Jump to content

iPhone 12 Pro Max


Tken
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας έδωσα πιο πάνω κορυφαίο PD φορτιστή

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι...μετά από ένα update που έκανα χθες (προχθές το αγόρασα) μου βγάζει επιλογή μόνο για 4G και 5G.Μπορώ κάπως να κάνω ξανά την επιλογή 3G διαθέσιμη;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι...μετά από ένα update που έκανα χθες (προχθές το αγόρασα) μου βγάζει επιλογή μόνο για 4G και 5G.Μπορώ κάπως να κάνω ξανά την επιλογή 3G διαθέσιμη;

 

Όχι, αυτό είναι update της Cosmote.

 

Για ποιο λόγο όμως θες 3G ;

Link to comment
Share on other sites

ΕΑλπιζω να δωσει 5G σε dual sim mode αλλιως θα χρειαστω να βαλω την μια καρτα σε αλλη συσκευη...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Όχι, αυτό είναι update της Cosmote.

 

Για ποιο λόγο όμως θες 3G ;

 

Επειδή με 3G έχω τέρμα σήμα ενώ με 4G 2-3 γραμμές έχω την αίσθηση(μπορεί και ψυχολογικό)ότι θα έτρωγε λιγότερη μπαταρία και από τη στιγμή που 99% χρησιμοποιώ WiFi έλεγα να το έχω σε 3G

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με 3G έχω τέρμα σήμα ενώ με 4G 2-3 γραμμές έχω την αίσθηση(μπορεί και ψυχολογικό)ότι θα έτρωγε λιγότερη μπαταρία και από τη στιγμή που 99% χρησιμοποιώ WiFi έλεγα να το έχω σε 3G

Έτσι και αλλιώς data κατεβάζεις από το WiFi και με ενεργό το VoWIFI και VoLTE καλύτερα είσαι με 4G

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με 3G έχω τέρμα σήμα ενώ με 4G 2-3 γραμμές έχω την αίσθηση(μπορεί και ψυχολογικό)ότι θα έτρωγε λιγότερη μπαταρία και από τη στιγμή που 99% χρησιμοποιώ WiFi έλεγα να το έχω σε 3G

 

Ανάλογα την περιοχή ναι γίνεται αυτό που λες

Ειδικά όταν μπουκωνει το 4g αν γυρίσεις σε 3g κάνεις μια χαρά την δουλειά σου

Δυστυχώς πάει προς κατάργηση το 3g με την έλευση του 5g

Μπαταρία σίγουρα καίει λιγότερη το 3g

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Με ότι φορτιστή και να δοκιμάζει κάποιος δεν έχει πρόβλημα

 

Μόνο μην το βάζετε να φορτίζει σε Samsung. Είναι ντροπή

 

χαχαχαχαχαχα, πως τους πετσοκόψες ετσι;

Γιώργος...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Στις 28/11 εφυγε το δεμα από γερμανία με DHL.....

Πλήρωσα 32€ για να έρθει πιό γρήγορα .....στο τέλος του μηνός θα κλείσει και η courier για 10μέρες .

Να πάρω ένα μήνα ρεπό ,και να κατεβω στα κεντρικά τους κτήρια !!!!

:whistle::whistle:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με 3G έχω τέρμα σήμα ενώ με 4G 2-3 γραμμές έχω την αίσθηση(μπορεί και ψυχολογικό)ότι θα έτρωγε λιγότερη μπαταρία και από τη στιγμή που 99% χρησιμοποιώ WiFi έλεγα να το έχω σε 3G

 

Δεν εχεις θεμα,αν εχεις 4G ειναι σφαίρα και καλυτερη διαχείρηση διοτι δουλευει το VoLTE και το WiFi Call

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο παιδιά...Πως μπορώ να καταλάβω αν το κινητό μου είναι από Ελληνική αντιπροσωπία η όχι;Το πήρα από αγγελία με πολλές θετικές κριτικές από το παλικάρι αλλά πχ εκεί που ενεργοποίησα το arcade games μου βγάζει κάτι Γερμανικά ενώ το παιδί μου είπε ότι επειδή είναι από Τιμολόγιο από public αλλά δεν μπορεί να μου στείλει το χαρτί...έχει κανονικά εγγύηση μέσω imei(όπως και ισχύει από τη μέρα που το άνοιξα)
Link to comment
Share on other sites

Στις 28/11 εφυγε το δεμα από γερμανία με DHL.....

Πλήρωσα 32€ για να έρθει πιό γρήγορα .....στο τέλος του μηνός θα κλείσει και η courier για 10μέρες .

Να πάρω ένα μήνα ρεπό ,και να κατεβω στα κεντρικά τους κτήρια !!!!

:whistle::whistle:

 

Εκατομμύρια δέματα καθυστερούν ακόμα κι από την δίπλα πόλη

Δεν είσαι μόνος

Κακώς που πλήρωσες έξτρα σε αυτή την στιγμή που οι μεταφορικές και πολλά καταστήματα έχουν βαρεσει knock out

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάτι άλλο παιδιά...Πως μπορώ να καταλάβω αν το κινητό μου είναι από Ελληνική αντιπροσωπία η όχι;Το πήρα από αγγελία με πολλές θετικές κριτικές από το παλικάρι αλλά πχ εκεί που ενεργοποίησα το arcade games μου βγάζει κάτι Γερμανικά ενώ το παιδί μου είπε ότι επειδή είναι από Τιμολόγιο από public αλλά δεν μπορεί να μου στείλει το χαρτί...έχει κανονικά εγγύηση μέσω imei(όπως και ισχύει από τη μέρα που το άνοιξα)

 

Στο πίσω μέρος του κουτιού, πάνω πάνω εκεί που είναι η περιγραφή της συσκευής και τα περιεχόμενα, στις συσκευές επίσημης εισαγωγής αυτά είναι στα ελληνικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο πίσω μέρος του κουτιού, πάνω πάνω εκεί που είναι η περιγραφή της συσκευής και τα περιεχόμενα, στις συσκευές επίσημης εισαγωγής αυτά είναι στα ελληνικά.

 

Σ ευχαριστώ για την βοήθεια..Το έχει σε 3 γλώσσες και η πρώτη πάνω πάνω είναι Ελληνικά οπότε όλα καλά!!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο παιδιά...Πως μπορώ να καταλάβω αν το κινητό μου είναι από Ελληνική αντιπροσωπία η όχι;Το πήρα από αγγελία με πολλές θετικές κριτικές από το παλικάρι αλλά πχ εκεί που ενεργοποίησα το arcade games μου βγάζει κάτι Γερμανικά ενώ το παιδί μου είπε ότι επειδή είναι από Τιμολόγιο από public αλλά δεν μπορεί να μου στείλει το χαρτί...έχει κανονικά εγγύηση μέσω imei(όπως και ισχύει από τη μέρα που το άνοιξα)

 

Αν το αγορασε απο Public,τοτε λογικα ειναι Ελληνικης εισαγωγης που λεμε.

Τωρα για τα περι τιμολογιου και αγορας,ελπιζω να το πηρες πολυ φθηνα γιατι στην ουσια εισαι με μολις 1χρονο εγγυηση μεσω imei αν παθει κατι και να παρακαλας να μην σου ζητησουν αποδειξη/τιμολογιο στο service.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σ ευχαριστώ για την βοήθεια..Το έχει σε 3 γλώσσες και η πρώτη πάνω πάνω είναι Ελληνικά οπότε όλα καλά!!

 

Τότε όντως είναι σίγουρα επίσημης εισαγωγής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν το αγορασε απο Public,τοτε λογικα ειναι Ελληνικης εισαγωγης που λεμε.

Τωρα για τα περι τιμολογιου και αγορας,ελπιζω να το πηρες πολυ φθηνα γιατι στην ουσια εισαι με μολις 1χρονο εγγυηση μεσω imei αν παθει κατι και να παρακαλας να μην σου ζητησουν αποδειξη/τιμολογιο στο service.

 

Το πήρα 150€ κάτω από την αρχική σφραγισμένο,η εγγυηση δεν ανανεώνεται αυτόματα μετά τον πρώτο χρόνο;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το πήρα 150€ κάτω από την αρχική σφραγισμένο,η εγγυηση δεν ανανεώνεται αυτόματα μετά τον πρώτο χρόνο;

 

Όσα iPhone είναι αγορασμένα με τιμολόγιο έχουν 1 χρόνο εγγύηση αντιπροσωπείας μόνο. Όσα είναι αγορασμένα με απόδειξη λιανικής, τον πρώτο χρόνο καλύπτονται από την αντιπροσωπεία και τον δεύτερο από το κατάστημα αγοράς. Στην πρώτη περίπτωση δεν χρειάζεται να συνοδεύεται η συσκευή από παραστατικό αγοράς, ενώ στη δεύτερη περίπτωση, για την κάλυψη του 2ου χρόνου χρειάζεται και η απόδειξη αγοράς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όσα iPhone είναι αγορασμένα με τιμολόγιο έχουν 1 χρόνο εγγύηση αντιπροσωπείας μόνο. Όσα είναι αγορασμένα με απόδειξη λιανικής, τον πρώτο χρόνο καλύπτονται από την αντιπροσωπεία και τον δεύτερο από το κατάστημα αγοράς. Στην πρώτη περίπτωση δεν χρειάζεται να συνοδεύεται η συσκευή από παραστατικό αγοράς, ενώ στη δεύτερη περίπτωση, για την κάλυψη του 2ου χρόνου χρειάζεται και η απόδειξη αγοράς.

 

Κάπου θυμάμαι είχε γίνει συζήτηση ότι εάν είναι με τιμολόγιο αλλά αυτό δεν είναι εταιρείας αλλά επάνω γράφει ονοματεπώνυμο του επιχειρηματία τότε πάλι έχει εγγύηση 2 έτη

Δεν γνωρίζω πολλά από τιμολόγια. Κάπως έτσι θυμάμαι είχε ειπωθεί

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάπου θυμάμαι είχε γίνει συζήτηση ότι εάν είναι με τιμολόγιο αλλά αυτό δεν είναι εταιρείας αλλά επάνω γράφει ονοματεπώνυμο του επιχειρηματία τότε πάλι έχει εγγύηση 2 έτη

Δεν γνωρίζω πολλά από τιμολόγια. Κάπως έτσι θυμάμαι είχε ειπωθεί

 

Λόγω του επαγγέλματος μου, μπορώ να πω ότι δεν ισχύει αυτό.

 

Απόδειξη λιανικής = 2 έτη υποχρεωτικά για ολους, λόγω νόμου προστασίας καταναλωτή.

 

Τιμολόγιο = Όσο δίνει ο κατασκευαστής στους όρους εγγύησης προϊόντος (Apple 1 έτος, άλλοι 2 έτη).

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά κ για να βοηθήσω, αγορά με τιμολόγιο απο Amazon (Γαλλίας αν παίζει ρόλο), επίσημη γραπτή απάντηση απο το support της Amazon, οτί καλύπτομαι με 2 χρόνια εγγύηση. Σε ερώτηση μου που το στέλνω για επισκευή, μου είπαν σε αυτούς.

Εγώ μένω ευχαριστημένος, γνωρίζοντας τι σημαίνει Amazon. Τα μεταφορικά δεν ξέρω ποιόν χρεώνουν, ελπίζω να μην το χρειαστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πληροφοριακά κ για να βοηθήσω, αγορά με τιμολόγιο απο Amazon (Γαλλίας αν παίζει ρόλο), επίσημη γραπτή απάντηση απο το support της Amazon, οτί καλύπτομαι με 2 χρόνια εγγύηση. Σε ερώτηση μου που το στέλνω για επισκευή, μου είπαν σε αυτούς.

Εγώ μένω ευχαριστημένος, γνωρίζοντας τι σημαίνει Amazon. Τα μεταφορικά δεν ξέρω ποιόν χρεώνουν, ελπίζω να μην το χρειαστώ.

 

Ναι για το Amazon είναι γνωστό ότι σε καλύπτει το δεύτερο χρόνο όπως και να το πάρεις. Η παραπάνω συζήτηση έχει να κάνει με την νομιθεσία στην ελληνική αγορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι για το Amazon είναι γνωστό ότι σε καλύπτει το δεύτερο χρόνο όπως και να το πάρεις. Η παραπάνω συζήτηση έχει να κάνει με την νομιθεσία στην ελληνική αγορά.

 

Θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι τιμολόγιο σε φυσικό πρόσωπο καλύπτει 2ετη εγγύηση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με το παλικάρι μου είπε ότι δεν μπορεί να μου το στείλει γιατί εκτός των άλλων αποτελεί φορολογικό στοιχείο κλπ αλλά αν προκύψει κάποιο θέμα να του στείλω να κάνει ότι χρειάζεται.Είναι αξιόλογος πωλητής με 100% αριστες κριτικές κλπ,ελπίζω να μην την πάτησα και χάσω ένα χρόνο εγγύηση
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12 Pro Max
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...