Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσοχή στο καρτοσυμβόλαιο μόνο, επειδή τα μικρά δεν ξέρουν και παρασύρονται, κάλεσε αμέσως στο 1313 και ζήτα τους να κλείσουν την υπηρεσία δεδομένων. Χρεώνεται στο λογαριασμό και όχι στη κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα σύνδεση στο cosmote i-35 και μου είχε πει η υπάλληλος στο κατάστημα οτι το πάγιο θα μου έρχετε 40 ευρώ.Όμως στον πρώτο λογαριασμό μου ήρθε 55 χωρίς να έχω ξεπεράσει τα όρια του χρόνου ομιλίας,των μηνυμάτων και των δεδομένων.Μου ήρθε τόσο επειδή είναι πρώτος λογαριασμός;
Link to comment
Share on other sites

Έκανα σύνδεση στο cosmote i-35 και μου είχε πει η υπάλληλος στο κατάστημα οτι το πάγιο θα μου έρχετε 40 ευρώ.Όμως στον πρώτο λογαριασμό μου ήρθε 55 χωρίς να έχω ξεπεράσει τα όρια του χρόνου ομιλίας,των μηνυμάτων και των δεδομένων.Μου ήρθε τόσο επειδή είναι πρώτος λογαριασμός;

Στον πρώτο λογαριασμό γίνεται γενικά χρέωση ενός ποσοστού του παγίου, ανάλογα με το διάστημα που μεσολαβεί απο την ημέρα ενεργοποίησης του συμβολαίου μέχρι την ημέρα που ορίζει η cosmote ότι θα εκδίδεται ο λογαριασμός, συν το πάγιο του μήνα που θα ακολουθήσει προκαταβολικά. Δηλαδή το πάγιο σου και πρόσθετα το πάγιο που αναλογεί πιθανόν στην μικρή αυτή περίοδο.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα συμβόλαιο μέσω internet στο cosmote i-20 με έκπτωση στο πάγιο, αλλά έκπτωση δεν βλέπω στους λογαριασμούς.

 

Τους καλώ, και μου λένε πως η έκπτωση...καταργήθηκε στις 14/02 και με ρωτάνε πως έκανα το συμβόλαιο!!!!! Μάλιστα με ρώτησαν και τι ακριβώς επέλεξα στο e-shop της cosmote!!!! Υπ' όψιν πως ακόμα υπάρχουν οι σχετικές επιλογές! Αύριο θα με καλέσουν να μου πουν τι έχει συμβεί.....

 

Ισχύουν τελικά οι εκπτώσεις στα πάγια ή όχι; Αν όχι, είναι χειρότερα και από το δημόσιο στην cosmote......

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον εσύ υπέγραψες συμβόλαιο με έκπτωση παγίου είναι υποχρεωμένοι να στη δώσουν,άσχετα αν καταργήθηκε!Το συμβόλαιό σου αναφέρει την έκπτωση αυτή;
Link to comment
Share on other sites

πριν απο 3 εβδομαδες πηρα τα δυο νουμερα που εχω στην cosmote στο ονομα μου. πριν ηταν στην μητερα μου. χθες πηρα τηλ στο 1212 και τους ειπα να καταργειθει το παλο my-account που ειχα με το ονομα της μανας και επειδη ειχα χασει το κωδικο και δεν μπορουσα να μπω και να κανω ενα καινουργιο. αυτη μου πε οτι εκανε το αιτημα στο αρμοδιο τμημα και οταν γινει να κανω αιτηση μεσω του site για καινουργιο. εγω εκανα αιτηση απο χθες με ενα αλλο e-mail που ειχα και την εκανα την αιτηση 2 φορες γιατι εκανα και ενα λαθος στο πρωτο mail που εβαλα. απο χθες το πρωι ομως δεν μου εχουν ερθει οι κωδικοι. ποσο θα κανουν να μου ερθουν; μπορει να φταιει οτι υπαρχει ειδη ο αλλος λογαριασμος και θα πρεπει να καταργηθει πρωτα; μπορει να φταιει οτι ο πρωτος λογαριασμος στο ονομα μου εκδιδεται αυριο;
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

ενταξει ηρθε ο κωδικος το πρωι και μπηκα. αλλα το προβλημα ειναι οτι μετα το μεσημερι δεν μπαινει με τιποτα μου λεει λαθος κωδικος ή username τα οποια ειναι σωστα. τους πηρα τηλ και μου παν να δω αυριο λογω του οτι εκδιδετε ο λογαριασμος αυριο μηπως κολλησε απο αυτο. μηπως ξερει καποιος γιατι δεν με βαζουν οι κωδικοι με τιποτα; εχει τυχει σε αλλον;
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Μολις με ενημερωσαν απο την Cosmote οτι για το προγραμμα που εχω (ι-60) εχω προσφορα 2,5Gb και οχι 750mb για εναν χρονο.
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μολις με ενημερωσαν απο την Cosmote οτι για το προγραμμα που εχω (ι-60) εχω προσφορα 2,5Gb και οχι 750mb για εναν χρονο.

 

είχες κάνει ενεργοποίηση μέχρι 31/6 που ήταν η προσφορά ή ισχύει για όλους πλέον;

 

γιατί εμένα το ΕΥ στο 1256 μου βγάζει 1500mb (στο i-30 είμαι) ενώ δεν πρόλαβα την προσφορά κανονικά.

Όταν ρώτησα στο 1212 μου είπανε πως κανονικά έχω 500mb.

To 1256 πάντως επιμένει να μου δίνει 1500...!! :) όπως και να έχει δε τα χρησιμοποιώ αλλά καλό θα ήταν να ξέρω ότι ισχύει το μεγάλο για να μη το σκέφτομαι καν...

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ενεργοποιηση 31/07 με αγορα του iphone. Στο 1256 μου ελεγε 2,5gb (σωστα) αλλα δεν εδωσα βαση. Τωρα με πηραν μονοι τους και μου το ειπαν.

 

(καλα μεχρι τι ωρα δουλευουν; ) :P

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι τώρα στο πρόγραμμα 180 και θέλω να πάρω iphone 3GS 16GB, μου είπαν έχω επιδότηση 80 ευρώ κανονικά, αλλά με το Iphone έχω 110. Αν πάω στο πρόγραμμα i-45 μου κόβουν 160 ευρώ με 9μηνη δέσμευση. Ενας φίλος λέει ότι πήρε ενας γνωστός του από Γερμανό αυτό το iphone με το πρόγραμμα i-35 με 16μηνη!!! δέσμευση στην τιμή των 300 ευρώ! ενώ έχει κανονικά σύμφωνα με το site 589 ευρώ, δλδ του έκοψαν 289? γίνεται παραπάνω συμβόλαιο και να κόψουν περισσότερα ή μου λένε βλακείες?
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει αντιστοιχο προγραμμα στην cosmote σαν το wind max που σου δινει αριθμο κλησεων ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΣ διαρκειας προς wind αλλα και ΣΤΑΘΕΡΑ?
Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικα να αναφερω οτι σημερα εκανα σε καταστημα Γερμανος αιτηση για φορητοτηα (απο wind σε cosmote) και μου ειπαν οτι δικαιουμαι εξτρα επιδοτηση αξιας €100 :cool:

δε γνωριζω αν ειναι προοθητικη ενεργεια του Γερμανου ή γενικα της cosmote, αλλα αξιζει για οποιον σκεφτεται αυτη την εποχη να κανει φορητοτητα :)

Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικα να αναφερω οτι σημερα εκανα σε καταστημα Γερμανος αιτηση για φορητοτηα (απο wind σε cosmote) και μου ειπαν οτι δικαιουμαι εξτρα επιδοτηση αξιας €100 :cool:

δε γνωριζω αν ειναι προοθητικη ενεργεια του Γερμανου ή γενικα της cosmote, αλλα αξιζει για οποιον σκεφτεται αυτη την εποχη να κανει φορητοτητα :)

 

τέλειο; :D άραγε από vodafone cu σε cosmote i35 να ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικα να αναφερω οτι σημερα εκανα σε καταστημα Γερμανος αιτηση για φορητοτηα (απο wind σε cosmote) και μου ειπαν οτι δικαιουμαι εξτρα επιδοτηση αξιας €100 :cool:

δε γνωριζω αν ειναι προοθητικη ενεργεια του Γερμανου ή γενικα της cosmote, αλλα αξιζει για οποιον σκεφτεται αυτη την εποχη να κανει φορητοτητα :)

 

για να καταλαβω οταν λες εξτρα επιδοτηση εννοεις οτι σου παρεχουν την επιδοτηση του προγραμματος που επελεξες + 100 ευρω επιπλεον??

και αν ναι ποιο ειναι το συνολικο ποσο που δικαιουσαι και σε πιο οικονομικο προγραμμα??

Link to comment
Share on other sites

τέλειο; :D άραγε από vodafone cu σε cosmote i35 να ισχύει;

απο τη στιγμη που πας σε νεα συνδεση λογικα θα ισχυει :)

για πιο σιγουρα πας σε ενα Γερμανο και ρωτας

 

για να καταλαβω οταν λες εξτρα επιδοτηση εννοεις οτι σου παρεχουν την επιδοτηση του προγραμματος που επελεξες + 100 ευρω επιπλεον??

και αν ναι ποιο ειναι το συνολικο ποσο που δικαιουσαι και σε πιο οικονομικο προγραμμα??

ακριβως αυτο!

για να σου το πω με παραδειγμα: ρωτησα για το Samsung Jet που με ενδιαφερει στο προγραμμα C180

με την κανονικη επιδοτηση που θα επαιρνα ως νεος συνδρομητης θα πληρωνα €316

με την προσφορα του Γερμανου θα πληρωσω €216 ;)

Link to comment
Share on other sites

Το επιβεβαιωνω και εγω για τα 100 ευρω εξτρα επιδοτησης οπως και το γεγονος οτι για φορητοτητα ειναι δωρεαν και η υπηρεσια μεταφορας τηλεφωνικου καταλογου .
Link to comment
Share on other sites

τα 25 ευρω του καρτοπρογραμματος μπορω να τα ξοδεψω στο εξωτερικο σε περιαγωγη?

 

επισης αν δεν τα ξοδεψω μεταφερονται στον επομενο μηνα?

Link to comment
Share on other sites

ετσι ναι ειναι πολυ καλη προσφορα .... τωρα οσο για την δωρεαν υπηρεσια μεταφορας τηλ καταλογου το θεωρω λιγο απατεωνια γιατι υπαρχουν μαγαζακια κινητης τηλ που σου κανουν τη μεταφορα δωρεαν μονο και μονο επιδη αγορασες τη συσκευη ποσο μαλλον να εχεις κανει και φορητοτητα ... τι να κανουμε ομως ετσι ειναι οι μεγαλες αλυσιδες...

 

τα 25 ευρω του καρτοπρογραμματος μπορω να τα ξοδεψω στο εξωτερικο σε περιαγωγη?

 

επισης αν δεν τα ξοδεψω μεταφερονται στον επομενο μηνα?

 

μπορεις να τα καταναλωσεις και σε περιαγωγη και γενικα με οποιο τροπο θες.

 

τα χρηματα τωρα μεταφεροντε και τον επομενο μηνα...φαντασου ειναι σαν να εχεις μια καρτα, αν δεν καταναλωσεις το ποσο που εχεις μεσα θα παραμενει μεχρι να το κανεις...

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να τα καταναλωσεις και σε περιαγωγη και γενικα με οποιο τροπο θες.

 

τα χρηματα τωρα μεταφεροντε και τον επομενο μηνα...φαντασου ειναι σαν να εχεις μια καρτα, αν δεν καταναλωσεις το ποσο που εχεις μεσα θα παραμενει μεχρι να το κανεις...

 

 

ναι απλα ρωτησα γιατι καποιος εγραψε οτι για δεδομενα δεν ισχυουν τα 25 ευρω και χρεωνεσαι εξτρα....

 

ισχυει αυτο? κανονικα θα επρεπε να ιχυει για τα παντα, δεν γραφει πουθενα καποια εξαιρεση απο οτι ειδα....

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι για την εξτρα επιδοτηση σε περιπτωση φορητοτητας που εγραψε ενας φιλος πιο πανω...ξερουμε μεχρι ποτε ισχυει??
Link to comment
Share on other sites

Ισχυει για αιτησεις φορητοτητας που θα γινουν μεχρι περιπου 15 Σεπτεμβριου και για προγραμματα συμβολαιου ανω των 180'
Link to comment
Share on other sites

εχθες εγω εκανα μια βολτα απο τα καταστηματα wind και voda στη βεροια για να μαθω τιμες συσκευων γιατι θα μεταφερω το νουμερο μου απο cosmote σε μια απο τις αλλες 2 και ηθελα να αναφερω οτι η προσφορα των επιπλεον 100 ευρω ισχυει και σε wind αλλα και σε voda.
:cry: :whip:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...