Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά πρόσφατα όπως έχω γράψει και στις προηγούμενες σελίδες πέτυχα το unlimited σε σχήμα family με υπάρχων σταθερό και 2 μετατροπές από whats up στο unlimited με 45 ευρώ συνολικά τελική τιμή. 

Μπορώ άραγε να προσθέσω τώρα που έχει ξεκινήσει το συμβόλαιο, και μια τρίτη γραμμή μετατροπή από nova?

Η μόνο στην αρχή της συμφωνίας λες πόσα νούμερα θέλεις και τέλος? 

Έχει προσθέσει ποτέ κανείς σε ενεργό family πρόγραμμα ακόμα έναν αριθμό? 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, kountoura said:

Παιδιά πρόσφατα όπως έχω γράψει και στις προηγούμενες σελίδες πέτυχα το unlimited σε σχήμα family με υπάρχων σταθερό και 2 μετατροπές από whats up στο unlimited με 45 ευρώ συνολικά τελική τιμή. 

Μπορώ άραγε να προσθέσω τώρα που έχει ξεκινήσει το συμβόλαιο, και μια τρίτη γραμμή μετατροπή από nova?

Η μόνο στην αρχή της συμφωνίας λες πόσα νούμερα θέλεις και τέλος? 

Έχει προσθέσει ποτέ κανείς σε ενεργό family πρόγραμμα ακόμα έναν αριθμό? 

Σίγουρα μπορείς. Ρώτα στο 13888 με τι τιμή θα μπει η νέα γραμμή

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, kountoura said:

Παιδιά πρόσφατα όπως έχω γράψει και στις προηγούμενες σελίδες πέτυχα το unlimited σε σχήμα family με υπάρχων σταθερό και 2 μετατροπές από whats up στο unlimited με 45 ευρώ συνολικά τελική τιμή. 

Μπορώ άραγε να προσθέσω τώρα που έχει ξεκινήσει το συμβόλαιο, και μια τρίτη γραμμή μετατροπή από nova?

Η μόνο στην αρχή της συμφωνίας λες πόσα νούμερα θέλεις και τέλος? 

Έχει προσθέσει ποτέ κανείς σε ενεργό family πρόγραμμα ακόμα έναν αριθμό? 

Μπορείς, η τιμή είναι άγνωστη όμως 😂.

Θεωρητικά πέφτει όσο βάζεις περισσότερα αλλά επειδή είναι σε προσφορά, δεν ξέρω.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, paanos said:

13€ κάθε μέλος έξτρα είναι και νομιζω μέχρι 3 μπορείς να έχεις 

Αυτό ακριβώς. Η βασική γραμμή έχει το κόστος του unlimited, οι άλλες γραμμές πληρώνουν 13 τον μήνα και μπαινοβγαίνουν όποτε θέλουν στο σχήμα.

Link to comment
Share on other sites

Πια δεν είναι ακριβώς έτσι. Όντως οι πρόσθετες έχουν 13€ μόνο αλλά πχ στην προσφορά με το gigamax family unlimited που έβγαινε 19€ το άτομο, έπρεπε εξαρχής να είχες κανει το συμβόλαιο. Αν έκανες προσθήκη μετά την σύνδεση, δεν θα προσαρμόζονταν ανάλογα η τιμή. 
 

Επισης δεν θυμάμαι αν το μέλος με τα 13€ έχει δέσμευση συμβολαίου. Νομίζω πως έχει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Απεριόριστα GB με 1,90 για 7 ημέρες:

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/spring-offer-2024.html

 

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

On 10/3/2024 at 7:55 ΜΜ, minast said:

Από τη στιγμή που διέκοψες συμβόλαιο πριν το συμφωνημένο χρόνο, ο πάροχος χρεώνει τέλος πρόωρης διακοπής.
Αυτό δεν το γλιτώνεις. Εάν θέλεις, μπορείς να περιμένεις τον εκκαθαριστικό, σε περίπτωση που έχεις κάποια μικρή πίστωση από ήδη πληρωμένα πάγια, για μετά την ημερομηνία της διακοπής.

Από περιέργεια και μόνο ,το τέλος πρόωρης διακοπής είναι συγκεκριμένο ποσό όποτε και αν διακόψεις το συμβόλαιο σου; Πχ το δικό μου συμβόλαιο κινητής  είναι διετές και μόλις ολοκλήρωσα το πρώτο έτος .Εάν διακόψω τώρα το συμβόλαιο μου θα πληρώσω το ιδιο ποσό με το να το διακόψω πχ ένα μήνα πριν τη λήξη του;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, aektzhs 1 said:

Η Vodafone στα συμβόλαια έδωσε δωρεάν απεριόριστα δεδομένα για το τριήμερο

Καλά τους κάνει! Να μην κατηγορούν την καρτοκινητη που θα πεσει παλι το δίκτυο... 

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, VIPdriver said:

Καλά τους κάνει! Να μην κατηγορούν την καρτοκινητη που θα πεσει παλι το δίκτυο... 

ακριβώς αυτό, στη Cosmote τα καρτοκινητά το δίκτυο δυσκολα να το ρίξουν. Έχουν καλούς κοφτές σε tethering και προτεραιότητες. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nikolas14 said:

ακριβώς αυτό, στη Cosmote τα καρτοκινητά το δίκτυο δυσκολα να το ρίξουν. Έχουν καλούς κοφτές σε tethering και προτεραιότητες. 

Διακρίνω μία ειρωνία;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Nikolas14 said:

ακριβώς αυτό, στη Cosmote τα καρτοκινητά το δίκτυο δυσκολα να το ρίξουν. Έχουν καλούς κοφτές σε tethering και προτεραιότητες. 

Είναι μία αλήθεια. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, simaras said:

Από περιέργεια και μόνο ,το τέλος πρόωρης διακοπής είναι συγκεκριμένο ποσό όποτε και αν διακόψεις το συμβόλαιο σου; Πχ το δικό μου συμβόλαιο κινητής  είναι διετές και μόλις ολοκλήρωσα το πρώτο έτος .Εάν διακόψω τώρα το συμβόλαιο μου θα πληρώσω το ιδιο ποσό με το να το διακόψω πχ ένα μήνα πριν τη λήξη του;

Είναι προκαθορισμένο για κάθε μήνα. Άλλο ποσό θα πληρώσεις τώρα και άλλο αν επιλέξεις έναν μήνα πριν την λήξη του συμβολαίου σου

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, VIPdriver said:

Διακρίνω μία ειρωνία;

Ίσως να φαίνεται στον τρόπο γραφής μου, αλλά είναι μια αλήθεια. Καλά τους κάνει η COSMOTE και πληρώνουν το 1,90€ για 7 ημέρες. Όπως και η Vodafone  που δίνει μόνο στα συμβόλαια.

28 minutes ago, katsiletra said:

Είναι μία αλήθεια. 

Ακριβώς, η Cosmote έχει κόφτη στις ταχύτητες και αναλόγως την IP, το βλέπεις και σε Speedtest. Επιπλέον σε tethering σε iPad/Pc εχω δει μέτρηση από την συσκευη που είναι συνδεδεμένη πολύ χαμηλότερες ταχύτητες. Δηλαδή να έχει 30Mbps το IPad και 500Mbps το κινητο σε 5G.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Nikolas14 said:

Ίσως να φαίνεται στον τρόπο γραφής μου, αλλά είναι μια αλήθεια. Καλά τους κάνει η COSMOTE και πληρώνουν το 1,90€ για 7 ημέρες. Όπως και η Vodafone  που δίνει μόνο στα συμβόλαια.

Ακριβώς, η Cosmote έχει κόφτη στις ταχύτητες και αναλόγως την IP, το βλέπεις και σε Speedtest. Επιπλέον σε tethering σε iPad/Pc εχω δει μέτρηση από την συσκευη που είναι συνδεδεμένη πολύ χαμηλότερες ταχύτητες. Δηλαδή να έχει 30Mbps το IPad και 500Mbps το κινητο σε 5G.

Εάν το tethering της Cosmote μου δίνει 2ψηφια και της βόνταφον μονοψήφια, τότε καταλάβαινει κάποιος ποιός έχει το προβλημα. Εντωμεταξύ και η Nova μου δίνει 2ψηφια...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, VIPdriver said:

Εάν το tethering της Cosmote μου δίνει 2ψηφια και της βόνταφον μονοψήφια, τότε καταλάβαινει κάποιος ποιός έχει το προβλημα. Εντωμεταξύ και η Nova μου δίνει 2ψηφια...

Επειδή κινούμαστε στις ίδιες περιοχές, σε πληροφορώ ότι η Cosmote είναι σε άλλο επίπεδο και με λιγότερα θέματα. Όσο με τη Nova, σε συνολική εμπειρία χρήσης είναι καλή και εχω παρόμοια εμπειρία και στο Ίντερνετ. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, VIPdriver said:

Καλά τους κάνει! Να μην κατηγορούν την καρτοκινητη που θα πεσει παλι το δίκτυο... 

Αν δεν είσαι χρήστης ενος δικτυου, το να προβλέπεις καταστροφή το λες και εμπάθεια. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Nikolas14 said:

 

Επιπλέον σε tethering σε iPad/Pc εχω δει μέτρηση από την συσκευη που είναι συνδεδεμένη πολύ χαμηλότερες ταχύτητες. Δηλαδή να έχει 30Mbps το IPad και 500Mbps το κινητο σε 5G.

Μου έχει αναφερθεί το ίδιο πρόβλημα αλλά σε σταθερή γραμμή. Δλδ 500άρα ftth να φεύγει με καλώδιο σε διπλανό σπίτι και ενώ ο υπολογιστής (στο δίπλα σπίτι πάντα) πιάνει 500, το WiFi που δημιουργεί το repeater (και ό,τι άλλο ρούτερ δοκιμάστηκε) να φτάνει μέχρι 70.

Μήπως είναι κάτι αντίστοιχο και φταίει το WiFi;

Edited by Vibraphone
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Vibraphone said:

Μου έχει αναφερθεί το ίδιο πρόβλημα αλλά σε σταθερή γραμμή. Δλδ 500άρα ftth να φεύγει με καλώδιο σε διπλανό σπίτι και ενώ ο υπολογιστής (στο δίπλα σπίτι πάντα) πιάνει 500, το WiFi που δημιουργεί το repeater (και ό,τι άλλο ρούτερ δοκιμάστηκε) να φτάνει μέχρι 70.

Μήπως είναι κάτι αντίστοιχο και φταίει το WiFi;

Βάλε ενα deco διπλό wifi 6 να ησυχάσεις. 

Μεταφέρω data με 100mb/s , σαν να έχω καλώδιο lan 1000 στο κινητό 😁

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με πήραν από Cosmote, και μου πρότειναν το  unlimited στα 14,04€.  🤔🤔

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, katsiletra said:

Μόλις με πήραν από Cosmote, και μου πρότειναν το  unlimited στα 14,04€.  🤔🤔

Αν σε καλύπτει δουλειά και σπίτι πας με κλειστά τα μάτια

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, katsiletra said:

Μόλις με πήραν από Cosmote, και μου πρότειναν το  unlimited στα 14,04€.  🤔🤔

Πολύ καλή τιμή, μου κάνει εντύπωση για Cosmote.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, simaras said:

Από περιέργεια και μόνο ,το τέλος πρόωρης διακοπής είναι συγκεκριμένο ποσό όποτε και αν διακόψεις το συμβόλαιο σου; Πχ το δικό μου συμβόλαιο κινητής  είναι διετές και μόλις ολοκλήρωσα το πρώτο έτος .Εάν διακόψω τώρα το συμβόλαιο μου θα πληρώσω το ιδιο ποσό με το να το διακόψω πχ ένα μήνα πριν τη λήξη του;

Βάσει κανονισμού είναι πλέον το 1/4 των υπολοιπόμενων παγίων, (εφόσον δεν έχεις πάρει και επιδότηση).
Επομένως στους 12 μήνες είναι 3 πάγια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...