Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το καλωδιο να βρουμε φτηνα γιατι ειναι ακριβοτερο απο τον φορτιστη. εχω βρει διαφορα αλλα στα σχολια δεν δινει καποιος ολοκληρωμενη πληροφορια να καταλαβεις τι συμβαινει.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, drdedus said:

το καλωδιο να βρουμε φτηνα γιατι ειναι ακριβοτερο απο τον φορτιστη. εχω βρει διαφορα αλλα στα σχολια δεν δινει καποιος ολοκληρωμενη πληροφορια να καταλαβεις τι συμβαινει.

Ποσό φθηνά το θέλεις; 10 ευρώ από το banggood είναι πολλά;

Εγώ το έβαλα δίπλα δίπλα στα μαμίσια καλώδια και φορτίζει το ίδιο γρήγορα και με τον φορτιστή του 8Pro και με του 8Τ που είναι 65άρης….

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

US $5.12 40%OFF | Oneplus Charger 65 Original Fast Warp charger 65W EU Adapter Type C to type c cable For OnePlus 9 Pro 9R 8T 8 Pro 7T Pro Nord 10
https://a.aliexpress.com/_msTR6pM

Είχα πάρει αυτό, φορτίζει καλά και το 8T που ναι 65W

Sent from my IN2025 using Tapatalk


το καλωδιο να βρουμε φτηνα γιατι ειναι ακριβοτερο απο τον φορτιστη. εχω βρει διαφορα αλλα στα σχολια δεν δινει καποιος ολοκληρωμενη πληροφορια να καταλαβεις τι συμβαινει.
Δεν ξέρω το πρόσεξες τι έγραψα ή όχι;;

Sent from my IN2025 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για το 1+ 8 pro/ global version/ android 12, .

Στις ρυθμίσεις έχει επιλογή γλώσσας σίγουρα, περιοχή ρύθμιση έχει;;;;

Όπως σε realme gt, έχει ρύθμιση περιοχής;;;;

Screenshot_2022-04-08-01-58-41-88_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, zagoreos said:

Με τους φορτιστές warp της ΟΡ το 8 pro φορτίζει πραγματικά πολύ γρήγορα, τόσο με τον δικό του αλλά πιο γρήγορα ακόμη με τον 65άρη του 8Τ της συζύγου.

Επίσης γρήγορα φορτίζει με δυνατούς φορτιστές όπως ο Anker 65 watt με τις 4 USB η ο SANDBERG των 100 watt, αλλά με τον 65άρη της OP στα 18 ευρώ με τα μεταφορικά από banggood , δε νομίζω ότι υπάρχει ανταγωνισμός.

Εγώ δυστυχώς που έχω πάρει τον 65άρη της OnePlus από το banggood, είναι μαϊμού και ο φορτιστής και το καλώδιο, καμιά σχέση με τον αυθεντικό από το 8Τ του αδερφού μου, ναι μεν έδειχνε Warp Charge κατά την φόρτιση αλλά δεν φόρτιζε όπως ο αυθεντικός ο 65άρης αλλά ούτε ο αυθεντικός 30άρης του 8pro.

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, athanasios1112 said:

Μια ερώτηση για το 1+ 8 pro/ global version/ android 12, .

Στις ρυθμίσεις έχει επιλογή γλώσσας σίγουρα, περιοχή ρύθμιση έχει;;;;

Όπως σε realme gt, έχει ρύθμιση περιοχής;;;;

Screenshot_2022-04-08-01-58-41-88_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg

Και το δικό μου το 8pro δεν έχει ούτε τώρα με το Α12 αλλά και πριν την αναβάθμιση στο Α12, δηλαδή στην τελευταία πριν το Α12, έχω την εντύπωση πως παλιότερα είχε την επιλογή.

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, zagoreos said:

Ποσό φθηνά το θέλεις; 10 ευρώ από το banggood είναι πολλά;

Εγώ το έβαλα δίπλα δίπλα στα μαμίσια καλώδια και φορτίζει το ίδιο γρήγορα και με τον φορτιστή του 8Pro και με του 8Τ που είναι 65άρης….

το ειδα στο banggood και διαβασα τι λενε αλλα αυτο που ρωτησα ειναι το δευτερο που λες. καποιος που τα πηρε και μετρησε χρονους οπως λες.

οσο για την τιμη ναι ειναι πολλα για ενα καλωδιο και το λεω μια κουτα με επωνυμα καλωδια σφραγισμενα διπλα μου εκτος απο dart.

και στο σκρουτζ τοσο τα εχουν και αν δεις ειναι τα μονα που κρατανε τιμη.. θυμιζει apple καταστασεις..

Αυτη την στιγμη τα περισσοτερα επωνυμα καλωδια οπως και πολλα προιοντα ειναι φτηνοτερα για αγορα απο ελλαδα παρα απο κινα

και εκτος απο αυτο δεν εχει κατι το επωνυμο να τα ξεχωριζεις. ειναι σε τι παρτιδα θα κατσεις και απο την αλλη το πιθανοτερο ειναι οτι ειναι παρομοιο με καποια στο Ali που εχουν πολυ λιγοτερο.

Αρα ειναι ακριβο. βεβαια κατεβαινει η τιμη ακομα λιγο αλλα γιατι να πληρωσεις κατι τα διπλα ακομα κκαι αν ειναι 1 ευρω.

 

1 ώρα πριν, terkos2 said:

Εγώ δυστυχώς που έχω πάρει τον 65άρη της OnePlus από το banggood, είναι μαϊμού και ο φορτιστής και το καλώδιο, καμιά σχέση με τον αυθεντικό από το 8Τ του αδερφού μου, ναι μεν έδειχνε Warp Charge κατά την φόρτιση αλλά δεν φόρτιζε όπως ο αυθεντικός ο 65άρης αλλά ούτε ο αυθεντικός 30άρης του 8pro.

αυτο λεω και για αυτο ρωταω . διπλασιους χρονους δηλαδη?

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Espin_eco said:

Δεν ξέρω το πρόσεξες τι έγραψα ή όχι;;

Sent from my IN2025 using Tapatalk
 

ευχαριστω αλλα το σχολιο φορτιζει καλα ειναι πολυ γενικο. Ειναι σαν αυτα στο Ali κλπ. Δωσε χρονους ανθρωπε. Πχ αντι για 40 λεπτα θελει 1 ωρα και τονισε και το μηκος, πολυ βασικο. 

Ρωταω για εμενα αλλα και για ολους, μια περισσοτερο κατατοπιστικη απαντηση να ξερουμε τι προσπαθουμε να αγορασουμε.

Link to comment
Share on other sites

άνθρωπε μου καλώδιο αγοράζεις, όχι σπίτι 😅

όπως λες και εσύ για να είσαι 100% σίγουρος θα πρέπει να αγοράσεις από αντιπροσωπεία, ειδάλλως θα πάρεις από τύπου skroutz-amazon-ali όπου από το ίδιο μαγαζί θα πάρουν 2 άτομα, του ενός θα είναι καλό και του άλλου όχι, οπότε για 5-10 ευρώ δεν έχει νόημα η κουβέντα που κάνουμε

Edited by suspect21
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αλλα το σχολιο φορτιζει καλα ειναι πολυ γενικο. Ειναι σαν αυτα στο Ali κλπ. Δωσε χρονους ανθρωπε. Πχ αντι για 40 λεπτα θελει 1 ωρα και τονισε και το μηκος, πολυ βασικο. 
Ρωταω για εμενα αλλα και για ολους, μια περισσοτερο κατατοπιστικη απαντηση να ξερουμε τι προσπαθουμε να αγορασουμε.
Προφανώς δεν μπήκες καν σε διαδικασία να ανοίξεις το λινκ γιατί ό,τι ζητάς το αναφέρει και δίνει επιλογές σε μήκη.

Το καλώδιο φορτίζει "καλά" σημαίνει πως κάνει τη δουλειά του στα ελληνικά και ανταποκρίνεται στις προσδοκιες :

Στον φορτιστή του 8Τ φορτίζει το κινητό σε 30', το 8pro, ο φορτιστής του, το chipset δίπλα στην μπαταρία δεν έχουν τέτοια επίδοση και θες ένα 40-45 λεπτο

Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα όμως πως δεν αγοραζεις αυτοκίνητο ή σπίτι αλλά ένα aftermarket καλώδιο στην τιμή ενός φρέντο. Επίσης άνοιξε το λινκ που σου στειλα έχει κριτικές αν τους πιάσανε κότσο (εμένα όχι), μην βαριέσαι να βοηθήσουμε θέλουμε (φιλικά)

Sent from my IN2025 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι στοιχιζει στην αντιπροσωπεια.
κατι after market που να δουλευει ικανοποιητικα?
η πχ με κανα baseus, ugreen 100w type-c to type-c και ανταπτορα θα γινει δουλεια η θα παρει φωτια ο ανταπτορας?
Το baseus 100w που έχω εγώ σε 8t δουλεύει μια χαρά με τον αυθεντικό φορτιστή
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, suspect21 said:

άνθρωπε μου καλώδιο αγοράζεις, όχι σπίτι 😅

όπως λες και εσύ για να είσαι 100% σίγουρος θα πρέπει να αγοράσεις από αντιπροσωπεία, ειδάλλως θα πάρεις από τύπου skroutz-amazon-ali όπου από το ίδιο μαγαζί θα πάρουν 2 άτομα, του ενός θα είναι καλό και του άλλου όχι, οπότε για 5-10 ευρώ δεν έχει νόημα η κουβέντα που κάνουμε

ανάλογα με ποιον κάνεις την κουβέντα. αυτό μπορεί να σου πει και αλλος για 10 χιλιάρικα.

ρωτώντας πας στην πόλη.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, agpol07 said:
21 ώρες πριν, drdedus said:
το θεμα ειναι οτι στοιχιζει στην αντιπροσωπεια.
κατι after market που να δουλευει ικανοποιητικα?
η πχ με κανα baseus, ugreen 100w type-c to type-c και ανταπτορα θα γινει δουλεια η θα παρει φωτια ο ανταπτορας?

Το baseus 100w που έχω εγώ σε 8t δουλεύει μια χαρά με τον αυθεντικό φορτιστή

καλα έκανες και μου το είπες.

το δοκίμασα σε realme με εναν honor 66 watt γιατί δεν ειχα αλλον type c φορτιστή εδω και δεν... 

Αύριο θα το δοκιμάσω με baseus 65 η 100w δεν θυμάμαι  και θα το δοκιμάσω και με ανταπτορα ..usb σε type-c επανω στον μαμά φορτιστή αν και με φοβίζει αυτό..  ι

 

σως η καλύτερη λύση θα ειναι ugreen φορτιστής αντε baseus και τέτοια καλώδια 100αρια. 

Ασχετο για την ωρα αλλα κοιτα και αυτο...

αν ειναι να "δώσεις" να τα αξιζει.

 

αναρωτιέμαι ποσο θα διακυμανθει αυτο το καλώδιο στο μελλον

https://a.aliexpress.com/_mLS15BG

PROMO CODE   Paste "240WTOP" in the cart + $1 off on $18 store coupon (get it on product page)

 

 

11 ώρες πριν, Espin_eco said:

Προφανώς δεν μπήκες καν σε διαδικασία να ανοίξεις το λινκ γιατί ό,τι ζητάς το αναφέρει και δίνει επιλογές σε μήκη.

Το καλώδιο φορτίζει "καλά" σημαίνει πως κάνει τη δουλειά του στα ελληνικά και ανταποκρίνεται στις προσδοκιες :

Στον φορτιστή του 8Τ φορτίζει το κινητό σε 30', το 8pro, ο φορτιστής του, το chipset δίπλα στην μπαταρία δεν έχουν τέτοια επίδοση και θες ένα 40-45 λεπτο

Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα όμως πως δεν αγοραζεις αυτοκίνητο ή σπίτι αλλά ένα aftermarket καλώδιο στην τιμή ενός φρέντο. Επίσης άνοιξε το λινκ που σου στειλα έχει κριτικές αν τους πιάσανε κότσο (εμένα όχι), μην βαριέσαι να βοηθήσουμε θέλουμε (φιλικά)

Sent from my IN2025 using Tapatalk
 

ολοι καλα λενε.

το καλά σκέτο δεν λεει τίποτα .

δεν με κάνει να καταλάβω κατι παραπάνω απο τα "καλά" και ολα τα "καλα" που διάβασα στα reviews .

λογικό δεν είναι??

ευχαριστώ για τους χρόνους που εδωσες στο τελευταίο ποστ.

το μήκος του καλωδίου το ρώτησα για να καταλαβω τους χρόνους σε σχέση με το μηκος.Οχι για να μου πεις οτι εχει στο Αλι διάφορα μήκη...

 

 

 

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες ξέρει κανείς πως ρυθμίζουμε στην γραμμή κατάστασης η ώρα να εμφανίζεται και με δευτερόλεπτα και επίσης πως μπορούμε να ρυθμίσουμε με παρατεταμένο πάτημα των πλήκτρων πλοήγησης κάποιες ενέργειες όπως κλείδωμα τηλεφώνου, φωνητική αναζήτηση στο google κλπ.

Πριν την αναβάθμιση σε Android 12 τα είχα και ήταν πολύ εξυπηρετικά, τώρα όσο και να έχω ψάξει δυστυχώς δεν τα βρίσκω, μήπως τα κατάργησαν τελείως;;;

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, drdedus said:

αυτο λεω και για αυτο ρωταω . διπλασιους χρονους δηλαδη?

Δεν θυμάμαι τώρα ακριβώς αλλά περίπου 1/3 παραπάνω, εκείνο που μου έκανε περισσότερο εντύπωση (γιατί έκανα όλους τους δυνατούς συνδυασμούς με τους φορτιστές και τα καλώδια του 8pro (30Α), του 8Τ (65Α) και αυτού που αγόρασα από το banggood) ήταν ότι το καλώδιο ήταν ακόμη πιο υποδεέστερο από τον φορτιστή, δηλαδή με τον μαϊμού φορτιστή και το αυθεντικό καλώδιο του 8Τ η φόρτιση ήταν γρηγορότερη απ' ότι με το δικό του μαϊμού καλώδιο.

Όλες οι δοκιμές είχαν γίνει με φόρτιση μόνο στο 8pro.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση

IN2021_11.C.15_1150_202204021859

System
  • [Optimized] the charging speed in some scenarios
  • [Optimized] the communication stability when making a phone call
  • [Fixed] the occasional issue that unable to use face unlock
  • [Fixed] the issue of abnormal display when enabling applications in some scenarios
  • [Improved] system stability

Camera
  • [Fixed] the abnormal notification issue of "Camera is running"

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Δόθηκε για global stable ή beta


Στάλθηκε από το IN2025 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, spideman3 said:

Δόθηκε για global stable ή beta


Στάλθηκε από το IN2025 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




 

To IN2021 νομίζω είναι ινδική version.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, athanasios1112 said:

To IN2021 νομίζω είναι ινδική version.

Ναι ινδική, πρώην ΙΝ2020, από Oxyzen Updator.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Οπότε αύριο θα έρθει και σε εμάς.

Στάλθηκε από το IN2025 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, terkos2 said:

Ναι ινδική, πρώην ΙΝ2020, από Oxyzen Updator.

Νομίζω ότι  μπορείς να περάσεις global/ eu version,. αλλά θα χρειαστεί wipe data, τουλάχιστον αυτό γράφουν στο xda.   (μάλλον.).

Πρέπει να έχει μικρή διαφορά και στο hardware.

Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

On 15/4/2022 at 7:13 ΜΜ, spideman3 said:

Οπότε αύριο θα έρθει και σε εμάς.

Στάλθηκε από το IN2025 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εμένα η ειδοποίηση από το Oxyzen Updator μου είχε έρθει προχθές και την ενημέρωση την έκανα χθες, τώρα πότε θα έρθει στο global μοντέλο δεν ξέρω.

Η μόνη διαφορά που παρατήρησα και ήταν εμφανέστατη είναι στο widjet της ημερομηνίας, του καιρού και της ώρας που έχω στην αρχική σελίδα, το οποίο εμφανίζεται πλέον κανονικά, με την αναβάθμιση σε Android 12 είχε μεγαλώσει η γραμματοσειρά της ώρας και δεν φαίνονταν ολόκληροι οι αριθμοί στο κάτω μέρος, παρόλο που οι διαστάσεις του widjet είναι πολύ μεγαλύτερες και δεξιά και προς τα κάτω.

On 15/4/2022 at 9:19 ΜΜ, athanasios1112 said:

Νομίζω ότι  μπορείς να περάσεις global/ eu version,. αλλά θα χρειαστεί wipe data, τουλάχιστον αυτό γράφουν στο xda.   (μάλλον.).

Πρέπει να έχει μικρή διαφορά και στο hardware.

Ναι αυτό το γνωρίζω ότι μπορεί να γίνει, έχει γραφτεί παλιότερα και εδώ στο παρόν θέμα πως γίνεται, αλλά φοβάμαι να το κάνω επειδή δεν το κατέχω καθόλου το θέμα.

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Εχω το oneplus 8 IN2010 με android 11 eu version γιατι αργει σε εμας η android 12 ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...