Jump to content

iPhone 12 Pro Max


Tken
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι τιμολόγιο σε φυσικό πρόσωπο καλύπτει 2ετη εγγύηση

 

Έχει τεθεί στο τραπέζι αυτή η συζήτηση και το έχω ψάξει Τάσο, δεν ισχύει. Η νομοθεσία το έχει ξεκαθαρίσει... 1 χρόνο με τιμολόγιο, 2 χρόνια με απόδειξη αγοράς. Έχουν ωστόσο αναφερθεί μεμονωμένες περιπτώσεις που κάποιους με τιμολόγιο τους κάλυψαν στο παρελθόν μετά από καταγγελίες κτλ.

 

Από το site της iStorm:

Εγγυήσεις

Στις συσκευασίες των προϊόντων που αγοράζετε από το istorm.gr περιλαμβάνονται έντυπα εγγύησης του κατασκευαστή στην ελληνική γλώσσα με το κατά νόμο περιεχόμενο. Στα προϊόντα Apple η εγγύηση είναι ένα (1) έτος. H διετής εγγύηση καλύπτεται το πρώτο έτος από τον κατασκευαστή και το δεύτερο έτος από την Εταιρεία. Η διετής εγγύηση αφορά φυσικά πρόσωπα που λαμβάνουν απόδειξη λιανικής αγοράς.

https://www.istorm.gr/oroi-xrhshs

 

Μίλησα με το παλικάρι μου είπε ότι δεν μπορεί να μου το στείλει γιατί εκτός των άλλων αποτελεί φορολογικό στοιχείο κλπ αλλά αν προκύψει κάποιο θέμα να του στείλω να κάνει ότι χρειάζεται.Είναι αξιόλογος πωλητής με 100% αριστες κριτικές κλπ,ελπίζω να μην την πάτησα και χάσω ένα χρόνο εγγύηση

 

Ούτως ή άλλως μόνο τον πρώτο χρόνο έχεις εγγύηση μέσω της Apple.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με το παλικάρι μου είπε ότι δεν μπορεί να μου το στείλει γιατί εκτός των άλλων αποτελεί φορολογικό στοιχείο κλπ αλλά αν προκύψει κάποιο θέμα να του στείλω να κάνει ότι χρειάζεται.Είναι αξιόλογος πωλητής με 100% αριστες κριτικές κλπ,ελπίζω να μην την πάτησα και χάσω ένα χρόνο εγγύηση

 

Βάλε κ τον σειριακό σου εδώ

https://checkcoverage.apple.com/gr/el/

Βγάζει 1 χρόνο?

Link to comment
Share on other sites

Βάλε κ τον σειριακό σου εδώ

https://checkcoverage.apple.com/gr/el/

Βγάζει 1 χρόνο?

 

Ναι 3/12/2021

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και όλους. Σήμερα, μετά τις 8:00 μ.μ., αναμένεται να δοθεί η 14.3 έκδοση του iOS.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και όλους. Σήμερα, μετά τις 8:00 μ.μ., αναμένεται να δοθεί η 14.3 έκδοση του iOS.

 

Υπάρχει κάποια περίπτωση να επανέλθει η επιλογή 3G/2G και να κάνει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας σε αναμονή;Σορρυ αν ρωτάω βλακείες η έχει ανακοινωθεί κάπου αλλά είμαι νέος στο iOS...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια περίπτωση να επανέλθει η επιλογή 3G/2G και να κάνει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας σε αναμονή;Σορρυ αν ρωτάω βλακείες η έχει ανακοινωθεί κάπου αλλά είμαι νέος στο iOS...

Θα το δούμε όταν θα δοθεί. Πάντως στις αναβαθμίσεις-ενημερώσεις ένα από τα βασικά είναι η διόρθωση σφαλμάτων και η βελτιστοποίηση του λειτουργικού.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια περίπτωση να επανέλθει η επιλογή 3G/2G και να κάνει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας σε αναμονή;Σορρυ αν ρωτάω βλακείες η έχει ανακοινωθεί κάπου αλλά είμαι νέος στο iOS...

 

Καταργείται το 2021 το 3g οποτε καταλαβαίνεις ποια είναι και η απαντηση στο ερώτημα σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τώρα κάνω εγκατάσταση του update.Χρειαζεται να κάνω κάτι άλλο αφού ολοκληρωθεί;
Link to comment
Share on other sites

Τώρα κάνω εγκατάσταση του update.Χρειαζεται να κάνω κάτι άλλο αφού ολοκληρωθεί;

 

Δούλεψε την συσκευή σου κανονικά

Δεν χρειάζεται τίποτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

μεσα σε ολο αυτο το χαμο με τα μαγαζια και τις κουριερ ειχα και εγω μια θετικη εμπειρια. Παραγγελια στο istorm πέμπτη βραδυ για την θηκη σιλικονης χρωματος μπλε για 12 pro max. To site αναγραφει συντομα διαθεσιμο και λεω ας βαλω παραγγελια και οποτε την παραλαβω, δεν βιαζομαι. Σημερα το μεσημερι παρελαβα μεσω acs. Μπραβο και στις 2 εταιρειες.
Link to comment
Share on other sites

μεσα σε ολο αυτο το χαμο με τα μαγαζια και τις κουριερ ειχα και εγω μια θετικη εμπειρια. Παραγγελια στο istorm πέμπτη βραδυ για την θηκη σιλικονης χρωματος μπλε για 12 pro max. To site αναγραφει συντομα διαθεσιμο και λεω ας βαλω παραγγελια και οποτε την παραλαβω, δεν βιαζομαι. Σημερα το μεσημερι παρελαβα μεσω acs. Μπραβο και στις 2 εταιρειες.

 

Πολύ θετικό αυτό.

Σε ποια περιοχή μένεις φίλε μου;

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Πολύ θετικό αυτό.

Σε ποια περιοχή μένεις φίλε μου;

αθηνα και η θηκη απο οτι ειδα ''κοπηκε'' αποδειξη απο καταστημα της istorm στην θεσ/νικη

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ... απο 20/11 Apple store... Mια περιπέτεια την έζησα.

 

 

Πού είναι το volte ?? πρέπει η υπηρεσία να ενεργοποιείται εκ νέου με την καινούρια συσκευή....

έχω την εντύπωση ότι δεν δουλεύει.

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε μου το πήραν δώρο προς το παρόν το δουλεύω λίγο,περισσότερο δουλεύω με το νοτε μου. 256 ασημί είναι. Πρώτη φορά σε iPhone ή αλήθεια είναι ότι δυσκολεύομαι λίγο...

Δεν ξέρω αν θα το κρατήσω οριστικά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε μου το πήραν δώρο προς το παρόν το δουλεύω λίγο,περισσότερο δουλεύω με το νοτε μου. 256 ασημί είναι. Πρώτη φορά σε iPhone ή αλήθεια είναι ότι δυσκολεύομαι λίγο...

Δεν ξέρω αν θα το κρατήσω οριστικά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Κάθε αρχή και δύσκολη

Δεν έχεις και καμία συσκευή χαλια οπότε ότι και να επιλέξεις θα γίνεται μια χαρά η δουλειά σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χαίρετε μου το πήραν δώρο προς το παρόν το δουλεύω λίγο,περισσότερο δουλεύω με το νοτε μου. 256 ασημί είναι. Πρώτη φορά σε iPhone ή αλήθεια είναι ότι δυσκολεύομαι λίγο...

Δεν ξέρω αν θα το κρατήσω οριστικά

 

Όπως και να έχει είναι εξαιρετική συσκευή και αν αποφασίσεις να το δώσεις, δε θα δυσκολευτείς καθόλου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καμια εφαρμογη που να σκαναρεις σελιδες αλλα μεγαλυτερες απο Α4 κτλ; Πχ ενα καρδιογραφημα
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

καμια εφαρμογη που να σκαναρεις σελιδες αλλα μεγαλυτερες απο Α4 κτλ; Πχ ενα καρδιογραφημα

Scanner Pro της Readdle.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

Κάτοχος iPhone 7 Plus & ψήνομαι πολύ για το pro max!!!

Ερώτηση!

Θέλω να το αγοράσω με τιμολόγιο, χρησιμοποιώντας τα στοιχεία φίλου που είναι ελεύθερος επαγγελματίας, αλλά να πληρώσω με κάρτα δική μου, που είμαι ιδιωτικός υπάλληλος (για να γλιτώσω τον φόρο). Γνωρίζετε αν γίνεται; Και αν ναι, ποια καταστήματα κάνουν άμεση αποφορολόγηση όταν περνάς την κάρτα για online αγορά;;;

Μου είπαν ότι το κάνει το πλαίσιο, αλλά όταν περνάω όλα τα στοιχεία, το ποσό παραμένει στα €1339, σαν να το αγόραζα δηλαδή ως ιδιώτης...

 

Αν γνωρίζει κάποιος, παρακαλώ ας με ενημερώσει!

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

Κάτοχος iPhone 7 Plus & ψήνομαι πολύ για το pro max!!!

Ερώτηση!

Θέλω να το αγοράσω με τιμολόγιο, χρησιμοποιώντας τα στοιχεία φίλου που είναι ελεύθερος επαγγελματίας, αλλά να πληρώσω με κάρτα δική μου, που είμαι ιδιωτικός υπάλληλος (για να γλιτώσω τον φόρο). Γνωρίζετε αν γίνεται; Και αν ναι, ποια καταστήματα κάνουν άμεση αποφορολόγηση όταν περνάς την κάρτα για online αγορά;;;

Μου είπαν ότι το κάνει το πλαίσιο, αλλά όταν περνάω όλα τα στοιχεία, το ποσό παραμένει στα €1339, σαν να το αγόραζα δηλαδή ως ιδιώτης...

 

Αν γνωρίζει κάποιος, παρακαλώ ας με ενημερώσει!

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά εκ των προτέρων!

Φυσικά και γίνεται, για παράδειγμα στο ΠΛΑΙΣΙΟ, στον ΚΩΤΣΟΒΟΛΟ και στο MEDIA MARKT το έχω κάνει εγώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ξέρετε ότι σε τυχόν έλεγχο της Εφορίας, το τιμολόγιο που πληρώθηκε με διαφορετική κάρτα από του επαγγελματία θα θεωρηθεί εικονικό και παράνομο και θα πέσει γερό πρόστιμο.

 

Πριν κάνετε αλχημείες με τα φορολογικά στοιχεία κάποιου, συμβουλευτείτε έναν λογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρετε ότι σε τυχόν έλεγχο της Εφορίας, το τιμολόγιο που πληρώθηκε με διαφορετική κάρτα από του επαγγελματία θα θεωρηθεί εικονικό και παράνομο και θα πέσει γερό πρόστιμο.

 

Πριν κάνετε αλχημείες με τα φορολογικά στοιχεία κάποιου, συμβουλευτείτε έναν λογιστή.

 

Τα τελευταια 3 χρονια γινεται καταθεση του ποσου απο ΑΤΜ στο λογαριασμο της εταιρειας που εγινε η αγορα του τηλεφωνου.

Τυχαια οπως αναφερεις κι εσυ εγινε ελεγχος περυσι και δεν προεκυψε κανενα προβλημα.

Οχι απο λογαριασμο δικο μου , το τονιζω αυτο.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να ξέρετε ότι σε τυχόν έλεγχο της Εφορίας, το τιμολόγιο που πληρώθηκε με διαφορετική κάρτα από του επαγγελματία θα θεωρηθεί εικονικό και παράνομο και θα πέσει γερό πρόστιμο.

 

Πριν κάνετε αλχημείες με τα φορολογικά στοιχεία κάποιου, συμβουλευτείτε έναν λογιστή.

 

Σωστό... απορώ με επαγγελματίες που δεν τα τηρούν αυτά απαρέγκλιτα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα τελευταια 3 χρονια γινεται καταθεση του ποσου απο ΑΤΜ στο λογαριασμο της εταιρειας που εγινε η αγορα του τηλεφωνου.

Τυχαια οπως αναφερεις κι εσυ εγινε ελεγχος περυσι και δεν προεκυψε κανενα προβλημα.

Οχι απο λογαριασμο δικο μου , το τονιζω αυτο.

Αυτό που λες είναι διαφορετικό από αυτό που ζήτησε ο φίλος πιο πάνω και του είπαν ότι φυσικά και γίνεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταια 3 χρονια γινεται καταθεση του ποσου απο ΑΤΜ στο λογαριασμο της εταιρειας που εγινε η αγορα του τηλεφωνου.

Τυχαια οπως αναφερεις κι εσυ εγινε ελεγχος περυσι και δεν προεκυψε κανενα προβλημα.

Οχι απο λογαριασμο δικο μου , το τονιζω αυτο.

 

Μόνο που εσυ κανεις λόγο (αν καταλαβαίνω σωστά) για αγορά μέσω εταιρείας και κατάθεση σε λογαριασμό της (άρα η πληρωμή του αγαθού φαίνεται από λογαριασμο εταιρείας και απλώς εσυ τα βάζεις στον λογαριασμό για να μην τους τα χρωστάς) ενώ ο συμφορουμιτης για «φίλο ελεύθερο επαγγελματία» στο όνομα του οποίου θα εκδώσει τιμολόγιο και η πληρωμή θα γίνει με κάρτα όχι του επαγγελματία, αλλά δικη του. Τελείως διαφορετικά σενάρια και φορολογική αντιμετώπιση.

 

Ξαναλέω, συμβουλευτείτε πρώτα έναν λογιστή, για να μην τρέχετε μετά.

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12 Pro Max
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...