Jump to content

[S20 series] Η εμπειρία σας με την μπαταρία


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέφτει πολύ. Βέβαια στη φόρτιση πάνω δεν είναι ότι καλύτερο μπορείς να κάνεις, σίγουρα εκεί παίζει ψηλά η θερμοκρασία.. Εγώ έριξα φόρτιση το βράδυ και έκανα το πρωί με γεμάτη μπαταρία, στο 8ο τεστ είχα 65%.

Πάντως το s20+ μοιάζει να έχει θέμα τελικά

 

 

Σε τι έχει θέμα?

 

Και με τον snap είχε πτώση μετά το 2ο και 3ο test...(Πάνω κάτω 40 μονάδες)

 

Και παρόμοιες θερμοκρασίες...

 

Τα νούμερα είναι μικρότερα αφού προσμετραει και την παραπάνω ram....

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 524
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε τι έχει θέμα?

 

Και με τον snap είχε πτώση μετά το 2ο και 3ο test...(Πάνω κάτω 40 μονάδες)

 

Και παρόμοιες θερμοκρασίες...

 

Τα νούμερα είναι μικρότερα αφού προσμετραει και την παραπάνω ram....

 

Εννοώ ότι είσαι 30.000 κάτω από τον Snap..

Πάντως θα έλεγα να το κάνεις το τεστ εκτός ρεύματος. Ειδικά αν βάζεις τον μαμά φορτιστή ανεβάζει θερμοκρασίες, εγώ βάζω πολύ αργό φορτιστή και δεν έχω θέμα.

Πάντως στο ultra δεν ξέρω γιατί αλλά η πτώση είναι πιο μικρή. Τώρα αυτή διαφορά μεγέθους που έχουν βοηθάει ? Ή έχει καλύτερο σύστημα ψύξης, δεν ξέρω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ο snap εχει 4 ram παραπανω οπως και το ultra αυτο απο μονο του δινει περισσοτερους ποντους ...

 

η συμπεριφορα της πτωσης σε 2ο και 3ο τεστ ειναι φυσιολογικη ....

 

η θερμοκρασιες ειναι επισης σε σχεδον αντιστοιχα επιπεδα ....

 

ας κανει κι ο @montoya_42 τα τεστ να δουμε συμπεριφορα...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξανατρεχω με στημένη πλέον συσκευή χωρίς φόρτιση... Τα νούμερα και οι θερμοκρασίες είναι πολύ καλύτερα. Ανεβάζω σε λίγο...

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παρακατω τα αποτελεσματα απο 3 Antutu σε S20+ (Snap) χωρις φορτιση (Backup απο Smart Switch).

 

Ξεκινάμε απο εκει που το αφήσαμε χθες... μετά την τριτη δοκιμή.

 

49710619518_7bcbfa829b.jpg

Θερμοκρασια Μπαταριας: 19.6

Θερμοκρασια CPU: 18.5

 

Αποτελέσματα πρώτης δοκιμής:

49710619483_342a57500f.jpg

Total: 555593

Θερμοκρασια Μπαταριας: 25.3 (5.7 βαθμους επάνω)

Θερμοκρασια CPU: 28.2 (9.7 βαθμούς επάνω)

 

Αποτελέσματα δεύτερης δοκιμής:

49710619433_51c19a9ae5.jpg

Total: 554562

Θερμοκρασια Μπαταριας: 25.1 (0.2 βαθμούς κάτω!)

Θερμοκρασια CPU: 27.9 (0.3 βαθμους κάτω!)

 

Αποτελέσματα τρίτης δοκιμής:

49711155256_02b4306a93.jpg

Total: 497772

Θερμοκρασια Μπαταριας: 29.1 (4 βαθμούς πάνω)

Θερμοκρασια CPU: 29.8 (1.9 βαθμούς πάνω)

 

Τα νούμερα στις πρώτες 2 δοκιμές ειναι πιο ψηλα απο τις χθεσινες (σε φορτιση). Οι θερμοκρασίες στη δεύτερη δοκιμη έπεσαν (!) και στην τριτη δοκιμή τα νούμερα ειναι λιγο χαμηλοτερα απο χθες.

 

Τα συμπεράσματα δικά σας...

 

Νικο, καλο θα ειναι να τρεξεις και εσυ 3 με τις αναλυσεις οπως και εγω να δουμε διαφορες...:p

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ δεν βλέπω ουσιαστικές διαφορές μεταξύ exynos και snap;

Το κακό είναι ότι μας τα πουλάει πιο ακριβά...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ δεν βλέπω ουσιαστικές διαφορές μεταξύ exynos και snap;

Το κακό είναι ότι μας τα πουλάει πιο ακριβά...

 

ναι...:lol::lol::lol::lol: Αν μιλάμε με νούμερα, τα παραπανω δείχνουν μεγάλη υπεροχη στον Snap σε Soc αλλά και σε θερμοκρασιες (cpu throttling, αρα χειρότερη εμπειρια χρησης).

 

'Εχψ ξαναπει πολλές φορες για μπαταρια (Drain σε exynos) και βεβαια σημα gsm/wifi (στο περσινο μοντελο βεβαια).

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο ,κοίταγα μόνο το σκορ του Antutu.

Ρε συ όμως είναι αξιόπιστα όλα αυτα;Θέλω να πω,μια αναβάθμιση σωστή μπορεί να φέρει αλλαγές κι οι διαφορές να είναι μικρότερες έως μηδαμινές.

Όπως και να χει κι εγώ θεωρώ τον snap ως την καλύτερη επιλογή.

Ή δωστο σε όλους με snap ή σε όλους με exynos.Ολα τα άλλα είναι ημίμετρα.

Πια νομίζω στην Samsung κάθομαι μόνο για την μεταπώληση και την εξαιρετική smartec.Οχι ότι έχει και που αλλού να πάω βέβαια...Σε kirin δεν το χω.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

ναι...:lol::lol::lol::lol: Αν μιλάμε με νούμερα, τα παραπανω δείχνουν μεγάλη υπεροχη στον Snap σε Soc αλλά και σε θερμοκρασιες (cpu throttling, αρα χειρότερη εμπειρια χρησης).

 

 

 

'Εχψ ξαναπει πολλές φορες για μπαταρια (Drain σε exynos) και βεβαια σημα gsm/wifi (στο περσινο μοντελο βεβαια).

Αν δεν έχουν τι να κάνουν τον exynos ας τον κρατήσουν να τον έχουν για πάρτι τους στην Κορέα. Το μεγαλύτερο πρόβλημα για εμένα είναι η αυτονομία όπως αναδεικνύει και το όχι κανένα τυχαίο Anandtech...Εγω προσωπικά δεν ξαναπαίρνω συσκευή με exynos.

Καλορίζικο φίλε, όπως και σε όλα τα παιδιά exynos και μη...

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

νουμερα για τα νουμερα

θεωρω στην καθημερινοτητα σχεδον ολων καμια διαφορα...(μπορει στο 5% που παιζουν ολη μερα games)

 

Αν ηθελα τον snap ? γιατι να πω οχι....

 

Αν ειμαι Ευχαριστημενος με τον exynos....? Ειμαι !

 

Αν ηθελα κατι παραπανω ?

 

Ναι καλυτερο optimization με τα 120hz να ειναι δυναμικο και να μην λειτουργει συνεχεια αλλα οπου χρειαζεται για να ειναι καλυτερη η διαχειριση της μπαταριας (οχι οτι εχω θεμα)

 

Εγω εδωσα 670€ για σαπιο exynos ...να εξηγουμαστε...χαχαχχα

 

η συνέχεια δικη σας.....

 

εγω ολοκληρωθηκα με το Antutu παντως.!

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Να πω ότι οι παραπανω μετρήσεις έγιναν με 120hz... και όχι 60hz...

 

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παρακατω τα αποτελεσματα απο 3 Antutu σε S20+ (Snap) χωρις φορτιση (Backup απο Smart Switch).

 

Ξεκινάμε απο εκει που το αφήσαμε χθες... μετά την τριτη δοκιμή.

 

49710619518_7bcbfa829b.jpg

Θερμοκρασια Μπαταριας: 19.6

Θερμοκρασια CPU: 18.5

 

Αποτελέσματα πρώτης δοκιμής:

49710619483_342a57500f.jpg

Total: 555593

Θερμοκρασια Μπαταριας: 25.3 (5.7 βαθμους επάνω)

Θερμοκρασια CPU: 28.2 (9.7 βαθμούς επάνω)

 

Αποτελέσματα δεύτερης δοκιμής:

49710619433_51c19a9ae5.jpg

Total: 554562

Θερμοκρασια Μπαταριας: 25.1 (0.2 βαθμούς κάτω!)

Θερμοκρασια CPU: 27.9 (0.3 βαθμους κάτω!)

 

Αποτελέσματα τρίτης δοκιμής:

49711155256_02b4306a93.jpg

Total: 497772

Θερμοκρασια Μπαταριας: 29.1 (4 βαθμούς πάνω)

Θερμοκρασια CPU: 29.8 (1.9 βαθμούς πάνω)

 

Τα νούμερα στις πρώτες 2 δοκιμές ειναι πιο ψηλα απο τις χθεσινες (σε φορτιση). Οι θερμοκρασίες στη δεύτερη δοκιμη έπεσαν (!) και στην τριτη δοκιμή τα νούμερα ειναι λιγο χαμηλοτερα απο χθες.

 

Τα συμπεράσματα δικά σας...

 

Νικο, καλο θα ειναι να τρεξεις και εσυ 3 με τις αναλυσεις οπως και εγω να δουμε διαφορες...:p

 

Έλα, τι εννοείς ? Τη διαφορά στη θερμοκρασία να δείξω ? Εμένα ήταν γύρω στους 30++ η μπαταρία και κάπου 50+ ο επεξεργαστής. Προσωπικά παίδες δεν είπα ότι δεν ανεβάζει θερμοκρασία, είπα ότι δεν κάνει throttling, παίζω στα ίδια και κρατάει θερμοκρασία σταθερά στους 50 πχ. Αυτό μου αρκεί. Τώρα το να βλέπουμε φαντάσματα δεν εξυπηρετεί.

 

Αυτό που δεν κατάλαβα, το s20 + με Snap έχει παραπάνω ράμ από το αντίστοιχο σε exynos? Γιατί αλλιώς, πως εξηγείται η διαφορά στις επιδόσεις τους ? Έχουν μια διαφορά 30 χιλιάδες. Μένει να δούμε κάνα ultra πόσο πιάνει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έλα, τι εννοείς ? Τη διαφορά στη θερμοκρασία να δείξω ? Εμένα ήταν γύρω στους 30++ η μπαταρία και κάπου 50+ ο επεξεργαστής. Προσωπικά παίδες δεν είπα ότι δεν ανεβάζει θερμοκρασία, είπα ότι δεν κάνει throttling, παίζω στα ίδια και κρατάει θερμοκρασία σταθερά στους 50 πχ. Αυτό μου αρκεί. Τώρα το να βλέπουμε φαντάσματα δεν εξυπηρετεί.

 

 

 

Αυτό που δεν κατάλαβα, το s20 + με Snap έχει παραπάνω ράμ από το αντίστοιχο σε exynos? Γιατί αλλιώς, πως εξηγείται η διαφορά στις επιδόσεις τους ? Έχουν μια διαφορά 30 χιλιάδες. Μένει να δούμε κάνα ultra πόσο πιάνει

12 ram ο Snap...0ff17a469016c00f7399cae67105fdc0.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

12 ram ο Snap...0ff17a469016c00f7399cae67105fdc0.jpg

 

ρε συ μηπως πηρες το 5G? γιατι στα specs εδινε 8 και στους 2 για το 4G..ενω στα 5G δινει 12 και στα 2...εκτος αν τα γραφουν λαθος..οποτε η συγκριση αλλαζει λιγακι.

τουλαχιστον στα Ultra ειναι ολα τα αλλα ιδια..

Οσο για το antuntu, εννοειται οτι το σουταρα, καθως δουλευει back round αλλα και γενικα δεν κραταω τετοιες εφαρμογες καν. Ομως αν ειναι αυριο θα το ξανα τρεξω πριν μεινω απο μπαταρια, παω για 2η μερα και θελω να δω πως θα παει συνολικα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η λύση δεν είναι να σουτάρουμε και να σβήνουμε όποιο πρόγραμμα μας λέει την αλήθεια που δε θέλουμε να δούμε.

 

Η Samsung με τον Exynos 990 έχει κάνει έγκλημα που φτάνει στα όρια της εξαπάτησης.

Τα κινητά με SD είναι ΤΕΛΕΙΩΣ διαφορετικά κινητά σε σχέση με αυτά με EXYNOS (που είναι κάτι σαν S20e)

Ακόμα και ο SD 855 είναι καλύτερος ΣΕ ΟΛΑ

Θα έπρεπε να τα κοστολογεί τουλάχιστον 300 ευρώ πιο φτηνά.

 

Edited by Petransal
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η λύση δεν είναι να σουτάρουμε και να σβήνουμε όποιο πρόγραμμα μας λέει την αλήθεια που δε θέλουμε να δούμε.

 

Η Samsung με τον Exynos 990 έχει κάνει έγκλημα που φτάνει στα όρια της εξαπάτησης.

Τα κινητά με SD είναι ΤΕΛΕΙΩΣ διαφορετικά κινητά σε σχέση με αυτά με EXYNOS (που είναι κάτι σαν S20e)

Ακόμα και ο SD 855 είναι καλύτερος ΣΕ ΟΛΑ

Θα έπρεπε να τα κοστολογεί τουλάχιστον 300 ευρώ πιο φτηνά.

 

 

φιλε μου κρατα τα πικροχολα σχολια για σενα. Το antuntu το εβαλα για να δω τι βγαζει, δεν μου χρειαζεται ουτε υπαρχει λογος να το εχω, οπως εχω πει δεν κραταω περιττες εφαρμογες γενικα!!!Οπως και δεν το εβαλα ποτε στα σ10 που ειχα γιατι ουτε μου ζητηθηκε ουτε το σκεφτηκα... γενικα δεν ειμαι αριθμολαγνος, ή τουλαχιστον κοιταζω την ουσια, δε πα να λεει και 700.000 στον snap, αν εμενα με καλυπτει μου αρκει...

Ελεος με τα ειρωνικα σχολια, δε φτανει που εκατσα 1 ωρα και το ετρεχα συνεχεια.

Τωρα για την τιμη που θες και 300 ευρω φθηνοτερα, μπορεις να παρεις το xiaomi..

Οσο για το βιντεο που ποσταρεις, δεν ξερω, αυτο που ξερω ειναι οτι στο συγκριτικο το αλλο που ανεβηκε μιλουσε για πτωση αποδοσης κατα 50.000 ποντους στον exynos Οταν εμενα ηταν σταθερος και μαλιστα ανεβασε στην 3η-4η προσπαθεια απο 515 στα 530 περιπου. Τωρα τα παιχνιδια δε με απασχολουν. Αν στη μπαταρια ειναι λιγο καλυτερος ο snap, τι να σου πω, ας τα παρει και τα 2 καποιος να μας πει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ρε συ μηπως πηρες το 5G? γιατι στα specs εδινε 8 και στους 2 για το 4G..ενω στα 5G δινει 12 και στα 2...εκτος αν τα γραφουν λαθος..οποτε η συγκριση αλλαζει λιγακι.

 

τουλαχιστον στα Ultra ειναι ολα τα αλλα ιδια..

 

Οσο για το antuntu, εννοειται οτι το σουταρα, καθως δουλευει back round αλλα και γενικα δεν κραταω τετοιες εφαρμογες καν. Ομως αν ειναι αυριο θα το ξανα τρεξω πριν μεινω απο μπαταρια, παω για 2η μερα και θελω να δω πως θα παει συνολικα.

το 5G μονο με snap και 12 ram

 

 

με 8ram μονο το 4G με exynos

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου κρατα τα πικροχολα σχολια για σενα. Το antuntu το εβαλα για να δω τι βγαζει, δεν μου χρειαζεται ουτε υπαρχει λογος να το εχω, οπως εχω πει δεν κραταω περιττες εφαρμογες γενικα!!!Οπως και δεν το εβαλα ποτε στα σ10 που ειχα γιατι ουτε μου ζητηθηκε ουτε το σκεφτηκα... γενικα δεν ειμαι αριθμολαγνος, ή τουλαχιστον κοιταζω την ουσια, δε πα να λεει και 700.000 στον snap, αν εμενα με καλυπτει μου αρκει...

 

Ελεος με τα ειρωνικα σχολια, δε φτανει που εκατσα 1 ωρα και το ετρεχα συνεχεια.

 

Τωρα για την τιμη που θες και 300 ευρω φθηνοτερα, μπορεις να παρεις το xiaomi..

 

Οσο για το βιντεο που ποσταρεις, δεν ξερω, αυτο που ξερω ειναι οτι στο συγκριτικο το αλλο που ανεβηκε μιλουσε για πτωση αποδοσης κατα 50.000 ποντους στον exynos Οταν εμενα ηταν σταθερος και μαλιστα ανεβασε στην 3η-4η προσπαθεια απο 515 στα 530 περιπου. Τωρα τα παιχνιδια δε με απασχολουν. Αν στη μπαταρια ειναι λιγο καλυτερος ο snap, τι να σου πω, ας τα παρει και τα 2 καποιος να μας πει.

Μαζί σου κι εγώ!Antutu εχω να βάλω από το Galaxy S6.

Όμως με αυτά που είδα να σου πω την αλήθεια χαλαστηκα που πληρώνω τα ίδια για κινητό με χειρότερο επεξεργαστή που έχει και χειρότερο σήμα και αυτονομία.

Το Note 10 μου το ευχαριστιέμαι όσο δεν πάει,αλλά όσο ναναι χαλιέμαι.

Βέβαια snapdragon δεν θα αγόραζα λόγω του ότι δεν θα είχα εγγυηση,θα πήγαινα σε άλλη μάρκα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η λύση δεν είναι να σουτάρουμε και να σβήνουμε όποιο πρόγραμμα μας λέει την αλήθεια που δε θέλουμε να δούμε.

 

Η Samsung με τον Exynos 990 έχει κάνει έγκλημα που φτάνει στα όρια της εξαπάτησης.

Τα κινητά με SD είναι ΤΕΛΕΙΩΣ διαφορετικά κινητά σε σχέση με αυτά με EXYNOS (που είναι κάτι σαν S20e)

Ακόμα και ο SD 855 είναι καλύτερος ΣΕ ΟΛΑ

Θα έπρεπε να τα κοστολογεί τουλάχιστον 300 ευρώ πιο φτηνά.

 

Τον έχουν παρει στο ψιλο πάντως τον exynos.. Του χει βγει το όνομα.. :lol:

Διαβάζω τα σχόλια στο βιντεο και ζητάνε να κάνει τεστ με τον 845, ακομα και τον 835 να δουν αν πάει χειρότερα και απο αυτους χαχα.. :lol:

Οχι δεν πάει χειρότερα απο αυτους, αλλά είπαμε καπου του εχει βγει το όνομα..

Link to comment
Share on other sites

το 5G μονο με snap και 12 ram

 

 

με 8ram μονο το 4G με exynos

 

δηλαδη δε δινει 4G με σναπ? γιατι βλεπω οτι δινει.

Τελος παντων, παντως μιλαμε για 5G s20+ vs 4G 20+ δηλαδη.

 

 

Μαζί σου κι εγώ!Antutu εχω να βάλω από το Galaxy S6.

Όμως με αυτά που είδα να σου πω την αλήθεια χαλαστηκα που πληρώνω τα ίδια για κινητό με χειρότερο επεξεργαστή που έχει και χειρότερο σήμα και αυτονομία.

Το Note 10 μου το ευχαριστιέμαι όσο δεν πάει,αλλά όσο ναναι χαλιέμαι.

Βέβαια snapdragon δεν θα αγόραζα λόγω του ότι δεν θα είχα εγγυηση,θα πήγαινα σε άλλη μάρκα.

 

τα ακουσα που εκανα τις δοκιμες και ειπα οτι δεν πιστευω τον youtuber, τωρα τα ακουω που σουταρα και την εφαρμογη!

Ρε συ μαζι σας ειμαι, και εγω θαθελα snap, αλλα μεχρι εκει, χαιρομαι το κινητο μου και αντε γεια..αν ειχα μυρια θα επαιρνα με σναπ, τωρα δε μπορω να ρισκαρω ουτε εγγυηση ουτε σερβις.

Μπορει να βρω και εγω μεταχειρισμενο ευκαιρια κανενα μελλοντικα και να παρω οπως ειχα κανει με σ10 αλλα ετυχε. τελος παντων, περιμενω να δω και ενα s20 ultra να τρεχει antuntu ετσι να δουμε τι λεει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μη μασάς μωρέ ,για να βοηθιομαστε είμαστε εδώ.Σε πιστεύω εγώ για την εγκυρότητα του τεστ που έκανες.

Όλα αυτά αλλάζουν ετσι κι αλλιώς με κάθε αναβάθμιση.

Όλα αυτά τα benchmarks δεν είναι για να τα παίρνεις στα σοβαρα ετσι κι αλλιώς.Για να παίζεις στον ελεύθερο σου χρόνο χρησιμεύουν και μόνο.

Όμως όταν το γράφουν πολλοί κι υπάρχει καπνός,τότε σίγουρα υπάρχει και φωτιά.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Μη μασάς μωρέ ,για να βοηθιομαστε είμαστε εδώ.Σε πιστεύω εγώ για την εγκυρότητα του τεστ που έκανες.

Όλα αυτά αλλάζουν ετσι κι αλλιώς με κάθε αναβάθμιση.

Όλα αυτά τα benchmarks δεν είναι για να τα παίρνεις στα σοβαρα ετσι κι αλλιώς.Για να παίζεις στον ελεύθερο σου χρόνο χρησιμεύουν και μόνο.

Όμως όταν το γράφουν πολλοί κι υπάρχει καπνός,τότε σίγουρα υπάρχει και φωτιά.

 

ε ναι μα ποτε δεν αρνηθηκα τη διαφορα. για το χαος διαφωνω που λενε οτι εχουν, οτι μεχρι και η καμερα ειναι κατωτερη κλπ. Για το σημα πχ το τεσταρα εκτενως στο s10 γιατι εχω θεμα και σπιτι, 150τμ 2 οροφοι με μοντεμ μονο πανω ειχα απειρα σημεια να δω τα ορια και ειχα ιδια αποτελεσμα. ομοιως με 4g, Παρολα αυτα σε αυτα δεν επεμεινα γιατι θεωρω οτι οντως στο νοτε παιζει να ειχαν διαφορα και γενικα δεν ειμαι αρνητικος σε τετοια, στα χοντρα ειμαι απλα λιγο αρνητικος γιατι πχ για καμερα παλι τα ιδια διαβαζαμε και οποτε ανεβασα φωτο και απο τα 2 κανεις δε βρηκε διαφορα. μακαρι και εδω να μπορεσουμε να κανουμε συγκριση.

Τελος παντων, διαφορες υπαρχουν, μπορουμε να δουμε δεδομενα απο μελη, το προτιμω απο το youtube, αλλα μεχρι τοτε χαρειτε τα, εχουμε τοπ κινητα που αλλοι μαζευουν 3 χρονια τα καλαντα για να τα παρουν..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τον έχουν παρει στο ψιλο πάντως τον exynos.. Του χει βγει το όνομα.. :lol:

Διαβάζω τα σχόλια στο βιντεο και ζητάνε να κάνει τεστ με τον 845, ακομα και τον 835 να δουν αν πάει χειρότερα και απο αυτους χαχα.. :lol:

Οχι δεν πάει χειρότερα απο αυτους, αλλά είπαμε καπου του εχει βγει το όνομα..

 

Καλό είναι να του βγει το όνομα για να πιεστεί η Samsung. Όπως πιέστηκε στην κάμερα από τους Κινέζους και αναγκάστηκε να εξελιχθεί.

Απλα όσο δεν έχουμε εγγύηση στην Ελλάδα, η συζήτηση έχει τελειώσει ΓΙΑ ΜΈΝΑ. Όποιος θέλει να ρισκάρει για να πάρει το κάτι παραπάνω είναι σαφώς δικαίωμά του.

Όμως πρέπει να ανοίξει νέο θέμα γιατί εδώ έγινε ένα μπάχαλο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να του βγει το όνομα για να πιεστεί η Samsung. Όπως πιέστηκε στην κάμερα από τους Κινέζους και αναγκάστηκε να εξελιχθεί.

Απλα όσο δεν έχουμε εγγύηση στην Ελλάδα, η συζήτηση έχει τελειώσει ΓΙΑ ΜΈΝΑ. Όποιος θέλει να ρισκάρει για να πάρει το κάτι παραπάνω είναι σαφώς δικαίωμά του.

Όμως πρέπει να ανοίξει νέο θέμα γιατί εδώ έγινε ένα μπάχαλο.

 

αντε τρεξε το αντουντου να δουμε τι θα βγαλει και το δικο σου. τρεις φορες ε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου κρατα τα πικροχολα σχολια για σενα. Το antuntu το εβαλα για να δω τι βγαζει, δεν μου χρειαζεται ουτε υπαρχει λογος να το εχω, οπως εχω πει δεν κραταω περιττες εφαρμογες γενικα!!!Οπως και δεν το εβαλα ποτε στα σ10 που ειχα γιατι ουτε μου ζητηθηκε ουτε το σκεφτηκα... γενικα δεν ειμαι αριθμολαγνος, ή τουλαχιστον κοιταζω την ουσια, δε πα να λεει και 700.000 στον snap, αν εμενα με καλυπτει μου αρκει...

Ελεος με τα ειρωνικα σχολια, δε φτανει που εκατσα 1 ωρα και το ετρεχα συνεχεια.

Τωρα για την τιμη που θες και 300 ευρω φθηνοτερα, μπορεις να παρεις το xiaomi..

Οσο για το βιντεο που ποσταρεις, δεν ξερω, αυτο που ξερω ειναι οτι στο συγκριτικο το αλλο που ανεβηκε μιλουσε για πτωση αποδοσης κατα 50.000 ποντους στον exynos Οταν εμενα ηταν σταθερος και μαλιστα ανεβασε στην 3η-4η προσπαθεια απο 515 στα 530 περιπου. Τωρα τα παιχνιδια δε με απασχολουν. Αν στη μπαταρια ειναι λιγο καλυτερος ο snap, τι να σου πω, ας τα παρει και τα 2 καποιος να μας πει.

 

Κανένα πικρόχολο σχόλιο δεν έκανα για σένα φίλε μου. Εσύ λες αν θες 300 ευρώ φθηνότερα μπορείς να πάρεις Xiaomi.

Τεσπα δεν το συνεχίζω, δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτα.

Δεν είπα ότι το s20 με EXYNOS είναι σκουπιδι. Απλά σίγουρα δεν είναι το ίδιο κινητό με τον SD.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S20 series] Η εμπειρία σας με την μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...