Jump to content

Xiaomi Mi 10 Pro 5G


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηχογράφηση κλήσεων δουλεύει με κάποιο 3rd app ή τη ξεχνάμε??

 

Μάνο, με ξεκλείδωμα bootloader και την Rom από τα παιδιά στο αντίστοιχο ελληνικό Site και παίζουν όλα , με αναβαθμίσεις κλπ.

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 374
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κάπου είχα διαβάσει για το Call Recorder (No Ads) της Boldbeast Software inc. Το έβαλα το δοκίμασα και δουλεύει με το Mi 10 χωρίς ρουτ. Ηχογραφεί με λίγο χαμηλή ένταση αλλά ακούγονται. Από το τίποτα καλό μου φαίνεται και αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !Έχω πρόβλημα με τον proximity sensor, δεν ανοίγει η οθόνη όταν απομακρύνω το κινητό από το αυτί μου και δεν ανοίγει ούτε με το power button η οθόνη .Όσο και να έχω ψάξει δεν έχω βρει λύση .Έχει κανένας κάποια ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !Έχω πρόβλημα με τον proximity sensor, δεν ανοίγει η οθόνη όταν απομακρύνω το κινητό από το αυτί μου και δεν ανοίγει ούτε με το power button η οθόνη .Όσο και να έχω ψάξει δεν έχω βρει λύση .Έχει κανένας κάποια ιδέα;

 

Καλημέρα έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα από την αρχή που αγόρασα το τηλέφωνο και ακόμη μέχρι και σήμερα υπάρχει και είναι πολύ ενοχλητικό. Έχω στείλει και αρκετά reports μέσω της εφαρμογής της Xiaomi που έχει μέσα το τηλέφωνο αλλά δεν βλέπω να υπάρχει κάποια λύση. Μάλλον θα είναι μόνιμο αυτό το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα από την αρχή που αγόρασα το τηλέφωνο και ακόμη μέχρι και σήμερα υπάρχει και είναι πολύ ενοχλητικό. Έχω στείλει και αρκετά reports μέσω της εφαρμογής της Xiaomi που έχει μέσα το τηλέφωνο αλλά δεν βλέπω να υπάρχει κάποια λύση. Μάλλον θα είναι μόνιμο αυτό το πρόβλημα.[/quote

Παρατηρησα παντως οτι αμα απομακρινεις αργα το κινητο απο το αυτι τοτε δουλευει ο αισθητηρας και αναβει η οθονη , οταν γινεται γρηγορα τοτε μενει σβηστη.

δοκιμασε το μηπως το κανει και σε εσενα αυτο .

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα από την αρχή που αγόρασα το τηλέφωνο και ακόμη μέχρι και σήμερα υπάρχει και είναι πολύ ενοχλητικό. Έχω στείλει και αρκετά reports μέσω της εφαρμογής της Xiaomi που έχει μέσα το τηλέφωνο αλλά δεν βλέπω να υπάρχει κάποια λύση. Μάλλον θα είναι μόνιμο αυτό το πρόβλημα.

 

Παρατηρησα παντως οτι αμα απομακρινεις αργα το κινητο απο το αυτι τοτε δουλευει ο αισθητηρας και αναβει η οθονη , οταν γινεται γρηγορα τοτε μενει σβηστη.

δοκιμασε το μηπως το κανει και σε εσενα αυτο .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μία γρήγορη ερώτηση για την συγκεκριμένη σύσκεψη. Το λογισμικό τους όταν το αγοράσεις έχει διαφημίσεις όπως κάποια παλιά xiaomi η πλέον τα έχουν φτιάξει χωρίς να πετάγονται διαφημίσεις ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μία γρήγορη ερώτηση για την συγκεκριμένη σύσκεψη. Το λογισμικό τους όταν το αγοράσεις έχει διαφημίσεις όπως κάποια παλιά xiaomi η πλέον τα έχουν φτιάξει χωρίς να πετάγονται διαφημίσεις ;

 

Υπάρχει ειδική ρύθμιση που τις απενεργοποιεί. Πιο συγκεκριμένα, Ρυθμίσεις -> Σύνδεση και κοινοποίηση -> Προσωπικό DNS -> dns.adguard.com

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κάποιος πως απενεργοποιουμε τον proximity sensor όσο και να έψαξα οι πληροφορίες που βρίσκω είναι για πιο παλιές εκδόσεις του miui.
Link to comment
Share on other sites

Περάστηκε custom rom XTRV 12.0.3.0 στο Mi 10 Pro με αγορασμενο double sim tray τώρα έχω δύο SIM και άλλα στοιχεία που δεν έχει η official όπως καταγραφή κλήσεων.

Δουλεύουν και οι δύο sim ταυτόχρονα δηλαδή όταν μιλάς στην μία μπορεί κάποιος να σου κάνει κλήση στην άλλη.

Απορώ γιατί η Xiaomi άφησε με μόνη sim την Global έκδοση;

 

καλησπέρα

 

η συγκεκριμένη ustom rom XTRV 12.0.3.0 κάνει και για το απλό mi 10.

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

https://imagizer.imageshack.com/v2/320xq90/r/924/UOkT9f.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους ξέρει κανείς γιατί μου βγάζει αυτό το μνμ;

Link to comment
Share on other sites

https://imagizer.imageshack.com/v2/320xq90/r/924/UOkT9f.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους ξέρει κανείς γιατί μου βγάζει αυτό το μνμ;

 

Το βγαζει κατα καιρους. Μου εχει τυχει κ εμενα. Δεν ειναι κατι που χρειαζεται να δωσεις σημασια

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και καλή εβδομάδα

 

Αύξηση Ευαισθησίας Επαφής (Increase Touch Sensitivity).

Λειτουργία γαντιού καλύτερη ανταπόκριση της οθόνης

 

επειδή θα βάλω Tempered Glass υπάρχει αυτή η ρύθμιση στο κινητό ώστε να έχει καλύτερη ανταπόκριση η οθόνη του κινητού

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Στην προηγούμενη έκδοση της miui υπήρχε η δυνατότητα να ανάβει το led της φωτογραφικής όταν είχες εισερχόμενη κλήση. Όπερ και το είχα ενεργό.

Με την έλευση της νέας miui σταμάτησε η εν λόγω λειτουργία και το κακό είναι ότι δεν μπορώ να την βρω πουθενά πλέον (!!!)

Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος , γιατί παίζει να στραβώθηκα και να μην την βλέπω ενώ αυτή υπάρχει.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ξερει κανεις πως συνδεουμε το κινητο με τον υπολογιστη ? Κατεβασα το pc suite αλλα μολις συνδεω το κινητο δεν το βρισκει .
Link to comment
Share on other sites

Το pc suite το ξεχνας. Δεν δουλευει εδω κ χρόνια... Συνδεεις κανονικα το κινητο κ θα σου βγαλει ρυθμισεις πως θες να λειτουργησει. Πατας. Μεταφορα αρχειων, αφηνεις να περασει το pc τους drivers κ μετα κανεις οτι θες

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους! Μιλησα χθες με την xiaomi σχετικα με τον proxymity sensor και μου ειπαν οτι συο mi10 pro δεν καλιμπραρεται απο τις ρυθμισεις και οτι πρεπει να το παω στο τεχνικο τμημα για να το ανοιξουν να δούνε τι εχει. Οταν τους ρωτησα αν αν ειναι θεμα hardware ή software μου ειπαν οτι δεν το γνωριζουν αυτο. Γνωριζει κανεις τι προβλημα ειναι για να μην μου ανοιξουν το κινητο χωρις λογο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους! Μιλησα χθες με την xiaomi σχετικα με τον proxymity sensor και μου ειπαν οτι συο mi10 pro δεν καλιμπραρεται απο τις ρυθμισεις και οτι πρεπει να το παω στο τεχνικο τμημα για να το ανοιξουν να δούνε τι εχει. Οταν τους ρωτησα αν αν ειναι θεμα hardware ή software μου ειπαν οτι δεν το γνωριζουν αυτο. Γνωριζει κανεις τι προβλημα ειναι για να μην μου ανοιξουν το κινητο χωρις λογο.

 

Την ίδια απορία έχω και εγώ από τότε που το πήρα αλλά δε νομίζω να διορθώνεται αυτό το πρόβλημα με τον proximity sensor. Αν βρεις κάτι παραπάνω πόσταρε το να το δούμε και εμείς. Απλά τώρα καινούριο τηλέφωνο να το ανοίγουν κλπ έτσι όπως είναι κατασκευασμένα μετά δεν θα είναι όπως βγαίνει από την εταιρία καινούριο. Κανονικά αντικατάσταση πρέπει να κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Και από άλλους έχει ακουστεί αυτό. Αν συμβαίνει, ειναι ασχημο και ίσως αποτρέψει και κάποιους από την αγορά του.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Μετα το Mi 5 το 2016 και το Poco το 2018 αναβαθμισα στο τριτο μου xiaomi και ηρθα και εγω στη παρεα σας με το Mi 10 Pro σε ασπρο. Καταπληκτικη συσκευη πραγματικα. Γενικα θα ξεκινησω διαδικασιες για να ξεκλειδωσω bootloader και να περασω αλλη ρομ, twrp, root, adaway κτλ τα ξερω αυτα σε τοσες συσκευες τα εχω κανει πια τοσα χρονια.

 

Παρηγγειλα και dual sim tray αλλα βεβαια μεχρι να ερθει απο κινα καλα χριστουγεννα. Έχεις κανεις ιδεα αν γινεται να παρω απο πουθενα Ελλαδα το χρυσο dual sim tray?

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας ναυαρχιδες οπως τα Νote 20 Ultra, OnePlus 8 Pro, iPhone 11 Pro Max, αυτο που με εξεπληξε ευχαριστα ειναι η τρομακτικη (με την καλη εννοια) φωτεινοτητα της οθονης κατω απο τον ηλιο (σε αυτοματη λειτουργια). Ειναι απλα κορυφαια.

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Στην προηγούμενη έκδοση της miui υπήρχε η δυνατότητα να ανάβει το led της φωτογραφικής όταν είχες εισερχόμενη κλήση. Όπερ και το είχα ενεργό.

Με την έλευση της νέας miui σταμάτησε η εν λόγω λειτουργία και το κακό είναι ότι δεν μπορώ να την βρω πουθενά πλέον (!!!)

Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος , γιατί παίζει να στραβώθηκα και να μην την βλέπω ενώ αυτή υπάρχει.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πας τηλέφωνο , πρόσφατα, πάνω δεξιά στις 3 τελίτσες , ρυθμίσεις, κλήσεις, ρυθμίσεις εισερχόμενων κλήσεων , ειδοποίηση led κατα το κουδούνισμα .... on! ok;

NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

πας τηλέφωνο , πρόσφατα, πάνω δεξιά στις 3 τελίτσες , ρυθμίσεις, κλήσεις, ρυθμίσεις εισερχόμενων κλήσεων , ειδοποίηση led κατα το κουδούνισμα .... on! ok;
Υποκλίνομαι!

Ευχαριστώ πολύ. Τρελό θαψιμο! Δεν το εύρισκα ούτε να έβαζα ντετέκτιβ!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...