Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντυπωσιακό το 8 pro..

 

Πρώτη φορά μετά από το one plus 5T (ήταν το τελευταίο που αγόρασα για βασική συσκευή)

Παραδέχομαι την oneplus.

 

Έδωσε πράγματα που εμένα μου έλειπαν (γι αυτό δεν ασχολήθηκα από το 5Τ και μετά).

 

IP 68 (χωρίς πιστοποίηση για μένα τίποτα δεν είναι αδιάβροχο).

Ασύρματη φόρτιση επιτέλους.

120hz στα 2k.

 

Λίγα από τα τόσα εξαιρετικά χαρακτηριστικά που μας έδειξαν χθες.

Διαθέσιμο σε 2 μήνες όμως?

Σαν πολύ μακριά μου φαίνεται αυτό.

 

Και στα προηγούμενα τόσο χρόνο ήθελε μετά την παρουσίαση? Γιατί δεν παρακολουθούσα..

 

Θα σκεφτόμουν την αγορά του.

Η μοναδική έλλειψη για μένα που δουλεύω ακόμα sd card, είναι αυτή.

 

Δεν βλέπω, έστω στα χαρτιά ή στα βίντεο που κυκλοφορούν κάτι άλλο να λείπει από αυτή την υπέροχη συσκευή.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Πέρσι δεν είχαν πει ότι από banggood, gearbest κλπ. υποστηρίζουν πλέον απευθείας εγγύηση από την ίδια την 1+; Λετε να αλλάξει να πέσει κάνα πακέτωμα φέτος;
Αυτό ισχύει; δεν το άκουσα ξανά.
Link to comment
Share on other sites

Πέρσι δεν είχαν πει ότι από banggood, gearbest κλπ. υποστηρίζουν πλέον απευθείας εγγύηση από την ίδια την 1+; Λετε να αλλάξει να πέσει κάνα πακέτωμα φέτος;
Αλήθεια;

Έχεις πηγή;

Ενδιαφέρον...

Και τι εννοείς απευθείας?

Από την ΟΡ ΚΙΝΑς;

ΙΝΔΙΑΣ?

ΕU?

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Στη σελίδα τους αναφέρει 6 μέρες

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πριν μερικές ώρες έλεγε 2 μήνες.

Κόλλημα του συστήματος? Δεν ξέρω.

 

Αυτή τη στιγμή γράφει 10 μέρες.

https://photos.app.goo.gl/SBACDi7b957Bn8hk6

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει; δεν το άκουσα ξανά.

 

Αλήθεια;

Έχεις πηγή;

Ενδιαφέρον...

Και τι εννοείς απευθείας?

Από την ΟΡ ΚΙΝΑς;

ΙΝΔΙΑΣ?

ΕU?

 

Η αλήθεια είναι ότι επειδή απ'το oneplus 5T που είχα πάρει απ'το επίσημο σάιτ τότε που κυκλοφόρησε δεν είχα ασχοληθεί ξανά ενδελεχώς με αυτά τα θέματα δε μπορώ να σας πω με σιγουριά, απλώς θυμάμαι διάσπαρτα τέτοια άρθρα όπως το παρακάτω, πέρσι.

https://en.gizchina.it/2019/07/gearbest-banggood-official-oneplus-warranty-how-it-works/

Θα στέιλω σε κάνα banggood support να δω τι ακαταλαβίστικα θα μου απαντήσουν κι εκείνοι.

 

(Παρεμπιπτόντως από το JerryRigEverything review το 8 pro "survived". Καλό σημάδι :p )

 

edit Λοιπόν, επικοινώνησα με gearbest και banggood, από το πρώτο μου είπαν ξεκάθαρα ότι το διαχειρίζονται οι ίδιοι μέσα σε ένα έτος που είναι η εγγύηση.

 

Aπό το banggood ενώ η τύπισσα αρχικά μου είπε ότι "αυτό μπορώ να το δω από τη σελίδα του προϊόντος" που εκεί γράφουν φυσικά τη δική τους πολιτική, μετά μου είπε ότι "σας προτείνω να επικοινωνήσετε με το κοντινότερο κατάστημα της oneplus". Την ρώτησα αν δηλαδή μπορώ με την απόδειξη του banggood μόνο να το στείλω εγώ στην oneplus για σέρβις απευθείας και απάντησε ναι.

 

Τώρα, τι να σας πω κι εγώ... Μας εξασφαλίζει αυτό; Δεν ξέρω... Πάντως ήταν θετική στο ότι πάει κανονικά από εμένα στην op χωρίς αυτούς στη μέση.

Edited by Leon_CP3

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

To pro ειναι πολυ καλο,αλλα δυστηχως επρεπε να ειχε κυκλοφορησει περυσι. Πολυ κακη περιοδο βρηκαν για να το σπρωξουν/promo ταρουν φετος με την ολη κατασταση. Τα μονα αρνητικα που μου ερχονται στο μυαλο για το pro ειναι η αυτονομια που παλι θα ειναι οριακη και που κακως δεν εβαλαν μεγαλυτερη μπαταρια. Αυτο το πραγμα που σου βαζουν οριακες μπαταριες σε οθονες τερμα ενεργοβορες δεν μπορω να το καταλαβω.

Oneplus 8pro 6.78ιντσες, 3168x1440 αναλυση 120hz 4500μπαταρια

Oneplus 8 6.5ιντσες,2400x1080 αναλυση,90hz 4300μπαταρια

Επισης θα συνεχισει να εχει τα γνωστα κουσουρια της Oneplus,οπως ελαχιστη ποικιλια σε αξεσουαρ,τα γνησια αξεσουαρ ειναι πανακριβα και η τιμη του που θα παραμεινει σταθερη,ενω στις αλλες ναυαρχιδες θα πεφτει.

 

Το απλο 8ρι ειναι τραγικο παντως στα 700+ευρω,και αυτο θα φανει ακομα περισσοτερο σε βαθος χρονου που η τιμη του θα παραμενει σταθερη σε σχεση με τα υπολοιπα κινητα.Και αρκετες διαφορες στα specs(στο gsmarena λενε οτι ουτε ασυρματη φορτιση δεν υποστηριζει).

Το πιο τραγικο ειναι οτι το απλο 8ρι χρησιμοποιει μεχρι και χειροτερη μνημη ram

OnePlus is also making the jump from LPDDR4X memory with the 8 Pro but the vanilla 8 is still running LPDDR4X memory, which is 50% slower and has 45% higher power consumption compared to the new generation.

Ουτε καν telephoto καμερα δεν εχει.

Πολυ καλυτερη περιπτωση το νεο LG V60 οταν πεσει η τιμη του που ειναι πιο ολοκληρωμενο πακετο απο το απλο 8ρι και θα ειναι και φθηνοτερο σε βαθος χρονου.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

To pro ειναι πολυ καλο,αλλα δυστηχως επρεπε να ειχε κυκλοφορησει περυσι. Πολυ κακη περιοδο βρηκαν για να το σπρωξουν/promo ταρουν φετος με την ολη κατασταση. Τα μονα αρνητικα που μου ερχονται στο μυαλο για το pro ειναι η αυτονομια που παλι θα ειναι οριακη και που κακως δεν εβαλαν μεγαλυτερη μπαταρια. Αυτο το πραγμα που σου βαζουν οριακες μπαταριες σε οθονες τερμα ενεργοβορες δεν μπορω να το καταλαβω.

Oneplus 8pro 6.78ιντσες, 3168x1440 αναλυση 120hz 4500μπαταρια

Oneplus 8 6.5ιντσες,2400x1080 αναλυση,90hz 4300μπαταρια

Επισης θα συνεχισει να εχει τα γνωστα κουσουρια της Oneplus,οπως ελαχιστη ποικιλια σε αξεσουαρ,τα γνησια αξεσουαρ ειναι πανακριβα και η τιμη του που θα παραμεινει σταθερη,ενω στις αλλες ναυαρχιδες θα πεφτει.

 

Το απλο 8ρι ειναι τραγικο παντως στα 700+ευρω,και αυτο θα φανει ακομα περισσοτερο σε βαθος χρονου που η τιμη του θα παραμενει σταθερη σε σχεση με τα υπολοιπα κινητα.Και αρκετες διαφορες στα specs(στο gsmarena λενε οτι ουτε ασυρματη φορτιση δεν υποστηριζει).

Το πιο τραγικο ειναι οτι το απλο 8ρι χρησιμοποιει μεχρι και χειροτερη μνημη ram

OnePlus is also making the jump from LPDDR4X memory with the 8 Pro but the vanilla 8 is still running LPDDR4X memory, which is 50% slower and has 45% higher power consumption compared to the new generation.

Ουτε καν telephoto καμερα δεν εχει.

Πολυ καλυτερη περιπτωση το νεο LG V60 οταν πεσει η τιμη του που ειναι πιο ολοκληρωμενο πακετο απο το απλο 8ρι και θα ειναι και φθηνοτερο σε βαθος χρονου.

Σε όλα αυτά, που συμφωνώ απόλυτα, να προσθέσω και την πολύ κυρτή οθόνη, που είναι deal breaker για μένα. Ακόμα και η Samsung το διόρθωσε...

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγοράσμενο oneplus 7 από Κίνα.

Μόλις μίλησα με το τσατ της oneplus eu.

ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΓΓΥΗΣΗ στην EU.....ΕΝΑ ΕΤΟΣ.

 

Μπράβο oneplus

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Αγοράσμενο oneplus 7 από Κίνα.

Μόλις μίλησα με το τσατ της oneplus eu.

ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΓΓΥΗΣΗ στην EU.....ΕΝΑ ΕΤΟΣ.

 

Μπράβο oneplus

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αντί 2 ένα δηλαδή αλλα κανονικά εγγύηση.

Καλό αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Αντί 2 ένα δηλαδή αλλα κανονικά εγγύηση.

Καλό αυτό;

τοσο καλο που μαλλον δεν ισχυει. Ή μπορει να εχει προυποθεσεις, πχ πληρωνεις εσυ τα εξοδα αποστολης. Καλο θα ειναι να ξεκαθαριστει γιατι 1η φορα το ακουω.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει 100%

Μόλις μίλησα με επίσημο τσατ...

da90d2a573bf8594cbd7022d1d2756ae.jpg

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Αγοράσμενο oneplus 7 από Κίνα.

Μόλις μίλησα με το τσατ της oneplus eu.

ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΓΓΥΗΣΗ στην EU.....ΕΝΑ ΕΤΟΣ.

 

Μπράβο oneplus

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πρωτα απ' όλα ενθαρρυντικό οτι ακόμα και συσκευή από Κίνα την αναγνωρίζει το επίσημο service...

Αλλά πώς σου δικαιολόγησαν τον ένα χρόνο εγγύησης,αφού βάση Ευρωπαϊκής νομοθεσίας ότι προορίζεται για Ευρώπη καλύπτεται με δύο χρόνια εγγύηση...

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απ' όλα ενθαρρυντικό οτι ακόμα και συσκευή από Κίνα την αναγνωρίζει το επίσημο service...

Αλλά πώς σου δικαιολόγησαν τον ένα χρόνο εγγύησης,αφού βάση Ευρωπαϊκής νομοθεσίας ότι προορίζεται για Ευρώπη καλύπτεται με δύο χρόνια εγγύηση...

 

Γιατί προορίζεται για Κίνα και όχι για Ευρώπη

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ισχύει 100%

Μόλις μίλησα με επίσημο τσατ...

da90d2a573bf8594cbd7022d1d2756ae.jpg

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από πού είναι το screenshot? Έχει κάπου να ελέγξεις το IMEI στο site?

Link to comment
Share on other sites

Το έλεγξαν αυτοί στην oneplus global

Στο τσατ τους

Δοκιμάστε και εσείς

 

Στάλθηκε από το GM1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικές ώρες έλεγε 2 μήνες.

Κόλλημα του συστήματος? Δεν ξέρω.

 

Αυτή τη στιγμή γράφει 10 μέρες.

https://photos.app.goo.gl/SBACDi7b957Bn8hk6

 

Δεν ξέρω αν βοηθάει, αλλά χθες που το παρήγγειλα, αυτό μου λέει

 

https://photos.app.goo.gl/997ZyRoBv1s3poyo7

Edited by pegasus28
Link to comment
Share on other sites

Έχει μπει και στο αμαζον για όσους έχουν την δυνατότητα για απαλλαγή ΦΠΑ

https://www.amazon.de/OnePlus-Smartphone-Speicher-Dreifach-Kamera-Dual-Sim/dp/B086KC734X/ref=sr_1_3?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&dchild=1&keywords=OnePlus%2B8&qid=1586967173&sr=8-3&th=1

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά δίνουν και ασύρματο φορτιστή δώρο?

Έκανε κάνεις προ παραγγελία?

Pre-order a OnePlus 8 Pro now for a chance to win a wireless charger.

Είναι γελοίοι στην Αμερική δίνουν ακουστικά και wireless charger με την προπαραγγελία . Ευρώπη μας έχουν χεσμένους.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί προορίζεται για Κίνα και όχι για Ευρώπη

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Από πού είναι το screenshot? Έχει κάπου να ελέγξεις το IMEI στο site?

 

Έχεις δίκιο,μετά το σκέφτηκα καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

το απλό 8άρι είναι το απόλυτο πετσόκομμα.. Μιλάμε έκοψαν από παντού, μόνο το soc άφησαν ίδιο :lol:

χειρότερη οθόνη (καλά αυτό ήταν στάνταρ), χειρότερες κάμερες, χειρότερη RAM, χειρότερη UFS μνήμη χωρίς IP68, χωρίς wireless charging.. χωρίς wifi6.. να συνεχίσω; α και χωρίς θήκη :lol::lol:

 

τα λέμε στο 8Τ που λογικά θα είναι πιο κοντά στο 8 pro.

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Εκεί που έλεγα ότι δεν παίζει να το προσέξω λόγω τιμής,με έχει ψήσει πολύ να το δοκιμάσω...Αξιζει τον κόπο;Αν και με το καθαρό Android (σχεδόν καθαρο δεν είναι το oxygen?) δεν τα πάω καλά..

 

Εσυ ρε boy πριν 10μέρες πήρες 11 προ και τώρα λες να πάρεις το oneplus?

Τι γίνεται ρε παιδιά λεφτά για πέταμα? Ακόμα δεν το έμαθες το άλλο και θες να το αλλάξεις?

Συγγνώμη για το έντονο ύφος αλλά απορώ με την λογική.

 

Στα του θέματος το 8 pro νομίζω θα πάει καλά αν και ακριβό. Προσφέρει snap που είναι μεγάλο ατού σε σχέση με exynos και γενικά σε όλους τους τομείς είναι ανταγωνιστικό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω εντυπωσιαστεί με τις αναφορές στην οθόνη...Απλά σε ένα site έγραφε για BOE και σήμερα σε άλλο διάβασα για Samsung...Αν ξέρει κάποιος όντως τι φοράει ας το γράψει...

Ακόμα και ο τίτλος και στα δύο site ήταν παρόμοιος...

1+8 Pro,η πως ηττήθηκε κατά κράτος η Samsung με το S 20 ultra...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8 / 8 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...