Jump to content

[S20 series] Διαθεσιμότητα & αγορά


anergos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ποστ απανωτά γεμάτο εικασίες.

Γενικόλογα όπως σου είπε και ο φίλος πιο πάνω.

 

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

2 ποστ απανωτά γεμάτο εικασίες.

Γενικόλογα όπως σου είπε και ο φίλος πιο πάνω.

 

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αποψη σου. αν εσυ τα βλεπεις ως εικασιες προβλημα σου, ειναι δεδομενα αυτα που ειπα. και θυμησου τον ιουνιο να δουμε τιμες....

Κατα τα αλλα, το να κανεις ενα λαθος και να το παραδεχεσαι δεν ειναι κακο, αντιθετα το να απαντας με κραξιμο οπως εκανε ο φιλος επειδη του την ειπα για τον τροπο που απεριψε τα ακουστικα με τα "μη" επιχειρηματα του δε σε κανει καλυτερο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν χώρες που έχουν κυκλοφορήσει τα snap και exynos S20; πως ξέρουν ότι θα έχουν διαφορές στην απόδοση;

Μιλάνε για τα δείγματα που έχουν μοιραστεί στους δημοσιογράφους; γιατι προσωπικά δεν θα έβγαζα συμπέρασμα απο αυτά, θα περίμενα πρώτα τη μαζική κυκλοφορία.

πριν NOKIA E72, ΝΟΚΙΑ Ν8, LUMIA 1020, Samsung Galaxy S7, S10+ ceramic, τώρα S23 ULTRA

Link to comment
Share on other sites

Λάθος?

Τι λάθος έκανα?

Για να σου λένε 2 άνθρωποι ότι απαντάς με Γενικόλογα καλό είναι να το ψάξεις.

Anyway on topic Τώρα, το 8Κ του ultra είναι αληθινό 8Κ?

Στο mi10 το 8Κ είναι upscaled.

Θεωρώ ότι το ίδιο θα συμβαίνει και στο samsung.

To bitrate είναι πολύ χαμηλό για 8Κ

Εδώ λέει για 6Κ upscaled

 

 

 

 

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Λάθος?

Τι λάθος έκανα?

Για να σου λένε 2 άνθρωποι ότι απαντάς με Γενικόλογα καλό είναι να το ψάξεις.

Anyway on topic Τώρα, το 8Κ του ultra είναι αληθινό 8Κ?

Στο mi10 το 8Κ είναι upscaled.

Θεωρώ ότι το ίδιο θα συμβαίνει και στο samsung.

To bitrate είναι πολύ χαμηλό για 8Κ

Εδώ λέει για 6Κ upscaled

 

 

 

 

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λαθος ηταν το Βαγγελη ο τροπος που απαντησε στα ακουστικα και το θεμα που θεωρει οτι θα εχουν, μιλαμε 2 μερες και δεν εχεις καταλαβει καν γιατι μου τη λες...απλα για να υποστηριξεις το φιλο σου ή γιατι δε σαρεσει η "φατσα" μου ισως

Που ήταν τα γενικολογα στο θέμα των ακουστικων ? Είπα ότι έχουν διαφορετικό hardware και ας περιμένουμε να δούμε αν θα έχουν καλύτερη απόδοση όταν ο Βαγγέλης έχει βγάλει συμπέρασμα χωρίς καν δοκιμή και μου λες ότι μίλησα γενικά εγώ και όχι αυτός που είπε κάτι χωρίς καν δοκιμή ? Έστω χωρίς θεωρητική ανάλυση..

Για πες μας φίλε μου τι ήθελες να πω παραπάνω

 

ΚΑΙ μη μου πεις κατι για τα σονυ, γιατι ο λογος που ρωτησες ηταν να με προκαλεσεις επειδη απαντησα στον βαγγελη, οποτε μη μου το παιξεις κινεζος, να απαντησεις πανω σε αυτο το οποιο ηταν η αφορμη να μου τη λετε.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μάιο θα κυκλοφορήσει και πριν τον Ιούνιο δεν θα έρθει, θεωρείς ότι θα είναι πιο φθηνό από s20? Αυτό είναι δεδομένο φίλε μου, δεν είναι υπόθεση, Μάιο έχει δώσει release date και ποτέ δεν τα φέρνει αμέσως, άρα και αρχές Ιουνίου να έρθει εδώ δε νομίζω να είναι πιο φθηνό από s20+ που έχει ως ανταγωνιστή σε κάμερα κλπ

 

θελει και ερωτηση αυτο?

Εννοειται οτι το S20/S20+ θα ειναι φθηνοτερα μεχρι το καλοκαιρι απο το Sony,ειδικα αν για το τελευταιο ισχυουν οι τιμες που ακουγονται για 1100-1200ευρω αρχικη τιμη. Βασικα εδω απο 1250ευρω βλεπω ξεκιναει το S20 ultra ηδη πριν καν κυκλοφορησει και τα Sony ως γνωστο αργουν να ερθουν Ελλαδα και υπαρχει και χαμηλη διαθεσιμοτητα για αυτα.

Link to comment
Share on other sites

θελει και ερωτηση αυτο?

Εννοειται οτι το S20/S20+ θα ειναι φθηνοτερα μεχρι το καλοκαιρι απο το Sony,ειδικα αν για το τελευταιο ισχυουν οι τιμες που ακουγονται για 1100-1200ευρω αρχικη τιμη. Βασικα εδω απο 1250ευρω βλεπω ξεκιναει το S20 ultra ηδη πριν καν κυκλοφορησει και τα Sony ως γνωστο αργουν να ερθουν Ελλαδα και υπαρχει και χαμηλη διαθεσιμοτητα για αυτα.

 

τι να σου πω, θεωριες... μου το λενε 2 ατομα επειδη τους την ειπα που εκραξαν τα ακουστικα χωρις καν να τα εχουν δει..

αρα δεν εχεις δικαιωμα εσυ να μιλας για κατι που το ξερουμε λογω ανακοινωσεων και ιστορικου σταθερου.

Ισοπεδοτικη λογικη απλα, επειδη τολμησα να αμφισβητησω ή να ζητησω απο τον Βαγγελη να μην εχει τετοιου ειδους συμβουλευτικη σε αλλα μελη, χωρις επιχειρημα και χωρις δοκιμη..τα ειπα και χθες αλλα παλι φταιω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά αν είχα τρόπο να το φέρω με σναπ θα το έκανα αλλά δυστυχώς δεν έχω τρόπο.η διαφορά του με τον εχυνος είναι μεγαλη

 

Εμπειρια με σναπ σε samsung δεν εχω. Αλλα κανα 2 μελη γνωριζοντες, που σεβομαι την αποψη τους και δεν ειναι αμπελοφιλοσοφοι, εισηγουνται τη δοκιμη έναντι του exynos, από την εποχή των s10+/note 10+, οπότε ήρθε η σειρά μου να δω τι ισχυει με τα ιδια μου τα ματια...

Link to comment
Share on other sites

Εμπειρια με σναπ σε samsung δεν εχω. Αλλα κανα 2 μελη γνωριζοντες, που σεβομαι την αποψη τους και δεν ειναι αμπελοφιλοσοφοι, εισηγουνται τη δοκιμη έναντι του exynos, από την εποχή των s10+/note 10+, οπότε ήρθε η σειρά μου να δω τι ισχυει με τα ιδια μου τα ματια...

 

Νομίζω πως αυτή την επιθυμία δοκιμής την έχουμε όλοι. Όμως, θεωρώ (μόνο θεωρητική άποψη μπορώ να έχω) πώς πχ το 0,01" πιο γρήγορα που θα ανοίξει μια εφαρμογή ή το +10% αυτονομίας στην ήδη τεράστια μπαταρία του δεν είναι ικανά να θυσιάσουν την 2ετη εγγύηση της Samsung Ελλάδας που όλοι ξέρουμε πόσο άψογη είναι.

Γνώμη μου πάντα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αυτή την επιθυμία δοκιμής την έχουμε όλοι. Όμως, θεωρώ (μόνο θεωρητική άποψη μπορώ να έχω) πώς πχ το 0,01" πιο γρήγορα που θα ανοίξει μια εφαρμογή ή το +10% αυτονομίας στην ήδη τεράστια μπαταρία του δεν είναι ικανά να θυσιάσουν την 2ετη εγγύηση της Samsung Ελλάδας που όλοι ξέρουμε πόσο άψογη είναι.

Γνώμη μου πάντα.

 

Το καλοκαίρι είχα και τα 2 s10 plus ταυτόχρονα μέχρι πριν λίγο καιρό όπου έδωσα το snapdragon. Το exynos το έχει η γυναίκα μου. να θυμίσω ότι διαβάζαμε τότε για τρελές διαφορές σε επιδόσεις, μπαταρία, ΚΑΜΕΡΑ, ΟΘΟΝΗ. και τονίζω τα 2 τελευταία γιατί ήταν εντελώς αστεία, καθώς έκανα σύγκριση σε κάμερες και κανείς δε βρήκε διαφορά.

 

Σου παραθέτω ένα απόσπασμα από τα πολλά που είπαμε τότε.. Φυσικά κάθε ένας μπορεί να αμφιβάλλει αλλά η προσωπική εμπειρία μου είναι πάνω από κάθε youtuber κλπ.

Επίσης οι φωτογραφίες δεν υπάρχουν καθώς έσβησα πολύ πράμα από το Flickr καθώς στις 999 φώτο με μπλοκάρει.

Εδώ θα καταλάβεις λοιπόν:

 

 

Ενα νημα για μια συσκευη εχει καταντησει ως καταβοθρα της πικριας του καθενος ή ο χωρος των αντιπαραθεσεων.

 

Ειμαι κατοχος του S10+ exynos variant.

 

Σαφως εχετε δικιο οτι ο sd855 ειναι καλυτερος απο τον exynos ανεξαρτητα με το τι βγαζει ο καθενας tech influencer στο youtube, στα social media κτλπ.

 

Οσοι το αναφερετε ομως, θα πρεπει να εχετε πληρη επιγνωση του γιατι και να μην αρκειστε στην λογικη, μα οπου ψαξω το λενε..Και? Γι αυτο ονομαζεται marketing και για αυτο τα ατομα που εχουν επιλεγει να υπηρετησουν εναν σκοπο, influencers καθως επηρεαζουν την μαζα.

 

Στο τεχνικο του θεματος..

 

Η διαταξη των custom cores καθως και το SoC ως συνολο του exynos 9820 ειναι πιο δυνατο απο τον sd855 κατα 26% και η καρτα γραφικων ειναι 6% υποδεεστερη απο την adreno και αυτο λογω μικροτερου χρονισμου.

 

Σε intensive streching για 9 λεπτα ο exynos ειναι μπροστα απο τον sd855. Επειδη ομως ο 2ος, εχει καλυτερο thermal policy απο το σημειο εκεινο και επειτα λογω throttling κανει setback και καταληγει ο sd855 να ειναι περιπου 10% καλυτερος επεξεργαστικα και 18% στην καρτα γραφικων.

 

Καποιοι ανεφεραν οτι ειναι και 90% καλυτερος ο sd855 απο τον exynos. Τετοια αποκκλιση δεν υφισταται.

 

Εχει περιθωρια να βελτιωσει το thermal policy στο exynos variant? Σαφως κι εχει ωστε να ομιλουμε για παραπλησιες επιδοσεις.

 

Χαρειτε την συσκευη και βελτιωστε λιγο την κατασταση του νηματος. Οποιος μπαινει μεσα σε αυτο να διαβασει 2 πραγματα, βλεπει σχεδον μονο αντιπαραθεσεις.

 

Με εκτιμηση

 

 

 

παιδες μιας και εχω ταυτοχρονα s10+ snapdragon και exynos, ανεβαζω στατιστικα απο χθες οπου εγινε μια σχετικα καλη και αμεση συγκριση. το snapdragon το χρησιμοποιω εγω ενω το exynos ειναι πιο καινουριο, 4-5 ημερων και ειναι της γυναικας μου. ειναι πληρως στημενο απο την 1η μερα και οι μετρησεις ειναι μετα τη 2η φορτιση (αυτο σημαινει οτι θεωρητικα δε δινει το μεγιστο η μπαταρια.

Το πρωι τα εβγαλα σχεδον μαζι απο το ρευμα, και εγω κινηθηκα σπιτι-δουλεια που ειναι 3 χλμ αποσταση εντος οικισμου και με wifi κατα 80%, ενω δουλεψα ελαχιστα το whatsapp, viber, fb και δεν εχει βγει στα στατιστικα.

 

Αντιστοιχα η γυναικα μου πηγε σε αποσταση 30χλμ διαδρομη με πολλα σημεια εκτος δικτυου οπου νοικιαζουμε μερικα δωματια, εμεινε περισσοτερη ωρα εκτος wifi και δουλεψε ιδιες εφαρμογες με εμενα συν airbnb και fb λογω δωματιων.

 

Το στησιμο ειναι ακριβως ιδιο στα 2 κινητα στα παντα, ιδιες συνδεσεις εχουμε κλπ και η διαφορα ειναι σε 2-3 εφαρμογες παραπανω που εχει η γυναικα μου (airbnb, booking Κλπ) που δεν τις εχω και σε περιορισμο για να μην χανει ειδοποιησεις και τα αποτελεσματα ειναι τα εξης:

 

S10+ snapdragon:

48385374947_25ea723277_c.jpgS10 plus snapdragon by Nikos Bletas, on Flickr

 

s10+ exynos:

48385373562_4bf8cefa93_c.jpgS10 plus exynos by Nikos Bletas, on Flickr

 

 

48385373567_799efc29fe_c.jpgS10 plus exynos by Nikos Bletas, on Flickr

 

τα συμπερασματα δικα σας..

 

 

 

Οπως ειχα πει και στις 10/5/2019 στο νημα του snapdragon οι οποιες διαφορες θα εξισωθουν με επερχομενα updates. Πλεον δεν υπαρχει λογος αγορας snapdragon στην ευρωπη εφοσον δεν υπαρχει εγγυηση.
Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στην Αμερική δίνουν δώρο μαύρα buds όπως φαίνεται....

 

Για να δούμε......

353cbbbd130d0c569f676719edd5c50c.jpg

 

Edit

 

Μπα... Τελικά στο Αμερικα είναι όλα διαφορετικά... έχουν επιλογή χρωματος....

 

Εδώ τσουβάλιασμα όλοι το ίδιο..

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αυτή την επιθυμία δοκιμής την έχουμε όλοι. Όμως, θεωρώ (μόνο θεωρητική άποψη μπορώ να έχω) πώς πχ το 0,01" πιο γρήγορα που θα ανοίξει μια εφαρμογή ή το +10% αυτονομίας στην ήδη τεράστια μπαταρία του δεν είναι ικανά να θυσιάσουν την 2ετη εγγύηση της Samsung Ελλάδας που όλοι ξέρουμε πόσο άψογη είναι.

Γνώμη μου πάντα.

 

Σιγουρα κατι χανεις, κατι κερδιζεις.

Θελω να δω αυτονομια, και σημα gsm/wifi, συμφωνα με τα λεγομενα μελων που εμπιστευομαι.

Επισης, δελεαρ φυσικα τα 16/512.

Εγγυηση θα εχω μεσα φιλου που πηγαινοερχεται Αμερικη, οποτε δεν ειναι μεγαλο προβλημα για μενα σε αυτη τη φαση...

Link to comment
Share on other sites

Στην Αμερική δίνουν δώρο μαύρα buds όπως φαίνεται....

 

Για να δούμε......

353cbbbd130d0c569f676719edd5c50c.jpg

 

Edit

 

Μπα... Τελικά στο Αμερικα είναι όλα διαφορετικά... έχουν επιλογή χρωματος....

 

Εδώ τσουβάλιασμα όλοι το ίδιο..

Καλοριζικα τα παρελαβες απο αμερικα πλευρα ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα κατι χανεις, κατι κερδιζεις.

Θελω να δω αυτονομια, και σημα gsm/wifi, συμφωνα με τα λεγομενα μελων που εμπιστευομαι.

Επισης, δελεαρ φυσικα τα 16/512.

Εγγυηση θα εχω μεσα φιλου που πηγαινοερχεται Αμερικη, οποτε δεν ειναι μεγαλο προβλημα για μενα σε αυτη τη φαση...

 

Το 16/512 είναι δέλεαρ αλλά και πάλι όχι τόσο δυνατό από την άποψη ότι η ram είναι ούτως ή άλλως αρκετή και μιας που κρατάμε τις συσκευές για λίγο δεν μας χρειάζεται για το μέλλον. Τα 512 με μια καλή καρτουλα Micro sd είμαστε οκ (και καλύτερα μιας και την μεταφέρουμε στη νέα μας μελλοντική συσκευή. Το Note 9 8/512 που πήρα τελικά μάλλον ήταν υπερβολή.

Όσο για την εγγύηση δυστυχώς η λύση του φίλου δεν είναι το ίδιο. Είναι βέβαια μια λύση αλλά χρονοβόρα σε σχέση με την αμεσότητα της ελληνικής αντιπροσωπείας και δυστυχώς για 1 έναντι 2 ετών (παίζει ρόλο στην μεταπώληση).

Ξαναλέω πως κι εμένα μου κάνει ένα κλικ μια δοκιμή αλλά η δική μου ζυγαριά γέρνει ακόμη στην εγγύηση άρα exynos.

Ξέρουμε αν υπάρχουν διάφορες στο sar???

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως μετά την δωρεάν buds εποχή δεν κάνει μια άλλη έκπτωση για αγορά νομίζω?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Το 16/512 είναι δέλεαρ αλλά και πάλι όχι τόσο δυνατό από την άποψη ότι η ram είναι ούτως ή άλλως αρκετή και μιας που κρατάμε τις συσκευές για λίγο δεν μας χρειάζεται για το μέλλον. Τα 512 με μια καλή καρτουλα Micro sd είμαστε οκ (και καλύτερα μιας και την μεταφέρουμε στη νέα μας μελλοντική συσκευή. Το Note 9 8/512 που πήρα τελικά μάλλον ήταν υπερβολή.

Όσο για την εγγύηση δυστυχώς η λύση του φίλου δεν είναι το ίδιο. Είναι βέβαια μια λύση αλλά χρονοβόρα σε σχέση με την αμεσότητα της ελληνικής αντιπροσωπείας και δυστυχώς για 1 έναντι 2 ετών (παίζει ρόλο στην μεταπώληση).

Ξαναλέω πως κι εμένα μου κάνει ένα κλικ μια δοκιμή αλλά η δική μου ζυγαριά γέρνει ακόμη στην εγγύηση άρα exynos.

Ξέρουμε αν υπάρχουν διάφορες στο sar???

 

Θα το παρω το ρισκο αυτη τη φορα, με εχει παει καλα μεχρι τωρα στις πραγματικα πολλες πολλες συσκευες που εχουν περασει απο τα χερια μου ;)

Η ραμ ειναι εντελως ψυχολογικο το θεμα, συμφωνω (12 vs 16), αλλα για τη μνημη προτιμω την αξιοπιστια και την ταχυτητα της εσωτερικης απο αυτης μιας καρτας μνημης.

Για το sar θα το ψαξω, δεν εχω ιδεα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συνήθως μετά την δωρεάν buds εποχή δεν κάνει μια άλλη έκπτωση για αγορά νομίζω?

 

Φυσικα. Ετοιμασου για πολλα 200αρια κουπονια λιγο καιρο μετα το release...

Link to comment
Share on other sites

Θα το παρω το ρισκο αυτη τη φορα, με εχει παει καλα μεχρι τωρα στις πραγματικα πολλες πολλες συσκευες που εχουν περασει απο τα χερια μου ;)

Η ραμ ειναι εντελως ψυχολογικο το θεμα, συμφωνω (12 vs 16), αλλα για τη μνημη προτιμω την αξιοπιστια και την ταχυτητα της εσωτερικης απο αυτης μιας καρτας μνημης.

Για το sar θα το ψαξω, δεν εχω ιδεα...

 

Το μεγαλύτερο πρόβλημα ΙΣΩΣ να είναι η μεταπώληση.

Περιμένουμε εντυπώσεις.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ασχετο.ξέρουμε αν φοράει μεμβράνη η οθόνη στο plus?

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ασχετο.ξέρουμε αν φοράει μεμβράνη η οθόνη στο plus?

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε καθε review που εχω δει, υπάρχει.

Δεν ειμαι σιγουρος για τις tpu θηκες.

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν σε όλα τα review υπάρχουν και θήκη και ζελατίνα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, σήμερα πήρα τηλέφωνο τον Κωτσόβολο για το ultra για προπαραγγελία που ήδη έχω κανει, αναρωτιόμουν αν η παραλαβη θα γίνει 13 ή λίγες μερες μετα, με ξενέρωσαν λέγοντας οτι δεν έχουν ιδέα. τελικά υπάρχει κάποιο πλάνο ή ολα είναι οσα παιρνει ο άνεμος?

 

Υ.Γ. ο snap 855 vs exynos είχε τρελή διαφορα στην κατανάλωση μπαταρίας υπέρ του σναπ φυσικά, οι φώτο ήταν οι ίδιες παρόλο του διαφορετικούς αισθητήρες που είχαν (sony vs sammy) + συν το ράδιο που έχει ο σνάπ (βέβαια το ορίτζιναλ πρόγραμμα δεν μπόρεσα να το εγκαταστήσω, λύση βρέθηκε με αλλο προγραμμα) παρόλα αυτά όμως ουδεποτε το χρησιμοποιησα το ράδιο

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, σήμερα πήρα τηλέφωνο τον Κωτσόβολο για το ultra για προπαραγγελία που ήδη έχω κανει, αναρωτιόμουν αν η παραλαβη θα γίνει 13 ή λίγες μερες μετα, με ξενέρωσαν λέγοντας οτι δεν έχουν ιδέα. τελικά υπάρχει κάποιο πλάνο ή ολα είναι οσα παιρνει ο άνεμος?

 

Υ.Γ. ο snap 855 vs exynos είχε τρελή διαφορα στην κατανάλωση μπαταρίας υπέρ του σναπ φυσικά, οι φώτο ήταν οι ίδιες παρόλο του διαφορετικούς αισθητήρες που είχαν (sony vs sammy) + συν το ράδιο που έχει ο σνάπ (βέβαια το ορίτζιναλ πρόγραμμα δεν μπόρεσα να το εγκαταστήσω, λύση βρέθηκε με αλλο προγραμμα) παρόλα αυτά όμως ουδεποτε το χρησιμοποιησα το ράδιο

 

το πλαισιο μου ειπε 13 του μηνα , βασικα ουτε αυτοι δεν ειχαν ιδεα και μου ειπαν 13 του μηνα γιατι τοτε κυκλοφορει επισημα . οτι ναναι

 

ασε που νομιζω εχουν ερθει ηδη και τα εχουν στις αποθηκες τους

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αυτή την επιθυμία δοκιμής την έχουμε όλοι. Όμως, θεωρώ (μόνο θεωρητική άποψη μπορώ να έχω) πώς πχ το 0,01" πιο γρήγορα που θα ανοίξει μια εφαρμογή ή το +10% αυτονομίας στην ήδη τεράστια μπαταρία του δεν είναι ικανά να θυσιάσουν την 2ετη εγγύηση της Samsung Ελλάδας που όλοι ξέρουμε πόσο άψογη είναι.

 

Γνώμη μου πάντα.

Η υπεροχή του Snapdragon δεν είναι στην ταχύτητα, αλλά στο σήμα cellular/WiFi και βέβαια στην κατανάλωση μπαταρίας σε κατάσταση idle.

 

Είχα Note 10+ exynos και έχανε σήμα για πλακα εκεί που το αντίστοιχο Note 10+ snap μου εδινε 3 μπάρες (πραγματικές) 4G. Δεν είχε πρόβλημα η συσκευή γιατί τσεκαρα και με άλλη συσκευή/exynos και είχε τα ίδια αποτελέσματα.

 

Τρελή κατανάλωση σε κατάσταση αναμονής (τουλάχιστον 15% χειρότερα από Snapdragon). Μιλάω πάντα για λειτουργία δικαρτης συσκευής. Εάν κλείσεις την μια SIM τα πράγματα καλυτερεύουν πολύ. Αυτό όμως δεν είναι το ζητούμενο.

 

Όλα τα παραπάνω τα έχουμε δει σε όλες τις τελευταίες εκδόσεις exynos και υπάρχουν πολλά παράπονα σε επίσημα support sites - απλά δεν τους νοιάζει μιας και ξέρει ότι θα πουλήσει και με καλύτερο margin.

 

Για όποιον θέλει να το ρισκάρει (για θέμα εγγύησης πάντα) η συσκευή με τον Snapdragon είναι καθαρά ανώτερη από την αντίστοιχη που φοράει την κορεατική πρόταση.

 

Θέματα με κάμερες κλπ δεν σχολιάζω γιατί απλά δεν υπάρχουν. Και οι 2 συσκευές έχουν πολύ καλές κάμερες με απειροελάχιστες διαφορές.

 

 

Sent from my SM-N9750 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το πλαισιο μου ειπε 13 του μηνα , βασικα ουτε αυτοι δεν ειχαν ιδεα και μου ειπαν 13 του μηνα γιατι τοτε κυκλοφορει επισημα . οτι ναναι

 

ασε που νομιζω εχουν ερθει ηδη και τα εχουν στις αποθηκες τους

 

αρα 13 του μήνα απλά το ξεχνάμε! μα καλά δεν ξέρουν πόσες προπαραγγελίες έχουν να τα πάρουμε και να πάμε στο καλό και στην ευχή του θεού

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η υπεροχή του Snapdragon δεν είναι στην ταχύτητα, αλλά στο σήμα cellular/WiFi και βέβαια στην κατανάλωση μπαταρίας σε κατάσταση idle.

 

Είχα Note 10+ exynos και έχανε σήμα για πλακα εκεί που το αντίστοιχο Note 10+ snap μου εδινε 3 μπάρες (πραγματικές) 4G. Δεν είχε πρόβλημα η συσκευή γιατί τσεκαρα και με άλλη συσκευή/exynos και είχε τα ίδια αποτελέσματα.

 

Τρελή κατανάλωση σε κατάσταση αναμονής (τουλάχιστον 15% χειρότερα από Snapdragon). Μιλάω πάντα για λειτουργία δικαρτης συσκευής. Εάν κλείσεις την μια SIM τα πράγματα καλυτερεύουν πολύ. Αυτό όμως δεν είναι το ζητούμενο.

 

Όλα τα παραπάνω τα έχουμε δει σε όλες τις τελευταίες εκδόσεις exynos και υπάρχουν πολλά παράπονα σε επίσημα support sites - απλά δεν τους νοιάζει μιας και ξέρει ότι θα πουλήσει και με καλύτερο margin.

 

Για όποιον θέλει να το ρισκάρει (για θέμα εγγύησης πάντα) η συσκευή με τον Snapdragon είναι καθαρά ανώτερη από την αντίστοιχη που φοράει την κορεατική πρόταση.

 

Θέματα με κάμερες κλπ δεν σχολιάζω γιατί απλά δεν υπάρχουν. Και οι 2 συσκευές έχουν πολύ καλές κάμερες με απειροελάχιστες διαφορές.

 

 

Sent from my SM-N9750 using Tapatalk

 

το δικό μου Σ10 πλάς ήταν μονόκαρτο πάντως, αυτό που θυμήθηκα μιας που το ανέφερες ήταν το καλύτερο σημα και στην κεραια αλλά και στο wifi, πάντως η μπαταρία θα μου μείνει αξέχαστη δεν τελείωνε με τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S20 series] Διαθεσιμότητα & αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...