει δυνατότητα διακανονισμού απο τα καταστήματα Γερμανός ( ή τουλάχιστον, δεν έχει πάρει κάτι τέτοιο το αυτί μου ). Όσο για τους λογαριασμούς, μπορείς και πάλι να καλέσεις στο 1212 που έχουν τη δυνατότητα να δουν κάτι παραπάνω και να σε βοηθήσουν. Απο τα καταστήματα δεν μπορούν να δουν και πολλές λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ΚΑΛΗΨΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ

 

είναι κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ μοναδικό κατάστημα στο λαγκάδα μετά πάμε για θεσ/νίκη

εγώ ξέκοψα με συσκευές καθώς μου είπανε 2 φόρες όχι για δόσεις και με κάλυψαν με το παραπάνω στο ΚΟΤΣΟΒΟΛΟ

 

και τώρα με λογαριασμούς

 

άρε τι έχουν να ακούσουν από μένα μετά

Αν θες κωδικό διακοπής μπορείς να καλέσεις και το 1212 από το κινητό σου καθώς και το 13838 από σταθερό τηλέφωνο. Υπάρχει ειδικό τμήμα που πρέπει να σε συνδέσει ο εκπρόσωπος που θα μιλήσεις για να σου δώσει το κωδικό. Μην μασήσεις στις εκφράσεις γιατί θέλετε να κάνετε διακοπή κτλ. Στο κάτω κάτω της γραφής είναι υποχρέωσή τους να σου τον δώσουν ακόμη και αν θα πληρώσεις την όποια επιδότηση τυχόν πήρες.

Δεν γουστάρω άλλο αδελφέ πείτε μου τι χρωστάω και να φύγω. Τελεία και παύλα.

Link to comment
Share on other sites

καλα δεν ειναι και τοσο πιεστικοι.

απλως κανουν μια ερωτηση '' γιατι θελεται να κανετε διακοπη''

Link to comment
Share on other sites

θα δω αύριο τι θα κάνω με συμβόλαιο

 

ερώτηση που περνώ για να μαθό το υπολειπο απόμειναν χρόνο και mb.sms

για my way 20 ??

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αν θες κωδικό διακοπής μπορείς να καλέσεις και το 1212 από το κινητό σου καθώς και το 13838 από σταθερό τηλέφωνο. Υπάρχει ειδικό τμήμα που πρέπει να σε συνδέσει ο εκπρόσωπος που θα μιλήσεις για να σου δώσει το κωδικό. Μην μασήσεις στις εκφράσεις γιατί θέλετε να κάνετε διακοπή κτλ. Στο κάτω κάτω της γραφής είναι υποχρέωσή τους να σου τον δώσουν ακόμη και αν θα πληρώσεις την όποια επιδότηση τυχόν πήρες.

Δεν γουστάρω άλλο αδελφέ πείτε μου τι χρωστάω και να φύγω. Τελεία και παύλα.

 

Δεν έχει αρνηθεί κανείς να δώσει κωδικό. Αν ρωτούν, είναι για να εντοπίσουν τυχόν ανάγκες του εκάστοτε συνδρομητή και να τις καλύψουν χωρίς να χρειαστεί να διακόψει τη σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

θα δω αύριο τι θα κάνω με συμβόλαιο

 

ερώτηση που περνώ για να μαθό το υπολειπο απόμειναν χρόνο και mb.sms

για my way 20 ??

 

Στείλε sms το λεκτικό ΕΥ στο 1256.

Link to comment
Share on other sites

θα δω αύριο τι θα κάνω με συμβόλαιο

 

ερώτηση που περνώ για να μαθό το υπολειπο απόμειναν χρόνο και mb.sms

για my way 20 ??

 

Στέλνεις ΕΥ στο 1256 και σου έρχεται ενημέρωση για το υπόλοιπο του ποσού που έχεις στη διάθεσή σου.

Link to comment
Share on other sites

θα δω αύριο τι θα κάνω με συμβόλαιο

 

ερώτηση που περνώ για να μαθό το υπολειπο απόμειναν χρόνο και mb.sms

για my way 20 ??

δοκιμασε να στειλεις ΕΥ στο 1256

Link to comment
Share on other sites

@alany

 

εβάλα από το cosmote my account το "Internet On The Phone Basic"

Μπορώ να μπω κανονικά με το προηγούμενο access point που είχα στο κινητό μου δηλαδή με το "WIRELESS INTERNET" και όλα οκ?

ουσιαστικα αποτι βλεπω το internet on the phone basic αντικατέστησε το wireless internet σαν πρόγραμμα στον κατάλογο της cosmote...

Link to comment
Share on other sites

θα δω αύριο τι θα κάνω με συμβόλαιο

 

ερώτηση που περνώ για να μαθό το υπολειπο απόμειναν χρόνο και mb.sms

για my way 20 ??

στέλνεις ΕY στο 1256

 

και για τον λογαριασμό σου στέλνεις πάλι Λ στο 1256

Edited by Petros the Great
Συνένωση μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την "τροποποίηση".
Link to comment
Share on other sites

Ο αντιπρόσωπος λοιπόν υπέπεσε σε 2 λάθη:

α) Είναι υποχρέωσή του να καλέσει απο το κατάστημα για να πάρεις το κωδικό ακύρωσης.

β) Για σύνδεση συμβολαίου ( αφού λες 120, μάλλον εννοείς cosmote120, σωστά; ) πρέπει να καλείς στο 1212 και όχι στο 1313.

Το πρόβλημά σου λοιπόν δεν το έχεις με το 1313 και τη Cosmote, αλλά με τον αντιπρόσωπο που δεν ξέρει που παν' τα 4...

Κάλεσε λοιπόν στο 1212 ή ζήτα να καλέσει ο αντιπρόσωπος απο το κατάστημα ( σε αυτή τη περίπτωση, θα πρέπει να βρίσκεσαι στο κατάστημα φυσικά.. ).

Ελπίζω να σε κάλυψα.

 

πήγα σε άλλα 2 καταστήματα και δεν ..... έπρεπε να πάρω εγώ τηλέφωνο

:wacko:

 

έκλεισα 2 συνδέσεις έφαγα 4 ώρες για ψιλοπράγμα αλλά το τηλεφωνικό κέντρο ΕΛΕΟΣ

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μπούρδες σου είπανε button. Έχουν αριθμό που μπορούν να καλούν αμέσως στο αρμόδιο τμήμα.

 

τέλος πάντων λύθηκε το θέμα

 

ξέκοψα από συνδέσεις τώρα

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

τι αλλο θα ακουσουμε...και δεν δινεις μια και θελεις και συσκευη...

κι ομως φιλε πριν 2 χρονια ειχα παρει 60€ σε μηδενικο πάγιο.

τωρα βεβαι δεν δεινουν

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα την πολυτιμη βοηθεια σας. Εχω εδω και 8 χρονια μια Cosmoκαρτα που χρησιμοποιω ως τον βασικο μου αριθμο. Δυστηχως δεν βλεπω η Cosmote να βγαzει καποιο καλο πακετο για κλησεις προς ολα τα δικτυα και σταθερα (ολοι οι συνεργατες/φιλοι ανηκουν σε ολα τα δικτυα) αλλα και η δυσκολια πολλες φορες να κανω κληση με την 5η προσπαθεια (εχω ακουσει οτι τα συμβολαια εχουν καλυτερη τυχη σε αυτον τον τομεα) θα ηθελα να μου προτεινετε ποιο συμβολαιο θα ηταν το καλυτερο για την περιπτωση μου που θα μπορουσε να συνδιαστει και με προγραμμα για internet access. Θα μπορουσα ας πουμε να συνδιασω το καινουργιο unlimited με τα δεκα ευρω με καποιο προγραμμα internet on the phone? O φορος κινητης ποσο τοις εκατο ειναι γενικα για λογαριασμους μεχρι 20 ευρω παγιο? Ευχαριστω για την βοηθεια σας εκ των προτερων.
Ολα αισθανομαι...τα παντα...το ενα..το αλλο...ξερω γω...
Link to comment
Share on other sites

O φορος κινητης ποσο τοις εκατο ειναι γενικα για λογαριασμους μεχρι 20 ευρω παγιο? Ευχαριστω για την βοηθεια σας εκ των προτερων.

12% ειναι.

Link to comment
Share on other sites

για νεα συνδεση την ειχα παρει την επιδοτηση.

αλλα πριν 18 μηνες

 

Ίσχυε, επιδότηση συσκευής με νέα σύνδεση στο μηδενικό με πάγιο 9€ κάθε μήνα όμως, για τους πρώτους έξι μήνες...

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους!Θελω να κάνω 2 ερώτησεις.Τα πράγματα ειναι λίγο πολύπλοκα γι'αυτο ζητώ απο τώρα την κατανόηση σας!!!!!!!:(

 

Ειχα κάνει τον Σεπτέμβριο 2009 ενα οικογενειακο προγραμμα στην cosmote που περιελάμβανε 3 αριθμούς (με πακετα COSMOTE 120,150,180 αντιστοιχα.)

 

Το cosmote 180 προϋπήρχε ως cosmote 300 απο Μαιο 2009 και το Σεπτέμβρη που μπηκε στο οικογενειακο εγινε 180.

Τον Ιανουάριο του 2010 κάναμε αλλαγη.Το 120 και το 180 εγιναν απεριοριστα 35 και το 150 παρεμεινε ως έχει.

 

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι:

 

1) αν το 300 που εγινε 180 και μετα απεριοριστα 35 θα πάρει επιδότηση τον Μαιο του 2010 που κλεινει χρόνο ή τον Σεπτέμβρη που μπηκε στο οικογενειακο και πόσο.

 

και

 

2) αν ξέρει κάποιος να μου πει την επιδότηση που θα πάρουν οι αλλοι 2 αριθμοι τον Σεπτέμβρη του 2010.

 

(Κανενα απο τα 3 νούμερα δεν ξεπερνά τον δωρεαν χρονο)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...