Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ προσωπικά που είμαι στην 12 δεν έχω κάποιο θέμα για καθημερινή χρήση ρολάρει μια χαρά. Τώρα όσο αφορά για volte &wifi calling δεν ξέρω τι παίζει γιατί η wind δεν τα παρέχει ως υπηρεσίες

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που ήρθε η 11C.15 είναι η 12 που μου ήρθε και σε εμένα; Την κάνατε; Κάνατε reset το κινητό ή δε χρειάζεται. Αν και εγώ θέλω να το στήσω από την αρχή. Και όσοι το έκαναν reset είχαν κανένα πρόβλημα; 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, ostvarivanje said:

Αυτή που ήρθε η 11C.15 είναι η 12 που μου ήρθε και σε εμένα; Την κάνατε; Κάνατε reset το κινητό ή δε χρειάζεται. Αν και εγώ θέλω να το στήσω από την αρχή. Και όσοι το έκαναν reset είχαν κανένα πρόβλημα; 

Αυτή ήρθε και σε εμένα.

Έχω την αίσθηση όμως ότι θα κάνει το τηλέφωνο να σέρνεται.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, GSHOCK said:

Αυτή ήρθε και σε εμένα.

Έχω την αίσθηση όμως ότι θα κάνει το τηλέφωνο να σέρνεται.

Γιατί το πιστεύεις αυτό ότι θα σέρνεται;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, GSHOCK said:

Γιατί είναι νέα έκδοση και όχι η 11 που απλά έκαναν αναβαθμίσεις.

Σκέφτεσαι να μην την κάνεις; Πάντως όσοι έκαναν ρεσετ είπαν ότι δεν αντιμετώπισαν προβλήματα. 

Κανένας άλλος με ευρωπαϊκό τηλέφωνο δεν την έχει κάνει ;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, ostvarivanje said:

Σκέφτεσαι να μην την κάνεις; Πάντως όσοι έκαναν ρεσετ είπαν ότι δεν αντιμετώπισαν προβλήματα. 

Κανένας άλλος με ευρωπαϊκό τηλέφωνο δεν την έχει κάνει ;

Εννοείς να κάνω hard reset και μετά να την περάσω ?

Εγώ συνήθως την οποιαδήποτε αναβάθμιση την περνούσα όπως ερχόταν....

Και από την 10 στην 11 την έβαλα χωρίς hard reset.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, GSHOCK said:

Εννοείς να κάνω hard reset και μετά να την περάσω ?

Εγώ συνήθως την οποιαδήποτε αναβάθμιση την περνούσα όπως ερχόταν....

Και από την 10 στην 11 την έβαλα χωρίς hard reset.

Όχι, γενικά αν σκέφτεσαι να μην την περάσεις καθόλου

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, GSHOCK said:

Θέλω να την περάσω.😁

 

Και εγώ τώρα φορτίζω το κινητό και μάλλον θα την βάλω από πάνω. Αλλά μπορεί να κάνω και καθαρή εγκατάσταση αν δω ότι μου δημιουργεί προβλήματα.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Τώρα την κατεβάζω και εγώ την ΕΕΑ. Από global 12 θα πάω σε 12 ΕΕΑ και φυσικά θα κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, spideman3 said:

Τώρα την κατεβάζω και εγώ την ΕΕΑ. Από global 12 θα πάω σε 12 ΕΕΑ και φυσικά θα κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Τι διαφορές έχει η ΕΕΑ 12.1  από την 12 Global ? Ξέρουμε? 🧐

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

oneplus-8-pro-rom-ota-oxygen-os-repo-of-

Sto xda έχουν ανεβάσει την global firmware, to eu firmware προς το παρόν όχι.

https://forum.xda-developers.com/t/oneplus-8-pro-rom-ota-oxygen-os-repo-of-oxygen-os-builds.4084315/ 

Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

Έγινε η ενημέρωση σε android 12, Kai factory reset, είναι μεγάλο. Update., επειδή ήτανε root, κατέβασε full firmware.

Screenshot_20220419-211443.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μόλις την έκανα χωρίς reset και μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα πρόβλημα αν και βλέπω τηλεόραση, δεν ασχολούμαι με αυτό. Πάντως χρειάζονται να γίνουν ρυθμίσεις γιατί υπάρχουν πολλές αλλαγές. Μέχρι στιγμής μου αρέσει πολύ, θα δω και πώς θα πάει όταν θα το χρησιμοποιήσω περισσότερο.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μετα το update δεν κλεινει ολες τις εφαρμογες που εχω ανοιχτες, οταν πατησω το τετραγωνο κουμπι πλοηγησης και επιλεξω κλεισιμο ολων....
Πότε τις κλεινει ολες, πότε αφηνει μια ή περισσοτερες λεγοντας μου πως το συστημα μου ειναι ηδη βελτιστοποιημενο.
Δεν ξερω αν ειναι καποιο bug ή νεα συμπεριφορα στο android 12.



Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος που έχει κάνει reset να μου πει αν λειτουργεί το joneplus tools από το play store για εγγραφεί κλήσεων.

Μετά την αναβάθμιση συνεχίζει να λειτουργεί πάντως

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου εμπειρία με την 12 είναι καλή μέχρι στιγμής. Την έχω κάνει εδώ και 25 ημέρες, χωρίς factory reset, και δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα. Η μπαταρία είναι ίδια ή καλύτερη και κάποια μικρά lag που πάθαινε το κινητό με την 11 στην 12 έχουν εξαφανιστεί. Επίσης στην 12 στις εφαρμογές της Google η χρωματική παλέτα προέρχεται κάθε φορά από το wallpaper που υπάρχει εκείνη τη στιγμή. Γενικά έχουν κάνει καλή δουλειά και τα οποία αρχικά προβλήματα και που υπήρχαν δεν ξέρω αν ήταν θέμα του ColorOS12 ή των Google Play Services που έπρεπε να αναβαθμιστούν μετά την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Το google feed news απο την αριστερη καρτελα πως στο καλο φευγει. ?  Μετα το update δεν βρισκω τον τροπο.

 

Επίσης, ενώ στις ρυθμίσεις κλήσεων, μπορώ να φτιάξω εικονίδια ταχείας κλήσης, ύστερα μέσα στον dialer δεν υπάρχει καρτέλα με τις επαφές ταχείας κλήσεως.

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, nemaki said:

Εμενα μετα το update δεν κλεινει ολες τις εφαρμογες που εχω ανοιχτες, οταν πατησω το τετραγωνο κουμπι πλοηγησης και επιλεξω κλεισιμο ολων....
Πότε τις κλεινει ολες, πότε αφηνει μια ή περισσοτερες λεγοντας μου πως το συστημα μου ειναι ηδη βελτιστοποιημενο.
Δεν ξερω αν ειναι καποιο bug ή νεα συμπεριφορα στο android 12.


 

Το ίδιο, αλλά σε συσκευή realme κλπ

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, nemaki said:

Το google feed news απο την αριστερη καρτελα πως στο καλο φευγει. ?  Μετα το update δεν βρισκω τον τροπο.

 

Επίσης, ενώ στις ρυθμίσεις κλήσεων, μπορώ να φτιάξω εικονίδια ταχείας κλήσης, ύστερα μέσα στον dialer δεν υπάρχει καρτέλα με τις επαφές ταχείας κλήσεως.

την έκανα χθες και εγώ, χωρίς reset πριν ή μετά. Γενικά δεν έχει κάποιο θέμα, όλα καλά. Αλλά έχει αρκετές διαφορές και  μπερδεύεσαι μέχρι να το συνηθίσεις. Επίσης το discover πως αφαιρείται από αριστερά; Tα ακουστικά μου oneplus bullets πλέον δεν απαντάνε αυτόματα όταν ξεκολλάω τα ακουστικά από μεταξύ τους όπως πριν και δεν βρίσκω κάποια ρύθμιση. Στον ασύρματο φορτιστή δεν μου βγάζει warp όταν το βάζω για φόρτιση.

Επίσης τα εικονίδια μου φαίνονται μουντά, βίντεο, φωτογραφίες μια χαρά αλλά τα εικονίδια στην επιφάνεια είτε τα δικά του είτε κάτι αγορασμένα που έχω φαίνονται μουντά. 

Δεν βλέπω bugs με την έννοια των bugs αλλά είναι διαφορετικό τηλέφωνο. Το πληκτρολόγιο ανοίγει ένα τσικ πιο αργά. Τα εφέ τα έβαλα στο γρήγορο και κάτι έγινε γιατί πριν φαίνονταν και αυτά αργά. Τα εικονίδια και πάνω στην μπάρα (μπαταρία κλπ) και στην οθόνη όταν είναι κλειστό είναι αρκετά μεγαλύτερα. Επίσης στα δίκτυα πλέον λέει και 5g (είμαι με vodafone) αλλά δεν το έχω δοκιμάσει σε περιοχή με δίκτυο 5g.

EDIT: μετά από ψάξιμο στο ίντερνετ σχετικά με τα ακουστικά βρήκα αυτό:

«The one major USP of the bullets was to detach the magnetic earpiece to receive the calls and attach the earpiece to drop the call is not working anymore.
Upon inquiry, customer care replied that in Android 12 patch the said feature has been disabled.
The one feature that sets apart the wireless bullets has been disabled!.
Please reconsider this decision and enable the same.»

πραγματικά δεν καταλαβαίνω τον λόγο. Είναι τρελό. Υποψιάζομαι ότι δεν αφορούσε την oppo, οπότε κόπηκε από τον κώδικα. Τι να πω....απογοήτευση...

Edited by psail
ΝΕΑ ΠΡΟΣΘΗΚΗ
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ επιτέλους το android 12 στο κινητό και μέχρι στιγμής είναι όλα καλά..σήμερα όμως στο Facebook και στην αρχική(news feed)για κάποιον ανεξήγητο λόγο δεν μου ανοιγει κανένα λινκ(από τις σελίδες όπου ακολουθώ)..συμβαίνει και σε άλλους αυτο;Επίσης γνωρίζουμε αν το one plus 8 pro πάρει και άλλη major αναβάθμιση και πάει και σε android 13;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...