Jump to content

Xiaomi Mi 10 Pro 5G


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι καλά αυτά τα προγράμματα δεν τα έχω δουλέψει καθόλου;

 

Τα έχω δουλέψει, έχω καιρό τώρα να τα χρησιμοποιήσω για το λόγο ότι είμαι root, όταν δεν είμαι root πάντως τα χρησιμοποιώ. Δοκίμασέ τα κι εσύ όμως να πεις τη γνώμη σου!

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 374
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τον chrome γιατί δεν μπορώ να τον κάνω disable? Δεν μου δίνει επιλογή. Πρέπει ντε και καλά να τον έχω να τρέχει? :confused:

 

Και ούτε θα σου δώσει επιλογή.

Εδώ σε έχω. Θα πατήσεις το 7 στη λίστα/μενού απεγκατάστασης των εφαρμογών Google, και θα απεγκατασταθεί.

 

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

έχω κάνει unlock bootloader & έχω αγοράσει το sim tray για double sim και θέλω να φλασάρω σε xiaomi eu custom rom τι twrp πρέπει να βάλω και αν γνωρίζει κανείς που να το βρώ;
Link to comment
Share on other sites

έχω κάνει unlock bootloader & έχω αγοράσει το sim tray για double sim και θέλω να φλασάρω σε xiaomi eu custom rom τι twrp πρέπει να βάλω και αν γνωρίζει κανείς που να το βρώ;

 

Δεν έχει βγει official TWRP, και δε ξέρω και εάν θα βγει επειδή η συσκευή έρχεται με προεγκατεστημένο το Android 10. Επομένως δε μπορώ προσωπικά που είμαι ο πλέον υπεύθυνος στο Xiaomi Forum εδώ, να σου συστήσω να περάσεις μια unofficial custom recovery, η οποία θα είναι custom της custom. Οπότε απο τη στιγμή που υπάρχει μόνο κάτι σε unofficial για φλασάρισμα διαφόρων roms, το επόμενο που μπορείς να κοιτάξεις, είναι μια custom rom, όπου ο προγραμματιστής αυτής έχει δημιουργήσει προσαρμοσμένη custom recovery για τη συγκεκριμένη rom.

Ρίσκο και αυτό, το να περνάς αμφιβόλου σταθερότητας recovery, κάποιου τυχαίου προγραμματιστή, και όχι της επίσημης ομάδας TWRP, που θα έχεις και την υποστήριξη. Γνωρίζεις εάν αύριο ο προγραμματιστής αυτός της unofficial recovery σταματήσει την υποστήριξη;

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

έχω κάνει unlock bootloader & έχω αγοράσει το sim tray για double sim και θέλω να φλασάρω σε xiaomi eu custom rom τι twrp πρέπει να βάλω και αν γνωρίζει κανείς που να το βρώ;
Σε telegram θα βρεις twrp έστω unofficial (υποστηρίζει κινέζικα και αγγλικά στο μενού του)

https://t.me/discussionMI10

https://xiaomi.eu/community/threads/mi-10-pro-twrp-3-4-2b-2020-06-23-from-lr-team.56577/

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Με την MIUI12 το tethering στα 2.4ghz υποφέρει. Μαύρα χάλια. Στα 5g είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα αλλά παλιότερο hardware δεν το βλέπει.

Στα 2.4 είναι πρακτικά άχρηστο. Φοβερά ασταθές και από ένα σημείο και μετά εξαφανίζεται κιόλας. Δεν το βλέπει κανένας για να συνδεθεί.

Πολλά bug.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τα στατιστικά της μπαταρίας μετά τη Miui 12 σας τα δείχνει σωστά. Εμένα κολλάει κάπου στις 23 ώρες standby και 23 λεπτά active. Τι γίνεται αντί να διορθώνουν χαλάνε; Κάθε μέρα όλο και κάτι στραβό ανακαλύπτουμε.
Link to comment
Share on other sites

Και τώρα μόλις είδα ότι γενικώς το tethering (ακόμη και στους 5ghz) είναι απλά απαράδεκτο όταν το κινητό είναι για φόρτιση.

Κάθε τρεις και λίγο αποσυνδέσεις, ξαφνικά εξαφανίζεται εντελώς το σήμα, κάνει ότι του καπνίσει γενικά.

Κοίτα που θ' αναγκαστώ να πάρω μιφι για να κάνω την δουλειά μου!

Και μου τα λέγαν, να πω ότι δεν μου τα λέγαν!!!!!!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχει Proximity sensor αυτό το τηλέφωνο γιατί αλλιώς δεν εξηγείται όταν το απομακρύνεις την ώρα που μιλάς να μην ανάβει η οθόνη ή και όταν τελειώσει η κλήση αν δεν το κλείσει ο άλλος πρώτα η οθόνη δεν ανάβει. Τι γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Περάστηκε custom rom XTRV 12.0.3.0 στο Mi 10 Pro με αγορασμενο double sim tray τώρα έχω δύο SIM και άλλα στοιχεία που δεν έχει η official όπως καταγραφή κλήσεων.

Δουλεύουν και οι δύο sim ταυτόχρονα δηλαδή όταν μιλάς στην μία μπορεί κάποιος να σου κάνει κλήση στην άλλη.

Απορώ γιατί η Xiaomi άφησε με μόνη sim την Global έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

Περάστηκε custom rom XTRV 12.0.3.0 στο Mi 10 Pro με αγορασμενο double sim tray τώρα έχω δύο SIM και άλλα στοιχεία που δεν έχει η official όπως καταγραφή κλήσεων.

Δουλεύουν και οι δύο sim ταυτόχρονα δηλαδή όταν μιλάς στην μία μπορεί κάποιος να σου κάνει κλήση στην άλλη.

Απορώ γιατί η Xiaomi άφησε με μόνη sim την Global έκδοση;

 

Γιατί στις ναυαρχίδες είδαν όνειρο ότι πρέπει να αντιγράφουν τις ανταγωνίστριες κατασκευάστριες συμπεριλαμβανομένου και της τιμολογιακής πολιτικής. Ελπίζω να είναι μία κακή παρένθεση γιατί η Xiaomi στις ναυαρχίδες της έχει συνηθίσει τον καταναλωτικό κοινό της αλλιώς, δηλαδή να δίνει features που άλλοι κόβουν.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καπου πηρε το ματι μου οτι η XIAOMI θα παρουσιασει το MI 10 ultra την ερχομενη εβδομαδα το οποιο και αποτελει την βελτιστη εκδοση του pro με λιγα λογια...Ξερει κανεις κατι παραπανω?Αν καταλαβα καλα θα εχει διαφορετικη καμερα, 120ghz στην οθονη και πιθανως 2 sim!!!ειμαι περιεργος να δω τιμη πραγματικα!!! Edited by laios23

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καπου πηρε το ματι μου οτι η XIAOMI θα παρουσιασει το MI 10 ultra την ερχομενη εβδομαδα το οποιο και αποτελει την βελτιστη εκδοση του pro με λιγα λογια...Ξερει κανεις κατι παραπανω?Αν καταλαβα καλα θα εχει διαφορετικη καμερα, 120ghz στην οθονη και πιθανως 2 sim!!!ειμαι περιεργος να δω τιμη πραγματικα!!!

 

Ναι έτσι έχει διαρρεύσει, πιθανόν να βγουν δύο επετειακές συσκευές. Το ένα με κεραμική πλάτη, και το άλλο με διάφανη, με Q Change 100 ή 120W, και εσωτερική RAM ως 16GB και 100 ή 120Χ camera zoom. Για την selfie under display είμαι πολύ επιφυλακτικός, γιατί η πατέντα δημοσιεύθηκε και καταχωρήθηκε πρόσφατα απο την Xiaomi, πότε πρόλαβε να την βγάλει σε κυκλοφορία σε συσκευή, δε το γνωρίζω.

Ας κυκλοφορήσουν πρώτα οι συσκευές, και βλέπουμε. Επίσης το "Ultra" με ξένισε λίγο. Καμία φαντασία; μου θυμίζει άλλη κατασκευάστρια. Εν πάση περιπτώσει. Ίδωμεν.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ενδιαφέρομαι για την απόκτηση του Mi10 από ελληνική αλυσίδα, οπότε με μια κάρτα SIM..Μπορεί κάποιος κάτοχος να ενημερώσει αν υπάρχει η δυνατότητα χρήσης eSIM ώστε να είναι το τηλέφωνο πρακτικά δίκαρτο;
Link to comment
Share on other sites

Και εγένετο σήμερα νέο μέλος της οικογένειας το MI 10 pro ultra με αναβαθμισμενα χαρακτηριστικά και σε οθόνη και ταχύτητα φόρτισης και σε κάμερα το βασικότερο και το πιο τρανταχτο σημείο διαφοροποιησης σε σχέση με τα αδερφια MI 10/10 pro.

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_10_ultra_is_here_with_120w_wired_charging_120x_zoom_periscope_and_snapdragon_865-news-44698.php

 

9e778ffe51dea128448764e33d7a2395.jpg

 

932cb4da2c0e94b29f669d6ecd17d9bc.jpg

 

Μάλιστα έσπασε όλα τα κοντέρ σε DxOMark ranking!!!

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_10_ultra_tops_dxomarks_rankings-news-44699.php

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω σοβαρό πρόβλημα με το tethering που δυστυχώς το χρειάζομαι πολύ στη δουλειά μου.

Έτσι όπως το βλέπω δύο λύσεις έχω. Ή το δίνω και ξαναγυρίζω στα Hua που είχα μέχρι τώρα ή πρέπει να πάρω ένα μιφι.

Το να μείνω έτσι όπως είμαι τώρα απλά δεν μπορώ να κάνω την δουλειά μου. Το τηλέφωνο είναι άχρηστο σ' αυτή την λειτουργία, εκτός βέβαια αν έχει πρόβλημα η δική μου συγκεκριμένη συσκευή.

Χρησιμοποιεί κάποιος άλλος εδώ την συγκεκριμένη λειτουργία για να μου πει τι βλέπει?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καπου πηρε το ματι μου οτι η XIAOMI θα παρουσιασει το MI 10 ultra την ερχομενη εβδομαδα το οποιο και αποτελει την βελτιστη εκδοση του pro με λιγα λογια...Ξερει κανεις κατι παραπανω?Αν καταλαβα καλα θα εχει διαφορετικη καμερα, 120ghz στην οθονη και πιθανως 2 sim!!!ειμαι περιεργος να δω τιμη πραγματικα!!!

 

για λεπτομέρειες έχω ανοίξει θέμα εδώ.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=485366

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπέρα φρεντς.. αξίζει η μετάβαση από το Huawei p30 pro σε mi10 pro???
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα έχω το mi 10 και το remote control δεν μου δουλεύει σε καμία συσκευή το έχει δοκιμάσει κανείς να μου πει αν δουλεύει σωστά; Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το mi 10 και το remote control δεν μου δουλεύει σε καμία συσκευή το έχει δοκιμάσει κανείς να μου πει αν δουλεύει σωστά; Ευχαριστώ πολύ

 

Σε εμένα δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Ηχογράφηση κλήσεων δουλεύει με κάποιο 3rd app ή τη ξεχνάμε??

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το remote το έχεις δουλέψει σε αρκετές συσκευές γιατί το τηλέφωνο μου είναι καινούργιο αν έχει θέμα να το πάω για αντικατάσταση ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...