Jump to content

[S20 series] Η εμπειρία σας με την μπαταρία


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 524
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεύτερο τρέχει

Έχεις θέμα με την αυτονομία;81b9b19a22a4209b573edf7b9feb2014.jpg

μεχρι πριν 2,3 μερες που δεν ειχε εμφανιστει το google services με

 

2 sim , bt με gear s3 μονιμα ,AOD μονιμα,buds καμια ωρα...96hz εβγαζα στις 12-14 ωρες πανω απο 5 -5,30 ωρες Sot ανετα....

 

edit ...

 

σαν να δειχνει οτι σταματησε να τρεχει στο παρασκηνιο μονιμα....

για να δουμε....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Eμενα αν και τρεχει στο παρασκήνιο ποτε δεν ξεπερνα το 0.3-0.5%.

Τωρα ας πούμε λεει οτι τρεχει στο παρασκηνιο για 16 ωρες και σε ποσοστό καταναλωσης ειναι στο 0.5%.

 

(πως βαζετε 96hz στην οθόνη? Για το ultra μιλατε?)

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Αποκλείεται, αφού όλοι οι ειδικοί είδαν καλύτερη αυτονομία, καλύτερη κάμερα και όλα καλά, μπούρδες λέει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μας ψεκάζανε δεν θα είχαμε κανένα πρόβλημα και για τον κορονοιό φταίνε τα 5g δίκτυα.Τελεία και -
Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται, αφού όλοι οι ειδικοί είδαν καλύτερη αυτονομία, καλύτερη κάμερα και όλα καλά, μπούρδες λέει.
<<οι ειδικοί>>οπως λες.

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια εφαρμογή

Δεν είναι official

Άλλοι λένε πως ίσως κάνει ζημιά

Τι ζημιά;

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Τι γίνεται με την πολυπόθητη νέα αναβάθμιση του Απριλίου ATCT;;[/quote

 

εχειβγει στην Κινα κ καινουρια αναβαθμιση απο αυτη που περιμενουμε η ATD1 οποτε μαλλον για αυτο αργει κ σε μας να ερθει , μηπως κ προλαβουν να μας δωσουν την πιο καινουρια

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου εδωσε αυτα εδω τα στατιστικα για την μπαταρια μετα τη τελευταια φορτιση.

3 λογαριασμοι mail να συγχρονιζουν, ανοιχτο μονιμα το location , 60Hz 1440p, χρηση μονο σε wifi (αν ξεχναω κατι αλλο που παιζει ρολο πειτε μου να σας πω).

Να αναφερω 2 πραγματα.

1) εκει που δειχνει οτι μεχρι τη 1.00 περιπου φορτιζε, εννοειται πως δεν ανοιξα καθολου την οθονη και ειχα κλειστο και το aod (αρα δεν εγραψε ωρες οθονης κατα τη φορτιση).

2) φορτισα μεχρι το 85% οπως θα δειτε και τραβηξα το ss στο 7%.

 

Γενικα, ουτε εγω πιστευω να πω την αληθεια οτι εγραψε 7,5 ωρες περιπου και μαλιστα με χρηση καμερας.

Δηλαδη με αυτο το 15+7=22% της μπαταριας που δεν χρησιμοποιησα θα εφτανα το 8ωρο οθονης;

Μαλλον ζω καποια πλανη! :p (Πρωην χρηστης note 8)

 

Ερωτηση: To accubattery ειναι ακριβες; Δειχνει 92% στο battery health ητοι 4600 mah απο τα 5000 διαθεσιμα. Επισης αναφερει deep sleep 95% οταν ειναι κλειστη η οθονη που πρωτη φορα το βλεπω σε κινητο μου....

 

https://imgur.com/8CmGJdB

Edited by karn
Link to comment
Share on other sites

 

χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!

συγνωμη μαγκες δεν εχω το sammy αλλα κοφτε ανθρωπο !

τα εσπασε με την samsung και κυριολεκτικα κανει σαν γρια κατινα !

στα δε σχολια απο κατω ;

εκει ειναι το ζουμι , τους εχει ολους οσους εχουν διαφορετικη αποψη στο ξυλο !!!!

βαζει like ο ιδιος (το παραδεχθηκε σε εμενα ) σε σχολιο θαυμαστη !!! που λεει τα παιδια χ@ζους που ξερουν μονο απο 3310 ! για αυτους που εχουν αλλη γνωμη .

συγνωμη αλλα δε μπορω , την βρισκω εκνευριστική την φαση με τα διεφθαρμενα μεχρι το μεδουλι καναλια αλλα εδω εχω ριξει γελιο.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!

 

συγνωμη μαγκες δεν εχω το sammy αλλα κοφτε ανθρωπο !

 

τα εσπασε με την samsung και κυριολεκτικα κανει σαν γρια κατινα !

 

στα δε σχολια απο κατω ;

 

εκει ειναι το ζουμι , τους εχει ολους οσους εχουν διαφορετικη αποψη στο ξυλο !!!!

 

βαζει like ο ιδιος (το παραδεχθηκε σε εμενα ) σε σχολιο θαυμαστη !!! που λεει τα παιδια χ@ζους που ξερουν μονο απο 3310 ! για αυτους που εχουν αλλη γνωμη .

 

συγνωμη αλλα δε μπορω , την βρισκω εκνευριστική την φαση με τα διεφθαρμενα μεχρι το μεδουλι καναλια αλλα εδω εχω ριξει γελιο.

Μα έλεγα κ εγω , μήπως είμαι χαζός η μόνο εγώ βλέπω αυτά που βλέπω και ακούω στα βίντεο του? Κ εγω " διαπληκτιζομουν" από κάτω μαζί του στα σχόλια. Δεν απάντησε σε καμια ερώτηση για mi 10 pro και τα μειονέκτηματα του , αντιθέτως όσα του επισήμαναν , τα υποβιβαζε . Ο άνθρωπος φτάνει στα όρια του τρολ στα σχόλια. Βέβαια, αυτό δεν σημαίνει ότι το s20 δεν έχει τα κακα του. Έδωσε χώρο για αμφισβήτηση κάνοντας τα μαντάρα ( έστω για αρχή μέχρι να έρθουν τα updates,αν έρθουν) σε 2 καίρια σημεία πώλησης μιας ναυαρχιδας, την κάμερα και τον soc ( που ένα κακο soc μπορεί να συνεπάγεται αυξημένες θερμοκρασίες, κακη λήψη κινητής και wifi, μειωμένη διάρκεια μπαταρίας, κακά γραφικά και overthrotling στα games ,, χαμηλότερης ποιότητας φωτογραφιες κτλ- δεν λέω ότι τα έχει όλα τα παραπάνω για να καταλάβουμε όμως, τι σημαίνει κακό soc στα κινητά)

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατά δήλωση του πρώην υπάλληλος σε service της Samsung.....που μετα....την "Φυγη"του:oops:..."Αγάπησε":w00t: Χαιβανεζους και λοιπους Κινέζους..... Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

μα φυσικα δεν ειναι ολα λαθος οσα λεει , απλα στεκομαι στο πως το οτι μαλωσε με την samsung εχει γινει αγρίμι!

ας το κλεισει το καναλι η ας το κανει διαφημιστικο τοτε , τα παιρνω απο αυτον και ειναι καλυτερος εκει σε σχεση με τον ανταγωνισμο .

μπεσαλιδικα πραγματα .

οχι να το παιζει γνωστης και σωστος !

δοκιμαστης τηλεφώνων ! ........με αμανε !

κριμα στον κοσμο που δεχετε και ειδοποιησεις απο αυτον , κακος τον στηριζουν .

ακου εκει να μιλαει ειρωνικα και επιθετικα στον κοσμο .

εχει δεσει γαιδαρακο βλεπεις με τους κινεζους .

γιατι εχουν φανατικο κοινο που βλεπουν καργα youtube και τετοια πραγματα με μικρες ηλικίες .

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι το παίζει αντικειμενικος. Και αυτός και το κολλητός του . Που φιλοξενεί ο ένας τον άλλο στη σελίδα τους .Μάλλον σελίδες πληρωμένες από άλλους έχουν. Όλα καλά μέχρι εδώ. Αρχή μην το παίζουν αντικειμενικοι. Edited by XP130TD
εκτός ΟΠΧ
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου εδωσε αυτα εδω τα στατιστικα για την μπαταρια μετα τη τελευταια φορτιση.

3 λογαριασμοι mail να συγχρονιζουν, ανοιχτο μονιμα το location , 60Hz 1440p, χρηση μονο σε wifi (αν ξεχναω κατι αλλο που παιζει ρολο πειτε μου να σας πω).

Να αναφερω 2 πραγματα.

1) εκει που δειχνει οτι μεχρι τη 1.00 περιπου φορτιζε, εννοειται πως δεν ανοιξα καθολου την οθονη και ειχα κλειστο και το aod (αρα δεν εγραψε ωρες οθονης κατα τη φορτιση).

2) φορτισα μεχρι το 85% οπως θα δειτε και τραβηξα το ss στο 7%.

 

Γενικα, ουτε εγω πιστευω να πω την αληθεια οτι εγραψε 7,5 ωρες περιπου και μαλιστα με χρηση καμερας.

Δηλαδη με αυτο το 15+7=22% της μπαταριας που δεν χρησιμοποιησα θα εφτανα το 8ωρο οθονης;

Μαλλον ζω καποια πλανη! :p (Πρωην χρηστης note 8)

 

Ερωτηση: To accubattery ειναι ακριβες; Δειχνει 92% στο battery health ητοι 4600 mah απο τα 5000 διαθεσιμα. Επισης αναφερει deep sleep 95% οταν ειναι κλειστη η οθονη που πρωτη φορα το βλεπω σε κινητο μου....

 

https://imgur.com/8CmGJdB

 

 

Eγω το accubattery το βρισκω λιγο αυστηρο στα αποτελεσματα του. Συνηθως ειναι πολυ καλυτερα τα πραγματα απ οτι τα λεει.

Αλλα φυσικα ολα αυτα τα προγραμματα δεν μπορεις να πεις οτι μετρανε με ακριβεια αφου προκειται για sw.

Η samsung πχ λεει πως τα χαμηλοτερα mah που μετρησε σε τυχαια δειγματα συσκευων στη μπαταρια ηταν 4855 (και εσενα βγαινει χαμηλοτερα απο αυτα με βαση το accubattery). 5000 mah ηταν ο ΜΟ των μπαταριων. Που σημαινει οτι υπηρχε και παραπανω.

 

Edit. Αν παιζει καποιο ρόλο την εγκατεστησα και εγω και φορτισα να δω τι θα δειξει. Τα ιδια με εσενα. 92% battery health.

Και εχω μονο 4 πληρεις κυκλους φορτισης (γιατι απ οταν το πηρα δεν το χρησιμοποιουσα φουλ μεχρι να το στησω ).

Αρα νομιζω οτι ειναι λιγο οτι να ναι ο τροπος μετρησης.

Με ενα googlαρισμα βρηκα και χρηστες που αναφερουν οτι ειναι 1 φορτιση και τους βγαζει 89%.

Edited by Leon_G
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S20 series] Η εμπειρία σας με την μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...