Jump to content

[S20 series] Η εμπειρία σας με την μπαταρία


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συζητησεις για τις μπαταριες και την αυτονομια των παρακατω συσκευων:

S20

S20 +

S20 ULTRA.

Γραψτε για ποια συσκευη απο τις τρεις ποστάρετε τα στατιστικα μπαταριας της και την αυτονομια.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 524
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρωτες εντυπωσεις πολυ θετικες παιδες. Αναβαθμιση, ρεσετ, στησιμο κλπ και εχει φαει 7%

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις πολυ θετικες παιδες. Αναβαθμιση, ρεσετ, στησιμο κλπ και εχει φαει 7%

 

Ποιο S20 έχεις; Ultra?

Link to comment
Share on other sites

4ωρες κ 30 λεπτα SOT και ειμαι στο 16% , s20 plus με 120hz (2ημερα στην κατοχη μου) πιστευω ειναι καλα ... η οχι ? Edited by lambgeo
Link to comment
Share on other sites

4ωρες κ 30 λεπτα SOT και ειμαι στο 16% , s20 plus με 120hz (2ημερα στην κατοχη μου) πιστευω ειναι καλα ... η οχι ?

 

Κακο σκορ δεν το λες.

Αν έχει θέμα η αυτονομία θα φανεί στα 60hz.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο S20 έχεις; Ultra?

Ναι το ultra. Ακόμα με 20% από το πρωί με σκαλισμα. Πολύ δυνατό σε στάνταρ ρυθμίσεις

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγάζει sot με βάση τον κύκλο φόρτισης?

Μόνο ανά ημερολογιακό ημέρα? Εκτός αν χάνω κάποια επιλογή.

 

 

 

Στο Android 10 έτσι είναι πλέον..ανά ημέρα

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Στο Android 10 έτσι είναι πλέον..ανά ημέρα

 

Δεν βγάζει sot με βάση τον κύκλο φόρτισης?

Μόνο ανά ημερολογιακό ημέρα? Εκτός αν χάνω κάποια επιλογή.

 

 

Σε Sammy είναι έτσι όχι σε Android 10 γενικά, σε OOS η AOSP rom ισχύει το ανά κύκλο φόρτισης κανονικά.

Σε miui το ίδιο. 2354d3330fceac05004db0a1462c1970.jpg

 

Sent from my MI MIX 3 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε Sammy είναι έτσι όχι σε Android 10 γενικά, σε OOS η AOSP rom ισχύει το ανά κύκλο φόρτισης κανονικά.

Σε miui το ίδιο. 2354d3330fceac05004db0a1462c1970.jpg

 

Sent from my MI MIX 3 using Tapatalk

Αυτή η σαμσουνγκ από χαζομάρα σε χαζομαρα. Υπάρχει ολόκληρο thread με διαμαρτυρία γι αυτό, αλλά στα τέτοια της. Με το ζόρι να μας κάνει να πάρουμε άλλη μάρκα. Σεβασμός στον πελάτη καθόλου. Έτσι όπως τα εκανε (εσκεμμένα) δε βγαζεις ακρη με την αυτονομία της μπαταρίας. Για να μη μπορείς να καταλάβεις τι γίνεται από update σε update.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η σαμσουνγκ από χαζομάρα σε χαζομαρα. Υπάρχει ολόκληρο thread με διαμαρτυρία γι αυτό, αλλά στα τέτοια της. Με το ζόρι να μας κάνει να πάρουμε άλλη μάρκα. Σεβασμός στον πελάτη καθόλου. Έτσι όπως τα εκανε (εσκεμμένα) δε βγαζεις ακρη με την αυτονομία της μπαταρίας. Για να μη μπορείς να καταλάβεις τι γίνεται από update σε update.
Ακριβός γι'αυτό το έκανε γιατί μέχρι το note 9 που χρησιμοποίησα οι συσκευές της δεν είναι εμπιστοσύνης υπήρχαν μέρες χρήσης που με άφηνε η συσκευή χωρίς μπαταρία με 4000mah, κοροϊδεύουν τον κόσμο εδώ και τόσα χρόνια μια ζωή τα καινούρια update κάνουν κακό σε προηγούμενα μοντέλα, τώρα πλέον μπερδεύουν τον κόσμο μπας και γλυτώσουν από το κράξιμο,δεν υπάρχει σε καμία Android συσκευή αυτή η παραπλανητική μέτρηση sot

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες SOT την πρώτη ημέρα κιόλας με το Plus.

Μια χαρά.

Σε 1440/60

Τρία mail synced, πολύ Google Chrome, Youtube, Facebook και marvel strike force.

 

Τα παραπάνω καθώς φορούσε την επισημη LED view cover, που ολο και κατι θα καταναλώνει και αυτή.

Στην επομενη φόρτιση θα ειμαι με 1080p/120 για να δω διαφορές.

 

Ακριβός γι'αυτό το έκανε γιατί μέχρι το note 9 που χρησιμοποίησα οι συσκευές της δεν είναι εμπιστοσύνης υπήρχαν μέρες χρήσης που με άφηνε η συσκευή χωρίς μπαταρία με 4000mah, κοροϊδεύουν τον κόσμο εδώ και τόσα χρόνια μια ζωή τα καινούρια update κάνουν κακό σε προηγούμενα μοντέλα, τώρα πλέον μπερδεύουν τον κόσμο μπας και γλυτώσουν από το κράξιμο,δεν υπάρχει σε καμία Android συσκευή αυτή η παραπλανητική μέτρηση sot

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα iphone δεν την μετράνε ετσι? :p

Link to comment
Share on other sites

Τα παραπάνω καθώς φορούσε την επισημη LED view cover, που ολο και κατι θα καταναλώνει και αυτή.

 

Στην επομενη φόρτιση θα ειμαι με 1080p/120 για να δω διαφορές.

 

 

 

 

 

 

 

Τα iphone δεν την μετράνε ετσι? :p

Τα ίδια και χειρότερα είναι και αυτοί,αν και αναφέρθηκα μόνο σε Android

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν τα iPhone τα βρίζαμε και γι αυτό. Κάθε φορά που η σαμσουνγκ αντίγραφει μια πατάτα της Apple, πετάγεται ένας "ναι αλλά και τα iPhone ετσι είναι".

2

Ένας φίλος επέμενε πόσο αυξήθηκε η αυτονομία με το Android 10. Την έβαλε και άλλος και στο τέλος το έστειλε για σέρβις καθώς έπεσε δραματικά η αυτονομία. Δεν ειχε τίποτα το κινητο, μάλλον έπεσε λιγο η αυτονομία αντί να ανέβει όπως έλεγε ο άλλος. Απλά ο άλλος έβλεπε ώρες οθονης και δεν καταλαβαίνε ότι μετραγε ακόμα και όταν το φόρτιζε.

Ο τρόπος που δείχνει στατιστικά η σαμσουνγκ στην 10 είναι ένα σκουπίδι.

Μοναδικός λόγος να μη βγάζεις άκρη. Ότι ορισμένοι επιχειρηματολογουν υπέρ, αν δεν είναι "πωλητές", μόνο άσχετους μπορείς να τους χαρακτηρίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν τα iPhone τα βρίζαμε και γι αυτό. Κάθε φορά που η σαμσουνγκ αντίγραφει μια πατάτα της Apple, πετάγεται ένας "ναι αλλά και τα iPhone ετσι είναι".

 

2

 

Ένας φίλος επέμενε πόσο αυξήθηκε η αυτονομία με το Android 10. Την έβαλε και άλλος και στο τέλος το έστειλε για σέρβις καθώς έπεσε δραματικά η αυτονομία. Δεν ειχε τίποτα το κινητο, μάλλον έπεσε λιγο η αυτονομία αντί να ανέβει όπως έλεγε ο άλλος. Απλά ο άλλος έβλεπε ώρες οθονης και δεν καταλαβαίνε ότι μετραγε ακόμα και όταν το φόρτιζε.

 

Ο τρόπος που δείχνει στατιστικά η σαμσουνγκ στην 10 είναι ένα σκουπίδι.

 

Μοναδικός λόγος να μη βγάζεις άκρη. Ότι ορισμένοι επιχειρηματολογουν υπέρ, αν δεν είναι "πωλητές", μόνο άσχετους μπορείς να τους χαρακτηρίσεις.

 

 

 

Τουλάχιστον να μπορούσες να έβαζες στο γράφημα ένα checkpoint και να σου μετρούσε από εκεί και πέρα τις ώρες οθόνης που θες, και όχι να κανεις προσθέσεις και αφαιρέσεις. Γελοία πράγματα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

4ωρες κ 30 λεπτα SOT και ειμαι στο 16% , s20 plus με 120hz (2ημερα στην κατοχη μου) πιστευω ειναι καλα ... η οχι ?

 

Προσωπικα δουλευω τα κινητα μου μεχρι να πεσει η μπαταρια στο 25% περιπου,αρα με την χρηση σου υποθετω οτι θα εβγαζα γυρω στις 4ωρες.

 

Εαν σου βγαζει την μερα αυτη η χρηση,τοτε εισαι καλα(ή αν σε επομενες φορτισεις/updates βελτιωθει η κατασταση).

 

Για μενα για νεα ναυαρχιδα τα παραπανω νουμερα δεν ειναι οτι το καλυτερο,γιατι τα 120hz ειναι σε 1080p.Θελω να ελπιζω οτι στον επομενο περιπου μηνα θα βελτιωθει λιγο η κατασταση.

Φαντασου αργοτερα εαν βγει το update για 1440p 120hz,θα σου σβηνει το κινητο μεσα στην μερα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δουλευω τα κινητα μου μεχρι να πεσει η μπαταρια στο 25% περιπου,αρα με την χρηση σου υποθετω οτι θα εβγαζα γυρω στις 4ωρες.

 

Εαν σου βγαζει την μερα αυτη η χρηση,τοτε εισαι καλα(ή αν σε επομενες φορτισεις/updates βελτιωθει η κατασταση).

 

Για μενα για νεα ναυαρχιδα τα παραπανω νουμερα δεν ειναι οτι το καλυτερο,γιατι τα 120hz ειναι σε 1080p.Θελω να ελπιζω οτι στον επομενο περιπου μηνα θα βελτιωθει λιγο η κατασταση.

Φαντασου αργοτερα εαν βγει το update για 1440p 120hz,θα σου σβηνει το κινητο μεσα στην μερα.

 

το εβαλα στα 60 hz και εχει καλυτερευσει κατα πολυ η μπαταρια , και δεν ειδα και διαφορα στο smoothness οποτε κομπλε

Link to comment
Share on other sites

Κατι ειναι και αυτο :)

 

Στην τελικη αν δεν βλεπεις διαφορες μεταξυ 1440p και 1080p,γυρνα το σε 1080p αν δεις επιπλεον βελτιωση.

 

Φυσικα λογω amoled dark mode/theme οπου υπαρχει διαθεσιμο το ενεργοποιουμε.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες με στήσιμο λογικής, δηλαδή με ότι δουλεύω και οθόνη στα 1080@60 είμαι στις 2 ώρες οθόνη με 66% 2η φόρτιση.

Προσωπικά είμαι ευχαριστημένος για αρχή αλλά έχουμε μέλλον.

Ομιλία δυστυχώς δεν γράφει εκτός αν είναι κάπου και δεν το βλέπω, αλλά έχω σίγουρα καμία ώρα σήμερα και 60% τουλάχιστον 4g καθώς ήμουν σχεδόν όλη μέρα έξω. ( όχι για καφέ :p )

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

στο θεμα με τα στατιστικα της μπαταριας τα χει κανει κ@λος η samsung ...τωρα που με νεο κινητο θες να δεις τι γινεται...δεν εχεις ολοκληρωμενη εικονα καθε στιγμη...

 

παντως με 2 φορτισεις που εχω κανει (με 2 καρτες και gear συνδεδεμενο μονιμα) βλεπω οτι η μπαταρια στα 60hz θα παει στο 5ωρο οπως με το s10+

 

ευτυχως βλεπω και εγω οτι η διαφορα στην αισθηση μεταξυ 60hz με 120hz ειναι πολυ μικρη και οι περισσοτεροι δεν νομιζω να θυσιασουν για αυτο το λογο τελικα μπαταρια....

θα το δοκιμασω λιγο ακομα αλλα νομιζω τελικα στα 60hz βλεπω να γυρναω τελικα

 

τι να τα κανουμε τα 120hz στην WQHD+ αν δεν εχεις την ανεση της μπαταριας....

 

παντως δεν βλεπω το πολυποθητο step up σε αυτον τον τομεα.....

 

τωρα αν φταιει ο exynos .....να δουμε τι (και αν)μπορουν να κανουν με τα επερχομενα updates

 

το P40 pro ερχεται με 5500mah και 120hz αν ειχε και google services .....θα εκλαιγε η sammy παντως!!!

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καποιες πληροφοριες πόυ μπορει να χρησιμευσουν και βοηθησουν μερικους χρηστες ειναι μεν για την σειρα 9 αλλα πολλες απο αυτες κανουν και για την 20 .Εδω----->>> https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=482798
Link to comment
Share on other sites

S20+

60% χρήση με δεδομένα σήμερα.ed8e55d3480250f25435ff84a030554b.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καποιες πληροφοριες πόυ μπορει να χρησιμευσουν και βοηθησουν μερικους χρηστες ειναι μεν για την σειρα 9 αλλα πολλες απο αυτες κανουν και για την 20 .Εδω----->>> https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=482798

 

Ήθελα να σου γράψω πάνω σε αυτό από το μεσημέρι που το στήνω.

Όταν φτάνω στο σημείο που ζητάει wifi, το " παράβλεψη" είναι απενεργοποιημενο και δεν προχωράει αν δεν συνδεθείς με WiFi....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

S20+

60% χρήση με δεδομένα σήμερα.ed8e55d3480250f25435ff84a030554b.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το gsam μετράει ώρες οθονης από όταν φορτίζεις και μετά? Να το βαλω αν είναι έτσι όπως έκανε τα στατιστικά η σαμσουνγκ..

Έβαλα το accubattery αλλά ούτε αυτό μετράει ώρες οθονης από όταν το βγάζεις απ το φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S20 series] Η εμπειρία σας με την μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...