Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε Αρη. Τι εξοπλισμο θα βαλει ο καθενας εξαρταται από τον ιδιο, και δε μπορεις εσυ να κρινεις τι είναι απαραιτητο στο αμαξι του αλλου. 2ον, 6-αρι κιβωτιο εχει και το Stilo Των 80 ιππων. Δε λεει κατι αυτό. 3ον. Το παραδειγμα με την X3 είναι πολύ αστοχο. Ναι να τη πεταξει, γιατι δε δεχομαι αμαξι κατηγοριας RAV4, να μου το πουλανε 76000 το 3.0L.

Φιλε KarlBarks. Εσυ γιατι τοσο μενος εναντιον του Golf? Είναι ποτε δυνατον να συγκρινουμε τα Peugeot με τα VW? Προς Θεου. Και τα επιχειρηματα σου, ως προς τους κινητήρες είναι τουλάχιστον αστεια, πολύ απλα, γιατι είναι γερμανικοι. Η BMW τους κανει και όχι τα Γαλλακια. Μηπως θέλεις να συγκρινουμε το διαμαντι της BMW στη 335ci??? Καλυτερα να συγκρινεις τα Peugeot me ta Saxo kai klp θα ελεγα, και όχι με το Golf, γιατι απλα, είναι άλλη κατηγορια φιλε μου.

 

 

 

φιλε Ηλια συμφωνω μαζι σου και θα ελεγα οτι ειναι ασκοπη αυτη η σηζητηση.

 

τι θα λεγατε να αλλαξουμε σηζητηση?

 

Mπορει κανεις να μας περιγραψει την οδικη συμπεριφορα του GT TSi μετα απο το στρωσιμο??

http://car.biglobe.ne.jp/newcar/testdrive_report/200704/img/volkswagen-golf_gt_tsi_tdr004.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε KarlBarks. Εσυ γιατι τοσο μενος εναντιον του Golf?

 

α δεν εχω μενος εναντιον του golf ισα ισα εγω οταν κοιταξα για να παρω αυτοκινητο το ειδα και αυτο .

 

προς θεου δεν ειμαι κανενας κολημενος ξερω οτι το golf ειναι πολυ καλο αυτοκινητο και εχει και πολυ καλη ποιοτητα υλικων οπως και η αναρτηση μαζι με του focus ειναι πολυ καλη . βεβαια ειναι λιγο υπερεκτημημενο αλλα αυτο εχει να κανει και λογο μαρκετινκ .

 

Είναι ποτε δυνατον να συγκρινουμε τα Peugeot με τα VW? Προς Θεου. Και τα επιχειρηματα σου, ως προς τους κινητήρες είναι τουλάχιστον αστεια, πολύ απλα, γιατι είναι γερμανικοι. Η BMW τους κανει και όχι
τα Γαλλακια
. Μηπως θέλεις να συγκρινουμε το διαμαντι της BMW στη 335ci??? Καλυτερα να συγκρινεις τα Peugeot me ta Saxo kai klp θα ελεγα, και όχι με το Golf, γιατι απλα, είναι άλλη κατηγορια φιλε μου.

 

καλα εδω ξεφυγες

 

τωρα που κολαει το σαξο με τo golf Και η 335 ... δεν εχει σημασια ας το αφησουμε .

Link to comment
Share on other sites

α δεν εχω μενος εναντιον του golf ισα ισα εγω οταν κοιταξα για να παρω αυτοκινητο το ειδα και αυτο .

 

προς θεου δεν ειμαι κανενας κολημενος ξερω οτι το golf ειναι πολυ καλο αυτοκινητο και εχει και πολυ καλη ποιοτητα υλικων οπως και η αναρτηση μαζι με του focus ειναι πολυ καλη . βεβαια ειναι λιγο υπερεκτημημενο αλλα αυτο εχει να κανει και λογο μαρκετινκ .

 

 

 

καλα εδω ξεφυγες

 

τωρα που κολαει το σαξο με τo golf Και η 335 ... δεν εχει σημασια ας το αφησουμε .

Κατσε ρε φιλε. Εσυ πως κολλας το Peugeot me to Golf? Φυσικα και δεν υπαρχει θεμα συγκρισης;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ας εκφράσω μια απορία μου που να χαλαρώσουμε και λιγάκι!

Έκανα σήμερα μιά διαδρομή 120χμ σε εθνική και για να μην παρασύρεται το βαρύ πόδι μου ρύθμισα στον υπολογιστή ταξιδίου το SpeedWarning στα 120km/h. Μα καλά αυτό το κοφτό μπίπ είναι όλο κιόλο το Warning? Ασε που άμα έχεις τη μουσική ακόμα και σιγά δεν ακούγεται καν η προειδοποίηση... Εγώ περίμενα ήχο σαν αυτόν που κάνει για τη ζώνη πχ... Μήπως αυτό μπορεί να ρυθμιστεί;

 

Από κατανάλωση πάντως συνεχίζει να με εκπλήσει! Το Σάββατο έκανα διαδρομή 260χμ με μέση κατανάλωση 5.9lt/100km!! αλλά ok πήγαινα πολύ χαλαρά και σταθερά με 6η. Και σήμερα όμως σε μια διαδρομή 120km με αρκετά πιο γρήγορη οδήγηση με προσπεράσεις κλπ έκανε κατανάλωση 7lt/100km.

Μιλάω για το TSI

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ας εκφράσω μια απορία μου που να χαλαρώσουμε και λιγάκι!

Έκανα σήμερα μιά διαδρομή 120χμ σε εθνική και για να μην παρασύρεται το βαρύ πόδι μου ρύθμισα στον υπολογιστή ταξιδίου το SpeedWarning στα 120km/h. Μα καλά αυτό το κοφτό μπίπ είναι όλο κιόλο το Warning? Ασε που άμα έχεις τη μουσική ακόμα και σιγά δεν ακούγεται καν η προειδοποίηση... Εγώ περίμενα ήχο σαν αυτόν που κάνει για τη ζώνη πχ... Μήπως αυτό μπορεί να ρυθμιστεί;

Από κατανάλωση πάντως συνεχίζει να με εκπλήσει! Το Σάββατο έκανα διαδρομή 260χμ με μέση κατανάλωση 5.9lt/100km!! αλλά ok πήγαινα πολύ χαλαρά και σταθερά με 6η. Και σήμερα όμως σε μια διαδρομή 120km με αρκετά πιο γρήγορη οδήγηση με προσπεράσεις κλπ έκανε κατανάλωση 7lt/100km.

Μιλάω για το TSI

Vag-Com ;)

Εγω εχω καταναλωση γυρω στα 12-13 ;)

Link to comment
Share on other sites

 

φωτα ομιχλης = φωτα ομιχλης ,δλδ φωτα που χρησιμοποιουμε οταν εχει ομιχλη , κληση γιατι να φας ? δεν απαγορευεται να τα χρησιμοποιείς .

 

οταν δεν εχει ομιχλη?

Μην εισαι και τοσο σιγουρος......;) ;) ;)

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

οταν δεν εχει ομιχλη?

Μην εισαι και τοσο σιγουρος......;) ;) ;)

 

Αν εχεις αναμενα τα φωτα ομιχλης οταν αυτο δεν ειναι απαραιτητο προβλεπεται προστιμο. Συγκεκριμενα εναν φιλο μου τον εγραψαν στην Πωσιδωνος για 10.000 δρχ (τον καιρο εκεινο).

 

Αλλωστε ρε παιδια με τα φωτα ομιχλης δεν εχεις καλυτερη ορατοτητα, ασε που θαμπωνεις και τον απεναντι.

Παντως εδω στην Κρητη το εχουν παρακανει ολοι με τα φωτα ομιχλης.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Dj Ari πως παει το GT? Ποσα χλμ εχεις διανησει μεχρι σημερα? Ειχες οποιαδηποτε προβληματα με το αμαξι?

 

Σε ρωταω γιατι ξερω πως εχεις αρκετο καιρο το αμαξι ενω εγω περιμενω παραδωση τελος αυγουστου.

 

Σε ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Πέρα από μια ευθυγράμμιση που χρειάστηκε το τιμόνι, τίποτε άλλο (για την ακρίβεια, δεν ήταν ευθυγράμμιση στο αυτοκίνητο. Ξεβιδώθηκε το τιμόνι και ξαναβιδώθηκε μια θέση πιο δεξιά...).

Προσωπικά δεν έχω συναντήσει άλλα μικροπροβλήματα που έχουν αναφερθεί κατά καιρούς με το συμπλέκτη ή με κάποιο τρέμουλο στο ρελαντί.

Να αναφέρω επίσης τη μηδενική κατανάλωση λαδιού. Εντός του μήνα θα κάνω και την πρώτη αλλαγή λαδιών (ναι, στις 15.000χλμ για όσους έχουν απορία) και θα σας πω εντυπώσεις και από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ας εκφράσω μια απορία μου που να χαλαρώσουμε και λιγάκι!

Έκανα σήμερα μιά διαδρομή 120χμ σε εθνική και για να μην παρασύρεται το βαρύ πόδι μου ρύθμισα στον υπολογιστή ταξιδίου το SpeedWarning στα 120km/h. Μα καλά αυτό το κοφτό μπίπ είναι όλο κιόλο το Warning? Ασε που άμα έχεις τη μουσική ακόμα και σιγά δεν ακούγεται καν η προειδοποίηση... Εγώ περίμενα ήχο σαν αυτόν που κάνει για τη ζώνη πχ... Μήπως αυτό μπορεί να ρυθμιστεί;

 

Από κατανάλωση πάντως συνεχίζει να με εκπλήσει! Το Σάββατο έκανα διαδρομή 260χμ με μέση κατανάλωση 5.9lt/100km!! αλλά ok πήγαινα πολύ χαλαρά και σταθερά με 6η. Και σήμερα όμως σε μια διαδρομή 120km με αρκετά πιο γρήγορη οδήγηση με προσπεράσεις κλπ έκανε κατανάλωση 7lt/100km.

Μιλάω για το TSI

 

συνηθως το προηδοποιητικο ηχειακι ειναι ενα και βρησκεται καπου στην κολόνα αριστερά του οδηγου

 

μου φενεται λιγο δύσκολο να μπορει να ρυθμιστει να ακουγεται ποιο δυνατα η απο αλλο μερος πχ τα ηχεια του αυτοκινητου .

τωρα για την ενταση η για τον ρυθμο ισως και να γινεται δισκολο παλι αλλα ποτε δεν ξερεις απο το προγραμμα που το συνδεουν στην αντιπροσωπία να εχει καποια επιλογη . δεν εχεις παρα να ρωτησεις εκει .

 

;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

επιδη ειδα οτι η αποψη που εξεφρασα για το 207 gt εγινε αντικειμενο διαμαχης και προστριβων (επεσαν ολοι να υποστηρηξουν πιθανως τη δικη τους επιλογη), να αναφερω απλα οτι μου φανηκε πολυ ομορφο και μοντερνο σε σχεση με το golf που διχνει κλασικο και σπαρτιατικο (σπαρτιατικο δεν ειναι απλα διχνει), και απο την ταπεινη μου γνωμη και με τα λιγα που ξερω, οπως το ειδα εκατσα στην θεση του οδηγου και το αγγιξα μου φανηκε καλο και ποιοτικα και στυβαρο. Τωρα τεχνικος δεν ειμαι αλλα ξερω οτι φοραει κινητηρα bmw, το αν τριζει, σπαει χαλαει, βογκαει κλπ δεν το γνωριζω, αλλα και οταν πηρα το golf παλι δεν γνωριζα! Τωρα απο την αλλη κολλημενος γκολφακιας δεν ειμαι, ειναι το πρωτο μου αυτοκινητο του ομιλου, αλλα η αληθεια ειναι οτι προτειμω τους γερμανους (το πρωην ηταν opel astra και περα απο το τι ακουγεται ημουν κατευχαριστημενος). Δεν ξερω αν επερνα τωρα αμαξι αν θα επερνα 207 gt ,golf gt η fiat bravo, μαλλον θα επεζα αναμεσα σε 207 gt και golf gt περα απο τα χρηματα και το οτι ειναι αλλη κατηγορια το καθενα τα θεωρω αυτη την στιγμη κορυφαιες επιλογες και πολυ πιθανον παλι golf να ξαναεπερνα, γιατι ισως μετραγα και αλλα πραγματα περαν της ομορφιας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

επιδη ειδα οτι η αποψη που εξεφρασα για το 207 gt εγινε αντικειμενο διαμαχης και προστριβων (επεσαν ολοι να υποστηρηξουν πιθανως τη δικη τους επιλογη), να αναφερω απλα οτι μου φανηκε πολυ ομορφο και μοντερνο σε σχεση με το golf που διχνει κλασικο και σπαρτιατικο (σπαρτιατικο δεν ειναι απλα διχνει), και απο την ταπεινη μου γνωμη και με τα λιγα που ξερω, οπως το ειδα εκατσα στην θεση του οδηγου και το αγγιξα μου φανηκε καλο και ποιοτικα και στυβαρο. Τωρα τεχνικος δεν ειμαι αλλα ξερω οτι φοραει κινητηρα bmw, το αν τριζει, σπαει χαλαει, βογκαει κλπ δεν το γνωριζω, αλλα και οταν πηρα το golf παλι δεν γνωριζα! Τωρα απο την αλλη κολλημενος γκολφακιας δεν ειμαι, ειναι το πρωτο μου αυτοκινητο του ομιλου, αλλα η αληθεια ειναι οτι προτειμω τους γερμανους (το πρωην ηταν opel astra και περα απο το τι ακουγεται ημουν κατευχαριστημενος). Δεν ξερω αν επερνα τωρα αμαξι αν θα επερνα 207 gt ,golf gt η fiat bravo, μαλλον θα επεζα αναμεσα σε 207 gt και golf gt περα απο τα χρηματα και το οτι ειναι αλλη κατηγορια το καθενα τα θεωρω αυτη την στιγμη κορυφαιες επιλογες και πολυ πιθανον παλι golf να ξαναεπερνα, γιατι ισως μετραγα και αλλα πραγματα περαν της ομορφιας

 

 

:respect:

 

αυτο που μου αρεσει σε σενα ειναι οτι εισαι ανοιτος και λες την γνωμη σου ανοιχτα και καθαρα .

 

να σου ειναι καλοταξιδο το Golfακι σου και μην ανυσηχεις εκανες πολυ καλη επιλογη να το χαρεις οσο περισότερο μπορεις .

Link to comment
Share on other sites

:respect:

 

αυτο που μου αρεσει σε σενα ειναι οτι εισαι ανοιτος και λες την γνωμη σου ανοιχτα και καθαρα .

 

να σου ειναι καλοταξιδο το Golfακι σου και μην ανυσηχεις εκανες πολυ καλη επιλογη να το χαρεις οσο περισότερο μπορεις .

 

σε ευχαριστω φιλε για τις ευχες και τα καλα σου σχολια, παντα ετσι λεω τις αποψεις μου ειλικρινα και στα ισια για ολα τα πραγματα στην ζωη και προσπαθω να μην ειμαι κολλημενος γενικα. Τωρα βεβαια θα ηθελα να σου πω οτι ισως και χωρις να το θελεις κι εσυ μπηκες (στα προηγουμενα post που ειδα), σε εναν ανταγωνισμο για το τι ειναι καλυτερο και πως και γιατι. Και οταν ξεκινας εναν τετοιον επιθετικο διαλογο , οχι εσυ αλλα γενικα μιλαω, το σιγουρο ειναι οτι δεν μπορει να γινει επικοδομιτικος διαλογος. Εδω ειμαστε νομιζω απλα να τα συζηταμε και να λεμε τις αποψεις μας αγνα και χωρις εγωισμους ωστε να μαθαινουμε να ανταλλασουμε γνωμες και κρισεις, να βοηθιουντε οι νεωτεροι , η οσοι ακομα ψαχνουν και γιατι οχι ακομα ακομα να απαιτουμε καλυτερες παροχες-υπηρεσιες και να επιρεαζουμε την αγορα προς οφελος μας!Τωρα πολυ εξιδεικευμενες τεχνικες γνωσεις που εχω διαβασει εδω μεσα σε διαφορα post με αφηνουν αδιαφορο γιατι πολυ απλα δεν γνωριζω τεχνικα θεματα και ορολογιες (δεν ειμαι μηχανικος) και ουτε οι πιο πολλοι απο αυτους που τα γραφουν νομιζω οτι ξερουν κατι παραπανω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Vag-Com ;)

Εγω εχω καταναλωση γυρω στα 12-13 ;)

 

Μάλλον θα πρέπει να ξανακοιτάξω την κατανάλωση όταν θα τελειώσω εντελώς με το στρώσιμο! Μέσα στην πόλη πάντως τα φτάνω και τα περνάω φορές τα 12-13...

 

Πάντως στην αντιπροσωπεία που είχα ρωτήσει για επαναπρογραμματισμό του τρόπου που ξεκλειδώνουν οι πόρτες (όπως είχα διαβάσει στο βιβλιαράκι) που λογικά το ίδιο μηχάνημα χρειάζεται μου τα μασάγανε... Δεν ξέρω όμως γιατί, να μην έχουν το μηχάνημα, να βαριόντουσαν, να μην γνωρίζανε... τι να πω...

 

Όταν ξαναπεράσω θα το ρωτήσω

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε για τις ευχες και τα καλα σου σχολια, παντα ετσι λεω τις αποψεις μου ειλικρινα και στα ισια για ολα τα πραγματα στην ζωη και προσπαθω να μην ειμαι κολλημενος γενικα. Τωρα βεβαια θα ηθελα να σου πω οτι ισως και χωρις να το θελεις κι εσυ μπηκες (στα προηγουμενα post που ειδα), σε εναν ανταγωνισμο για το τι ειναι καλυτερο και πως και γιατι. Και οταν ξεκινας εναν τετοιον επιθετικο διαλογο , οχι εσυ αλλα γενικα μιλαω, το σιγουρο ειναι οτι δεν μπορει να γινει επικοδομιτικος διαλογος. Εδω ειμαστε νομιζω απλα να τα συζηταμε και να λεμε τις αποψεις μας αγνα και χωρις εγωισμους ωστε να μαθαινουμε να ανταλλασουμε γνωμες και κρισεις, να βοηθιουντε οι νεωτεροι , η οσοι ακομα ψαχνουν και γιατι οχι ακομα ακομα να απαιτουμε καλυτερες παροχες-υπηρεσιες και να επιρεαζουμε την αγορα προς οφελος μας!Τωρα πολυ εξιδεικευμενες τεχνικες γνωσεις που εχω διαβασει εδω μεσα σε διαφορα post με αφηνουν αδιαφορο γιατι πολυ απλα δεν γνωριζω τεχνικα θεματα και ορολογιες (δεν ειμαι μηχανικος) και ουτε οι πιο πολλοι απο αυτους που τα γραφουν νομιζω οτι ξερουν κατι παραπανω!

 

 

έχεις δίκαιο μπορεί να ήμουν και επίτηδες λίγο καυστικός και λίγο ποιο απόλυτος :O

 

και γενικά δεν είμαι απόλυτος στην ζωη μου δλδ οταν πηγα εγω να παρω αμαξι δεν ειπα θα παρω μονο γερμανικο η μονο ιαπονικο η μονο γαλικο - ιταλικο κτλ .

 

πηγα παντου ειδα ρωτησα οδηγησα . και τελικα πηρα αυτο που μολις μπήκα μου έκανε το κλικ . και ηταν και ποιο κοντα στις αναγκες μου .

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πρέπει να ξανακοιτάξω την κατανάλωση όταν θα τελειώσω εντελώς με το στρώσιμο! Μέσα στην πόλη πάντως τα φτάνω και τα περνάω φορές τα 12-13...

 

Πάντως στην αντιπροσωπεία που είχα ρωτήσει για επαναπρογραμματισμό του τρόπου που ξεκλειδώνουν οι πόρτες (όπως είχα διαβάσει στο βιβλιαράκι) που λογικά το ίδιο μηχάνημα χρειάζεται μου τα μασάγανε... Δεν ξέρω όμως γιατί, να μην έχουν το μηχάνημα, να βαριόντουσαν, να μην γνωρίζανε... τι να πω...

 

Όταν ξαναπεράσω θα το ρωτήσω

 

Μέση Κατανάλωση 8.5 λιτ/100 χιλ είναι τα αποτελέσματα της δικής μου χρήσης (TSi με ήδη 6000 χιλ).

Είναι πάρα πολύ καλό νούμερο και είμαι ικανοποιημένος ..

Εαν το θελήσω να γίνω Scroutz μπορώ να έχω ακόμα και 6.5 λιτ στο ταξίδι. Αλλά πλεον δεν με απασχολεί πόσο καταναλώνει διότι είναι πραγματικά ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πρέπει να ξανακοιτάξω την κατανάλωση όταν θα τελειώσω εντελώς με το στρώσιμο! Μέσα στην πόλη πάντως τα φτάνω και τα περνάω φορές τα 12-13...

 

Πάντως στην αντιπροσωπεία που είχα ρωτήσει για επαναπρογραμματισμό του τρόπου που ξεκλειδώνουν οι πόρτες (όπως είχα διαβάσει στο βιβλιαράκι) που λογικά το ίδιο μηχάνημα χρειάζεται μου τα μασάγανε... Δεν ξέρω όμως γιατί, να μην έχουν το μηχάνημα, να βαριόντουσαν, να μην γνωρίζανε... τι να πω...

 

Όταν ξαναπεράσω θα το ρωτήσω

 

 

Βαριοσαντε σιγουρα.......:lol: :lol: :lol: :lol:

5 λεπτα υποθεση ειναι....;) ;)

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκαιο μπορεί να ήμουν και επίτηδες λίγο καυστικός και λίγο ποιο απόλυτος :O

 

και γενικά δεν είμαι απόλυτος στην ζωη μου δλδ οταν πηγα εγω να παρω αμαξι δεν ειπα θα παρω μονο γερμανικο η μονο ιαπονικο η μονο γαλικο - ιταλικο κτλ .

 

πηγα παντου ειδα ρωτησα οδηγησα . και τελικα πηρα αυτο που μολις μπήκα μου έκανε το κλικ . και ηταν και ποιο κοντα στις αναγκες μου .

 

 

Καλα κανεις και δεν εισαι απολυτος.....;)

αλλά και το φορουμ δεν ειναι 'πεδιο δοκιμαστικων βολων'...;)

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω εγώ κάτι πιο ουσιαστικό;

Τι βενζίνη βάζετε; Απλή ή 100άρα; Παίζει ρόλο τόσο για την απόδοση όσο και για την ασφάλεια του κινητήρα;

Και πως μπορείς να εμπιστευτείς τον βενζινά ότι είναι πραγματικά 100άρα; Αν μπείτε στο site του υπουργείου ανάπτυξης θα δείτε πως τα πιο συχνά πρόστιμα είναι για νοθευμένη super αμόλυβδη..επειδή είναι πολύ εύκολο...Λοιπόν; Αξίζουν τα πολλά περισσότερα euros..?

θυμίζω περιμένω το tsi σε λίγες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βάζω 100άρα μιας και το βιβλιαράκι λέει ότι ο κινητήρας θέλει άνω των 95 οκτανίων βενζίνη. Τώρα δυστυχώς όσον αφορά τους φίλους μας τους βενζινοπώλες δεν μπορούμε ποτέ να είμαστε σίγουροι... Επιλεγμένα καταστήματα και μόλις βρούμε το "σωστό" μόνο από εκεί
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλη την Golf-TSI-GT-παρέα...

 

Όσοι τα περιμένουν... κουράγιο!! (Για εμενα θα ξεκινήσει η 4μηνη αναμονή σε λίγες μέρες και ήδη νοιώθω την πίκρα του "περίμενε"!!!)

 

Για όσους τα έχουν ήδη στα χέρια τους , μιά-δυό ερωτήσεις(καλοτάξιδα και χωρίς προβλήματα εύχομαι σε όλους):

 

Έχει κανένας παραλάβει Golf ή Jetta με RCD300 που να υποστηρίζει MP3 CD? Σε όσους υποστηρίζει, βλέπεις τις ονομασίες των αρχείων στην οθόνη του RCD300?

 

Για όσους έχουν τοποθετήσει τη θύρα USB στο υποβραχιόνιο, βλέπετε και τις ονομασίες των αρχείων στην οθόνη του RCD300? Ή μόνο γράφει CD1,CD2,... και TRACK 01, TRACK 02,...

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

Link to comment
Share on other sites

Ειχα δει παλαιοτερα μια εκπομπη για βενζινες και ελεγε οσοι κινητηρες εχουν συμπίεση, νομίζω ελεγε μεγαλύτερη απο το 12:1 τοτε θα ηταν καλο λεει να χρεισιμοποιουν 100αρα...
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από μια ευθυγράμμιση που χρειάστηκε το τιμόνι, τίποτε άλλο (για την ακρίβεια, δεν ήταν ευθυγράμμιση στο αυτοκίνητο. Ξεβιδώθηκε το τιμόνι και ξαναβιδώθηκε μια θέση πιο δεξιά...).

Προσωπικά δεν έχω συναντήσει άλλα μικροπροβλήματα που έχουν αναφερθεί κατά καιρούς με το συμπλέκτη ή με κάποιο τρέμουλο στο ρελαντί.

Να αναφέρω επίσης τη μηδενική κατανάλωση λαδιού. Εντός του μήνα θα κάνω και την πρώτη αλλαγή λαδιών (ναι, στις 15.000χλμ για όσους έχουν απορία) και θα σας πω εντυπώσεις και από εκεί.

 

φιλε Αρη ευχαριστω για τις πιο πανω πληροφοριες.

 

Πως βρισκεις τη οδικη συμπεριφορα του GT μετα απο το στρωσιμο??

 

Εμενα κατα τα την διαρκεια του test drive μου φανηκε λιγο σκληρο, σιγουρα οι 17'' ζαντες που φορει το αμαξι παιζει καποιο ρολο αλλα τη γινετε μετα το στρωσιμο?

 

 

 

http://www.duncans.tv/images/volkswagen-frog.jpg

http://car.biglobe.ne.jp/newcar/testdrive_report/200704/img/volkswagen-golf_gt_tsi_tdr004.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ε καλα ουτως η αλλως εχει σκληρη αναρτηση μετα το στρωσιμο δεν περιμενω μεγαλη διαφορα
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...