Jump to content

[S20 series] Η εμπειρία σας με την μπαταρία


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις επαναφέρει back up από προηγούμενη συσκευή ? Αν ναι θα έλεγα να στήσεις από το μηδέν.

Να όχι, μην κάνεις ξανά στήσιμο.. Απλά δες μήπως φταίει καμία εφαρμογή, δε θέλει πολύ για να αλλάξει η κατάσταση. Ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να φταίει. Το κινητό δεν κάνει θαύματα σε αυτονομία αλλά δεν είναι μάπα, εγώ βλέπω μια καλή επίδοση πάνω από το μέσο όρο. Τώρα ανάλογα και τι είχες πριν μπορεί να σου φαίνεται χειρότερο κλπ

 

Όχι απο το 0 το χω κάνει... Τώρα το άνοιξα από 100% με 6 λεπτά οθόνης μου έφτασε 95%,δεν μου φαίνεται λογικό....δεν βρίσκω κάποια εφαρμογή να τρώει μπαταρία.Μη σας κουράζω,το παρακολουθώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 524
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι απο το 0 το χω κάνει... Τώρα το άνοιξα από 100% με 6 λεπτά οθόνης μου έφτασε 95%,δεν μου φαίνεται λογικό....δεν βρίσκω κάποια εφαρμογή να τρώει μπαταρία.Μη σας κουράζω,το παρακολουθώ.

 

Όχι δεν είναι λογικό. Στείλε αν θες τη χρήση το βράδυ να δούμε τα στατιστικά σου, ανεβασε τα εδώ. Επίσης πολλές φορές υπάρχουν εφαρμογές που δε φαίνονται καν στα στατιστικά ότι τρώνε. Μόνος τρόπος να βάλεις τα πολύ βασικά, πχ τα κλασσικά social και κάνα mail και μετά κάθε 2-3. Μερες να βάζεις εφαρμογές ώστε να δούμε ποια κάνει τη ζημιά. Έχεις βάλει καμία σε αδράνεια;

Εγώ πχ τις έχω όλες ώστε να τις κόβει το ίδιο κινητό, εκτός από αυτές που θέλω να έχουν άμεσες ειδοποιήσεις όπως viber whatsapp κλπ και από εφαρμογές tracking οπως sports tracker γιατι μπορεί να στις κλείσει ενώ κάνεις προπόνηση.. Έτσι δουλεύει σωστά το κινητό και δεν έχεις απώλεια από καμιά άσχετη

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι λογικό. Στείλε αν θες τη χρήση το βράδυ να δούμε τα στατιστικά σου, ανεβασε τα εδώ. Επίσης πολλές φορές υπάρχουν εφαρμογές που δε φαίνονται καν στα στατιστικά ότι τρώνε. Μόνος τρόπος να βάλεις τα πολύ βασικά, πχ τα κλασσικά social και κάνα mail και μετά κάθε 2-3. Μερες να βάζεις εφαρμογές ώστε να δούμε ποια κάνει τη ζημιά. Έχεις βάλει καμία σε αδράνεια;

Εγώ πχ τις έχω όλες ώστε να τις κόβει το ίδιο κινητό, εκτός από αυτές που θέλω να έχουν άμεσες ειδοποιήσεις όπως viber whatsapp κλπ και από εφαρμογές tracking οπως sports tracker γιατι μπορεί να στις κλείσει ενώ κάνεις προπόνηση.. Έτσι δουλεύει σωστά το κινητό και δεν έχεις απώλεια από καμιά άσχετη

 

Θα το τσεκάρω και θα επανέλθω... Αν συνεχίσει έτσι πάει για πούλημα και δεν το θέλω να γίνει αυτό... Άνοιξα για περίπου μια ώρα το 4G και την φωτεινότητα και με 50 λεπτά ενεργής οθόνης με πήγε στο 79%...Με έχει απογοητεύσει και μαζί κουράζω και εσάς... Τέλος πάντων

Link to comment
Share on other sites

Θα το τσεκάρω και θα επανέλθω... Αν συνεχίσει έτσι πάει για πούλημα και δεν το θέλω να γίνει αυτό... Άνοιξα για περίπου μια ώρα το 4G και την φωτεινότητα και με 50 λεπτά ενεργής οθόνης με πήγε στο 79%...Με έχει απογοητεύσει και μαζί κουράζω και εσάς... Τέλος πάντων

 

Προφανώς κάτι Παίζει με τη συσκευή σου, είτε στο στήσιμο είτε έχει πρόβλημα. Το να το δώσεις δεν έχει νόημα. Αν είχαμε όλοι θέμα θα φαινόταν

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς κάτι Παίζει με τη συσκευή σου, είτε στο στήσιμο είτε έχει πρόβλημα. Το να το δώσεις δεν έχει νόημα. Αν είχαμε όλοι θέμα θα φαινόταν

 

Όλο το πρόβλημα είναι στο StandBy που κατεβαίνει η μπαταρία μόνη της...Οταν το δουλεύω με Netflix,YouTube και οτιδήποτε άλλο (παιχνίδια δεν παίζω) κατεβαίνει ελάχιστα... Προφανώς δεν γίνεται να είμαι όλη τη μέρα με το κινητό στο χέρι για να μην πέφτει η μπαταρία γρήγορα.Έχω βάλει ότι εφαρμογή μπορώ σε αδράνεια,δεν έχω πολλές,αυτές που χρησιμοποιώ σε όλα τα κινητά μου.

Link to comment
Share on other sites

Όλο το πρόβλημα είναι στο StandBy που κατεβαίνει η μπαταρία μόνη της...Οταν το δουλεύω με Netflix,YouTube και οτιδήποτε άλλο (παιχνίδια δεν παίζω) κατεβαίνει ελάχιστα... Προφανώς δεν γίνεται να είμαι όλη τη μέρα με το κινητό στο χέρι για να μην πέφτει η μπαταρία γρήγορα.Έχω βάλει ότι εφαρμογή μπορώ σε αδράνεια,δεν έχω πολλές,αυτές που χρησιμοποιώ σε όλα τα κινητά μου.
Ποσο σου χάνει σε αναμονή και με τι ανοιχτο

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποσο σου χάνει σε αναμονή και με τι ανοιχτο

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σήμερα το άνοιξα με 2G και WiFi και μετά για καμιά ώρα πάνω κάτω με 4G και φωτεινότητα πάνω από τη μέση... Με 50 λεπτά οθόνη μου πήγε από το 100% στο 79%.Δεν το δούλεψα παραπάνω.Αφού το γύρισα σε 2G και WiFi τωρα είναι στις 2:30 ώρες ενεργή οθόνη με 65%.Δηλαδή το δουλεύω συνεχόμενα για 1 ώρα και 40 λεπτά και έχει χάσει 14%.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι για την μπαταρία... Εδώ και ένα 2ημερο έχοντας βάλει αρκετές εφαρμογές σε αδράνεια το κινητό έχει στρώσει απίστευτα με πολύ καλούς χρόνους,τώρα ποια από όλες τις εφαρμογές έκανε την ζημιά δεν ξέρω...
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι για την μπαταρία... Εδώ και ένα 2ημερο έχοντας βάλει αρκετές εφαρμογές σε αδράνεια το κινητό έχει στρώσει απίστευτα με πολύ καλούς χρόνους,τώρα ποια από όλες τις εφαρμογές έκανε την ζημιά δεν ξέρω...

 

Χαίρομαι που φτιάχνει η απόδοση. Θεωρώ ότι κάποια φταίει γιατί αν ήταν κακό γενικά θα έβλεπες εδώ να υπάρχει κλάμα. Τώρα θεωρώ ότι θα στρώσει και θα δεις λογικά το μέγιστο του αν και το ιδανικό είναι να πετάξεις την εφαρμογή αν την βρεις. Αν θες πες ποιες έβαλες σε αδράνεια

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που φτιάχνει η απόδοση. Θεωρώ ότι κάποια φταίει γιατί αν ήταν κακό γενικά θα έβλεπες εδώ να υπάρχει κλάμα. Τώρα θεωρώ ότι θα στρώσει και θα δεις λογικά το μέγιστο του αν και το ιδανικό είναι να πετάξεις την εφαρμογή αν την βρεις. Αν θες πες ποιες έβαλες σε αδράνεια

 

Σκιτσο AR

Box

Chrome

Cosmote

Efood

Facebook

Livescore

Netflix

Offline Maps & Navigation

Shazam

Vradio

Winbank

Zedge.

 

Αφησα κάποιες άλλες εκτός αδράνειας...αυτες μου γράφει μπορεί να μην λαμβάνουν ενημερωσεις ή να μη στέλνουν ειδοποιήσεις.Αν κάποια από αυτές δεν έχει θέμα σίγουρα πείτε μου να την βγάλω,αντίστοιχα αν κάποια από αυτές ξέρετε ότι καταναλώνει μπαταρία στο παρασκήνιο να μου πείτε.

Link to comment
Share on other sites

Σκιτσο AR

Box

Chrome

Cosmote

Efood

Facebook

Livescore

Netflix

Offline Maps & Navigation

Shazam

Vradio

Winbank

Zedge.

 

Αφησα κάποιες άλλες εκτός αδράνειας...αυτες μου γράφει μπορεί να μην λαμβάνουν ενημερωσεις ή να μη στέλνουν ειδοποιήσεις.Αν κάποια από αυτές δεν έχει θέμα σίγουρα πείτε μου να την βγάλω,αντίστοιχα αν κάποια από αυτές ξέρετε ότι καταναλώνει μπαταρία στο παρασκήνιο να μου πείτε.

 

Κοίτα αν δεν θες άμεσες ειδοποιήσεις αστες σε αδράνεια, δεν παθαίνει τίποτα εκτός από αυτό.

Τώρα για μένα κάτι box efood vradio κλπ είναι ύποπτα πολλές φορές, αλλά δεν ξέρω αν φταίνε αυτά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αν δεν θες άμεσες ειδοποιήσεις αστες σε αδράνεια, δεν παθαίνει τίποτα εκτός από αυτό.

Τώρα για μένα κάτι box efood vradio κλπ είναι ύποπτα πολλές φορές, αλλά δεν ξέρω αν φταίνε αυτά

 

Όχι εντάξει δεν καίγομαι να σου πω την αλήθεια για άμεση ειδοποίηση σε καμιά από αυτες οπότε αφού βλέπω βελτίωση το αφήνω έτσι.

Link to comment
Share on other sites

S20 plus: 2 φορτισεις μετα και τις απαραιτητες ρυθμισεις που κανω σε ολα τα κινητα μου, πρωτη φορα που τσεκαρω μπαταρια για χρηση. 80% ξεκινησα να χεησιμοποιω το πρωι ειμαι στο 67% με 1ωρα και 45 λεπτα ενεργης οθονης...
Link to comment
Share on other sites

S20 plus: 2 φορτισεις μετα και τις απαραιτητες ρυθμισεις που κανω σε ολα τα κινητα μου, πρωτη φορα που τσεκαρω μπαταρια για χρηση. 80% ξεκινησα να χεησιμοποιω το πρωι ειμαι στο 67% με 1ωρα και 45 λεπτα ενεργης οθονης...
Σε wifi να υποθέσω;

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τα κινητά με 5G που λένε ότι τραβάει περισσότερη μπαταρία πως θα την βγάζουν?

Αν τα EXYNOS S20 4G βγάζουν με το ζόρι 3-4 ώρες screen on time(Mε 4G οθόνη 80% και full sync, AOD, κτλ) ,

τα 5G exynos τι θα βγάζουν? 2 ώρες screen on time?

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειμαι fan της αυτονομιας και στηνω τις συσκευες μου για να παιρνω το max αλλα δεν ειναι και πανακεια. Με τη γρηγορη φορτιση των S20 αρκει ενα 15 λεπτο σε φορτιστη μεσα στην μερα να σε καλυψει με το παραπανω. Δεν ειναι και τοσο τρομερο...
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι η μπαταρία του S20+ Που έχω είναι πολύ κατώτερη από το s10+ Που είχα πριν. Ελπίζω να το φτιάξει με αναβαθμίσεις. Συνήθως έτσι γίνετε αλλά παίρνει μήνες ... Edited by manolis
Link to comment
Share on other sites

Το μικρό s20.

Με galaxy watch και plantronics bluetooth συνδεμενα.

Δεδομένα και wifi μόνιμα ανοικτά.

Κακό σήμα εδώ πού μένω.

Χρήση διαδίκτυο μικτή.

Τοποθεσία κλειστή.

Συγχρονισμός κλειστός.

Εχω το mymail κι έτσι μου έρχονται κανονικά τα emails χωρίς να χρειάζεται να έχω ανοικτό τον συγχρονισμό.

Φόρτιση κάθε βράδυ με ασύρματο samsung φορτιστή και επιλογή πάντα αργής φόρτισης.4f222c1503dc9eff7205fc3106aaf361.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι η μπαταρία του S20+ Που έχω είναι πολύ κατώτερη από το s10+ Που είχα πριν. Ελπίζω να το φτιάξει με αναβαθμίσεις. Συνήθως έτσι γίνετε αλλά παίρνει μήνες ...

 

Να υποθέσω με οθόνη στα 120??

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι με 120 αυτά τα νούμερα θα το σκεφτώ το μικρό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το μικρό s20.

Με galaxy watch και plantronics bluetooth συνδεμενα.

Δεδομένα και wifi μόνιμα ανοικτά.

Κακό σήμα εδώ πού μένω.

Χρήση διαδίκτυο μικτή.

Τοποθεσία κλειστή.

Συγχρονισμός κλειστός.

Εχω το mymail κι έτσι μου έρχονται κανονικά τα emails χωρίς να χρειάζεται να έχω ανοικτό τον συγχρονισμό.

Φόρτιση κάθε βράδυ με ασύρματο samsung φορτιστή και επιλογή πάντα αργής φόρτισης.4f222c1503dc9eff7205fc3106aaf361.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι με 120 αυτά τα νούμερα;;;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με 60χζ όπως το σ10+ και 500 mah παραπάνω και έχει χειρότερη μπαταρία;

Κάπου δε βγαίνουν οι αριθμοί

 

Δυστυχώς έτσι είναι

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S20 series] Η εμπειρία σας με την μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...