Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γινεται πλεον. Ακουσα οτι μετα την αγορα μιλας με το support και σου δινουν εγγραφο που παιρνεις πισω το ΦΠΑ.

 

Το θεμα ειναι οτι κατα την αγορα το πληρωνεις κανονικα και εσυ το ΦΠΑ θα το παρεις πισω μετα απο ενα χρονο...η κανω λαθος?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οπότε καλό νέο για όποιον μπορεί να αγοράσει με αυτόν τον τρόπο.

 

Δε ξέρω τι διαδικασία βέβαια ακολουθεί κάποιος για αγορά με τιμολόγιο, τι στοιχεία χρειάζεται να δώσει κλπ, αλλά προσωπικά δε θα έκανα αγορές με αυτόν τον τρόπο, όταν το site της OnePlus είναι "τρύπιο" και έχει χακαριστει κάμποσες φορές.

 

Βέβαια όπως έγραψα, δεν ξέρω την διαδικασία. Μπορεί να είναι το ίδιο ασφαλές όπως με την PayPal.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Επωνυμια Εταιριας

ΑΦΜ

ΤΗΛ

Διευθυνση

ΤΚ

 

+ τα προσωπικα στοιχεια του νομιμου εκπροσωπου της εταιριας.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι κατα την αγορα το πληρωνεις κανονικα και εσυ το ΦΠΑ θα το παρεις πισω μετα απο ενα χρονο...η κανω λαθος?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Επωνυμια Εταιριας

ΑΦΜ

ΤΗΛ

Διευθυνση

ΤΚ

 

+ τα προσωπικα στοιχεια του νομιμου εκπροσωπου της εταιριας.

Οπότε μακριά! Καλύτερα από Amazon.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα όλη η χρονιά θα είναι δύσκολη φέτος για κολοσσούς και μη...

https://techmaniacs.gr/i-oneplus-apelyse-to-80-ton-ypallilon-t

 

Ήθελα κι εγώ να κάνω μια αλλαγή,αναβάθμιση και νιώθω δικαιωμένος με την μετάβασή μου στο 7 pro και κοιτώντας και τα specs του "φετινού ανταγωνισμού" (βλ.p40 pro ) δεν βλέπω να μου λείπει κάτι για τα θέλω μου...

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σίγουρα η σειρά 1+ 8 & 8 pro είναι πιο πλήρης όμως οικονομικά η χρονιά είναι απρόβλεπτη δύσκολη και φυσικά πρωτόγνωρη.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα όλη η χρονιά θα είναι δύσκολη φέτος για κολοσσούς και μη...

 

https://techmaniacs.gr/i-oneplus-apelyse-to-80-ton-ypallilon-t

 

 

 

Ήθελα κι εγώ να κάνω μια αλλαγή,αναβάθμιση και νιώθω δικαιωμένος με την μετάβασή μου στο 7 pro και κοιτώντας και τα specs του "φετινού ανταγωνισμού" (βλ.p40 pro ) δεν βλέπω να μου λείπει κάτι για τα θέλω μου...

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σίγουρα η σειρά 1+ 8 & 8 pro είναι πιο πλήρης όμως οικονομικά η χρονιά είναι απρόβλεπτη δύσκολη και φυσικά πρωτόγνωρη.

Παρόλαυτά, τα 8αρια είναι out of stock.

 

https://www.google.com/amp/s/gr.gizchina.com/2020/04/25/oneplus-8-8-pro-out-of-stock/amp/

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το ξέρεις πολύ καλά, χρόνια τώρα ,ότι η εταιρεία έχει το δικό της φανατικό κοινό... Once you go OnePlus, you never come back... :)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε το ξέρεις πολύ καλά, χρόνια τώρα ,ότι η εταιρεία έχει το δικό της φανατικό κοινό... Once you go OnePlus, you never come back... :)

 

Σωστά,και εγώ φέτος.το κοιτάω μιας και είναι χρόνια αλλαγής κυρίας συσκευή...

Αλλά αφού ξεπουλησες πες και ποση ήταν η ποσότητα... Νούμερο έχεις...

Γιατί δεν το δημοσιεύεις;;;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το ξέρεις πολύ καλά, χρόνια τώρα ,ότι η εταιρεία έχει το δικό της φανατικό κοινό... Once you go OnePlus, you never come back... :)
Καλά αυτό εννοείται. Δεν ξέρω τι λένε άλλοι για άλλα android skins, αλλά το Oxygen OS είναι με διαφορά ίσως το καλύτερο εκεί έξω.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σωστά,και εγώ φέτος.το κοιτάω μιας και είναι χρόνια αλλαγής κυρίας συσκευή...

 

Αλλά αφού ξεπουλησες πες και ποση ήταν η ποσότητα... Νούμερο έχεις...

 

Γιατί δεν το δημοσιεύεις;;;

Τακτικές Apple. Ξεπουλάνε κάποια λίγα πρώτα κομμάτια και μιλάνε για τρελες πωλήσεις.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ανεβάσουν και μερικές φωτογραφίες όσοι το έχουν,μιας και πολύ φοβάμαι ότι φέτος η κάμερα δεν θα είναι τόσο καλή...
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ανεβάσουν και μερικές φωτογραφίες όσοι το έχουν,μιας και πολύ φοβάμαι ότι φέτος η κάμερα δεν θα είναι τόσο καλή...
Βελτιώθηκε πολύ με το update που πήρε πριν λίγες μέρες διάβαζα. Στην αρχή κι εγώ όταν είδα κάποια δείγματα, ήταν απογοητευτικά. Τώρα φαίνεται να έστρωσε αρκετά όμως.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

 

Τώρα μένει να μας ενημερώσουν οι κάτοχοι τους αν διορθώθηκε το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ανεβάσουν και μερικές φωτογραφίες όσοι το έχουν,μιας και πολύ φοβάμαι ότι φέτος η κάμερα δεν θα είναι τόσο καλή...
Γιατί ποτέ ήταν καλύτερη η κάμερα στα 1+? Μια ζωή μετριότατη και όλοι ψάχνουν gcam για να την "αναβαθμίσουν"

 

Λάζαρος.. Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Γιώργο. Θα γράψω εντυπώσεις μόλις παραλάβω!

update: μόλις πάτησε Ελλάδα.

Το μεσημέρι, πρώτα ο Θεός, παραλαμβάνω!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. Πρώτες εντυπώσεις στις λίγες ώρες που μπόρεσα να το χρησιμοποιήσω.

Να ξεκινήσω από τα αρνητικά πρώτα:

Πρώτο φάουλ, δεν έχει προεγκατεστημένη ζελατίνα προστασίας.

Έχει η συσκευασία 2 για τοποθέτηση αλλά δεν είναι τόσο ευκολή και στο κάτω κάτω δεν είναι δουλειά μου να την τοποθετήσω εγώ.

Ίσως λόγω κορονοιού να μην είχαν προσωπικό να τις τοποθετήσουν.

Εάν προέρχεσαι από ΟΡ7 pro, το πρώτο πράγμα που πάει το μάτι σου είναι..... η μπροστινή κάμερα!

Με την ώρα βέβαια το συνηθίζεις.

Στα θετικά τώρα:

Γρήγορο ακόμα και σε σχέση με το 7 pro που είχα.

Λίγο πιο ελαφρύ στην αίσθηση από τον προκάτοχό του.

Πρασινίλες στην οθόνη δεν έχω διακρίνει ακόμα και όταν μείωσα τον φωτισμό.

Κάμερα δεν δοκίμασα ακόμα.

Μπαταρία, νωρίς για συμπεράσματα.

Αυτά μέχρι στιγμής!

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!

Τις ζελατινες τις βάζουν με ρομπότ, όχι με τα χέρια εννοείται.

Όμως, προφανώς παραλείποντας αυτό το στάδιο από τη γραμμή παραγωγής, απελευθερώνουν πόρους για να παράξουν περισσότερα τεμάχια ημερησίως ή άλλα προϊόντα, ανάλογα με τον προγραμματισμό παραγωγής

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!

Τις ζελατινες τις βάζουν με ρομπότ, όχι με τα χέρια εννοείται.

Όμως, προφανώς παραλείποντας αυτό το στάδιο από τη γραμμή παραγωγής, απελευθερώνουν πόρους για να παράξουν περισσότερα τεμάχια ημερησίως ή άλλα προϊόντα, ανάλογα με τον προγραμματισμό παραγωγής

 

Εμένα με προβληματίζει λίγο που διάβασα πως μερικά έρχονται με ζελατίνα κ μερικά όχι.

Worst case scenario να ειναι επιστροφές απο πελάτες που ζήτησαν σχεδόν άμεσα refund.

Αλλά δεδομένου ότι τώρα ξεκίνησαν οι αποστολές μοιάζει μάλλον απίθανο.

Παραμένω επιφυλακτικός όμως.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με προβληματίζει λίγο που διάβασα πως μερικά έρχονται με ζελατίνα κ μερικά όχι.

 

Worst case scenario να ειναι επιστροφές απο πελάτες που ζήτησαν σχεδόν άμεσα refund.

 

Αλλά δεδομένου ότι τώρα ξεκίνησαν οι αποστολές μοιάζει μάλλον απίθανο.

 

Παραμένω επιφυλακτικός όμως.

Σε διάφορα review που είδα, πολλοί αναφέρουν ότι δεν φοράνε μεμβράνες προστασίας.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με προβληματίζει λίγο που διάβασα πως μερικά έρχονται με ζελατίνα κ μερικά όχι.

Worst case scenario να ειναι επιστροφές απο πελάτες που ζήτησαν σχεδόν άμεσα refund.

Αλλά δεδομένου ότι τώρα ξεκίνησαν οι αποστολές μοιάζει μάλλον απίθανο.

Παραμένω επιφυλακτικός όμως.

Και αυτα που τα γυρνανε πισω σε 1,2 ημερες, μετα η Oneplus τα πουλαει ως καινουρια; Με ολες τις εταιριες γινεται αυτο;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8 / 8 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...