Jump to content

[S20 series] Η εμπειρία σας με την μπαταρία


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 524
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν είναι με 120 αυτά τα νούμερα θα το σκεφτώ το μικρό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι με 120 αυτά τα νούμερα;;;

Στα 96hz το έχω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια παντα βελτιωνεται σταδιακα με τα updates. Επισης εξαρταται και απο τον χρηστη ποσο θελει να ασχοληθει να την βελτιωσει. Μακαρι να δουλευαν τα παντα τελεια χωρις αλλαγη στις ρυθμισεις αλλα δενν θα το δουμε αυτο αμεσα. Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με 60χζ όπως το σ10+ και 500 mah παραπάνω και έχει χειρότερη μπαταρία;

Κάπου δε βγαίνουν οι αριθμοί

 

Ποιος σου ειπε οτι ο νεος EXYNOS ειναι πιο αποδοτικος απο τον παλαιο ? Σαφως και δεν μιλαμε για ενα run στο Antutu.

Γι αυτο δεν βγαινουν τα κουκια....

 

Ο φετινός Exynos στα 7nm ειναι χειρότερος απο τον περσινο που ηταν στα 8nm σε efficiency.

Edited by Sebastian13
Link to comment
Share on other sites

Ποιος σου ειπε οτι ο νεος EXYNOS ειναι πιο αποδοτικος απο τον παλαιο ? Σαφως και δεν μιλαμε για ενα run στο Antutu.

Γι αυτο δεν βγαινουν τα κουκια....

 

Ο φετινός Exynos στα 7nm ειναι χειρότερος απο τον περσινο που ηταν στα 8nm σε efficiency.

 

Και που το στηρίζεις αυτό;

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Και που το στηρίζεις αυτό;

 

Οταν σου δειχνουν gaming στα 30 λεπτα και το S10 με τον παλαιό Exynos βλέπεις να διαλύει τον Exynos του S20 στην ιδια αναλυση.

Εσυ τι καταλαβαινεις ? :p

Edited by Sebastian13
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά και χθες.

Galaxy s20.df8dca124fe41e126942f608d58ea8af.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν γράφει σωστά η εφαρμογή. Έχω τόσες ώρες οθονη;1d21132afda4491744c04cfec76399ee.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οταν σου δειχνουν gaming στα 30 λεπτα και το S10 με τον παλαιό Exynos βλέπεις να διαλύει τον Exynos του S20 στην ιδια αναλυση.

Εσυ τι καταλαβαινεις ? :p

 

Ε για να το λες..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

https://gr.gizchina.com/2020/05/28/top-ta-kinita-me-tin-kalyteri-aytonomia-fetos/

TOP: Τα κινητά με την καλύτερη αυτονομία φέτος

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Exynos;;; Nτροπη, ψεματα, συκοφαντιες!!

 

Δεν νομίζω... Εγω το έχω παρατηρήσει αυτό και το έχω αναφέρει και σε παλαιότερο post.Οταν δουλεύω όλη μέρα το κινητό μου βγάζει φοβερούς χρόνους,σε Stand by μου χάνει πιο πολύ (αν και έχει βελτιωθεί αρκετά) και είχα πει ότι δεν γίνεται να δουλεύω το κινητό όλη μέρα για να εχω καλή αυτονομία...Αυτοί λοιπόν τις δοκιμές τις κάνανε συνεχόμενες ώρες,οπότε στην περίπτωση μου επιβεβαιώνω το άρθρο.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν γράφει σωστά η εφαρμογή. Έχω τόσες ώρες οθονη;1d21132afda4491744c04cfec76399ee.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το έχεις να σου δείχνει από την τελευταία πλήρη φόρτιση.

Μπορείς να το βάλεις να δείχνει από την τελευταία φόρτιση. Προσοχή εδώ γιατί αν το φορτίσεις ενδιάμεσα για 1 λεπτό (μπορεί να το συνδέσεις στο PC για μεταφορά) θα αρχίσει να μετράει ξανά από το μηδέν.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω... Εγω το έχω παρατηρήσει αυτό και το έχω αναφέρει και σε παλαιότερο post.Οταν δουλεύω όλη μέρα το κινητό μου βγάζει φοβερούς χρόνους,σε Stand by μου χάνει πιο πολύ (αν και έχει βελτιωθεί αρκετά) και είχα πει ότι δεν γίνεται να δουλεύω το κινητό όλη μέρα για να εχω καλή αυτονομία...Αυτοί λοιπόν τις δοκιμές τις κάνανε συνεχόμενες ώρες,οπότε στην περίπτωση μου επιβεβαιώνω το άρθρο.

 

Ειρωνικο ηταν.

Δεν εχω κανενα παραπονο απο τους exynos.

 

Σε 2η μερη χρηση το S20 Plus μου δινει 7μιση ωρες οθονης.

Σε μια 1 μερα θα μπορει να φτασει και τις 9 φανταζομαι αλλα δεν θα το μαθω ποτε καθως δεν υπαρχει περιπτωση να χρησιμοποιησω ποτε τοσο το κινητο...

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις να σου δείχνει από την τελευταία πλήρη φόρτιση.

Μπορείς να το βάλεις να δείχνει από την τελευταία φόρτιση. Προσοχή εδώ γιατί αν το φορτίσεις ενδιάμεσα για 1 λεπτό (μπορεί να το συνδέσεις στο PC για μεταφορά) θα αρχίσει να μετράει ξανά από το μηδέν.

 

Πως κανείς αυτήν την ρύθμιση?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη μέρα κάτοχος s20+

Καταενθουσιασμένος προερχόμενος απο το s7 :p back in the day...

 

Ερώτηση, πρώτη φόρτιση αφου το πείραξα λίγο να υποθέχω μέχρι 100% ;

Και μετά; Αφήνω να πέσει χαμηλά πρίν ξαναφορτίσω ή δεν έχει σημασία;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Φορτιζεις οσο θελεις, δεν υπαρχει κανονας για 1η φορτισης στις μπαταριες λιθιου. Αλλα υπαρχουν ασχετοι ακομα στα μαγαζια που προτεινουν 1η φορτιση 8 ωρες που ισχυε πριν 10ετια και βαλε...

Απλα απευφευγε τις πολυ συχνες πληρεις φορτισεις και μην το αφηνεις πολυ συχνα να πηγαινει κατω απο 10%....

Και αποφευγε την πολυ γρηγορη φορτιση, δεν κανει καλο στην μπαταρια.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Πως κανείς αυτήν την ρύθμιση?

 

Από τα κουμπάκια κάτω θυμάμαι το αλλάζεις, έχω σταματήσει να την δουλεύω την εφαρμογή αλλά θυμάμαι σου βγάζει επιλογές κι επιλέγεις τι θες.

Αν θυμάμαι καλά πρέπει να έχει επιλογή από την τελευταία ενεργοποίηση οθόνης.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τώρα δείχνει σωστά, έτσι μου πάει πάντα με οποια συσκευή σειρά S είχα. 30b0e167bdd04a53e8d6aa0201c758ef.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://gr.gizchina.com/2020/05/28/top-ta-kinita-me-tin-kalyteri-aytonomia-fetos/

TOP: Τα κινητά με την καλύτερη αυτονομία φέτος

 

Το 11 pro max 5ο?? Ακούω πολύ καλύτερα σχόλια (και από μη fan)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το 11 pro max 5ο?? Ακούω πολύ καλύτερα σχόλια (και από μη fan)

Πιστεύω ότι κάθε κινητό έχει διαφορετική απόδοση ανάλογα τη χρήση.. Αυτά τα τεστ συνήθως έχουν τυποποιημενη χρήση και όχι πραγματική χρήση χρήστη γιαυτό και έχουν αποκλίσεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι κάθε κινητό έχει διαφορετική απόδοση ανάλογα τη χρήση.. Αυτά τα τεστ συνήθως έχουν τυποποιημενη χρήση και όχι πραγματική χρήση χρήστη γιαυτό και έχουν αποκλίσεις.

 

Επειδή έχω και το 11 pro max θα σας πω ότι ξεχνάς το θέμα μπαταρίας. Με ίδια χρήση ίδιες εφαρμογές χωρίς να παίζω παιχνίδια ούτε βλέπω βίντεο έχω 3 μέρες χρήση σίγουρα. Άσε τη κάμερα που δεν τη φτάνει το S20’s+.

Link to comment
Share on other sites

Το 11 pro max 5ο?? Ακούω πολύ καλύτερα σχόλια (και από μη fan)

 

 

Ούτε κατά διάνοια. Πέρα από την πραγματική χρήση που αυτό είναι που μετράει, ακόμα και στα τεστ (phonebuff πχ που είναι κοντά στην πραγματικότητα) θα δεις ότι κάνει πλάκα σε ότι συσκευή κυκλοφορεί και σε όλα τα πιθανά σενάρια.

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω και το 11 pro max θα σας πω ότι ξεχνάς το θέμα μπαταρίας. Με ίδια χρήση ίδιες εφαρμογές χωρίς να παίζω παιχνίδια ούτε βλέπω βίντεο έχω 3 μέρες χρήση σίγουρα. Άσε τη κάμερα που δεν τη φτάνει το S20’s+.

 

Ισχύει. Ακόμα και με το Ultra σε πολλά σενάρια έχει καλύτερη κάμερα. Μπαταρία σίγουρα ένα 50% πάνω.

Προσωπικά αν έπαιρνε κάρτα μνήμης ή ήταν φθηνότερο σε μεγάλες εκδόσεις θα το έπαιρνα, αλλά ακόμα και το μικρό είναι απίστευτα ακριβό και σε μεταπωληση δεν τα παίρνεις πίσω σε ακριβές εκδόσεις

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S20 series] Η εμπειρία σας με την μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...