Jump to content

Xiaomi Mi 10 Pro 5G


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε εγώ βρήκα τέτοια επιλογή. Δες αν σε βολεύει το widget "κλείδωμα". Εγώ αυτό έβαλα σε ένα σημείο και όταν θέλω την κλείνω από εκεί.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 374
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πρόσθετες ρυθμίσεις /Συντομεύσεις κουμπιών /Απενεργοποίηση οθόνης και διαλέγεις με ποιο από τα τρία με παρατεταμένο άγγιγμα θα κλείνει η οθόνη
Link to comment
Share on other sites

Πρόσθετες ρυθμίσεις /Συντομεύσεις κουμπιών /Απενεργοποίηση οθόνης και διαλέγεις με ποιο από τα τρία με παρατεταμένο άγγιγμα θα κλείνει η οθόνη

 

Έτσι το ξέρω ότι γίνεται αλλά εγώ δεν δουλεύω τα κουμπιά είμαι με τα gestures. Όπως και να 'χει έβαλα και εγώ το widget καλό είναι και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Αυτό το οπτικό εφέ που κάνει να φωτίζει με κάποιους τρόπους την οθόνη όταν έρχεται μια ειδοποίηση, γίνεται να το κάνει συνεχώς για κάποιο χρονικό διάστημα? Το κάνει μία φορά και τέρμα. Δεν έχει και led!

Μην μου πείτε για την aod, δεν Μ:' αρέσει.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

 

Αν λες για αυτό το ACR https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nll.acr&hl=en έχω αγορασμένη και την Pro έκδοση από παλιά αλλά δεν παίζει. Αυτό που ηχογραφεί δεν έχει ήχο.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα call recorder να παίζει σωστά έχουμε;
Γιατί δεν έχει native call recorder το Mi10????

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν έχει native call recorder το Mi10????

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στις ευρωπαϊκές συσκευές νομίζω ότι επειδή βάζουν για τηλέφωνο την εφαρμογή της Google αυτή η εφαρμογή δεν υποστηρίζει native call recorder. Αν και διάβασα ότι υπάρχει κάποια beta που έβγαλαν πρόσφατα και έχουν προσθέσει call recorder όμως λένε ότι όταν πατάς να ξεκινήσει η εγγραφή ακούγετε κάποιο ηχητικό όπως πχ "Τώρα αρχίζει η ηχογράφηση συνομιλίας" που το ακούνε και οι δυο συνομιλητές.

Link to comment
Share on other sites

Gdpr είναι ο λόγος στην Ευρώπη κάποιες εφαρμογές της xiaomi δεν καλύπτουν όλες τις απαιτήσεις. Εξ ου και η χρήση των google εφαρμογών. Η ηχογράφηση σίγουρα δεν καλύπτει gdpr Ευρώπη.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε Chinese miui η stable EU πλέον ηχογράφηση κλήσης σε EU συσκευές όχι.

Λογικά εντός Ιουνίου εκτός συγκλονιστικου απροόπτου θα έχω στα χέρια μου MI 10 pro Chinese version να το δουλέψω.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε Chinese miui η stable EU πλέον ηχογράφηση κλήσης σε EU συσκευές όχι.

Λογικά εντός Ιουνίου εκτός συγκλονιστικου απροόπτου θα έχω στα χέρια μου MI 10 pro Chinese version να το δουλέψω.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Άλεξ γνωρίζεις αν βάλουμε το apk του dialer που έχει την ηχογράφηση σε ευρωπαϊκή συσκευή αν θα δουλέψει??

Ή χρειάζεται αλλαγή ρομ?

Κι αν χάνουμε εγγύηση αν περάσουμε stable EU rom σε συσκευή αγορασμένη απ την infoquest πχ απαντάει όποιος γνωρίζει.

Θα μας γυρίσουν πάλι στα χρόνια των ρουταρισμένων βλέπω δυστυχώς..

 

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Άλεξ γνωρίζεις αν βάλουμε το apk του dialer που έχει την ηχογράφηση σε ευρωπαϊκή συσκευή αν θα δουλέψει??

Ή χρειάζεται αλλαγή ρομ?

Κι αν χάνουμε εγγύηση αν περάσουμε stable EU rom σε συσκευή αγορασμένη απ την infoquest πχ απαντάει όποιος γνωρίζει.

Θα μας γυρίσουν πάλι στα χρόνια των ρουταρισμένων βλέπω δυστυχώς..

 

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για το πρώτο δεν ξέρω με apk αλλά με αλλαγή rom σίγουρα βάζοντας eu stable που όμως απαιτεί twrp και ξεκλείδωμα bootloader.

 

Εγγύηση δεν χάνεις απλά αν χρειαστείς service κλειδώνεις bootloader με mi tool και είναι σαν όπως το αγόρασες πρώτη μέρα, δεν γράφει τίποτα Knox κλπ.

 

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα τελικά σήμερα τη συσκευη, πολύ όμορφη κάθεται ωραία στο χέρι, εξαιρετική οθόνη ειδικά σε φωτεινότητα είναι εκπληκτική πιο φωτεινή σε σχέση με op7p (βέβαια χάνει σε ανάλυση και full screen experience ελεο τρύπα στην οθόνη, but για να είμαι ειλικρινής)

Ηχεία εξίσου άριστα καλύτερα από από τα ήδη πολύ καλά του op7p.:up:

 

Μου έβγαλε και αναβάθμιση με το συνδέθηκα σε WiFi, επίσης θετική εντύπωση το εργοστασιακό screen protector και φυσικά η mat πλατη εξαιρετική σε ηφη σε αυτό σε παρόμοια με op7p αίσθηση που χίλιες φορές προτιμω σε σχέση με γυαλί καθρέφτη γλιτσα για ιθαγενείς που βλέπουμε σε Sammy η Huawei.

 

Αυτα σε γενικές γραμμές περαιτέρω εντυπώσεις επόμενες ημέρες καθώς δουλέψω τη συσκευη.

 

Εδώ φώτο από unboxing mi 10 pro

 

b1762880342158ad655680ce8a4f0397.jpg2b4201a5eeba8f2dfe2229c2351696cb.jpg47956c097cdfa7d0d0889f1819bb0dd3.jpg34a45b09933ef371f915d131d068676e.jpge35d0d267d28e0adf964707a4ce21e4e.jpg3e0df22cb7c4c235026abd45904fe2c9.jpg

 

Και εδώ πλάι πλάι με op7p db5061b9480421f59ff4ced24c3692ab.jpg241e1ef759796b8b7ec491f83ef7839b.jpg3a93b88aa91252e293171cd6f2998300.jpg859d95e680b54d9510e0ad011f8cb4e6.jpg

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα τελικά σήμερα τη συσκευη

 

Άντε καλορίζικο. Είναι η κινέζικη έκδοση ή Global; Είναι δίκαρτο;

Edited by kosvou
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο.αν ηταν πιο μαζεμένο στο μέγεθος παίζει να το έπαιρνα κι εγώ.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Άντε καλορίζικο. Είναι η κινέζικη έκδοση ή Global;
Ευχαριστώ.

Chinese version είναι.

 

Sent from my Mi 10 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια παιχνίδια που έχω στα 90 Hz οθόνη δεν μου τα παίζει σωστά και αναγκαστικά το έχω μόνιμα γυρισμένο στα 60 Hz. Έτσι πρέπει να είναι;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Chinese version είναι.

 

Sent from my Mi 10 Pro using Tapatalk

Καλημέρα. Αυτή είναι Dual Sim;

Link to comment
Share on other sites

Άντε, μιας και γίναμε περισσότεροι να το ρωτήσω μία φορά ακόμη, μπας και κάποιος έχει βρει κάποιον τρόπο.

Αυτό το οπτικό εφέ που κάνει να φωτίζει με κάποιους τρόπους την οθόνη όταν έρχεται μια ειδοποίηση, γίνεται να το κάνει συνεχώς για κάποιο χρονικό διάστημα? Κάτι σαν breathing δηλαδή. Τώρα το κάνει μία φορά και τέρμα.

Και δεν έχει και Led.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Άντε, μιας και γίναμε περισσότεροι να το ρωτήσω μία φορά ακόμη, μπας και κάποιος έχει βρει κάποιον τρόπο.

 

Αυτό το οπτικό εφέ που κάνει να φωτίζει με κάποιους τρόπους την οθόνη όταν έρχεται μια ειδοποίηση, γίνεται να το κάνει συνεχώς για κάποιο χρονικό διάστημα? Κάτι σαν breathing δηλαδή. Τώρα το κάνει μία φορά και τέρμα.

 

Και δεν έχει και Led.

Εάν στις ρυθμίσεις του δεν υπάρχουν επιπλέον επιλογές για χρονική διάρκεια η πόσες φορές θα το κάνει, πέρα από το τι χρώμα κλπ θες να αναβοσβήνει, πιθανότατα δεν γίνεται. Οπότε η θα προστεθεί στο μέλλον, η θα πρέπει αναγκαστικά να κινηθείς με root και custom ROMs.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εάν στις ρυθμίσεις του δεν υπάρχουν επιπλέον επιλογές για χρονική διάρκεια η πόσες φορές θα το κάνει, πέρα από το τι χρώμα κλπ θες να αναβοσβήνει, πιθανότατα δεν γίνεται. Οπότε η θα προστεθεί στο μέλλον, η θα πρέπει αναγκαστικά να κινηθείς με root και custom ROMs.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Προσωπικά έχω χαθεί τελείως στις ρυθμίσεις του.

Αν δεν κάνω search δεν βρίσκω τίποτα πέραν των βασικών. Ήμουν πολλά χρόνια με Huawei και εδώ στην MIUI έχω χάσει την μπάλα.

Είπα μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση κάπου στα μενού χωμένη και δεν την έβρισκα.

Κρίμα όμως, ένα led τότε ήταν πολύ να βάλουν?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω χαθεί τελείως στις ρυθμίσεις του.

Αν δεν κάνω search δεν βρίσκω τίποτα πέραν των βασικών. Ήμουν πολλά χρόνια με Huawei και εδώ στην MIUI έχω χάσει την μπάλα.

Είπα μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση κάπου στα μενού χωμένη και δεν την έβρισκα.

Κρίμα όμως, ένα led τότε ήταν πολύ να βάλουν?

Λογικά μέσα στις ρυθμίσεις της οθόνης θα είναι. Δεν θυμάμαι πως είναι στην MIUI πλέον. Εκτός εάν το ρυθμίσεις στις ειδοποιήσεις ξεχωριστά για κάθε εφαρμογή. Που δεν νομίζω.

 

Στο OnePlus 7 Pro που είχα, ακριβώς το ίδιο. Άναβε μόνο μια φορά. Με renovate ice αρχικά, που ήταν κάτι σαν custom ROM, μπορούσες να το ρυθμίσεις να αναβοσβήνει περισσότερες φορές. 10 φορές maximum. Αργότερα νομίζω ο developer το έφτασε σε σημείο να αναβοσβήνει συνέχεια. Κάτι ανάλογο πιστεύω θα κάνουν και στο Mi10 Pro, αλλά αυτό προϋποθέτει να ξεκλειδώσεις τον bootloader, να φλασαρεις twrp και να περάσεις κάποια ανάλογη custom ROM η την renovate ice, εάν ασχοληθεί ο developer με την συσκευή αυτή.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αυτή είναι Dual Sim;
Ναι dual sim.

 

 

Λογικά μέσα στις ρυθμίσεις της οθόνης θα είναι. Δεν θυμάμαι πως είναι στην MIUI πλέον. Εκτός εάν το ρυθμίσεις στις ειδοποιήσεις ξεχωριστά για κάθε εφαρμογή. Που δεν νομίζω.

 

Στο OnePlus 7 Pro που είχα, ακριβώς το ίδιο. Άναβε μόνο μια φορά. Με renovate ice αρχικά, που ήταν κάτι σαν custom ROM, μπορούσες να το ρυθμίσεις να αναβοσβήνει περισσότερες φορές. 10 φορές maximum. Αργότερα νομίζω ο developer το έφτασε σε σημείο να αναβοσβήνει συνέχεια. Κάτι ανάλογο πιστεύω θα κάνουν και στο Mi10 Pro, αλλά αυτό προϋποθέτει να ξεκλειδώσεις τον bootloader, να φλασαρεις twrp και να περάσεις κάποια ανάλογη custom ROM η την renovate ice, εάν ασχοληθεί ο developer με την συσκευή αυτή.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Νέκρα δυστυχώς Βαιε σε custom development μόνο eu developer rom ότι καλούδια προστεθούν η λυθούν θεματακια εδώ και εκεί.

 

Ότι συσκευές έχουν βγει με Android 10 out of box τα έχουν βρει μπαστούνια Developers ακόμα και twrp είναι σε πρώιμο στάδιο (mi10 σειρά, k30 pro /poco f2 pro /op8p)

 

Φοβάμαι από φθινόπωρο και μετά αν θα δούμε λίγες rom.

 

Είναι και ακριβές συσκευές πλέον ειδικά m10 /op8p άρα λιγότερο θα τιμηθούν από Developers.

 

Και αν δεν βλέπαμε δωρεές κόσμου να αγοράσουν τη συσκευή θα ήταν απόλυτη νέκρα πχ Developer πίσω από twrp σε OnePlus από 6 σειρά και μετά τη χρηματοδοτουν οι χρήστες αυστηρα.

 

Ακομα και ο developer renovate ice την συσκευή που αγόρασε (op8p) την χρηματοδότησε 100% χρήστες που συμμετέχουν σε telegram group.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...