Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα εγω ειχα οικογενειακο προγραμμα με 3 αριθμους στην κοσμοτε στα 30 € ο καθε ενας στο κοσμοτε 65.οταν λοιπον ημουν στους 17 μηνες πηρα τηλεφωνο την κοσμοτε και τη ρωτησα τι προσφορα θα μου κανει για να παραμεινω στο δυκτιο της.η απαντηση ηταν οτι θα παραμεινω με τα ιδια χρηματα ανα αριθμο.εκανα αιτηση φορητοτητας στη wind και με πηρε πισω η κοσμοτε για καλυτερη προσφορα.η wind μου ειχε δωσει χειροτερη προσφορα αλλα εγω στην κοπελα αυτο που ειπα ηταν δωσε μου μια προσφορα καλυτερη απο τα 90 που πληρωνω τωρα για 3 αριθμους και ισως κατσω.λοιπον η απαντηση ηταν πως για να μεινω μου δινει το κοσμοτε 65 στα 18,5 € ανα αριθμο.δεν ξερω αν εχει γραφτει εδω καποια αναλογη προσφορα γιατι ειναι πολλες οι σελιδες για να ψαξω αλλα κανεις απο τους γνωστους μου δε δινει τοσα σε αυτο το προγραμμα....

 

Σε ποιο πρόγραμμα είσαι φίλε μου?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εγω ειχα οικογενειακο προγραμμα με 3 αριθμους στην κοσμοτε στα 30 € ο καθε ενας στο κοσμοτε 65.οταν λοιπον ημουν στους 17 μηνες πηρα τηλεφωνο την κοσμοτε και τη ρωτησα τι προσφορα θα μου κανει για να παραμεινω στο δυκτιο της.η απαντηση ηταν οτι θα παραμεινω με τα ιδια χρηματα ανα αριθμο.εκανα αιτηση φορητοτητας στη wind και με πηρε πισω η κοσμοτε για καλυτερη προσφορα.η wind μου ειχε δωσει χειροτερη προσφορα αλλα εγω στην κοπελα αυτο που ειπα ηταν δωσε μου μια προσφορα καλυτερη απο τα 90 που πληρωνω τωρα για 3 αριθμους και ισως κατσω.λοιπον η απαντηση ηταν πως για να μεινω μου δινει το κοσμοτε 65 στα 18,5 € ανα αριθμο.δεν ξερω αν εχει γραφτει εδω καποια αναλογη προσφορα γιατι ειναι πολλες οι σελιδες για να ψαξω αλλα κανεις απο τους γνωστους μου δε δινει τοσα σε αυτο το προγραμμα....

 

Επεσε δηλαδη απ τα 30 ευρω ανα γραμμη στα 18,5 τοσο ευκολα??? :shock:

Απιστευτο! Φοβερο deal πετυχες!

Link to comment
Share on other sites

Επεσε δηλαδη απ τα 30 ευρω ανα γραμμη στα 18,5 τοσο ευκολα??? :shock:

Απιστευτο! Φοβερο deal πετυχες!

 

Δεν ξερω αν εχει να κανει αλλα τον λογαριασμο τον πλησωνω μολις ερθει και ποτε δεν εχω αφησει υπολοιπο. Ναι και εγω δεν το περιμενα να το ριξει τοσο πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα μία βοήθεια μιας και σε ένα μήνα λήγει το συμβόλαιο που έχω στην Cosmote.

 

Συγκεκριμένα , έχω οικογενειακό πακέτο με 2 προγράμματα Cosmote 35 σε τελική τιμή 31ευρώ. Η προσφορά αυτή λήγει στις 16Οκτωβρίου. Μιας και αυτά είναι τα χρήματα που μπορώ να διαθέσω αυτή την εποχή για κινητά , θα ηθελα να με βοηθήσετε να "καταστρώσω" τα πλάνα μου.

 

Από την εμπειρία μου , μόνο με πίεση με φορητότητα κερδίζεις κάτι. Αλλά κινδυνεύεις να την πατήσεις αν δεν πάρεις αντιπροσφορά.

Έτσι :

 

α) Αν έχω καταλάβει καλά , θα πρέπει να κάνω αίτηση φορητότητας στις 13-14 Οκτωβρίου , έτσι ώστε ούτε πρόστιμο να πληρώσω στην Cosmote για πρόωρη αποδέσμευση αλλά ούτε και να πληρώσω αυξημένα πάγια έστω και για λίγε μέρες , μιας που η φορητότητα παίρνει 2-3 μέρες. Σωστά ;

 

β) Έχει σημασία αν κάνω φορητότητα προς Wind ή Vodafone , για πιο "γενναία" ανταπάντηση της Cosmote ;

 

γ) Είναι καλή λύση να κάνω φορητότητα προς καρτοκινητό , έτσι ώστε να μην έχω πρόβλημα αν δεν που κάνει αντιπροσφορά η Cosmote και στη συνέχεια να το ψαξω μήπως βγει μια καλύτερη προφορά ;

 

δ) Είναι καλύτερα να κάνω φορητότητα online , έτσι να μην δεσμευτώ με την κάρτα sim πριν την απάντηση της Cosmote ; Την τελευταία φορά που έκανα φορητότητα σε κατάστημα και υπέγραψα και πήρα την sim , παραλίγο να μην με αφήσει η Wind να ξαναγυρίσω στην Cosmote.

 

ε) Έχετε κάποια καλύτερη ιδέα ;

 

Ευχαριστώ και περιμένω τις απαντήσει σας , μιας και οι καιροί είναι δύσκολοι.

 

Γράφω εδώ την συνέχεια προς ενημέρωση όσων είναι στην ίδια θέση.

Μία μέρα πριν την λήξη του συμβολαίου με πήραν τηλ από τα κεντρικά και μου πρότειναν συνέχιση του οικογενειακού πακέτου για άλλους 18μήνες με 37ευρώ τελική τιμή.

Αρνήθηκα και πήγα σε ένα κατάστημα Vodafone και έκανα αίτηση για φορητότητα και των 2 γραμμών σε καρτοκινητή. Δεν υπέγραψα τίποτα ούτε πήρα κάρτες sim , μιας και η διαδικασία θα έπαιρνε γύρω στις 3μέρες.

Την επόμενη μέρα μου ήρθε sms από την Vodafone ότι η αίτηση φορητότητας εγκρίθηκε. Μετά από μισή ώρα με κάλεσαν από την Cosmote και αφού με ρώτησαν γιατί φεύγω κτλ , μου πρότειναν το ίδιο οικογεναικό πρόγραμμα στα 20ευρώ τελική τιμή για 18μήνες !!!

Φυσικά και δέχτηκα. Συμπέρασμα , χάνεις λίγο από τον χρόνο σου αλλά αν δεν το κυνηγήσεις δεν κερδίζεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω κατι κ να επισημανω την προσοχη σας ειμαι συνδρομιτης Cosmote μου ηρθε σημερα ενα απο αυτα τα περεργα spam μυνηματα απο +1.... αριθμο κ καλα ελεγε οτι μου το εδωσε ενα φιλος σου τον αριθμο σου... το ειδα στην οθονη κλειδωματος μου κ το εσυρα προς τα δεξια το μυνημα κ πατοντας το Χ σε iphone 5c νομιζοντας οτι θα το διαγραψει αλλα οχι το διαπιστωσα τελωσπαντων το κανω μονος μου διαγραφη αμεσως φοβουμενος τιποτα περεργο παωσε φιλο σε μαγαζι Γερμανος Θεσσσαλονικη κ τον αναφερω το κ το μου λεει οτι εφοσον δεν απαντησες εισαι ενταξει ασχετα το ανοιξες δεν το ανοιξες αλλα αν δεις τιποτα απαντηση 'η κατι αλλο τηλεφωνο ΟΤΕ κ φραγη κατευθειαν η ερωτησεις μου ειναι εφοσον το εχω διεγραψει ειμαι οκ 100% κ επισης το προβλημα ειναι με συωχρωνισμο με Ιμακ εκει το διεγραψα μετα απο καποιες ωρες υπαρχει κ εδω επισης καποιος φοβος

Ευχαριστω κ συγγνωμη εαν δεν ειναι το καταλληλο θεμα

Link to comment
Share on other sites

O Καλύτερος τρόπος είναι να καλέσεις την εξυπηρέτηση πελατών και να δεις αν υπήρξε χρέωση. 13838

Επίσης αν δεν άνοιξες κάποια παραπομπή , δεν κινδυνεύεις για κανένα λόγο.

Link to comment
Share on other sites

O Καλύτερος τρόπος είναι να καλέσεις την εξυπηρέτηση πελατών και να δεις αν υπήρξε χρέωση. 13838

Επίσης αν δεν άνοιξες κάποια παραπομπή , δεν κινδυνεύεις για κανένα λόγο.

 

Παραπομπη δηλαδη οχι η κινισεις που εκανα ηταν απο την οθονη κλειδωματος Χ κ μετα εφοσον δεν το εκανε κατευθειαν διαγραφη ουτε ανοιγμα ουτε τιποτα

Link to comment
Share on other sites

O Καλύτερος τρόπος είναι να καλέσεις την εξυπηρέτηση πελατών και να δεις αν υπήρξε χρέωση. 13838

Επίσης αν δεν άνοιξες κάποια παραπομπή , δεν κινδυνεύεις για κανένα λόγο.

αν καλεσεις απο ελλαδα 6971013838 σου βγαζει οτι ο αριθμος δεν χρησιμοποιειται !

Υπαρχει αλλος τροπος να μην χρεωθουμε;;;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

αν καλεσεις απο ελλαδα 6971013838 σου βγαζει οτι ο αριθμος δεν χρησιμοποιειται !

Υπαρχει αλλος τροπος να μην χρεωθουμε;;;

 

Από σταθερό με πρόγραμμα για απεριόριστα σταθερά 2106513888

Link to comment
Share on other sites

Από σταθερό με πρόγραμμα για απεριόριστα σταθερά 2106513888

απο κινητο cosmote με 1500 προς ολους χρεωνει δλδ.;;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

απο κινητο cosmote με 1500 προς ολους χρεωνει δλδ.;;

Όχι φυσικά!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Νέα προγράμματα Cosmote One για ιδιώτες https://www.cosmote.gr/one/ και επαγγελματίες https://www.cosmote.gr/businessone/
Link to comment
Share on other sites

Νέα προγράμματα Cosmote One για ιδιώτες https://www.cosmote.gr/one/ και επαγγελματίες https://www.cosmote.gr/businessone/

Καλά φαίνονται αν και λίγο τσιμπιμένα/

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως vodafone και comsote έριξαν το πακέτο 1500΄+1500sms +2GB από 58 σε 47(με έκπτωση παγίου).Μιλάω για το ρεντ 1:http://www.vodafone.gr/por...egoryFilter=13

και το 65+:https://www.cosmote.gr/mob..._Unlimited_Prs

Πρώτα η κοσμοτε και μετά η άλλη.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα απέκτησα την φοιτητική ιδιότητα και θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να μετατρέψω το συμβόλαιο που έχω τωρα (στο 45 είμαι) σε φοιτητικό η αν με συμφέρει να κάνω κατι αλλο. Έχω και σύνδεση δεδομένων (internet any way 5GB) και what's up. Αν γνωρίζει κάποιος φίλος γιατί στο site της cosmote δεν έβγαλα άκρη..
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα απέκτησα την φοιτητική ιδιότητα και θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να μετατρέψω το συμβόλαιο που έχω τωρα (στο 45 είμαι) σε φοιτητικό η αν με συμφέρει να κάνω κατι αλλο. Έχω και σύνδεση δεδομένων (internet any way 5GB) και what's up. Αν γνωρίζει κάποιος φίλος γιατί στο site της cosmote δεν έβγαλα άκρη..

Η κοσμοτε έχει και φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο και φοιτητικό καρτοκινητό whats up αλλά και φοιτητικό πακέτο δεδομένων.Το καρτοσυμβόλαιο έχει 15 ευρώ χωρίς επιδότηση στα 15 ευρώ και δίνει 1500' λεπτά προς κοσμοτε+500' προς όλους+100sms προς όλους+2GB.Είναι εδώ:https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/T37/xml/Personal__articleadvanced__cosmote-Kartosymvolaio-student/section/Student_offers_prs

 

Επίσης υπάρχει συμβόλαιο δεδομένων με 5GB + δωρεάν στικ στα 7 ευρώ το μήνα:https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/T37/xml/Personal__articleadvanced__cosmote-mobile-internet-foithtikh-prosfora/section/Student_offers_prs

 

Τέλος το φοιτητικό whats up δίνει είτε με 5 ευρώ 1000' προς όλους είτε με 7 ευρώ 1200' προς όλους +600ΜΒ+100SMS προς όλους:https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/T37/xml/Personal__articleadvanced__cosmote-WHATS-UP-foithtiko/section/Student_offers_prs

 

Εγώ στη θέση σου θα έκοβα το 45άρι συμβόλαιο εντελώς και θα έκανα το whats up φοιτητικό.Επιπλέον αν το πακέτο δεδομένων σου είναι απαραίτητο κόψε το και κάνε νέα σύνδεση με 5GB στα 7 ευρώ και δώρο το στικ.Αυτά!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα απέκτησα την φοιτητική ιδιότητα και θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να μετατρέψω το συμβόλαιο που έχω τωρα (στο 45 είμαι) σε φοιτητικό η αν με συμφέρει να κάνω κατι αλλο. Έχω και σύνδεση δεδομένων (internet any way 5GB) και what's up. Αν γνωρίζει κάποιος φίλος γιατί στο site της cosmote δεν έβγαλα άκρη..

 

Όπως τα είπε ο MIKU είναι, αλλά έχε υπόψη σου ότι για φοιτητικό σου λένε συνήθως να κάνεις νέα σύνδεση με νέο αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με πήραν χθες από κοσμοτε για αντιπροσφορά και δέχτηκα και κινητό και σταθερό.προσπαθώ να στείλω το φαξ που ακυρώνει το συμβόλαιο αλλά σε 5 φαξ που δοκίμασα δεν πάει το φαξ το νούμερο που το στέλνω στην βοντα είναι σωστό ......αυριο είναι η 6η εργάσιμη ημέρα από την μερα που υπέγραψα τα συμβόλαια.τι μπορώ να κάνω;;;;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με πήραν χθες από κοσμοτε για αντιπροσφορά και δέχτηκα και κινητό και σταθερό.προσπαθώ να στείλω το φαξ που ακυρώνει το συμβόλαιο αλλά σε 5 φαξ που δοκίμασα δεν πάει το φαξ το νούμερο που το στέλνω στην βοντα είναι σωστό ......αυριο είναι η 6η εργάσιμη ημέρα από την μερα που υπέγραψα τα συμβόλαια.τι μπορώ να κάνω;;;;

 

Μπορείς να πας σε κατάστημα και να ζητήσεις να στείλουν από εκεί την ακύρωση.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα απο eshop βονταφον μου ειπαν οτι σε ενεργοποιουν αμέσως με το που περνεις την σιμ σε μια ωρα περίπου και εκανα πισω.. Σίγουρα προλαβαίνεις;; το τηλ του φαξ για ακύρωση της βονταφον μπορεί να μου το πει καποιος;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, λέω να πάω να ρωτήσω αύριο για τα προγράμματα Cosmote One...Ξέρει κανείς εάν στο One S, μπορείς να κάνεις συνδυασμό πχ Home με Plus25; Ρωτώ γιατί στη σελίδα της κοσμοτε, γράφει ότι ο συνδυασμός προγραμμάτων είναι ενδεικτικός και μπορεί να αλλάξει...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στη σελίδα είναι οι τιμές των double play πακέτων σταθερής για νέους πελάτες (στο s μιλάμε για το dp 24 economy ή αλλιώς Μ) σε συνδυασμό με το 15%,έκπτωση στο πρόγραμμα της κινητής λόγω του One συν την έκπτωση αντί επιδότησης του cosmote 35.

Φυσικά κάνεις ότι συνδυασμό θέλεις, αλλά να ξέρεις ότι η τιμή αφορά ουσιαστικά νέους πελάτες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...