Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σιγουρα ειναι δικια τους η απαντηση αφου το e-mail address (dialogcenter@volkswagen.de) ειναι απο το επισημο web site της VW (http://www.volkswagenag.com/vwag/vwcorp/info_center/en/contacts/contact_overview.acq/_/index.html). Ο ανθρωπος σιγουρα δεν ειναι αγγλος, οποταν και τα αγγλικα του.;)

 

Τα δικα μου πως σου φανηκαν?????????:p

 

Παντος απο την απαντηση εμενα μου φανηκε Γερμανος!

 

τι θα ελεγες για το τηλεφωνο, το fax και το e-mail του:

 

Telefon: +49-5361-9-87584

Telefax: +49-5361-9-21952

Email: christian.buhlmann@volkswagen.de

Δε το εγραψα εναντιον σου. Sorry αν το πηρες ετσι. Φυσικα και σε πιστευω, αλλα οι τυποι εκει καλυτερα να βαλουν καποιον που ξερει καλυτερα αγγλικα:p

Εγω παντως που ειχα Γερμανο καθηγητη σε 3 μαθηματα στο πανεπιστημιο, τα αγγλικα του ηταν τελεια, εκτος απο τη προφορα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε το εγραψα εναντιον σου. Sorry αν το πηρες ετσι. Φυσικα και σε πιστευω, αλλα οι τυποι εκει καλυτερα να βαλουν καποιον που ξερει καλυτερα αγγλικα:p

Εγω παντως που ειχα Γερμανο καθηγητη σε 3 μαθηματα στο πανεπιστημιο, τα αγγλικα του ηταν τελεια, εκτος απο τη προφορα.

 

 

Το ξερω οτι δεν το εγραψες εναντιον μου, απλα αυτα που γραφω η οι πληροφοριες που δινω ειναι τεκμηριωμενες. Να βοηθησω θελω.

 

φιλοι?:rolleyes:

http://car.biglobe.ne.jp/newcar/testdrive_report/200704/img/volkswagen-golf_gt_tsi_tdr004.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

είμαι κάτοχος του TSI με τα 140HP. Έχοντας διανύσει συνολικά 2000ΚΜ, και εβρισκόμενος σε ορεινή διάδρομη προς καρπενήσι(πριν από 2μήνες περίπου), ύστερα από ζόρικες ανηφόρες, είχα ακούσει έναν πολύ ανησυχητικό θόρυβο.

Το αμάξι έκανε στην κυριολεξία σαν τρακτερ.. Ένας άλλος χαρακτηρισμός αυτού του θορύβου που προερχόταν από το εσωτερικό της μηχανής, θα μπορούσε να είναι: "σα χαλασμένο ντίζελ,.. ή ποδήλατο με καπακι από παγωτό μανταλωμένο στις ακτίνες"

 

Anyway, μετα από κάνα 20λεπτο και αφού κρύωσε δεν τον ξαναεκανε..μέχρι και χτες και έχοντας στο κοντέρ 5500ΚΜ. Σε μποτιλιάρισμα ζόρικο κάπου πριν την Λάρισα, Ύστερα από 1 ώρα σταματα ξεκίνα, ξεκίνησε σιγά σιγά το ίδιο πράγμα. Στην αρχή το έκανε με πατημένο συμπλέκτη μόνο κ μετά συνεχώς.

 

Αφού έκανα στην άκρη για 15 λεπτά περίπου, με σβηστό κινητήρα, σταμάτησε. Επισκεπτόμενος το συνεργείο μου είπαν δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι από τη στιγμή που όλα φαίνονται οκ. Ξανα πέρνα μόλις το ξανακάνει. Αυτά..

 

Ο ήχος ηχογραφήθηκε-(βιντεοσκοπήθηκε) από κινητό Ν70 και σας τον παραδίδω προς εξέταση..

 

http://www.logismic.com/1.mp4

http://www.logismic.com/2.mp4

Link to comment
Share on other sites

παντος ρε παιδεια ως κατοχος gt 170 προσωπικα χαλιεμε λιγο να βγει gt sport 140 το οποιο εξωτερικα εκτος απο τις ζαντες δεν θα διαφοροποιειται απο το δΙκο μας gt 170. Γιατι οπως και να το κανουμε αλλο το ενα και αλλο το αλλο. Αν ημουν κατοχος tsi ενταξει θα με βολευε , ομως δεν θεωρω δικαιο τα δυο μοντελα να μην διαφοροποιουνται εξωτερικα αφου ειναι δυο τελειως αλλα αυτοκινητα!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τρακτερ με τα ολα του... μπορει να ειναι κανενα λουρι....

 

Υπάρχει περίπτωση αν υπερθεμανθεί κάποιο λουρί να κοπανάει έτσι?

Δεν μπορώ να καταλάβω πως συνδεόταν με το πάτημα του συμπλέκτη στην άρχη...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

είμαι κάτοχος του TSI με τα 140HP. Έχοντας διανύσει συνολικά 2000ΚΜ, και εβρισκόμενος σε ορεινή διάδρομη προς καρπενήσι(πριν από 2μήνες περίπου), ύστερα από ζόρικες ανηφόρες, είχα ακούσει έναν πολύ ανησυχητικό θόρυβο.

Το αμάξι έκανε στην κυριολεξία σαν τρακτερ.. Ένας άλλος χαρακτηρισμός αυτού του θορύβου που προερχόταν από το εσωτερικό της μηχανής, θα μπορούσε να είναι: "σα χαλασμένο ντίζελ,.. ή ποδήλατο με καπακι από παγωτό μανταλωμένο στις ακτίνες"

 

Anyway, μετα από κάνα 20λεπτο και αφού κρύωσε δεν τον ξαναεκανε..μέχρι και χτες και έχοντας στο κοντέρ 5500ΚΜ. Σε μποτιλιάρισμα ζόρικο κάπου πριν την Λάρισα, Ύστερα από 1 ώρα σταματα ξεκίνα, ξεκίνησε σιγά σιγά το ίδιο πράγμα. Στην αρχή το έκανε με πατημένο συμπλέκτη μόνο κ μετά συνεχώς.

 

Αφού έκανα στην άκρη για 15 λεπτά περίπου, με σβηστό κινητήρα, σταμάτησε. Επισκεπτόμενος το συνεργείο μου είπαν δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι από τη στιγμή που όλα φαίνονται οκ. Ξανα πέρνα μόλις το ξανακάνει. Αυτά..

 

Ο ήχος ηχογραφήθηκε-(βιντεοσκοπήθηκε) από κινητό Ν70 και σας τον παραδίδω προς εξέταση..

 

http://www.logismic.com/1.mp4

http://www.logismic.com/2.mp4

 

Δές εδω την περίπτωσή μου φίλε, μήπως σε βοηθήσει...

Link to comment
Share on other sites

εχω αφησει να μπει σε λειτουργία επίτηδες το βεντιλατερ μετά από ολα αυτά κ αφού ειχε πρωτα κρυωσει, και δεν ακουσα κατι.

 

Λες αν ζεσταθεί πολύ να τρίζει ο ιμάντας του βεντιλατερ?

Ερώτηση: εχει ιμάντα το βεντιλάτερ?

Link to comment
Share on other sites

Για σας φίλοι μου. Έχω αγοράσει το golf gt (5d) εδώ και ενα μήνα και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Πήγα πρόσφατα ενα ταξίδι και διαπίστωσα πόσο οικονομίκο μπορεί να γίνει το αυτοκίνητο αν εκμεταλευτείς τη ροπή στις χαμηλές στροφές.

Έκανα 500Km με μισό ντεπόζιτο και ο δείκτης μεσης καταναλωσης έδειχνε 5,6l/100Km

to GT or not to GT?[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω αφησει να μπει σε λειτουργία επίτηδες το βεντιλατερ μετά από ολα αυτά κ αφού ειχε πρωτα κρυωσει, και δεν ακουσα κατι.

 

Λες αν ζεσταθεί πολύ να τρίζει ο ιμάντας του βεντιλατερ?

Ερώτηση: εχει ιμάντα το βεντιλάτερ?

 

Βασικά ήταν ένας πείρος χαλαρός κάπου στο βεντιλατερ και προκαλούσε όλο τον θόρυβο.

Πήγαινε το στο service εκεί που τό πήρες και θα στο φτιάξουνε ότι κ να ναι...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ήταν ένας πείρος χαλαρός κάπου στο βεντιλατερ και προκαλούσε όλο τον θόρυβο.

Πήγαινε το στο service εκεί που τό πήρες και θα στο φτιάξουνε ότι κ να ναι...

 

Η βλακεία είναι ότι τώρα στο αμάξι δεν ακούγεται το παραμικρό. Ο αρχιμηχανικός στην δελτα-καρ πατρων μου είπε ότι αν δεν ακούγεται τπτ δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι περισσότερο.

 

Anyway, μου έκανε εντύπωση που δεν μου είπε να το βάλει στο συνεργείο έστω κ για έναν τυπικό έλεγχο(κ του το ζήτησα κιόλας), παρά μόνο ότι έχω ακόμα 1,5 χρόνο εγγύηση κ να μην ανησυχω.

Link to comment
Share on other sites

Η βλακεία είναι ότι τώρα στο αμάξι δεν ακούγεται το παραμικρό. Ο αρχιμηχανικός στην δελτα-καρ πατρων μου είπε ότι αν δεν ακούγεται τπτ δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι περισσότερο.

 

Anyway, μου έκανε εντύπωση που δεν μου είπε να το βάλει στο συνεργείο έστω κ για έναν τυπικό έλεγχο(κ του το ζήτησα κιόλας), παρά μόνο ότι έχω ακόμα 1,5 χρόνο εγγύηση κ να μην ανησυχω.

 

Σε μένα χρειάστηκε να το αφήσουμε αναμμένο στο ρελαντι για ~30 λεπτά (χειμώνας ήταν) μέχρι να μπεί σε λειτουργία το βεντιλατερ και να το ακούσει ο μηχανικός... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι και γω κατοχος του GOLF TSI εδω και ενα μηνα και μου κανη το εξης κουφο με τον κληματησμο οταν ειναι κρυα η μηχανη μου βγαζη κρυο αερα και μολις το ζωρησο και ζεσταθη η μηχανη μου βγαινη σχεδον ζεστο, το πηγα συνεργειο για service μπας θελη φρεο το βλεπουνε ολα καλα το βαζουν στο κομπιουτερ βγαζη προβλημα στη βαλβιδα οτι θελη αλλαγη γηνεται η αλλαγη μου λενε ολα καλα το πηρα και εφηγα το δοκημαζω και παλι τα ιδια τωρα εχω κανονηση ραντεβου για την πεμπτη παλι αντε να δουμε θα πιασουν και η ζεστες τωρα, το κανη σε κανενα σας ρε παιδια ευχαρηστω

Γιωργος

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 Pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με αντιπροσωπεία της VW, και συγκεκριμένα τον Φιλιππαίο, με ενημέρωσαν ότι το Golf TSi που είχα παραγγείλει στις 4 Μαίου, και δεν έχει πάρει ακόμα εβδομάδα παραγωγής, θα είναι Sport GT, θα έχει δηλαδή τη νέα μάσκα αλλά και τα υπόλοιπα τεχνικά χαρακτηριστικά του Sport GT.

 

Για αυτό προτείνω σε όσους βρίσκονται στην ίδια θέση με εμένα, να πάρουν ένα τηλέφωνο για να μάθουν τι θα γίνει με το δικό τους αυτοκίνητο.

 

Papous78 egw to ekleisa to tsi tin 20h vdomada paragogis enw o kollitos mou tin 24h(ena mina meta) pairnw simera til ton pazaropoulo gia na rwtisw gia to pote erxetai to diko mou amaxi (se 2 vdomades logika) kai ton rwtisa episis gia autin tin kainourgia ekdosi,mou eipe pws isxiei apo tin 22h vdomada paragogis dld egw den prolavainw enw o kollitos mou einai mesa.

Twra oi diafores einai sto rcd to opoio tha paizei kai mp3 kai stin mprostini maska pou tha einai tou GT kai tha grafei GT Sport.

Gia texnika xaraktiristika den paizei na einai GT (170hp,kalitera amortiser,megalitera frena).Ola ta ipoloipa tha einai to idio me to TSI apla i onomasia tis ekdosis ginetai apo Sportline se GT sport.

Me liga logia KLAIN MAIN!

Madness?

This is TSI!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Papous78 egw to ekleisa to tsi tin 20h vdomada paragogis enw o kollitos mou tin 24h(ena mina meta) pairnw simera til ton pazaropoulo gia na rwtisw gia to pote erxetai to diko mou amaxi (se 2 vdomades logika) kai ton rwtisa episis gia autin tin kainourgia ekdosi,mou eipe pws isxiei apo tin 22h vdomada paragogis dld egw den prolavainw enw o kollitos mou einai mesa.

Twra oi diafores einai sto rcd to opoio tha paizei kai mp3 kai stin mprostini maska pou tha einai tou GT kai tha grafei GT Sport.

Gia texnika xaraktiristika den paizei na einai GT (170hp,kalitera amortiser,megalitera frena).Ola ta ipoloipa tha einai to idio me to TSI apla i onomasia tis ekdosis ginetai apo Sportline se GT sport.

Me liga logia KLAIN MAIN!

 

Έχει καταλάβει τελικά κανείς αν το TSi γίνεται GT Sport (και αν ναι τότε τι γίνεται το GT) ή/και αν το GT γίνεται κάτι άλλο (πχ αν το GT Sport 170 θα είναι το ίδιο με το τωρινό GT) ?

Link to comment
Share on other sites

Για σας φίλοι μου. Έχω αγοράσει το golf gt (5d) εδώ και ενα μήνα και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Πήγα πρόσφατα ενα ταξίδι και διαπίστωσα πόσο οικονομίκο μπορεί να γίνει το αυτοκίνητο αν εκμεταλευτείς τη ροπή στις χαμηλές στροφές.

Έκανα 500Km με μισό ντεπόζιτο και ο δείκτης μεσης καταναλωσης έδειχνε 5,6l/100Km

 

mporeis na mou pis pos to kataferes ayto? diladi pos to odigises?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Papous78 egw to ekleisa to tsi tin 20h vdomada paragogis enw o kollitos mou tin 24h(ena mina meta) pairnw simera til ton pazaropoulo gia na rwtisw gia to pote erxetai to diko mou amaxi (se 2 vdomades logika) kai ton rwtisa episis gia autin tin kainourgia ekdosi,mou eipe pws isxiei apo tin 22h vdomada paragogis dld egw den prolavainw enw o kollitos mou einai mesa.

Twra oi diafores einai sto rcd to opoio tha paizei kai mp3 kai stin mprostini maska pou tha einai tou GT kai tha grafei GT Sport.

Gia texnika xaraktiristika den paizei na einai GT (170hp,kalitera amortiser,megalitera frena).Ola ta ipoloipa tha einai to idio me to TSI apla i onomasia tis ekdosis ginetai apo Sportline se GT sport.

Me liga logia KLAIN MAIN!

 

Δυστυχώς μόλις το επιβεβαίωσα κι εγώ. Sportline παύει από την 22η βδομάδα παραγωγής και την θέση της παίρνει η έκδοση GT Sport η οποία είναι όπως την Sportline με μάσκα όπως του GT(το μεσαίο τμήμα όμως πάντα μαύρο) και rcd 300 με mp3, στην ίδια τιμή.

Έγω που έχω 21η βδομάδα παραγωγής τα χάνω όλα αυτά αν κι από ότι μου είπαν προσπάθησαν να μου αλλάξουν βδομάδα :(

Link to comment
Share on other sites

Πίσω εχει την εξατμιση του gt η οπως ήταν ...που δεν φαίνεται καθόλου;Ας βάλει καποιος φοτο διαφορα tsi kai γτ σπορτ μασκα να δουμε.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

είμαι κάτοχος του TSI με τα 140HP. Έχοντας διανύσει συνολικά 2000ΚΜ, και εβρισκόμενος σε ορεινή διάδρομη προς καρπενήσι(πριν από 2μήνες περίπου), ύστερα από ζόρικες ανηφόρες, είχα ακούσει έναν πολύ ανησυχητικό θόρυβο.

Το αμάξι έκανε στην κυριολεξία σαν τρακτερ.. Ένας άλλος χαρακτηρισμός αυτού του θορύβου που προερχόταν από το εσωτερικό της μηχανής, θα μπορούσε να είναι: "σα χαλασμένο ντίζελ,.. ή ποδήλατο με καπακι από παγωτό μανταλωμένο στις ακτίνες"

 

Anyway, μετα από κάνα 20λεπτο και αφού κρύωσε δεν τον ξαναεκανε..μέχρι και χτες και έχοντας στο κοντέρ 5500ΚΜ. Σε μποτιλιάρισμα ζόρικο κάπου πριν την Λάρισα, Ύστερα από 1 ώρα σταματα ξεκίνα, ξεκίνησε σιγά σιγά το ίδιο πράγμα. Στην αρχή το έκανε με πατημένο συμπλέκτη μόνο κ μετά συνεχώς.

 

Αφού έκανα στην άκρη για 15 λεπτά περίπου, με σβηστό κινητήρα, σταμάτησε. Επισκεπτόμενος το συνεργείο μου είπαν δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι από τη στιγμή που όλα φαίνονται οκ. Ξανα πέρνα μόλις το ξανακάνει. Αυτά..

 

Ο ήχος ηχογραφήθηκε-(βιντεοσκοπήθηκε) από κινητό Ν70 και σας τον παραδίδω προς εξέταση..

 

http://www.logismic.com/1.mp4

http://www.logismic.com/2.mp4

 

Προχτές που έκανα μια διαδρομή με στροφές και αφού ζεστάθηκε ο κινητήρας άκουγα ένα ανεπαίσθητο θόρυβο σαν αυτό που λες αλλά όχι τόσο δυνατό... Ίσως επειδή είχα κλειστά τα παράθυρα, ίσως επειδή δεν του έδωσα τόση σημασία... Πάντως άμα το ξανακάνει θα αρχίσω και εγώ να ανησυχώ... Ενημέρωσέ μας άμα μάθεις κάτι.

 

παντος ρε παιδεια ως κατοχος gt 170 προσωπικα χαλιεμε λιγο να βγει gt sport 140 το οποιο εξωτερικα εκτος απο τις ζαντες δεν θα διαφοροποιειται απο το δΙκο μας gt 170. Γιατι οπως και να το κανουμε αλλο το ενα και αλλο το αλλο. Αν ημουν κατοχος tsi ενταξει θα με βολευε , ομως δεν θεωρω δικαιο τα δυο μοντελα να μην διαφοροποιουνται εξωτερικα αφου ειναι δυο τελειως αλλα αυτοκινητα!

 

Βασικά δεν καταλαβαίνω καθόλου το σκεπτικό σου! Και εγώ που έχω TSI δε θα έπρεπε να χαλιέμαι που ενώ έχω τόσο διαφορετικό αυτοκίνητο, εξωτερικά να είναι ίδιο με τα άλλα "υποδεέστερα" FSI κλπ golf? Αλλά πραγματικά δε με ενδιαφέρει καθόλου! Το αυτοκίνητό σου είναι διαφορετικό από τα υπόλοιπα, γιατί όμως και να το φωνάζει; Σίγουρα άμα χρειαστεί πάντως μπορεί να το αποδείξει ;). Όλα τα υπόλοιπα για μένα είναι περιττά... Στο τέλος θα καταλήξουμε σαν τα παιδάκια να κλαίμε και να μαλώνουμε ποιος έχει καλύτερο παιγνίδι-pc-αυτοκίνητο-*μπιπ* κλπ κλπ.

 

Φιλικά!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Στέλνω πρώτη φορά σε αυτό το τοπικ ,

χθες αρχισα να το διαβάζω, διάβασα πολλές σελίδες !

Εχω παραγγείλει κ γω το TSI ! Το περιμένω την παρασκευή!

(3 μήνες πριν το παραγγειλα περίπου)

χρώμα μαυρο,

εξτρα , ηλιοροφή , υποβραχιόνιο, παρκτρονικ, συναγερμος (δώρο)

Σκεφτομαι οτι το mp3 για μενα ειναι απαραιτητο, κ απλά δεν ξέρω τι να κάνω..

Υπάρχει κανεις εδω που να εχει το RCD300 με mp3 ?

 

Επίσης εχω μεινει απολυτα ικανοποιημενος από οσα διάβασα για το TSI !

Τι αλλα εξτρα μου προτεινετε να βαλω , που να ειναι απαραιτητα ?

Ζητησα να μου βαλουν κουμπια στο τιμονι, ξερετε, για την ενταση του ραδιοφώνου κλπ , αλλα μου ειπαν οτι δεν γίνετε... κ οτι ειναι μεγάλη διαδικασία.. Ισχυει ?

Link to comment
Share on other sites

mporeis na mou pis pos to kataferes ayto? diladi pos to odigises?

 

κοίτα ακομα το στρωνω και γι' αυτο δε το πηγα πανω απο 3500rpm,

αλλα το μυστικο ειναι να αλλαζεις ολες τις ταχυτητες στις 2500rpm.

Βεβαια δεν πρεπει να εχεις πολυ βαρυ ποδι και να εκμεταλευεσε τα καλα κρατηματα για να μη φρεναρεις πολυ πριν τη στροφη και χρειαζεται μετα εντονη επιταχυνση

to GT or not to GT?[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πίσω εχει την εξατμιση του gt η οπως ήταν ...που δεν φαίνεται καθόλου;Ας βάλει καποιος φοτο διαφορα tsi kai γτ σπορτ μασκα να δουμε

 

δεν μου απαντησατε....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η βλακεία είναι ότι τώρα στο αμάξι δεν ακούγεται το παραμικρό. Ο αρχιμηχανικός στην δελτα-καρ πατρων μου είπε ότι αν δεν ακούγεται τπτ δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι περισσότερο.

 

Anyway, μου έκανε εντύπωση που δεν μου είπε να το βάλει στο συνεργείο έστω κ για έναν τυπικό έλεγχο(κ του το ζήτησα κιόλας), παρά μόνο ότι έχω ακόμα 1,5 χρόνο εγγύηση κ να μην ανησυχω.

 

Φιλε ixnhlaths και εγω απο Delta car το πηρα,και ξερω καλα οτι ο αρχιμηχανικος εκει ,εχει εντολες να μην ασχολειτε πολυ με καποιο αμαξι αν δεν ειναι ορατο ή ακουστικο το προβλημα που αναφερει ο εκαστοτε πελατης!!!!

Αυτοι που σου προτεινω να κανεις ειναι να επιμενεις και να του πεις να το βαλει μεσα για παρακολουθηση...!!!!!

Πιστεψε με ...τους ξερω ολους καλα ...αφου ειναι το 2 αυτοκινητο που παιρνω απο εκει......

Απλως λιγη πιεση θελουν ..με ηρεμια βεβαια...και ολα θα γινουν.

Αν θες μπορουμε να τα πουμε και απο κοντα καποια στιγμη....;)

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Ποιος τα λεει αυτα.....!!!!!!!!!!!!1:mad: :mad: :mad: :mad:

μονο το καλωδιο που βγαζει σε usb κανει 121 ευρω για την ακριβεια (χωρις υποβραχιονιο φυσικα,θα το βαλω στο ντουλαπακι)

απο που το παρηγειλες?

 

μήπως ξέρεις part number ?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Όταν το αυτοκίνητο είναι σταματημένο, με νεκρά, αν πατήσεις τέρμα γκάζι οι στροφές ανεβαίνουν μόνο μέχρι 4.000 ???

 

Ναι, για την προστασία του συμπλέκτη/διαφορικού/κιβωτίου μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...