Jump to content

Xiaomi Mi 10 Pro 5G


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 374
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εσκασε απο χθες η 12.5.... Πραγματικα απο τις καλυτερες αναβαθμισεις. Το κινητο πεταει πλεον

 

Με 12.5 είμαι κάποιο διάστημα μιας και είναι κινέζικο. Όντως είναι σφαίρα. Βέβαια δεν το είχα δουλέψει ποτέ πριν τη 12.5.

Link to comment
Share on other sites

Με 12.5 είμαι κάποιο διάστημα μιας και είναι κινέζικο. Όντως είναι σφαίρα. Βέβαια δεν το είχα δουλέψει ποτέ πριν τη 12.5.

 

Γιαυτο... Αν το δουλευες πιο πριν θα εβλεπες οτι δεν εχει καμια σχεση με την 12.5

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο... Αν το δουλευες πιο πριν θα εβλεπες οτι δεν εχει καμια σχεση με την 12.5

 

Το πιστεύω. Απλά λέω ότι ακόμα και χωρίς μέτρο σύγκρισης με προηγούμενη εκδοση, μου φαίνεται σφαίρα.

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση με την κινεζική έκδοση.... Ειδικά οι ρυθμίσεις - launcher είναι ίδιες με την προηγούμενη έκδοση... Τι παίζει; Επίσης λείπουν πολλά features.... π.χ. δεν μπορείς να απεγκαταστησεις καμία εφαρμογή, αυτά με τους ήχους από τη φυση - ζωα, η ταπετσαρία είναι η ίδια με τις προηγούμενες εκδόσεις,... Είναι 12.5 ..... lite;;;;;;; Edited by docofmobile
NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση με την κινεζική έκδοση.... Ειδικά οι ρυθμίσεις - launcher είναι ίδιες με την προηγούμενη έκδοση... Τι παίζει; Επίσης λείπουν πολλά features.... π.χ. δεν μπορείς να απεγκαταστησεις καμία εφαρμογή, αυτά με τους ήχους από τη φυση - ζωα, η ταπετσαρία είναι η ίδια με τις προηγούμενες εκδόσεις,... Είναι 12.5 ..... lite;;;;;;;

 

Η ταπετσαρια πως ειναι ιδια?? Εμενα μου τα αλλαξε καθως εχει κινηση πισω... Επισης να ξερεις εχεις ολα πλεον τα κινουμενα wallpapers.Μην περιμένεις να σου δωσουν με την μια τα features της κινεζικης. Δεν εγινε ποτε αυτο.

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Η ταπετσαρια πως ειναι ιδια?? Εμενα μου τα αλλαξε καθως εχει κινηση πισω... Επισης να ξερεις εχεις ολα πλεον τα κινουμενα wallpapers.Μην περιμένεις να σου δωσουν με την μια τα features της κινεζικης. Δεν εγινε ποτε αυτο.

 

Για την ταπετσαρία εννοώ πως όταν μπαίνεις από τις ρυθμίσεις έχει το παλιό layout και όχι αυτό που έδειξαν στη παρουσίαση και που βλέπω στα reviews της 12.5 στο YouTube. Το ίδιο και για τους ήχους κ.τ.λ.π. μόνη διαφορά 2 super wallpaper ακόμα.... Δεν είναι δα και τεράστια διαφορά. Το κατάλαβα ότι δεν θα άλλαζαν πολλά από το μέγεθος της αναβάθμισης. Κρίμα , πάλι στο περίμενε μας έχουν και αν τα δώσουν.... τα mi 11 την πήραν κανονικά....

NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

Μολις τωρα ειδα στο youtube επειδή το ειπες... Τα ιδια ακριβως features εχουμσ με το mi11 εκτος απο την καμερα με τα εικονιδια. Μην συγκρινεις με china rom. Εκει ειναι αλλα κ ισως να μην τα παρουμε κ ποτε

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Μολις τωρα ειδα στο youtube επειδή το ειπες... Τα ιδια ακριβως features εχουμσ με το mi11 εκτος απο την καμερα με τα εικονιδια. Μην συγκρινεις με china rom. Εκει ειναι αλλα κ ισως να μην τα παρουμε κ ποτε

 

Ναι όντως έχεις δίκιο. Και εγώ μετά το σχόλιο σου έψαξα πιο διεξοδικά στο YouTube , και βρήκα βίντεο με reviews της eu global 12.5. Πάντα μαθαίνεις όταν έχεις βοήθεια. Το ξενερωμα όμως παραμένει!!!! Δεν είναι δυνατόν να μας πετσοκοβουν έτσι. Και μετά την κάνουν αρκετοί προς άλλου.... Τέλος πάντων λίγο υπομονή ακόμα αλλά μόνο για λίγο!

NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

Έχει ασχοληθεί κανένας με custom roms? Αν ναι, ας μοιραστεί την εμπειρία του.

 

Σήμερα ξεκλειδώνω μιας και είναι cn και σκεφτόμουν αντί για την κλασσική eu να δοκίμαζα καμία aosp/los based.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζουν τοσο για τη συσκευη μας απ οτι βλεπω στο xda. Ακριβo μαλλον και οχι τοσο δημοφιλες οποτε δεν ασχοληθηκαν να φτιαξουν ρομς.

 

Και εγω με Mi5 και μετα poco f1 ειχα καλομαθει με φλασαρισματα. Βεβαια με την miui eu απο οταν πηρα το κινητο δεν εχω θεματα το δουλευω και dual sim.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Είμαι με 12.5.1 και παρατήρησα ότι όταν ενεργοποιώ το dark mode δεν έχω την επιλογή που είχα στη 12 να το απ ενεργοποιήσω σε κάποια εφαρμογή. Κανένας άλλος με το ίδιο θέμα? Μη κάνω τσάμπα hard reset.
Link to comment
Share on other sites

Περιμενες λιγο να σου φορτωσει τις εφαρμογες??? Κανε μια επανεκκίνηση πριν κανεις reset. Το δικο μου τις δειχνει κανονικα απο κατω

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όσο και να περιμένω δεν γίνεται τίποτα. Δεν με βλέπω να το γλιτώνω το hard reset.

Εσύ είσαι με miui 12.5 σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Ναι με την 12.5 ευρωπαϊκή. Εκανες επανεκκίνηση??επισης πριν κανεις hard reset δεν ξανακατεβαζεις ολη την ρο να την περασεις ξανα? Αν κ παλι τπτ τοτε κανε reset Edited by chrisnikgr

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Ναι εκανα επανεκινηση αλλα δεν εστρωσε.

Θα περασω παλι την ρομ να δουμε τι θα γινει...

 

Edit: Τιποτα τελικα

Edited by lefteris112
Link to comment
Share on other sites

Ναι εκανα επανεκινηση αλλα δεν εστρωσε.

Θα περασω παλι την ρομ να δουμε τι θα γινει...

 

Edit: Τιποτα τελικα

 

Ηρθε νεο update.... Για τσεκαρε να δεις μηπως σωθεις με την αναβάθμιση!!

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Ναι την έκανα αλλά δεν έστρωσε.

Βρήκα λύση πάντως, άμα το ψάξω στην αναζήτηση κ μπω από εκεί στο μενού τις δείχνει τις εφαρμογές κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση την τελευταία σε εεα rom εχετε κ εσεις κατι κινεζικα στο album οταν πατατε την αναζητηση για βρειτε φωτο? Ξεχασαν να κανουν μεταφραση τα βοδια....

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 3 weeks later...
  • 8 months later...

Καλημέρα και καλή χρονιά,

ειμαι νεό μέλος, πρόσφατα μου εκαναν δώρο τα παιδιά μου ενα xiaomi10pro. Προσπαθώ να βάλω διαφορετικό ήχο κλήσης σε επαφές αλλα είναι αδύνατο. Μπορώ όμως να επιλέξω οποιοδήποτε ήχο κλήσης για όλες τις επαφές. Αν κάποιος γνωρίζει κάτι θα του είμαι ευγνώμων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά,
ειμαι νεό μέλος, πρόσφατα μου εκαναν δώρο τα παιδιά μου ενα xiaomi10pro. Προσπαθώ να βάλω διαφορετικό ήχο κλήσης σε επαφές αλλα είναι αδύνατο. Μπορώ όμως να επιλέξω οποιοδήποτε ήχο κλήσης για όλες τις επαφές. Αν κάποιος γνωρίζει κάτι θα του είμαι ευγνώμων.
Επιλεγεις να ανοιξεις την επαφη που θες, πατας τις 3 τελειες πανω δεξια και διαλεγεις "Ηχος κλησης"...
Κοινως γίνεται απο την εφαρμογή των επαφων..

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, mobrol said:

Επιλεγεις να ανοιξεις την επαφη που θες, πατας τις 3 τελειες πανω δεξια και διαλεγεις "Ηχος κλησης"...
Κοινως γίνεται απο την εφαρμογή των επαφων..

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το έχω κάνει αυτό αλλά δεν …..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...