Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο επάγγελμα δήλωσα 'Λοιποί ιδιωτικοί υπάλληλοι'. Δεν έχω γραμμή άλλη στο όνομα μου. Πάντως έχει εκδοθεί ο λογαριασμός μου στις 6 του μήνα αλλά δεν έχω λάβει ακόμα το χαρτί για πληρωμή :). Μήπως γι'αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Εαν εκδόθηκε στις 6 του μήνα δεν θα έχει λήξει ακόμα. Άρα κάποιος άλλος λόγος θα υπάρχει. Πάρε τηλέφωνο το τμήμα πιστωτικού ελέγχου και ρώτα τους.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Εαν εκδόθηκε στις 6 του μήνα δεν θα έχει λήξει ακόμα. Άρα κάποιος άλλος λόγος θα υπάρχει. Πάρε τηλέφωνο το τμήμα πιστωτικού ελέγχου και ρώτα τους.

 

Μήπως επειδή είναι η 2η σύνδεση Internet On The Go στο όνομα μου; Τους έστειλα e-mail, την Τρίτη λογικά θα έχω απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σου απαντήσουν με εμαιλ. Πρέπει να τους πάρεις τηλέφωνο!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Θα τους πάρω την Τρίτη. Τουλάχιστον να ξέρω γιατί πρέπει να δώσω 150ευρώ :)
Link to comment
Share on other sites

παίδες ξέρετε μέχρι πότε ισχύει η προσφορά μέχρι 400 ευρώ επιδότηση? Μήπως ξέρετε τι ποσό επιδότησης δίνει για το απεριόριστα 35?
Link to comment
Share on other sites

παίδες ξέρετε μέχρι πότε ισχύει η προσφορά μέχρι 400 ευρώ επιδότηση? Μήπως ξέρετε τι ποσό επιδότησης δίνει για το απεριόριστα 35?

Μάλλον έχει λήξει. Το Απεριόριστα 35 δίνει 250€ επιδότηση.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά είχα ξαναρωτήσει κάποτε το εξής θέμα, σας παρακαλώ κάποιος να μου απαντήσει άμα γνωρίζει : είμαι κάτοχος οικογενειακού συμβολαίου απλού με 2 ώρες δωρεάν χρόνο ομιλίας κτλ. ξέρετε αν παρέχει η comsote data packs με συγκεκριμένες τιμές όπως κάνει με τα δωρεάν sms/mms (πχ, 50 mb 5 ευρώ) ? έψαξα στο site της cosmote αλλά είναι τελείως χαοτικό πάνω στο συγκεκριμένο θέμα..
το ταξίδι ως τώρα : nokia 3510 -> sony ericsson t310 -> siemens sx1 -> nokia n95 -> iPhone 3GS -> iPhone 4S (16g black) :love:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά είχα ξαναρωτήσει κάποτε το εξής θέμα, σας παρακαλώ κάποιος να μου απαντήσει άμα γνωρίζει : είμαι κάτοχος οικογενειακού συμβολαίου απλού με 2 ώρες δωρεάν χρόνο ομιλίας κτλ. ξέρετε αν παρέχει η comsote data packs με συγκεκριμένες τιμές όπως κάνει με τα δωρεάν sms/mms (πχ, 50 mb 5 ευρώ) ? έψαξα στο site της cosmote αλλά είναι τελείως χαοτικό πάνω στο συγκεκριμένο θέμα..

 

Για δες λίγο εδώ http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L107_service_fullstory&catID=0b0f42bb800c3257&rootid=0b0f42bb800c015f&path=/SCSDevRepository/content/el/sections/foryou/service/service_wireless_internet.xml&breadcrumbTitle=COSMOTE+Internet+On+The+Phone&tabClicked=information&serviceCategory=

Υπάρχει επίσης και πακέτο Ultimate που με 20 ευρώ έχεις 3Gb internet (wap+internet) καθώς και απεριόριστη πλοήγηση στο cosmote myview. Για την ενεργοποίηση των Basic & Regular αρκεί η αποστολή sms στο 1333 με τα αντίστοιχα λεκτικά. Για το Ultimate πρέπει να μιλήσεις με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της cosmote στο 1212 από το κινητό ή στο 13838 από σταθερό τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει λήξει. Το Απεριόριστα 35 δίνει 250€ επιδότηση.
σας επιδοτηση νεας συνδεσης η σαν επιδοτηση Ανανεωσης. δληαδη εγω που εχω το 35 μολις κλεισω χρονο θα παρω 250 ευρω επιδοτηση?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

σας επιδοτηση νεας συνδεσης η σαν επιδοτηση Ανανεωσης. δληαδη εγω που εχω το 35 μολις κλεισω χρονο θα παρω 250 ευρω επιδοτηση?

 

Όχι. Ίσχυε αυτές τις μέρες (μπορεί να ισχύει και ακόμα) μια προσφορά του «Γερμανού» που αν έκανες σύνδεση σε κάποιο από τα συμβόλαια «Cosmote Απεριόριστα» σου έδινε μέχρι 400 ευρώ επιδότηση.

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η διαδικασια για να κανεις αίτηση για νεο υπολογισμο επιδοτησης αν δεν εισαι ικανοποιημενος απο την ισχύουσα?
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε στην οικογένεια 3 συνδέσεις Cosmote, Απεριόριστα 55, Βασικό Πάγιο (8€) και ένα καρτοκινητό. Αν μπουν όλα σε ένα πάγιο και γίνει Οικογενειακό Πρόγραμμα τι κερδίζω; Θέλω το καρτοκινητό και το Βασικό Πάγιο να χρησιμοποιούν το χρόνο ομιλίας του Απεριόριτα 55. Γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε στην οικογένεια 3 συνδέσεις Cosmote, Απεριόριστα 55, Βασικό Πάγιο (8€) και ένα καρτοκινητό. Αν μπουν όλα σε ένα πάγιο και γίνει Οικογενειακό Πρόγραμμα τι κερδίζω; Θέλω το καρτοκινητό και το Βασικό Πάγιο να χρησιμοποιούν το χρόνο ομιλίας του Απεριόριτα 55. Γίνεται;

 

Για να ενταχθούν συνδέσεις σε οικογενειακό πακέτο, θα πρέπει να έχουν οικονομικό πρόγραμμα απο c120 και πάνω ( ή ισάξιο ). Άρα, η σύνδεση με το βασικό, δεν μπορεί να ενταχθεί και θα πρέπει να γίνει αλλαγή οικονομικού προγράμματος. Με τη προϋπόθεση ότι θα υπάρχουν τουλάχιστον 2 συνδέσεις που να πληρούν τις απαιτήσεις οικονομικών προγραμμάτων, μπορεί να ενταχτεί και το καρτοκινητό, στο οποίο κάθε μήνα θα μπαίνουν 15€ ( που θα χρεώνονται στο λογαριασμό του πακέτου ). Τα προνόμια του οικογενειακού προγράμματος τώρα: είναι τρία, απο τα οποία μπορείς να διαλέξεις το ένα και είναι τα ακόλουθα:

α) απο μια ώρα ενδοοικογενειακής επικοινωνίας για κάθε αριθμό που εμπλέκεται στο πακέτο, άρα στη περίπτωσή σου 3 ώρες απο τις οποίες μπορεί να κάνει χρήση οποιαδήποτε σύνδεση συμβολαίου ( όχι όμως και το καρτοκινητό, αυτό συνεισφέρει, αλλά δεν κάνει χρήση ).

β) απεριόριστη ενδοοικογενειακή επικοινωνία έναντι παγίου 8€ για κάθε σύνδεση συμβολαίου που εμπλέκεται στο πακέτο ( σύνολο 16€ στη περίπτωσή σου, το καρτοκινητό και πάλι δεν μπορεί να κάνει χρήση )

γ) έκπτωση 10% στο πάγιο της κάθε σύνδεσης.

Μπορείς να εντάξεις και σταθερό τηλέφωνο στο πακέτο για να συνεισφέρει κι αυτό με χρόνο ομιλίας ( για τη περίπτωση του πρώτου προνομίου ), δεν θα μπορεί όμως να γίνει χρήση απο το σταθερό τηλέφωνο προς κάποιο μέλος του πακέτου.

Σε αυτό που αναφέρθηκες τώρα, για τη χρήση του χρόνου ομιλίας του "απεριόριστα55" απο τις άλλες συνδέσεις, αυτό δεν γίνεται. Ο χρόνος ομιλίας που παρέχεται απο το οικονομικό πρόγραμμα της κάθε σύνδεσης, είναι για χρήση απο τη συγκεκριμένη σύνδεση και μόνο.

Με πιο απλά λόγια, πρέπει να γίνει σαφές ότι δεν μιλάμε για ένα κοινό πάγιο, αλλά για ένα πακέτο με κοινό λογαριασμό, σύνολο των επιμέρους λογαριασμών των συνδέσεων δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτήσω εδώ γιατί δεν βγάζω άκρη με την εξυπηρέτηση της Cosmote. Έχω Καρτοσυμβόλαιο 20 και στις 18 ή 20 κάθε μηνός μπαίνει το ποσό των 20 ευρώ και στις 3 κάθε μηνός εκδίδεται ο λογαριασμός. Αν κάνω αύριο αίτηση φορητότητας τι θα πληρώσω ? Επιδότηση δεν έχω πάρει οπότε πιστεύω ότι θα πληρώσω μόνο 22 ευρώ τον τελευταίο λογαριασμό, σωστά ? :confused:

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις αίτηση φορητότητος και θα ζητήσεις να ολοκληρωθεί στις 17 του μήνα, Δεν θα πληρώσεις τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις αίτηση φορητότητος και θα ζητήσεις να ολοκληρωθεί στις 17 του μήνα, Δεν θα πληρώσεις τίποτα

 

Δεν το κατάλαβα. Δηλαδή θα πάω αύριο να κάνω αίτηση φορητότητας και θα τους πω να ολοκληρωθεί μέσα σε μία ημέρα ώστε να μην πληρώσω τίποτα στη Cosmote ? Γίνεται αυτό ? :confused:

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κατάλαβα. Δηλαδή θα πάω αύριο να κάνω αίτηση φορητότητας και θα τους πω να ολοκληρωθεί μέσα σε μία ημέρα ώστε να μην πληρώσω τίποτα στη Cosmote ? Γίνεται αυτό ? :confused:

 

Προφανώς εννοεί να ζητήσεις να ολοκληρωθεί στις 17 Μαρτίου! ;)

Σε μια μέρα δε γίνεται με τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Ή θα ζητήσεις να μεταφέρεις το όποιο ποσό θα είναι μέσα στο καρτοσυμβόλαιο, σε κάποιο άλλο αριθμό ( καρτοκινητό ή καρτοσυμβόλαιο ), να μη πάει χαμένο τουλάχιστον.
Link to comment
Share on other sites

Για να ενταχθούν συνδέσεις σε οικογενειακό πακέτο, θα πρέπει να έχουν οικονομικό πρόγραμμα απο c120 και πάνω ( ή ισάξιο ). Άρα, η σύνδεση με το βασικό, δεν μπορεί να ενταχθεί και θα πρέπει να γίνει αλλαγή οικονομικού προγράμματος. Με τη προϋπόθεση ότι θα υπάρχουν τουλάχιστον 2 συνδέσεις που να πληρούν τις απαιτήσεις οικονομικών προγραμμάτων, μπορεί να ενταχτεί και το καρτοκινητό, στο οποίο κάθε μήνα θα μπαίνουν 15€ ( που θα χρεώνονται στο λογαριασμό του πακέτου ). Τα προνόμια του οικογενειακού προγράμματος τώρα: είναι τρία, απο τα οποία μπορείς να διαλέξεις το ένα και είναι τα ακόλουθα:

α) απο μια ώρα ενδοοικογενειακής επικοινωνίας για κάθε αριθμό που εμπλέκεται στο πακέτο, άρα στη περίπτωσή σου 3 ώρες απο τις οποίες μπορεί να κάνει χρήση οποιαδήποτε σύνδεση συμβολαίου ( όχι όμως και το καρτοκινητό, αυτό συνεισφέρει, αλλά δεν κάνει χρήση ).

β) απεριόριστη ενδοοικογενειακή επικοινωνία έναντι παγίου 8€ για κάθε σύνδεση συμβολαίου που εμπλέκεται στο πακέτο ( σύνολο 16€ στη περίπτωσή σου, το καρτοκινητό και πάλι δεν μπορεί να κάνει χρήση )

γ) έκπτωση 10% στο πάγιο της κάθε σύνδεσης.

Μπορείς να εντάξεις και σταθερό τηλέφωνο στο πακέτο για να συνεισφέρει κι αυτό με χρόνο ομιλίας ( για τη περίπτωση του πρώτου προνομίου ), δεν θα μπορεί όμως να γίνει χρήση απο το σταθερό τηλέφωνο προς κάποιο μέλος του πακέτου.

Σε αυτό που αναφέρθηκες τώρα, για τη χρήση του χρόνου ομιλίας του "απεριόριστα55" απο τις άλλες συνδέσεις, αυτό δεν γίνεται. Ο χρόνος ομιλίας που παρέχεται απο το οικονομικό πρόγραμμα της κάθε σύνδεσης, είναι για χρήση απο τη συγκεκριμένη σύνδεση και μόνο.

Με πιο απλά λόγια, πρέπει να γίνει σαφές ότι δεν μιλάμε για ένα κοινό πάγιο, αλλά για ένα πακέτο με κοινό λογαριασμό, σύνολο των επιμέρους λογαριασμών των συνδέσεων δηλαδή.

 

Κοροϊδεύουν τον κόσμο μου φαίνεται...Ας βγάλουν ένα πρόγραμμα που να το μοιράζεται όλη η οικογένεια να δεις πώς θα πουλήσει. Αλλά δεν ξέρουν από marketing...

Link to comment
Share on other sites

Κοροϊδεύουν τον κόσμο μου φαίνεται...Ας βγάλουν ένα πρόγραμμα που να το μοιράζεται όλη η οικογένεια να δεις πώς θα πουλήσει. Αλλά δεν ξέρουν από marketing...

 

Το είχε η vodafone και πάτωσε. Αποτέλεσμα να ακολουθήσει wind και cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Το είχε η vodafone και πάτωσε. Αποτέλεσμα να ακολουθήσει wind και cosmote.

Γιατί να μην έχουν και αυτό και να αφήνουν τον κόσμο να επιλέξει;

Link to comment
Share on other sites

παίδες είδα πριν λίγο μια διαφήμιση της cοsmοte για το internet on the go με 10 ευρώ πάγιο! Τι προσφέρει με πάγιο μόνο 10 ευρώ? Μήπως γνωρίζει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...