Jump to content

[S20 series] Η εμπειρία σας με την μπαταρία


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή έχω και το 11 pro max θα σας πω ότι ξεχνάς το θέμα μπαταρίας. Με ίδια χρήση ίδιες εφαρμογές χωρίς να παίζω παιχνίδια ούτε βλέπω βίντεο έχω 3 μέρες χρήση σίγουρα. Άσε τη κάμερα που δεν τη φτάνει το S20’s+.

 

Αν δεν είχε ανάπηρο λειτουργικό θα το είχα πάρει. Τώρα το βλέπω μόνο στα χέρια της γυναίκας μου.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 524
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν δεν είχε ανάπηρο λειτουργικό θα το είχα πάρει. Τώρα το βλέπω μόνο στα χέρια της γυναίκας μου.

 

 

Ψήνομαι να ανοίξω ένα θέμα και να γράψω ένα ατελείωτο (καλοπροαίρετο) ποστ κάποια στιγμή με βάση αυτό, γιατί κι εγώ αυτό ακριβώς πίστευα μέχρι δυο μήνες πριν.

Δεν θα συνεχίσω βέβαια εδώ γιατί είμαστε πολύ εκτός θέματος!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είχε ανάπηρο λειτουργικό θα το είχα πάρει. Τώρα το βλέπω μόνο στα χέρια της γυναίκας μου.

 

Δεν είναι τόσο ανάπηρο, έχει βελτιωθεί αρκετά. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ψήνομαι να ανοίξω ένα θέμα και να γράψω ένα ατελείωτο (καλοπροαίρετο) ποστ κάποια στιγμή με βάση αυτό, γιατί κι εγώ αυτό ακριβώς πίστευα μέχρι δυο μήνες πριν.

Δεν θα συνεχίσω βέβαια εδώ γιατί είμαστε πολύ εκτός θέματος!

Δεν είναι τόσο ανάπηρο, έχει βελτιωθεί αρκετά. :lol:
Δυστυχώς έχει πάρα πολλές ελλείψεις και μηδενικό customization /personalization.

 

Ούτε τα βασικά type c δεν έχει τι να λέμε τώρα και ο κατακερματισμος στο ύψιστο βαθμό στο οικοσύστημα της.

 

Λέγετε θα παρακάμψει type c και θα περάσει σε άλλο portless συσκευή με μεθεπόμενα iPhone.

 

Η ύπαρξη επιλογών είναι άγνωστη λέξη για τη Apple και η όλη φιλοσοφία της είναι αυτή να ορίζει τα πάντα και ο χρήστης ελάχιστη η μηδενική παρέμβαση.

 

Έχει βέβαια πολλά θετικά όπως τα έγραψες με το σεντόνι προάλλες στο άλλο νήμα, αλλά δεν αρκούν για όλους εξ ου άλλοι προτιμούν Android.

 

Παρ όλο έχω iPad τελευταία 6-7 έτη αλλά iPhone δεν πρόκειται να αγοράσω ποτέ στον αιώνα των άπαντα και ο μόνος λόγος το ios με τους περιορισμούς του.

 

Δεύτερη συσκευή με αυτό το OS δεν αγοράζω.

 

Νιώθω σαν να αγοράζω συσκευή αλλά στην ουσία να την έχω νοικιάσει και δεν έχω έλεγχο της όπως θέλω να τη φέρω στα μέτρα μου.

 

Τώρα αν σε 10 χρόνια μπορώ να κάνω έστω το 50% από αυτά που μπορώ σε Android το συζητάμε :lol:

 

Τα smartphone δεν είναι μόνο εργαλεία δουλειάς αλλά και να σε εκφράζουν σε πολλαπλά επίπεδα σαν έκφραση της προσωπικότητας σου.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ψήνομαι να ανοίξω ένα θέμα και να γράψω ένα ατελείωτο (καλοπροαίρετο) ποστ κάποια στιγμή με βάση αυτό, γιατί κι εγώ αυτό ακριβώς πίστευα μέχρι δυο μήνες πριν.

Δεν θα συνεχίσω βέβαια εδώ γιατί είμαστε πολύ εκτός θέματος!

 

Καλό θα ήταν αλλά όσο καλοπροαιρετο κι αν είναι, όλοι θα σε πετροβολούν. Και από τα δύο "στρατόπεδα"....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν είναι τόσο ανάπηρο, έχει βελτιωθεί αρκετά. :lol:

 

Όσο κι αν προσπάθησα να πείσω τον εαυτό μου πάνω σε αυτό, ακόμα δεν μπόρεσα.

Ανάλογα με τις απαιτήσεις του καθενός βέβαια.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ψήνομαι να ανοίξω ένα θέμα και να γράψω ένα ατελείωτο (καλοπροαίρετο) ποστ κάποια στιγμή με βάση αυτό, γιατί κι εγώ αυτό ακριβώς πίστευα μέχρι δυο μήνες πριν.

Δεν θα συνεχίσω βέβαια εδώ γιατί είμαστε πολύ εκτός θέματος!

Εντός του myphone ούτε για test! Απαπαπαπαπα! Και μόνο στην σκέψη...ανατριχιάζω! :X

Υπάρχουν και τα Telegram γκρούπ βρέ! Που τα καχεντρικά εισερχόμενα γίνονται banαριεμένα εξερχόμενα μπάμ μπάμ! Άντε. Αφού ψήνεσαι...ξεκίνα το :happy:

 

Υ.Γ έχει και κάτι "ανώμαλους" (ονόματα δεν λέμε για μένα μιλάω) πού πίνουν νερό στο όνομα της Apple αλλά εδώ και 6-7 μήνες είναι σε συσκευές Samsung...midrange και toprange....και μάλιστα το απολαμβάνουν κιόλας! :lol:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Χθες πηγα καφε με φιλη που ειχε παρει το S20 το απλο. Χαλια μου λεει, αθλια μπαταρια....

Της λεω φερτω λιγο να δω και τι να δω...

Φωτεινοτητα 80%

Ολα ανοιχτα, nfc bluetooth, δεδομενα, wifi

Ολοι οι messengers που υπαρχουν

20 σελιδες ανοιχτες στον browser

White mode...

 

 

Εγραψα λεει κριτικη στο σκρουτζ και εκραξα την μπαταρια....

Link to comment
Share on other sites

Επειδη βλεπω οτι 9 στους 10 εχουν παραπονα για την μπαταρια θα προτεινω μερικα tips που κανω εγω και δεν εχω κανενα παραπονο.

Ασφαλως δεν θα κανουν για ολους καθως απενεργοποιω πραγματα που ισως αλλοι θεωρουν απαραιτητα.... Και φυσικα η χρηση του καθενως διαφερει....

1ο και σημαντικοτερο για μενα ειναι η σωστη φορτιση της μπαταριας. Αν δεν βιαζεστε προτιμηστε αργη φορτιση... Απο εκει και περα το να φορτιζεις συνεχως μεχρι το 100% δεν ειναι οτι καλυτερο για τη μπαταρια οπως και το φτανεις συχνά κατω απο 5%. Η δικη μου χρηση συνηθως ειναι 50% μπαταριας την ημερα που μου δινει ανετα 4 ωρες οθονης. Οποτε συνηθως φορτιζω μεχρι 80% και βγαζω ανετα τη μερα. Τακτικη μου ειναι 1 πληρη φορτιση τη βδομαδα και 2 φορες το μηνα να το αφησω να πεσει μεχρι το 5 %...

 

Ξεκιναμε

 

Φωτεινοτητα 45-50%

Dark Mode

Always on; OFF

Αναλυση προτιμω 1440Χ3200 στα HZ αλλα καταλαβαινω οτι μεγαλο ποσοστο αγορασε τα S20 για τα 120 ΗΖ

Τη νυχτα το εχω παντα σε λειτουργια πτησης

Συγχρονισμοι λογαριασμων, clouds κλπ τα εχω παντα στο χειροκινητο. Δεν ειναι δυσκολο να συγχρονισω μια φορα τη βδομαδα

GPS: Off, αν το χρειαστω θα το ενεργοποιησω

ΝFC: Off

Περισσοτερες ρυθμισεις συνδεσης-Σαρωση κοντινων συσκευων off

Συνθετες λειτουργιες ολα off εκτος απο την αμεση κοινη χρηση και την μειωση κινησης, Κινησεις και χειρονομιες ολα off

Eπιλογες προγραμματιστη οπου εχει κλιμακα κινησης 0.5 ακομα καλυτερα off

Wallpaper και lockscreen: Amoled friendy.

 

 

Aπο εκει και περα εγω προσωπικα χρησιοποιω την εφαρμογη package disabler pro και απενεργοποιω οτι δεν χρησιμοποιω απο facebook services μεχρι gear, μεχρι android auto κοκ.

Εναλλακτική λυση πας στις εφαρμογες και απενεργοποιεις οτι δεν χρειαζεται.

Ειδοποιησεις το ιδιο.

Επισης στις εφαρμογες που χρησιμοποιεις και βλεπεις στα στατιστικα της μπαταριας οτι καταναλωνουν αρκετη ενεργεια οταν ειναι στο παρασκηνιο τις βαζεις σε αδρανεια.

 

Σημαντικο να γινει γινεται συχνη επανεκκινηση της συσκευης και ενα clear cache που και που...

 

PS: Προσκαλω τον S_Wind να προσθεσει τις δικες του προτασεις!

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Και ενα screen σημερινης χρησης με εκκινηση απο 97% το πρωι....c2c3abc915fc3c4af05d82f5252efc1b.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με άλλα λόγια επειδή υπάρχει θέμα μπαταρίας κλείστε τα και ανοίξτε τα μόνο όταν τα χρειάζεστε..... :lol: :lol: :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Φορτιση προχθες το βραδυ... 5 ωρες SOT μεχρι σημερα το πρωι. Υπολοιπο: 50%...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ρυθμισεις / Ειδοποιησεις / παταμε κατω εμφανιση ολων/ τρεις τελειες πανω δεξια / εμφανιση εφαρμογων συστηματος / παταμε αριστερα στο tab προσφατα το βαζουμε ολα και απενεργοποιουμε ολες τις ειδοποιησεις που υπαρχουν εκει μεσα εκτος απο αυτες που θελουμε να ερχονται.

Μετα κανουμε καποιες ρυθμισεις απο το νημα του S9 και ολα κομπλε.

Μια χαρα Sot εχει το S20.

Link to comment
Share on other sites

Σωστος. Το ξεχασα να το προσθεσω. Και εγω εχω μονο τα απαραιτητα στο on.

Τελευταια πληρη φορτιση μεχρι 12% μου ειχε δωσει 8 ωρες και 20 λεπτα σε 40 ωρες συνολο. Σουπερ.

Link to comment
Share on other sites

δεν παιρνετε κανενα Mate20pro να βρειτε τις καλυτερες ρυθμισεις για καλυτερη διαχειριση μπαταριας και σε αυτο ;)! μπραβο παιδια πολυ καλη δουλεια
Link to comment
Share on other sites

Η λογικη ειναι η ιδια. Πραγματα που καταναλωνουν μπαταρια και δεν ειναι απαραιτητα τα απενεργοποιεις.
Link to comment
Share on other sites

δεν παιρνετε κανενα Mate20pro να βρειτε τις καλυτερες ρυθμισεις για καλυτερη διαχειριση μπαταριας και σε αυτο ;)! μπραβο παιδια πολυ καλη δουλεια
Δεν εχει ανάγκη το mate.καμία σχέση με samsung πού πρέπει να απενεργοποιούμε το ένα και το άλλο.

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει ανάγκη το mate.καμία σχέση με samsung πού πρέπει να απενεργοποιούμε το ένα και το άλλο.

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

στο mate και γενικως στα κινεζικα χρειαζεται αλλου τυπου οδηγος. με οδηγιες για το πως θα παιρνεις ειδοποιησεις με κλειστη οθονη- την ιδια μερα , πως θα ξανασυνδεεται σε smartwatches και σε αλλες συσκευες και αλλα τετοια :D

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Σημερινη χρηση

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

477e83f3988a0a1a8bee294af57e3bad.jpg

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Επισης μη ξεχναμε οτι μετα απο εγκαταστασεις πολλων εφαρμογων μπορουμε να κανουμε βελτιστοποιηση με την εφαρμογη της Sammy το galaxy labs.

Το κατεβαζουμε απο το galaxy store.

Πρεπει να εγκατασταθουν και τα 4 αρχεια εσεις χρησιμοποιειτε μονο το τεταρτο τα αλλα δεν χρειαζεται.

 

121593577_1572456699593136_3648306363308619392_o.jpg?_nc_cat=100&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_eui2=AeFVpWH8fJXnm9_LquKynwSDJGwB7zKmmlUkbAHvMqaaVX6ZxTuXVkRSLCVxiFvStnTw40rQY-93jw7EEkBDJM63&_nc_ohc=DV8kwSzPy2QAX8clr6p&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&tp=14&oh=f5ffea2b40aaabc4e496dca7e04d1d09&oe=5FAC8B33

 

121451527_1572456812926458_2583240656358323453_o.jpg?_nc_cat=104&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_eui2=AeGgUxq6GEYCQKrXHWjT9I1zHcvift2uQmcdy-J-3a5CZ3t6vkgEPEWMDebJa4yw-xDI5-WZ4vBBvbGXUVDqFD3R&_nc_ohc=8l5NBkGv4PoAX_KRczz&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&tp=14&oh=08b097d4a5313cf25ea724719b38d31c&oe=5FAC4961

 

121487908_1572456566259816_8769992509407479748_o.jpg?_nc_cat=103&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_eui2=AeE8WDO_fr1KM-6_9QdYT-EHbnC183RU14tucLXzdFTXi_7Vydd8eKxAUNJ4bLJu79rfzfTmWsRw99DgTzmnfpff&_nc_ohc=LGZEjPUhA9MAX8yCRSJ&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&tp=14&oh=bfad62e17ff524ac978105203d0d408e&oe=5FA9DC8F

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Καλησπερα.Σημερινα αποτελεσματα μετα απο 5 φορτισεις.Galaxy s20 5g.Τελεια αποτελεσματα και η μπαταρια ακομα στρωνει.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα εισαι. Το νετφλιξ καταναλωνει πολυ λιγη μπαταρια... Εμενα σε 45 λεπτα επ πεφτει συνηθως 6 με 7%...

85b65f4e306f4c417737281c9bde0ec5.jpg

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Επανέρχομαι για την μπαταρία... Εδώ και ένα 2ημερο έχοντας βάλει αρκετές εφαρμογές σε αδράνεια το κινητό έχει στρώσει απίστευτα με πολύ καλούς χρόνους,τώρα ποια από όλες τις εφαρμογές έκανε την ζημιά δεν ξέρω...

 

ειναι ευκολο να μου πεις σε ποιο μενου μπαινεις για να βαλεις αυτες τις εφαρμογες σε αδρανεια που λες?

Link to comment
Share on other sites

ειναι ευκολο να μου πεις σε ποιο μενου μπαινεις για να βαλεις αυτες τις εφαρμογες σε αδρανεια που λες?

 

Μπαταρία - > όριο χρήσης στο παρασκήνιο.

Εκεί επιλέγεις ποιες θέλεις να είναι σε αδράνεια ή σε πλήρη αδράνεια.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S20 series] Η εμπειρία σας με την μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...