Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα νέα ψιλά γράμματα τα είδατε;;; Στον τωρινό λογαριασμό μου αναφέρουν οτι κάπου απο τον Απρίλη η διακοπή σύνδεσης θα έχει ΚΟΣΤΟΣ 10€ ΧΩΡΙΣ να υπόκεισαι σε ποινή συμβολαίου!!! Έχουν τρελαθεί οι τύποι;
Link to comment
Share on other sites

Τα νέα ψιλά γράμματα τα είδατε;;; Στον τωρινό λογαριασμό μου αναφέρουν οτι κάπου απο τον Απρίλη η διακοπή σύνδεσης θα έχει ΚΟΣΤΟΣ 10€ ΧΩΡΙΣ να υπόκεισαι σε ποινή συμβολαίου!!! Έχουν τρελαθεί οι τύποι;

 

Τι να κανουν πρεπει με καθε τροπο να αποτρεψουν τον πελατη να τους φυγει και να παει στον ανταγωνιστη... και πλεον θελουν να τα παιρνουν απο παντου... φορητοτητα διακοπη σε λιγο θα μπαινουμε στα καταστηματα και θα μας χρεωνουν κανα 2ευρω μονο και μονο που θα ανοιξουμε την πορτα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σημερα πηγα να δηλωσω την καρτα μου επειδη αλλαξε το πλαστικο ,το νουμερο ειναι ιδιο, αλλα λογω της διαφορετικης ημερομηνιας ληξης επρπεπε να ξαναδηλωσω την καρτα για να πληρωνονται ο λογαριασμος,

Το ανακαλυψα διοτι δεν μου εβαζαν τα χρηματα απο το 2% που επιστρεφει στο λογαριασμο!

Ερωτηση η eurobank θα μου τα βαλει τα χρηματα ή θα μου πει ότι εγω φταιω που δεν ξαναδηλωσα στην cosmote την καρτα;

Επισης υπαλληλος μου ειπε οτι η ετησια εκπτωση απο το 2% επι των λογαριασμων δεν ειναι απεριοριστο αλλα εχει καποιο ταβανι !!

Ξερει κανεις αν ισχυει και ποιο ειναι αυτο;

 

 

Νομίζω έχει ετήσιο όριο 600 ευρώ για την έκπτωση στους λογαριασμούς. ΟΤΕ η cosmote.πιστευω ότι η πάγια εντολή ενημερώνεται αυτόματα.δεν στέκει όλος αυτός ο κόσμος με χιλιάδες πάγιες εντολές να πρέπει να κάνει διόρθωση.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Τα νέα ψιλά γράμματα τα είδατε;;; Στον τωρινό λογαριασμό μου αναφέρουν οτι κάπου απο τον Απρίλη η διακοπή σύνδεσης θα έχει ΚΟΣΤΟΣ 10€ ΧΩΡΙΣ να υπόκεισαι σε ποινή συμβολαίου!!! Έχουν τρελαθεί οι τύποι;

Μπορεις να κάνεις αιτηση φορητότητας και δεν υπάρχει κόστος 10Ε καθώς δεν θεωρείται διακοπής σύνδεαης καθώς απλά η γραμμή πηγαίνει σε άλλον πάροχο! Το 10ευρω αφορά διακοπή σύνδεσης από το δίκτυο για πάντα ή μετατροπή σε καρτοκινητό!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχει ετήσιο όριο 600 ευρώ για την έκπτωση στους λογαριασμούς. ΟΤΕ η cosmote.πιστευω ότι η πάγια εντολή ενημερώνεται αυτόματα.δεν στέκει όλος αυτός ο κόσμος με χιλιάδες πάγιες εντολές να πρέπει να κάνει διόρθωση.

Nai με πηραν απο Eurobank κ μου το πανε και επισημα!

Το θεμα ειναι οτι οταν εγω εβγαλα την καρτα μου το 2008 δεν ειχα υπογραψει με τετοιους ορους 600 ευρω κλπ.

Εχουν δικαιωμα τωρα να μου βαλουν τετοιο οριο;;;;

Ποτε μπηκε αυτο το οριο;;;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη , αλλά 600 ευρώ έκπτωση τον χρόνο προϋποθέτει αγορές πάνω από 30.000 ευρώ τον χρόνο . Είσαι σίγουρη ότι κάνεις παραπάνω;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έληξε το συμβόλαιό μου και η προσφορά που μου έκαναν δεν είναι καλή. Σκέφτομαι να πάω σε vodafone, αλλά αν μου έκανε καλύτερη προσφορά η cosmote θα το σκεφτόμουν και να μείνω καθώς κατά τα άλλα είμαι ευχαριστημένος. Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι το εξής: Έχει διαφορά αν κάνω αίτηση στη vodafone online από το να κάνω σε κατάστημα; Εννοώ μήπως αν υπογράψω αίτηση σε κατάστημα είναι πιο δεσμευτικό και μετά αν μου κάνει νέα προσφορά η cosmote δεν μπορώ να ακυρώσω τη vodafone; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Απλά ρωτάω γιατί κάπου πήρε το μάτι μου ότι έχεις 14 μέρες δικαίωμα υπαναχώρησης, ακόμα κι αν έχει γίνει η μεταφορά, αλλά μόνο αν έχει γίνει τηλεφωνικά/online...
Link to comment
Share on other sites

Ανανεωσα σημερα για 2 γραμμες το cosmote 65 στα 22.20,με εκπτωση οτε,μετα απο online φορητοτητα σε wind...
Link to comment
Share on other sites

Ανανεωσα σημερα για 2 γραμμες το cosmote 65 στα 22.20,με εκπτωση οτε,μετα απο online φορητοτητα σε wind...

 

Αν κάνεις online αίτηση για φορητοτητα και σου κάνουν καλύτερη προσφορά από την εταιρία που έχεις πρεπει να πας σε καταστημα για να την ακυρώσεις η καλεις κάποιον αριθμό?

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις online αίτηση για φορητοτητα και σου κάνουν καλύτερη προσφορά από την εταιρία που έχεις πρεπει να πας σε καταστημα για να την ακυρώσεις η καλεις κάποιον αριθμό?

 

Καλείς στον αριθμό που θα σου δώσει το δίκτυο όπου θέλεις να ακυρώσεις από το κινητό που έκανες το αίτημα και ακούγοντας το ηχογραφημένο μήνυμα πληκτρολογείς όταν σου ζητήσει τον αριθμό αίτησης ο οποίος αναγράφεται επάνω στα συμβόλαια.

Με κάποια εταιρεία πάντως να μην είσαι και απόλυτα ασφαλής ότι θα πραγματοποιηθεί το αίτημα ακυρωσης.Φυσικά δεν υπάρχει λόγος να αναφέρω ποια εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλείς στον αριθμό που θα σου δώσει το δίκτυο όπου θέλεις να ακυρώσεις από το κινητό που έκανες το αίτημα και ακούγοντας το ηχογραφημένο μήνυμα πληκτρολογείς όταν σου ζητήσει τον αριθμό αίτησης ο οποίος αναγράφεται επάνω στα συμβόλαια.

Με κάποια εταιρεία πάντως να μην είσαι και απόλυτα ασφαλής ότι θα πραγματοποιηθεί το αίτημα ακυρωσης.Φυσικά δεν υπάρχει λόγος να αναφέρω ποια εννοώ.

 

Έχω καταλάβει για ποια μιλάς, ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Ανανεωσα σημερα για 2 γραμμες το cosmote 65 στα 22.20,με εκπτωση οτε,μετα απο online φορητοτητα σε wind...

Την προσφορα αυτη συνηθως την παιρνουν μονο αυτοι που κανουν αιτηση φορητοτητας σε αλλη εταιρια η μπορει καποιος να την παρει αν εχει κοσμοκαρτα η whats up και να κανει τωρα νεα συνδεση?

Link to comment
Share on other sites

Την προσφορα αυτη συνηθως την παιρνουν μονο αυτοι που κανουν αιτηση φορητοτητας σε αλλη εταιρια η μπορει καποιος να την παρει αν εχει κοσμοκαρτα η whats up και να κανει τωρα νεα συνδεση?

 

Είναι πρακτικά αδύνατον να πάρεις τέτοια προσφορά εάν έχεις κάρτα και μάλιστα της ίδιας εταιρείας.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις online αίτηση για φορητοτητα και σου κάνουν καλύτερη προσφορά από την εταιρία που έχεις πρεπει να πας σε καταστημα για να την ακυρώσεις η καλεις κάποιον αριθμό?

 

Σε wind καλεις σε 13899 εχει ηχογραφημενο μηνυμα..Εγω πηγα και στο γερμανο και εστειλα ενα φαχ προς τη wind οτι δεν επιθυμω να συνδεθω..χθες εκανα τη φορητοτητα,σημερα με πηραν απο κοσμοτε και σημερα την ακυρωσα,ευκολα..δεν προλαβε να ερθει ουτε κουριερ ουτε να παραλαβω τις καρτες...

Link to comment
Share on other sites

Σε wind καλεις σε 13899 εχει ηχογραφημενο μηνυμα..Εγω πηγα και στο γερμανο και εστειλα ενα φαχ προς τη wind οτι δεν επιθυμω να συνδεθω..χθες εκανα τη φορητοτητα,σημερα με πηραν απο κοσμοτε και σημερα την ακυρωσα,ευκολα..δεν προλαβε να ερθει ουτε κουριερ ουτε να παραλαβω τις καρτες...

Σου ζητάει στο 13899 όμως έναν κωδικό φορητότητας (αν θυμάμαι καλά), τον οποίο αν έχεις κάνει online την αίτηση, δεν μπορείς να τον ξέρεις.

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Και από online παίρνεις κανονικά κωδικό σου τον στέλνουν σε μήνυμα αν δεν κάνω λάθος. Ούτως ή άλλως μέσα στο μισάωρο από την στιγμή που θα κάνεις την αίτηση online σε παίρνουν τηλ για επιβεβαίωση.
Link to comment
Share on other sites

Είναι πρακτικά αδύνατον να πάρεις τέτοια προσφορά εάν έχεις κάρτα και μάλιστα της ίδιας εταιρείας.

Πρεπει δηλαδη να εισαι σε αλλο παροχο ωστε να γινει φορητοτητα για να πετυχεις τετοιες προσφορες ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι,

 

εληξε το συμβόλαιο μου cosmote 45 (2 γραμμες, οικ. πακετο, 20ευρο/γραμμη) και η προσφορά που μου έκαναν είναι αυξημένη κατα 4ευρο η γραμμή. Πως μπορώ να πάρω ανταγωνιστική τιμή απο voda ή wind? Πηγα σε κατάστημα vod και οι τιμές που μου έδωσαν ήταν τιμοκαταλόγου!

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει δηλαδη να εισαι σε αλλο παροχο ωστε να γινει φορητοτητα για να πετυχεις τετοιες προσφορες ετσι δεν ειναι?

 

Πρεπει να εισαι στον ιδιο παροχο με συμβολαιο και να κανεις φορητοτητα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι,

 

εληξε το συμβόλαιο μου cosmote 45 (2 γραμμες, οικ. πακετο, 20ευρο/γραμμη) και η προσφορά που μου έκαναν είναι αυξημένη κατα 4ευρο η γραμμή. Πως μπορώ να πάρω ανταγωνιστική τιμή απο voda ή wind? Πηγα σε κατάστημα vod και οι τιμές που μου έδωσαν ήταν τιμοκαταλόγου!

 

τελικά με online αιτηση στην wind λύθηκε το θέμα.... κράτησα ιδιές τιμές με +500mb.....

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος 2 γραμμών (οικογενειακό) 65+ . Χθες δέχθηκα κλήση από cosmote για ανανέωση. Λήγει το 18μηνο στο τέλος του άλλου μήνα.

Αυτή τη στιγμή πληρώνω και για τα 2 τηλέφωνα 45€. Υπάρχει και σταθερό ΟΤΕ το οποίο διαμορφώνει αυτή την τιμή.

Η νέα τους προσφορά είναι και για τα 2 τηλέφωνα στα 65€ με την προϋπόθεση διατήρησης του σταθερού, διαφορετικά 65+8.

Δεν προτίθεμαι να συνεχίσω με αυτή την προσφορά. Το όριό μου για τα 2 τηλέφωνα είναι στα 40-45€. Ελπίζω όταν θα κάνω αίτηση για φορητότητα σε άλλο δίκτυο να μου το προσφέρουν, διαφορετικά αντίο cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αίτημα φορητότητας προς Cyta, με κάλεσε η Cosmote και μου πρότεινε το Cosmote προς όλους 35 (400" προς όλους) στα 19 ευρώ τελική τιμή με φόρους και ΦΠΑ. Αρνήθηκα ευγενικά. Στη Cyta μου δίνουν 300 λεπτά προς όλους και 300 λεπτά προς Cyta (που έχει η γυναίκα μου) με 17.5 ευρώ τελική τιμή για 2 χρόνια. Τα μηνύματα και τα MB στο ίντερνετ δεν με ενδιαφέρουν.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...