Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρήκα λύση για το μπακ στο πληκτρολόγιο. Στις ρυθμίσεις πληκτρολογίου αποφυγή ακουσιου πατήματος!

Ρε παιδιά μόνο σε μένα μου φαίνεται περίεργη η δόνηση όταν έρχεται ειδοποίηση στο messenger; Είναι τέρμα αδύναμη δε την καταλαβαίνω καν.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 8 pro,/ eu version, διαβάζω ότι έχει θέματα η ενημέρωση σε android 12/ global version.

Περιμένω την ενημέρωση λογισμικού. Θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, athanasios1112 said:

Έχω το 8 pro,/ eu version, διαβάζω ότι έχει θέματα η ενημέρωση σε android 12/ global version.

Περιμένω την ενημέρωση λογισμικού. Θα δείξει.

Μετά την αναβάθμιση σαν να κλειδώνει ξαφνικά κάποιες εφαρμογές κια μόνο με επανεκκίνηση ξαναβρίσκω άκρη. Το 8 έχω.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση τα ΙΝ2020 αναφερεται πλέον στις πληροφορίες της συσκευής ως ΙΝ2025 ! (μιλώ για το 8 pro από Banggood)

Επίσης παρατήρησα ότι όταν το βάζω για φόρτιση (ανεξάρτητα με τι φορτιστή) εμφανίζεται στιγμιαία το ποσοστό φόρτισης και μετά χάνεται, χωρίς δηλαδή να γράφει Warp ενώ όντως φορτίζει γρήγορα.

 

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

 

Packages with build tag IN11DA are intended for the following variant:

IN2021: India

 

Packages with build tag IN11AA are intended for the following variant:

IN2025: Global

 

Packages with build tag IN11BA are intended for the following variant:

IN2023: EU

 

IN2020 units are Chinese units running HydrogenOS out of the box that may be able to run OxygenOS after conversion via local update. They will however need to format /data and wipe cache to avoid bootloop. 

 

Μπορούσες να το αλλάξεις και μόνος σου,, αν κατάλαβα σωστά, από κινεζική πήγε σε global version.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση τα ΙΝ2020 αναφερεται πλέον στις πληροφορίες της συσκευής ως ΙΝ2025 ! (μιλώ για το 8 pro από Banggood)
Επίσης παρατήρησα ότι όταν το βάζω για φόρτιση (ανεξάρτητα με τι φορτιστή) εμφανίζεται στιγμιαία το ποσοστό φόρτισης και μετά χάνεται, χωρίς δηλαδή να γράφει Warp ενώ όντως φορτίζει γρήγορα.
 

Εμένα όταν το βάζω για φόρτιση γράφει vooc.
Πλέον είναι επίσημο πρέπει να ξεχάσουμε την oneplus όπως την θυμόμαστε κρίμα γιατί ήταν η μόνη σταθερή εταιρία σε όλα αν και εγώ δεν έχω κανένα σχεδόν πρόβλημα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζονται τα κολλήματα. Σαν να κλειδώνει η οθόνη. Κλειδώνει η τρέχουσα εφαρμογή κλπ. Μόνο με επανεκκίνηση μπορώ να το ξαναχρησιμοποιήσω. Όλα αυτά μετά την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, theodosis5 said:

Συνεχίζονται τα κολλήματα. Σαν να κλειδώνει η οθόνη. Κλειδώνει η τρέχουσα εφαρμογή κλπ. Μόνο με επανεκκίνηση μπορώ να το ξαναχρησιμοποιήσω. Όλα αυτά μετά την αναβάθμιση.

Ίσως βοηθούσε στην περίπτωση αυτή η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αφού πρώτα κρατήσεις backup των αρχείων σου.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, KoMp said:

Καμία λύση για τις ειδοποιήσεις του Gmail έχουμε?

Ναι εγώ βρήκα λύση. Δες τι έχω γράψει μερικά ποστ πίσω. Πήγαινε Ρυθμίσεις/Password&Security και μετά Security Settings. Πάτα πάνω στο Google Play security updates και κάνε update και επανεκκίνηση που θα σου ζητήσει. Μετά ξανακάνει τη διαδικασία μέχρι να δεις ότι έχεις την έκδοση 1 Μαρτίου 2022. Μετά από αυτό έφτιαξαν οι ειδοποιήσεις.

 

Εγώ έχω άλλο πρόβλημα. Δεν υπάρχουν πια τα widgets για τις επαφές στην επιφάνεια εργασίας. Ο μόνος τρόπος που βρήκα είναι να κάνω παρατεταμένο πάτημα πάνω στην εφαρμογή των επαφων και από εκει παρατεταμένο πάτημα στις στις επαφές που βγαζει και drag and drop στην επιφάνεια εργασίας!

 

Edited by Nippon
Link to comment
Share on other sites

Κάθε πέρσι και καλύτερα αυτή η εταιρία

Test Engineering για κλάματα πριν γίνει release μαζικά μια τέτοια αναβάθμιση

Από τη γραμματοσειρά και τις ειδοποιήσεις στον ήχο που άλλαξαν ετσιθελικά, μέχρι την έλλειψη search engine στον dialer Και μη αναγραφή των mb που έφαγα με data (επιλογή που είχα σε όλα τα κινητά από το 2012

Από τα πιο τραγικά, πρέπει να πάω σε μια χρονιά που χα το Xperia p και αφού πήρε jelly bean σιχτίριζα για πάντα μετά

Sent from my IN2025 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουν ανεβάσει στο xda, την global firmware


IN2025_11.C.11: IN2025_11.C.11_1110_202203150035
MD5: 82677f64593b18a3b14bd58797abf2c5   

https://www.oneplus.com/global/support/softwareupgrade/details?code=PM1587123976090

Στο official site ( global), όχι δεν ανέβασαν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι καινούριος στο φόρουμ και το βρήκα ψάχνοντας λύση σε προβλήματα μετά την αναβάθμιση όπως πολλοί βλέπω. Έχω το 8 pro και μετά το update δεν μπορώ με διπλό πάτημα του power button να ενεργοποιώ την κάμερα κάτι που με βόλευε απίστευτα. Έχει βρει κανείς που το πήγανε ή αν το αφαίρεσαν τελείως; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Clay said:

Καλησπέρα. Είμαι καινούριος στο φόρουμ και το βρήκα ψάχνοντας λύση σε προβλήματα μετά την αναβάθμιση όπως πολλοί βλέπω. Έχω το 8 pro και μετά το update δεν μπορώ με διπλό πάτημα του power button να ενεργοποιώ την κάμερα κάτι που με βόλευε απίστευτα. Έχει βρει κανείς που το πήγανε ή αν το αφαίρεσαν τελείως; Ευχαριστώ.

Στο δικό μου 8 pro λειτουργεί κανονικά το διπλό πάτημα του power button για ενεργοποίησης της κάμερας, αλλά αν και έφαγα κάνα 15' να ψάξω να βρω την σχετική ρύθμιση δεν την βρήκα !

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Ενδεχομένως να είναι στις ρυθμίσεις>σύστημα και χειρονομίες; Απλά το μαντεύω γιατί δεν έχω την συσκευή.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

το έγραψα και στο thread για τα καλώδια κλπ αλλά βλέπω ότι δεν απαντά κανείς εκεί

έχουμε βρεί καλώδιο 1, 1.5 ,2 μέτρα που να δουλεύει η γρήγορη φόρτιση ικανοποιητικά?

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, drdedus said:

το έγραψα και στο thread για τα καλώδια κλπ αλλά βλέπω ότι δεν απαντά κανείς εκεί

έχουμε βρεί καλώδιο 1, 1.5 ,2 μέτρα που να δουλεύει η γρήγορη φόρτιση ικανοποιητικά?

Αυτό δεν κάνει?

https://www.skroutz.gr/s/27875690/OnePlus-Flat-Cable-USB-C-male-Κόκκινο-1m-5481100047.html

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, drdedus said:

το έγραψα και στο thread για τα καλώδια κλπ αλλά βλέπω ότι δεν απαντά κανείς εκεί

έχουμε βρεί καλώδιο 1, 1.5 ,2 μέτρα που να δουλεύει η γρήγορη φόρτιση ικανοποιητικά?

Εγώ έχω το επίσημο 1.5μ και δουλεύει τέλεια (δες φωτό).

 

5 ώρες πριν, baiosss said:

Ενδεχομένως να είναι στις ρυθμίσεις>σύστημα και χειρονομίες; Απλά το μαντεύω γιατί δεν έχω την συσκευή.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

System setting/Power button και εκεί διαλεγεις

IMG_20220406_230254.jpg

Edited by Nippon
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, suspect21 said:

εγω ρωταω ποιος εχει αγορασει κατι και δουλευει οπως πρεπει. 

το να ψαξω δεν ειναι τιποτα. αυτο κανω ετσι και αλλιως τοσες μερες.

Link to comment
Share on other sites

US $5.12 40%OFF | Oneplus Charger 65 Original Fast Warp charger 65W EU Adapter Type C to type c cable For OnePlus 9 Pro 9R 8T 8 Pro 7T Pro Nord 10
https://a.aliexpress.com/_msTR6pM

Είχα πάρει αυτό, φορτίζει καλά και το 8T που ναι 65W

Sent from my IN2025 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, drdedus said:

εγω ρωταω ποιος εχει αγορασει κατι και δουλευει οπως πρεπει. 

το να ψαξω δεν ειναι τιποτα. αυτο κανω ετσι και αλλιως τοσες μερες.

Από την επίσημη αντιπροσωπεία, Ευρωπαϊκή, θα είναι απίθανο να μην δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι στοιχιζει στην αντιπροσωπεια.

κατι after market που να δουλευει ικανοποιητικα?

η πχ με κανα baseus, ugreen 100w type-c to type-c και ανταπτορα θα γινει δουλεια η θα παρει φωτια ο ανταπτορας?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, drdedus said:

το θεμα ειναι οτι στοιχιζει στην αντιπροσωπεια.

κατι after market που να δουλευει ικανοποιητικα?

η πχ με κανα baseus, ugreen 100w type-c to type-c και ανταπτορα θα γινει δουλεια η θα παρει φωτια ο ανταπτορας?

Με τους φορτιστές warp της ΟΡ το 8 pro φορτίζει πραγματικά πολύ γρήγορα, τόσο με τον δικό του αλλά πιο γρήγορα ακόμη με τον 65άρη του 8Τ της συζύγου.

Επίσης γρήγορα φορτίζει με δυνατούς φορτιστές όπως ο Anker 65 watt με τις 4 USB η ο SANDBERG των 100 watt, αλλά με τον 65άρη της OP στα 18 ευρώ με τα μεταφορικά από banggood , δε νομίζω ότι υπάρχει ανταγωνισμός.

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...