Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας θά ήθελα την βοήθεια σας έχω το oneplus 8 και σε μια καλή πτώση έσπασε η οθόνη και η πλάτη θα ήθελα να μου πείτε πού μπορώ να το επισκευάσω και εάν ξέρετε τι κόστος έχει;  Αθήνα μένω .Σε περίπτωση που δεν αξίζει η επισκευή ποιο θα μου προτείνετε για αντικατάσταση η κάποια άλλη λύση. Ευχαριστώ πολύ....

Link to comment
Share on other sites

Εάν πας στην σελίδα της OnePlus εδώ σε κοστολογεί την επισκευή σε 4 ή 5 ημέρες πάει έρχεται
https://www.oneplus.com/gr/support/repair-pricing/details?code=24

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά μετά την αναβάθμιση έχω δει μεγαλύτερη αυτονομία μπαταρίας. Επίσης έχω απενεργοποιήσει μια υπηρεσία, quick device connect μου φαίνεται λέγεται, που αναφέρθηκε στο θέμα για το 8τ που είχαν πολλοί battery drain

Settings>apps>apps management> 3 τελιτσες πάνω δεξιά>show system>quick device connect> permissions και απενεργοποίηση των location και nearby devices

Edited by focusinos
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ότι είπε ο focusinos και δείχνει να έφτιαξε η μπαταρία. Θα την κοιτάζω και τις επόμενες ημέρες και αν αλλάξει κάτι θα το αναφέρω εδώ.

 

Thanks focusinos!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, Σαν νεος στο φορουμ καλως σας βρηκα. Ηθελα να ρωτησω το εξης. Εχω το one plus 8 pro και μετα την αναβαθμιση στα 12αρια το κινητο παραμενει παντα κλειδωμενο ( πρεπει να συρω το δαχτυλο προς τα πανω για να ξεκλειδωση ) απο τις ρυθμισεις ειναι ολα απενεργοποιημενα. Γνωριζει κανεις κανενα τροπο να ανοιγει απευθειας ?

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - Ασφάλεια και κωδικός πρόσβασης δες εκεί παίξε με τις ρυθμίσεις. Αν και σε εμένα που έχω μοτίβο, πρόσωπο κάποιες φορές δεν ξεκλειδώνει.

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, miltaros said:

Τα εχω δει ολα ειναι απενεργοποιημενα και κλειδωνει παρολα αυτα.

Ναι , και το δικό μου κάνει κάνει τέτοια. Ενεργοποίησα όμως το Smart Lock και το έβαλα να μην κλειδώνει όταν το έχω επάνω μου, όταν βρίσκομαι στο σπίτι και στη δουλειά και δεν έχω πλέον θέμα…

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, zagoreos said:

Ναι , και το δικό μου κάνει κάνει τέτοια. Ενεργοποίησα όμως το Smart Lock και το έβαλα να μην κλειδώνει όταν το έχω επάνω μου, όταν βρίσκομαι στο σπίτι και στη δουλειά και δεν έχω πλέον θέμα…

Στο smart lock εμενα ειναι κλειστο. Δεν μπορω ουτε να το ενεργοποιησω ουτε τιποτα. Ειναι τα γραμματα για να καταλαβετε αχνα... Οχι εντονα.

 

Edit: Το βρηκα επρεπε πρωτα να ενεργοποιησω καποιο μοτιβο και τοτε ανοιξε. Το τσεκαρω και επανερχομαι. Ευχαριστω πολυ.

Edit2: Το εκανα αλλα ακομα παραμενει κλειδωμενο. Εντωμεταξυ πηγα και μια βολτα απο το γερμανο και μου ειπαν οτι ειναι θεμα προγραμματιστη γιατι μετα την ενημερωση που εκανε απο τα 11 στο 12 το κανει.

Edited by miltaros
Link to comment
Share on other sites

Μετά το update δεν λειτουργεί ο αισθητηρας απόστασης (proximity) επομενως δεν κλεινει η οθονη αυτοματα οταν βρισκομαι σε κληση. Το εχει αντιμετωπισει κανενας; Εκανα factory reset και τα ιδια.

edit: Το περίεργο είναι ότι λειτουργεί κανονικά ο αισθητηρας οταν ειναι σε landscape mode το κινητο. Δοκιμασμενο με sensors multitool.

Edited by akisgr_13

Nokia 6110 -> Nokia 3310 -> Sony Ericsson t68i -> Samsung E715 -> Nokia 6230i -> Sony Ericsson W880i -> Samsung Omnia HD i8910 -> HTC One -> OnePlus 3T -> OnePlus 8 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στην google γράφουν γι'αυτό το θέμα.

Μπορεί να φτιάξει στο επόμενο μηνιαίο update.

Γράφουν για re calibrate, που εγώ δεν ξέρω κάτι κλπ 

Link to comment
Share on other sites

Μετά από έναν μήνα update περασμένο από πάνω χωρίς clean install, είδα 5g στη wind.

Αλλά το ανταλλάσσω ευχαρίστως με τις ειδοποιήσεις σε gmail + instagram που έπαψαν να έρχονται. Είναι τρομερό, ειδικά τα mail μου είναι εξαιρετικά σημαντικά για να μην παίρνω ειδοποιήσεις. Δεν ξέρω τι να κάνω, εκτός φυσικά από δοκιμή με factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αναβάθμιση των Google Play Services γιατί εμένα μου είχαν φτιάξει παλιά όταν είχα θέμα με τις ειδοποιήσεις και τα ειχα αναβαθμίσει χειροκίνητα. Βέβαια με την τελευταία αναβάθμιση τους μου ξαναχαλασαν αλλά μπορεί να είσαι πιο τυχερός🤣

Link to comment
Share on other sites

Πριν μία ώρα ήρθε η C 20 EU. Κάποιες αλλαγές βρήκα που δεν τις είχα εντοπίσει στις προηγούμενες αναβαθμίσεις του OS 12.Screenshot_2022-05-30-21-38-25-55_9492aa3750dca76abb7c25b39a5f1e8e.jpgIMG_20220530_214554.jpgScreenshot_2022-05-30-21-46-46-26_1f7d930ac4546e961acbbe2ed3d9ab7f.jpg

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα και εγώ αλλά δεν μου έχει έρθει ακόμα τίποτα. Ελπίζω να φτιάξει το πολύ ενοχλητικό bug με την μείωση της φωτεινότητας και γενικά κάτι μικρά lagακια που παθαίνει τώρα τελευταία. 

Link to comment
Share on other sites

On 29/5/2022 at 8:12 ΜΜ, Nippon said:

Δοκίμασε αναβάθμιση των Google Play Services γιατί εμένα μου είχαν φτιάξει παλιά όταν είχα θέμα με τις ειδοποιήσεις και τα ειχα αναβαθμίσει χειροκίνητα. Βέβαια με την τελευταία αναβάθμιση τους μου ξαναχαλασαν αλλά μπορεί να είσαι πιο τυχερός🤣

Το εκανα, καμια ελπιδα. Κυριολεκτικα, χωρις gmail ειδοποιησεις ειναι σαν να μην εχω κινητο. Μολις ηρθε η αναβαθμιση που αναφερουν οι συμφορουμιτες παραπανω, δοκιμαζω και με αυτην πριν σκεφτω τις επομενες κινησεις μου.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Nippon said:

Κοίταξα και εγώ αλλά δεν μου έχει έρθει ακόμα τίποτα. Ελπίζω να φτιάξει το πολύ ενοχλητικό bug με την μείωση της φωτεινότητας και γενικά κάτι μικρά lagακια που παθαίνει τώρα τελευταία. 

Και εμένα IN2013 και είναι ακόμα στη C.16.

Επίσης δε ξέρω αν έχει και κάποιος άλλο το πρόβλημα αλλά η γραμματοσειρά το widget της ώρας είναι διαφορετική από οθόνη κλειδώματος σε αρχική οθόνη, ενώ σε συσκευή φίλου είναι τα ίδια ☹️

LG Optimus L3--> Galaxy S III mini-->LG G3s-->LG G Flex 2-->LG G6—>LG G7 -->1+ 8-->Pixel 6 Pro 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, jonkyr said:

Το εκανα, καμια ελπιδα. Κυριολεκτικα, χωρις gmail ειδοποιησεις ειναι σαν να μην εχω κινητο. Μολις ηρθε η αναβαθμιση που αναφερουν οι συμφορουμιτες παραπανω, δοκιμαζω και με αυτην πριν σκεφτω τις επομενες κινησεις μου.

Και εγώ ακόμα δεν έχω ειδοποιήσεις. Και μόλις εκανα σήμερα το πρωί την αναβαθμιση του Μαϊου για τα Google Play Services. Είναι πολύ εκνευριστικη η κατάσταση όντως. Θα κατεβάσω Outlook για να λαμβάνω από εκεί τα email μέχρι να το φτιάξουν...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το Gmail μου συμβαίνει και μένα στην δική μου συσκευή, πέρασα το blue mail και επιτέλους και οι τρεις λογαριασμοί μειλ που έχω λειτουργούν όπως πρέπει, το χρησιμοποιώ αρκετούς μήνες και είναι άψογο και χωρίς να έχει κατανάλωση μπαταρίας.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

βάλανε να λέει warp charge στην ασύρματη φόρτιση. Πόσο πρόχειρη ήταν αυτή η αναβάθμιση σε 12 που το είχαν ξεχάσει; Θέλω να δω πόσα bugs διόρθωσαν. Διάβαζα σε άλλες συσκευές για προβληματικά update αλλά δεν μου είχε ξανατύχει. Τραγική αναβάθμιση. Άπειρα bug, εμένα χθες πριν την αναβάθμιση άρχισε να εξαφανίζεται το δακτυλικό αποτύπωμα για ξεκλείδωμα, άνοιγε μόνο με πιν και με επανεκκίνηση επανερχόταν. Για να δούμε αν λύθηκε τώρα με την αναβάθμιση.

ΥΓ: τα ακουστικά wireless bullets δυστυχώς δεν λύθηκε η αυτόματη απάντηση και ακόμα πρέπει να απαντήσεις με το χέρι. 

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

On 1/6/2022 at 11:06 ΠΜ, chios said:

Αυτό με το Gmail μου συμβαίνει και μένα στην δική μου συσκευή, πέρασα το blue mail και επιτέλους και οι τρεις λογαριασμοί μειλ που έχω λειτουργούν όπως πρέπει, το χρησιμοποιώ αρκετούς μήνες και είναι άψογο και χωρίς να έχει κατανάλωση μπαταρίας.

Καλησπέρα. Έβαλα και γω το blue mail το οποίο όντως φαίνεται αξιόλογο. Αλλά μου έρχονται τα mail διπλά όπως στο screenshot. Υπάρχει κάποια ρύθμιση; Ευχαριστώ πολύ.🙂🙂

Screenshot_2022-06-02-20-28-52-14_b783bf344239542886fee7b48fa4b892.jpg

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

δε χρησιμοποιώ το lite αλλά το κανονικό, εμένα δε μου το κάνει αυτό.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, chios said:

δε χρησιμοποιώ το lite αλλά το κανονικό, εμένα δε μου το κάνει αυτό.

Σ'ευχαριστώ πολύ. Θα δοκιμάσω και το κανονικό και θα επανέλθω.🙂

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία...Καλά κάνω που δεν περνάω την 12...

Υπομονή μέχρι να εξαλείψουν (αν το κάνουν  ) τα διάφορα bugs

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...