Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου είπαν ότι είναι στο τελωνείο και θα έρθει σε δεκαπέντε μέρες.

 

Δεκαπέντε μέρες για τελωνείο ? Πολλές δεν είναι ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Pedia kalimera, exo ena provlima me to GT mu pou parousiastike xtes...

 

eki pou odigousa mesa sti poli ksaafnika k sta kala kathoumena arxisan na peftoun oi strofes k na iparxei asixronisto gazi mexri tis 3000 strofes apo eki k pera den anevaze...!!!!!!!!

diladi patouses gazi k tipota den anevaze meta tis 3000 strofes......k o thorivos tou kinitira sa boukomenos.....(1 fora mu to kani)

 

parkaro spiti mu tromera stenaxorimenos,,, afou ine kenourgio tamaksi... kathome kamia ora k ksanakateveno k to pao mia volta k itan mia xara!!!!!!!!

 

ipopsiazome oti ine i venzini!!!!!

 

an kseri kanis an exi to amaksi kapio sistima gia tin ateli kausi as mu pi giati tora den boro na to pao k stin antipsosopia afou tora den exi tipota!!!!!!!

 

euxaristo polu....

Link to comment
Share on other sites

mentor667 poia htan h evdomada paragwghs tou dikou sou?Ama valeis thn grafeiokratia pou exei h ypothesh mia xara einai oi 15 meres!

Δεν έχω ιδέα.

 

Το μόνο που ξέρω είναι το χρώμα και τα χαρακτιριστικά του. TSI μαυρο με ηλιοροφή και υποβραχιόνιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε dc03kks,

 

Είχα αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα σε ένα Ford Focus 2ης γενιάς. Η λύση δόθηκε με αντικατάσταση του φίλτρου βενζίνης αφού ήταν μπουκομένο. Επίσης από την αντιπροσωπεία μου είχαν πει ότι το πρόβλημα είχε δημιουργηθεί από χρήση κακής ποιότητας βενζίνης αλλά και επειδή έβαζα βενζίνη όταν το ρεζερβουάρ ήταν σχεδόν άδειο.

 

Δεν έχω το GT οπότε δεν ξέρω για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο.

Golf GT Sport TSI 140PS
Link to comment
Share on other sites

Pedia kalimera, exo ena provlima me to GT mu pou parousiastike xtes...

eki pou odigousa mesa sti poli ksaafnika k sta kala kathoumena arxisan na peftoun oi strofes k na iparxei asixronisto gazi mexri tis 3000 strofes apo eki k pera den anevaze...!!!!!!!!

diladi patouses gazi k tipota den anevaze meta tis 3000 strofes......k o thorivos tou kinitira sa boukomenos.....(1 fora mu to kani)

parkaro spiti mu tromera stenaxorimenos,,, afou ine kenourgio tamaksi... kathome kamia ora k ksanakateveno k to pao mia volta k itan mia xara!!!!!!!!

ipopsiazome oti ine i venzini!!!!!

an kseri kanis an exi to amaksi kapio sistima gia tin ateli kausi as mu pi giati tora den boro na to pao k stin antipsosopia afou tora den exi tipota!!!!!!!

euxaristo polu....

 

φιλε δεν ξερω τι ειναι αυτο...

εγω την εχω πατησει μια φορα αλλα εκανε κατι παλαβα (μπερδευε και εβγαζε μαυριλα) το πρωι... (μου το εκανε δυο φορες) πηγα γεμισα απο αλλου βενζινη και ολα καλα... παντως εγω θα σου ελεγα να πας απο το συνεργειο... κατι μπορει να δουν (με τον εγκεφαλο) ή να το εχουν ξαναδει... :X τις βεζινες τους :X αν επιτρεπεται που ειχες κανει το τελευταιο γεμισμα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις μην χαλάτε το θέμα με ερωτήσεις για το τελωνείο / εβδομάδες παραγωγής. Αν ο καθένας κάνει απο μια τέτοια ερώτηση το σκίσαμε το θέμα..

Το θέμα είναι για το αυτοκίνητο και οτι έχει σχέση καθαρά με αυτό (προβλήματα, κατανάλωση, πλεονεκτήματα, εντυπώσεις..)

Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν ξερω τι ειναι αυτο...

εγω την εχω πατησει μια φορα αλλα εκανε κατι παλαβα (μπερδευε και εβγαζε μαυριλα) το πρωι... (μου το εκανε δυο φορες) πηγα γεμισα απο αλλου βενζινη και ολα καλα... παντως εγω θα σου ελεγα να πας απο το συνεργειο... κατι μπορει να δουν (με τον εγκεφαλο) ή να το εχουν ξαναδει... :X τις βεζινες τους :X αν επιτρεπεται που ειχες κανει το τελευταιο γεμισμα;

 

file apo thessaloniki to teleuteo to evala sto kalpaki (pada super unleaded) k malista imoun me anameno labaki k evala 20 euro , apenadi apo to kosmos..

pados simera kiolas pira tilefono se eforia k ekana kattagelia k tha pane na paroun digmata!!!!!!!

de tha xalaso ego to kinitira mu epidi merikoi ine ..........:X

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο καλα εκανες με την καταγγελια!!!!

Επειδη ο καθε ΚΛΕΦΤΗΣ βενζινας θελει να βγαλει 800 την ημερα θα την πληρωνουμε εμεις...

Αντι γιατι με την βενζίνα στο 1,20 δεν παει αλλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

4 ευρω ειναι στο μηχανακι 3,33 λιτρα.!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Να κανω και μια αλλη ερωτηση??

Καπου ειχα διαβασει οτι το TSi με το GT εχουν ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια μοτερια, και οτι αμα αλαξεις την χαρτογραφηση του TSi και βαλεις του GT τοτε φτανει και αυτο στα 190 μουλάρια????????

Εξηγηστε το λίγο....

Link to comment
Share on other sites

file apo thessaloniki to teleuteo to evala sto kalpaki (pada super unleaded) k malista imoun me anameno labaki k evala 20 euro , apenadi apo to kosmos..

pados simera kiolas pira tilefono se eforia k ekana kattagelia k tha pane na paroun digmata!!!!!!!

de tha xalaso ego to kinitira mu epidi merikoi ine ..........:X

Καλυτερα πιες ενα μπουκαλι τσιπουρο και κατουρα στο ρεζερβουαρ σου...

Καλυτερης ποιοτητας καυσιμο θα καψει το μοτερ σου!! ;)

 

Τα 2 μοτερ ειναι τα ιδια...

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα πιες ενα μπουκαλι τσιπουρο και κατουρα στο ρεζερβουαρ σου...

Καλυτερης ποιοτητας καυσιμο θα καψει το μοτερ σου!! ;)

 

Τα 2 μοτερ ειναι τα ιδια...

 

Aderfe egrawes,tha einai ataka pou tha xreisimopoio gia ta kausima kai fisika tha lew oti tin eipe enas mortis salonikios.

Pantws theloun xeskisma oi venzinades,kai egw anxonomai gia to ti akrivws kausimo vazoume sta mwra mas.

Gia to TSI lew na vazw mono 95ara kai oxi 100ara,nomizw pws tin 100ara tin no8euoun tou kerata.

Parakalw thelw tin tapeini sas gnwmi gia to ti kausimo na vazoume sto tsi alla kai sto gt.

Madness?

This is TSI!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Gia to TSI lew na vazw mono 95ara kai oxi 100ara,nomizw pws tin 100ara tin no8euoun tou kerata.

Parakalw thelw tin tapeini sas gnwmi gia to ti kausimo na vazoume sto tsi alla kai sto gt.

 

'εχω το tsi και του βάζω 100αρα μεγάλη διαφορά απο την 95αρα καταρχην δεν κάνει ένα μίκρο κενό κατα την διάρκεια που κοβει ο κομπρέσσορας και ξεκιναει το τουρμπο και μου φαίνεται οτι αρπάζει με τισ μεγαλύτερεσ σχέσεισ άπο πιο χαμηλά. όσο για την νοθεία βρεσ ένα "καλο" πρατήριο και να βάζεισ απο εκει .το μειονεκτημά της είναι οτι είναι αρκετά ποιο ακριβή απο την απλή.

 

αν έχει παρατηρήσει κάποιοσ κάτι απο αυτά ας το αναφέρει εκτοσ αν ειναι ιδεα μου

Link to comment
Share on other sites

Aderfe egrawes,tha einai ataka pou tha xreisimopoio gia ta kausima kai fisika tha lew oti tin eipe enas mortis salonikios.

Pantws theloun xeskisma oi venzinades,kai egw anxonomai gia to ti akrivws kausimo vazoume sta mwra mas.

Gia to TSI lew na vazw mono 95ara kai oxi 100ara,nomizw pws tin 100ara tin no8euoun tou kerata.

Parakalw thelw tin tapeini sas gnwmi gia to ti kausimo na vazoume sto tsi alla kai sto gt.

Ενταξει και εμενα επι τοπου μου κατεβηκε... :p

Επειδη παντως τυγχανει να ειμαι και εγω βενζινας να ξερεις οτι ολα τα πρατηρια δεν ειναι ιδια!!

Βρες ενα καλο, αξιοπιστο πρατηριο και ξεκινα να βαζεις σταθερα απο εκει! Προτιμησε τα επωνυμα πρατηρια (ειδικα για καυσιμα 100 οκτανιων!!) και να θυμασαι οτι η "φθηνη" βενζινη τις περισσοτερες φορες μακροπροθεσμα θα σου βγει πιο ακριβη!!

 

@GIL46

Το προβλημα με την υψηλη τιμη της βενζινης δεν ειναι θεμα των βενζιναδων οπως αφηνεται να εννοηθει απο τους "δημοσιογραφους"!! Ο βενζινας ειναι ο μεσαζοντας... Οταν αγοραζει ακριβα απο τα διυλιστηρια αναγκαστηκα θα πουλησει και ακριβα!! Αλλοι ειναι αυτοι που κρατανε τις τιμες στα υψη...

 

Αλλα ακομα και τωρα υστερα απο ολους τους φορους που προσεθεσε το ελληνικο κρατος (οδηγια της ΕΕ!) στα καυσιμα τα ελληνικα ειναι απο τα φθηνοτερα στην Ευρωπη!! Γενικα το προβλημα ειναι πολυ μεγαλυτερο και το χειροτερο ειναι οτι την πληρωνουν οι βενζιναδες διοτι ειναι αυτοι που ερχονται σε επαφη με το καταναλωτικο κοινο!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη παντως τυγχανει να ειμαι και εγω βενζινας να ξερεις οτι ολα τα πρατηρια δεν ειναι ιδια!!

Βρες ενα καλο, αξιοπιστο πρατηριο και ξεκινα να βαζεις σταθερα απο εκει! Προτιμησε τα επωνυμα πρατηρια (ειδικα για καυσιμα 100 οκτανιων!!) και να θυμασαι οτι η "φθηνη" βενζινη τις περισσοτερες φορες μακροπροθεσμα θα σου βγει πιο ακριβη!!

 

αναφορικά με τα επώνυμα πρατηρια για δειτε πιο κατω: είναι απο το Υπ. Αναπτυξης...http://www.ypan.gr/flash_fuel/kafsima/PROSTIMA.htm

μετρηστε ποσα "επωνυμα" υπάρχουν...

αλλα αφου δεν τους παιρνουν τα κεφαλια...

εδω θα επρεπε να υπαρχει κατι αντιστοιχο με το νομο περι τεντιμποισμου...

να αναρτουν ταμπελα για ορισμενους μηνες που να γραφει

"Πιαστηκα με νοθευμενα καυσιμα" και πιο κατω αναφερει επακριβως τη νοθεια και το κερδος που θα ειχε... είναι αρκετα τριτοκοσμικό αλλά αντιστοιχα τριτοκοσμικη είναι και η συμπεριφορά αυτών των βενζινοπωλων...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Pedia kalimera, exo ena provlima me to GT mu pou parousiastike xtes...

 

eki pou odigousa mesa sti poli ksaafnika k sta kala kathoumena arxisan na peftoun oi strofes k na iparxei asixronisto gazi mexri tis 3000 strofes apo eki k pera den anevaze...!!!!!!!!

diladi patouses gazi k tipota den anevaze meta tis 3000 strofes......k o thorivos tou kinitira sa boukomenos.....(1 fora mu to kani)

 

parkaro spiti mu tromera stenaxorimenos,,, afou ine kenourgio tamaksi... kathome kamia ora k ksanakateveno k to pao mia volta k itan mia xara!!!!!!!!

 

ipopsiazome oti ine i venzini!!!!!

 

an kseri kanis an exi to amaksi kapio sistima gia tin ateli kausi as mu pi giati tora den boro na to pao k stin antipsosopia afou tora den exi tipota!!!!!!!

 

euxaristo polu....

 

 

Φιλε μου μην στεναχωριεσε....Απλως μπηκε σε safe mode για να προφυλαξη κατι....

Προφανώς πρεπει να ηταν "καλη " οι ποιοτητα της βενζινης.

Παντως να το πας ,να το βαλουν στον εγκεφαλο γιατι υπαρχει περιπτωση να μπηκε και safe mode για αλλον λογο.;) ;)

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

'εχω το tsi και του βάζω 100αρα μεγάλη διαφορά απο την 95αρα καταρχην δεν κάνει ένα μίκρο κενό κατα την διάρκεια που κοβει ο κομπρέσσορας και ξεκιναει το τουρμπο και μου φαίνεται οτι αρπάζει με τισ μεγαλύτερεσ σχέσεισ άπο πιο χαμηλά. όσο για την νοθεία βρεσ ένα "καλο" πρατήριο και να βάζεισ απο εκει .το μειονεκτημά της είναι οτι είναι αρκετά ποιο ακριβή απο την απλή.

 

αν έχει παρατηρήσει κάποιοσ κάτι απο αυτά ας το αναφέρει εκτοσ αν ειναι ιδεα μου

 

Προχτές το βράδυ που ήθελα να κάνω βόλτα και το αμάξι δεν είχε στάλα βενζίνη αναγκαστικά πήγα και έβαλα από ένα διανυκτερεύον Shell. Έβαλα Vpower απλή (αλήθεια πόσα οκτάνια είναι αυτή, οχι 100 ε) και αμέσως είδα διαφορά. Και στην αλλαγή που λες και εσύ και στο πως αρπάει το αυτοκίνητο. Μπορεί να ήταν ιδέα μου αλλά δεν θα το ξανακάνω!

 

αναφορικά με τα επώνυμα πρατηρια για δειτε πιο κατω: είναι απο το Υπ. Αναπτυξης...http://www.ypan.gr/flash_fuel/kafsima/PROSTIMA.htm

μετρηστε ποσα "επωνυμα" υπάρχουν...

αλλα αφου δεν τους παιρνουν τα κεφαλια...

εδω θα επρεπε να υπαρχει κατι αντιστοιχο με το νομο περι τεντιμποισμου...

να αναρτουν ταμπελα για ορισμενους μηνες που να γραφει

"Πιαστηκα με νοθευμενα καυσιμα" και πιο κατω αναφερει επακριβως τη νοθεια και το κερδος που θα ειχε... είναι αρκετα τριτοκοσμικό αλλά αντιστοιχα τριτοκοσμικη είναι και η συμπεριφορά αυτών των βενζινοπωλων...

 

Τι λες τώρα! Σε μερικά πρατήρια είδα νοθεία 500 και 700% Αντιλαμβάνεστε τι σημαίνει αυτό;!!!! Μήπως μπορούμε να βρούμε και για άλλες πόλεις;

 

edit: 1.384.444€ πρόστιμο;;! Τον καημένο τον βενζινοπώλη ή τους καημένους τους οδηγούς που βάζαν από αυτόν να λέμε;!

Link to comment
Share on other sites

αναφορικά με τα επώνυμα πρατηρια για δειτε πιο κατω: είναι απο το Υπ. Αναπτυξης...http://www.ypan.gr/flash_fuel/kafsima/PROSTIMA.htm

μετρηστε ποσα "επωνυμα" υπάρχουν...

αλλα αφου δεν τους παιρνουν τα κεφαλια...

εδω θα επρεπε να υπαρχει κατι αντιστοιχο με το νομο περι τεντιμποισμου...

να αναρτουν ταμπελα για ορισμενους μηνες που να γραφει

"Πιαστηκα με νοθευμενα καυσιμα" και πιο κατω αναφερει επακριβως τη νοθεια και το κερδος που θα ειχε... είναι αρκετα τριτοκοσμικό αλλά αντιστοιχα τριτοκοσμικη είναι και η συμπεριφορά αυτών των βενζινοπωλων...

Μα ακομα και στα επωνυμα καυσιμα υπαρχουν τα καλα και τα κακα...

Σκεψου ποσα πρατηρια εχει η Shell υπο τα σηματα της!! Στην συγκεκριμενη λιστα βρισκονται ΜΟΛΙΣ 3 πρατηρια εκ των οποιων στα δυο η νοθεια ειναι αμελητεα (της ταξης του 5%)!

 

Μετα σκεψου ποσα πρατηρια φερουν τα σηματα της BP!!

Στην συγκεκριμενη λιστα υπαρχουν 35 παραβασεις πρατηριων της BP!!!

Τα υπολοιπα ειναι θεμα του καταναλωτη...

 

Το κακο ξερεις ποιο ειναι?? Οτι αυτες οι πληροφοριες ειναι δημοσιοποιημενες... Και παρα τα εμφανη αποτελεσματα ο κοσμος συνεχιζει να βαζει ας πουμε Bp Ultimate ενω στην πραξη ποτε δεν βαζει 100αρα βενζινη ;)

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι το τέλος του 2007 θα υπάρξουν κάποιες αλλαγές στη γκάμα του Golf.

 

Πέρα από το νέο κινητήρα 122hp, έρχονται και αλλαγές στα επίπεδα εξοπλισμού. Συγκεκριμένα, καταργείται το επίπεδο "Sportline" και αντικαθιστάται από το επίπεδο "GT Sport", το οποίο είναι στην ουσία ένα Sportline, αλλά έχει διαφορές και στο αμάξωμα σε σχέση με τα υπόλοιπα Golf (κάτι που μέχρι ίσχυε μόνο για τις εκδόσεις GT, GTI & R32). Έτσι, τα GT Sport θα έχουν μάσκα στα πρότυπα του GT170 (με ελάχιστα διαφορετικό έμβλημα), σκουρόχρωμα πίσω παράθυρα καθώς και διπλή απόληξη εξάτμισης (http://www.km77.com/00/volkswagen/golf/gra/049b.asp). Όσον αφορά στο εσωτερικό, δεν έχει γίνει ακόμα γνωστό κάτι, δε φαίνεται όμως ότι θα υπάρξουν αλλαγές σε σχέση με τα σημερινά Sportline.

 

Άποψή μου είναι ότι η VW ανακατεύει την τράπουλα με τα διάφορα εξαρτήματα που έχει ήδη στα ράφια της, διαφοροποιώντας αισθητικά τις εκδόσεις μεταξύ τους. Αυτό είναι αρκετά πρωτότυπο, καθώς μέχρι τώρα μόνο οι ειδικές εκδόσεις ενός αυτοκινήτου (όχι μόνο Golf) είχαν διαφορές από το βασικό μοντέλο. Προφανώς η VW αναγκάστηκε να προβεί σε μια τέτοια κίνηση, μιας και δεν πρόκειται να γίνει facelift στο μοντέλο, αλλά και ο διάδοχός του δείχνει να καθυστερεί (ακούγεται για τέλη 2008 πλέον http://www.diepresse.com/home/wirtschaft/economist/299109/index.do?_vl_backlink=/home/wirtschaft/economist/index.do)

 

Από πλευράς marketing, δείχνει αρκετά έξυπνη κίνηση, μιας και συνδυάζει το χαμηλό κόστος σε σχέση με ένα facelift (μιας και τα εξαρτήματα υπάρχουν ήδη), τη διαφοροποίηση (πλέον οι κάτοχοι της πιο "σπορ" έκδοσης θα το δηλώνουν, όχι μόνο από τις ...ζάντες) αλλά και την ψευδαίσθηση του facelift, μιας και τα περισσότερα Golf που κυκλοφορούν ήδη στο δρόμο είναι Sportline, άρα λογικά θα γεμίσουμε με GT Sport και θα υπάρχει η ψευδαίσθηση ότι "το Golf άλλαξε".

 

Προσωπικά μόνο ένα μειονέκτημα βρίσκω: Ότι θα γεμίσει ο τόπος GT Sport οπότε τα GT μας δε θα ξεχωρίζουν και τόσο (μόνο ζάντες)... :(

Link to comment
Share on other sites

 

Προσωπικά μόνο ένα μειονέκτημα βρίσκω: Ότι θα γεμίσει ο τόπος GT Sport οπότε τα GT μας δε θα ξεχωρίζουν και τόσο (μόνο ζάντες)... :(

 

Πίστεψε με ότι τα Gt μας θα ξεχωρίζουν μόνο από πίσω, αυτό δηλ. που θα αντικρύζουν τα εκάστοτε GT Sport όποτε θα πατάς το γκάζι λίγο περισσότερο...:D

Link to comment
Share on other sites

Μα ακομα και στα επωνυμα καυσιμα υπαρχουν τα καλα και τα κακα...

Σκεψου ποσα πρατηρια εχει η Shell υπο τα σηματα της!! Στην συγκεκριμενη λιστα βρισκονται ΜΟΛΙΣ 3 πρατηρια εκ των οποιων στα δυο η νοθεια ειναι αμελητεα (της ταξης του 5%)!

Μετα σκεψου ποσα πρατηρια φερουν τα σηματα της BP!!

Στην συγκεκριμενη λιστα υπαρχουν 35 παραβασεις πρατηριων της BP!!!

Τα υπολοιπα ειναι θεμα του καταναλωτη...

Το κακο ξερεις ποιο ειναι?? Οτι αυτες οι πληροφοριες ειναι δημοσιοποιημενες... Και παρα τα εμφανη αποτελεσματα ο κοσμος συνεχιζει να βαζει ας πουμε Bp Ultimate ενω στην πραξη ποτε δεν βαζει 100αρα βενζινη ;)

 

 

δεν ειναι ακριβώς ετσι τα πραγματα...

δεν πρεπει να συγκρίνει κανεις τα παρανομα πρατηρια με τον συνολικο αριθμό των πρατηριων της εκάστοτε φιρμας αλλά με τον αριθμό των πρατηρίων της φιρμας που ελέγχθησαν (ο οποιος ειναι αγνωστος).

οσο για το ότι ο κοσμος συνεχιζει να βαζει 100αρα παρα τις νοθειες δηλαδη τι πρεπει να αποδεχθουμε τη νοθεια και να βαζουμε 95αρα ή να τσακισουμε τους παρανομούντες;; μη τα ριχνουμε ολα στον καταναλωτη... σκεψου και την ευθυνη που φέρει ο επαγγελματίας (στην περιπτωση μας ο βενζινοπωλης-ποσο ηθικό βλεπεις το οτι καθε ενας μας τον κανει πλουσιο και ταυτοχρονα να αισθανεται "μαγκας";). Τελος μη ξεχνας οτι ορισμενα αυτοκινητα (μεταξυ των οποίων και το gt) χρειάζονται 98αρα (για την ελλαδα η μονη λυση ειναι 100αρα- αλλο θεμα αυτο...) αυτοί τι πρεπει να κανουμε;;; τι λυση προτείνεις μιας και εισαι και του χώρου απο ότι ειπες (περαν το βαζω σε δοκιμασμενο πρατηριο...)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...